OTWffjKE STOFT# APART INLFI/EREN..: Uit het gemeentehuis BEKENDMAKING BEKENDMAKING Scouting Nieuws GEMEENTE MOERGESTEL Bij de CHEMOCAR: OP ZATERDAG 30 MAART 1991 De Stappert St. Jansplein OUD IJZER... ...FEVIOR V 0 0 c R INLICHTINGEN BEL 1235 «a GLAS in de... ...GLASBAK PAPIER... ...DE HARMONIE van 09.00 tot 10.00 uur van 10.15 tot 11.15 uur van 11.30 tot 12.30 uur van 13.00 tot 14.00 uur van 14.15 tot 15.15 uur van 15.30 tot 16.30 uur van 16.45 tot 17.45 uur élke vrijdag van 15.00 tot 16.00 uur op Gemeentewerken aan de Kloosterdreef 2. op Gemeentewerken: elke werkdag na telefonische afspraak, uitsluitend schoon en handzaam gebundeld. STANDPLAATSEN: c<\C' De Hoefkens Krijtestraat Bibliotheek Vossenhoorn Broekzijde OF Subsidie voor energie besparende maatregelen Dpenbare besluitenlijst van de vergadering van het kollege van burgemeester en Wethouders n de vergadering van het kollege van Burge- neester en Wethouders van 19 februari 1991 ijn o.a. de volgende besluiten genomen: ngekomen stukken ’t Draaiboompje Moergestels clubkampioen biljarten VERF afbs dÉ MO PAGINA 11 658-1 658-2 OnT- Groetjes van de leiding De burgemeester van Moergestel maakt bekend dat burgemeester en wethouders van die gemeente het voornemen hebben om met toepassing van het bepaalde in artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet vergunning te verlenen aan: - Ponyclub en Ruitervereniging F.E.V.I.O.R. te Moergestel om op het perceel kadastraal be kend gemeente Moergestel, sectie B nummer 2685 ged., plaatselijk bekend Heiligenboom 1b een oefenhal te bouwen. Het bouwplan ligt vanaf 7 maart 1991 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage op de afdeling Algemene en Juridische Zaken van de gemeentesecretarie, Raadhuisstraat 21 te Moergestel. Gedurende deze termijn bestaat voor een ieder de gelegenheid om schriftelijke bezwaren tegen genoemd voornemen in te dienen bij burgemeester en wethouders. Moergestel, 6 maart 1991. De burgemeester voornoemd, J.B.S. ter Veer. De burgemeester van Moergestel maakt bekend dat burgemeester en wethouders van die gemeente het voornemen hebben om met toepassing van de door Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant afgegeven algemene verklaring van geen bezwaar vergunning te verlenen aan: - J.J.P.J. Welten, Burg. Bardoeltsraat 4 te Moergestel om op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie A nummer 3028, plaatselijk bekend Burg. Bardoelstraat 4 een carport, berging en erfafscheiding te bouwen; - J.M. Welten, Bosstraat 18 te Moergestel om op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie A nummer 3627, plaatselijk bekend Bosstraat 18 een woning uit te breideq; - F.A.A. van Oirschot, Burg. Maeijerstraat 18 te Moergestel om op het perceel kadastraal be kend gemeente Moergestel, sectie A nummer 4652, plaatselijk bekend Burg. Maeijerstraat 18 een erfafscheiding en carport te bouwen. De bouwplannen liggen vanaf 7 maart 1991 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage op de Afdeling Algemene en Juridische Zaken van de gemeentesekretarie. Raadhuisstraat 21 te Moergestel. Gedurende deze termijn bestaat voor een ieder de gelegenheid om schriftelijk bezwaren tegen genoemd voornemen in te dienen bij burgemeester en wethouders. Moergestel, 6 maart 1991. De burgemeester voornoemd, J.B.S. ter Veer. kennisgeving aangenomen. Het rapport verlenging subsidietermijn visvij ver wordt voor kennisgeving aangenomen. aan de ingediende schetsplannen tot uitbrei ding van een drietal woningen. 