Audacia-nieuws The Difference in ’t Kwartierke e ’Action’-loop n Kindercentrum Okido: dagverblijf en gastouderopvang Tekst aanleveren op diskette is mogelijk! l.S.P. Roef! aar Praag *41 Oproep aan Moergestelse vrouwen: We were all in the game! en N Foto’s in opdracht van 'Moergestel- Nieuws’ gemaakt zijn foto’s van Chris van de Bijgaart Fotografie \UDACIA-JUNIOREN Instelling vrouwenberaad dat emancipatienotitie gaat opstellen >.V. Roef! Corfbal AUDACIA-PUPILLEN Twee ploegen uit... Twee ploegen als kampioenen thuis MA 8 MOERGESTEL-NIEUWS” WOENSDAG 27 FEBRUAR11991 PAGINA 9 Het bestuur 1- 0 2- 6 1-3 le van de Grote Prijs van Nederland. Voor de toekomst zijn de plannen groots: Weke lijkse optredens in Nederland, optredens in De nemarken en Frankrijk, een support-act tour met Big Country. Verder is The Difference bezig met de opnames voor de eerste cd/lp. Midden 1991 hopen we de resultaten te horen. Deze avond zal The Difference optreden met een vernieuwd programma. The Difference bestaat uit: Ruud Verploegen: zang, gitaar, accordeon, mondharmonica Christiaan Cloo: gitaar, 2ang, percussie Thijs de Groof: drums Jeroen Nieuwstadt: bas Koen van Beek: gitaar, zang, mondharmonica Het optreden van The Difference vindt plaats in Kerkstraat 15 te Moergestel. De entree is 5,r-, 5-5 5-5 4-6 Per 1 februari is er een nieuwe gastouderconsu- lente van de Stichting Kinderopvang Humanitas in dienst getreden. Zij gaat in 6 gemeentes te weten: Haaren, Moer gestel, Berkel-Enschot, Udenhout, Oisterwijk en Gilze-Rijen gastcentrales opzetten of verder uit bouwen. Vandaar dat wij in al die gemeentes dringend be hoefte hebben aan zowel gastouders als vraag- ouders. Bent u bereid om in uw eigen huis tegen vergoe ding enkele dagdelen per week kinderen op te vangen meldt u dan aan als gastouder. Zoekt u goede opvang voor uw kinderen laat u dan in schrijven als vraagouder. Het gaat om kinderen in de leeftijd van 0 tot 12 jaar. Gastouderconsulente: Lisette Rooymans. Telefonisch spreekuur: Maandag en donderdag van 9 tot 11 uur, p/a Hoogstraat 23, 5061 EV Oisterwijk, tel. 04242-86452. Ook kunt u hier terecht om informatie op te vra gen voor het kinderdagverblijf. haafd worden. Over de weersomstandigheden hadden we zon dag niet te klagen, die waren ideaal, zeker gezien het weer van de afgelopen tijd. Mede door dit goede weer konden we ons verheugen in een gro te opkomst. De uitslagen: - 5,8 (6,2 km): le Burgers 18.49 min.; 2e E. de Veer 19.02 min.; 3e R. Weijters 22.05 min. - 13,5 km: le C. van