1. ’t Draaiboompje 2. De Klaore 3. De Korenmaaier 4. ’t Centrum 5. ’t Stokske ’t Stokske - De Klaore: ’t Draaiboompje - ’t Stokske: ’t Centrum - De Korenmaaier: De eindstand is: yiOERGESTEL-NIEUWS” - WOENSDAG 6 MAART 1991 I GEMEENTEHUIS: Raadhuisstraat 21, postadres Postbus 90, 5066 ZH Moergestel, telefoon 04243-1235 (alléén tijdens openingsureni; geopend: 9.00-12.30 uur. OPENBARE WERKEN: Kloosterdreef 2, Moergestel. Telefoon: tijdens kantooruren 04243-1235 na kantooruren: - technische storingen zoals riolering, wegen, centrale antenne-inrichting e.d. 04243-1244 (hebt u bij centrale antenne eigen apparatuur gecontroleerd? Klein chemisch afval: kunt u wekelijks inleveren op de dienst voor open bare werken op vrijdag van 15.00-16.00 uur. Grof huisvuil: wordt elke eerste maandag van de maand opgehaald na melding op het gemeentehuis, tel. 04243-1235. Landbouwplastic: kunt u op alle werkdagen na telefonische afspraak inleveren op de dienst voor openbare werken, uit sluitend schoon en handzaam gebundeld. WEEKMARKT: elke vrijdagmiddag van 13.30 -17.00 uur. SPREEKUREN KOLLEGE VAN B W: Burgemeester, na afspraak Wethouders A.J.G.M. v/d Meijdenberg en Th.N. Op ’t Hoog op maandagavond van 19.00-20.00 uur. Aan alle avontuurlijke kinderen van Moergestel Op 9 maart organiseren de welpen en kabouters een grandioze vriendjes en vriendinnetjes middag. Het is de bedoeling dat alle welpen en alle kabou ters al hun vriendjes en vriendinnetjes, neefjes, nichtjes, broertjes, zusjes, buurjongens en buur meisjes uitnodigen om deze middag samen door te brengen. Wat we gaan doen is een verrassing. Maar dat het een succes wordt is zeker. Elke zaterdag komen de welpen en kabouters sa men tussen 2 en 4 uur. Dat zijn allemaal kinde ren tussen de 7 en 11 jaar. Dat is elke week weer dolle pret. Toen er zoveel sneeuw lag zijn we gaan sleeën op de Pierenberg. 2 Weken geleden hebben we een wedstrijdje slagbal met hindernis sen gespeeld. Zo doen we elke week iets leuks. Scouting is veelzijdig en afwisselend, soms span nend en soms grappig. Krijg je al de kriebels om bij de welpen of kabouters te gaan? Nou je bent van harte welkom op de grote vriendjes en vrien dinnetjes dag. Zien we jou dan ook? Tot dan! punten 508,2 497,9 492,7 479,3 444,8 Met ingang van 1990 bestaan er een tweetal sub sidieregelingen, op grond waarvan voor nieuwe en bestaande woningen en gebouwen onder be paalde voorwaarden subsidie kan worden verkre gen in de kosten van energie-besparende maatre gelen. De subsidieregelingen zijn een initiatief van de ministeries voor Economische Zaken, Volkshuis vesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer en de energiedistributiebedrijven. Subsidie is mogelijk voor: A) zuinige en schonere cv-ketels en luchtverwar- mers in nieuwe en bestaande woningen en ge bouwen; B) isolatie en energiebesparende apparatuur in bestaande woningen en gebouwen. In het eerste geval moet u denken aan met name cv-ketels die zuiniger stoken en een schonere ver branding hebben. Zulke ketels zijn herkenbaar aan het GIVEG- HR-merk en het Gaskeur Schonere Verbranding. De cv-ketel moet na 31 december 1990 zijn ge plaatst en nieuw zijn geïnstalleerd door een er kend gastechnisch-installeur. Een subsidie aanvraag dient zo snel mogelijk, (doch uiterlijk voor 1 januari 1993) bij het energiebedrijf te wor den ingediend. De hoogte van de subsidie is af hankelijk van het type cv-ketel. In het tweede geval is subsidie mogelijk voor iso latie maatregelen (muur, dak, vloer, glas, appa- Een aantal ingekomen stukken wordt voor kennisgeving aangenomen. Dit betreft o.a.: een brief van de Stichting Welzijn Ouderen met betrekking tot accountantsverklaring over de jaarstukken 1989; een brief van het Provinciaal Welzijnsberaad voor Ouderen omtrent adviesprijsstelling war me maaltijden voor thuiswonende ouderen uit de laagste inkomensgroep; een brief van de Gemeente Goirle inzake ver vanging maatschappelijk werkster indicatie- 1 commissie; een brief van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Brabant betreffende rapportage van de Enquête Regionale Bedrijfs ontwikkelingen; een brief van de Provincie Noord-Brabant in zake Destructie verordening; een brief van de heer W. Oerlemans inzake zijn standpunten over enkele wijzigingen ten aanzien van het Kruysackerplein. dgemene plaatselijke verordening/ ijzondere wetten Toestemming wordt verleend aan het Comité Liefdadigheidsfestijn 1991 voor het organise ren van een Gilde-festijn op zondag 1 septem ber 1991 op het terrein aan de Oirschotseweg naast perceel huisnummer 2. De muziekvergunning ten behoeve van café De Klaore, Rootven 22, wordt gewijzigd in verband met vernieuwing geluidsinstallatie. Een verzoek van de Stichting K.I.C.I. te ’s- Gravenhage tot het houden van een kledingin- zamelingsactie in december 1992 wordt afge wezen. Besloten wordt voor 3 jaar een standplaats voor de kermis te verpachten ten behoeve van een fotobedrijf, voor de prijs van 200,—. Om reden van verkeersveiligheid wordt beslo ten geen medewerking te verlenen voor het parkeren op de hoek Pastoor Janssenstraat/ .orenstraat. Besloten wordt de Stichting Autosport-promo- tie Nieuwendijk geen ontheffing te verlenen, zoals bedoeld in artikel 24, lid 4 van de W.V.W., ten behoeven van een klassements proef in de Molenakkers in een weekend in september. I Besloten wordt niet deel te nemen aan het ver zoek van de Minister van Economische Zaken tot het experimenteren met de Winkelslui tingswet. •penbare werken Besloten wordt medewerking te verlenen voor verharding van een gedeelte van de Heistraat. Het verslag reconstructie visvijver wordt voor Afgelopen dinsdag is café ’t Draaiboompje Moer gestels clubkampioen biljarten geworden. Deze titel werd op overduidelijk verdiend binnenge haald. ’t Draaiboompje slaagde erin om als enigste vereniging elke wedstrijd een score van meer dan 60 punten te behalen. Hierdoor eindig den zij met ruime voorsprong als eerste. De prijs uitreiking voor deze competitie zal geschieden op vrijdag 19 april door Burgemeester ter Veer in ca fé ’t Centrum. De uitslagen van de laatste drie wedstrijden: punten 68,7-56,4 63.2- 65,7 64.2- 61 Verleende bouwvergunning Toestemming wordt verleend voor het verbe teren van badkamer en toilet in een gemeente lijke huurwoning. ratuur, leidingen etc.) en installaties (bv. warmte- terugwin-apparatuur). Ook hierbij geldt dat de subsidie aangevraagd dient te worden bij het energiebedrijf, echter voordat de energiebespa rende maatregelen zijn aangebracht. U mag de ondernemer pas opdracht geven tot het uitvoeren van de werkzaamheden op het moment dat uw subsidie-aanvraag door het energiebedrijf is ont vangen. De woning of het gebouw moet voor 1 januari 1990 gereed zijn gekomen, en de werk zaamheden moeten door een ondernemer worden uitgevoerd. Voor tenminste 1.000,— aan ener giebesparende maatregelen per woning moeten worden aangebracht. De subsidie bedraagt door gaans 30% van de investering tot een maximum bedrag per m2. Voor vragen over beide regelingen, alsmede voor aanvraagformulieren kunt u terecht bij Intergas N.V., Warandelaan 2 Oosterhout, tel. 01620- 81200, danwel bij het Centraal Informatie Punt (CIP), Postbus 21421, 3001 AK Rotterdam, tel. 010-4046611. Over beide regelingen is een brochure beschik baar, waarin de regelingen in hoofdlijnen wordt beschreven. Het gemeentebestuur van Moergestel Welzijn Ingevolge de inwerkingtreding van de monu mentenverordening wordt besloten de minis ter te vragen de vaststelling van de kosten en de subsidie en de begeleiding van de restauratie van rijksmonumenten voor haar rekening te blijven nemen. Besloten wordt de concept-gemeenschappelij- ke regeling DSW om advies voor te leggen aan de commissie ABZ en daarna aan de raad. Algemene en juridische zaken Besloten wordt niet over te gaan tot verkoop van het parkeerterrein naast het pand Griete Veldeke 12 ten behoeve van bouw garages. Besloten wordt geen vergunning te verlenen voor het vellen van de boom in de achtertuin van het pand Burgemeester Bardoelstraat 46. Besloten wordt geen medewerking te verlenen HA*f Wip, ouö 7 z OK Ui O OO ISïfi R’h SMEEi VET

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 11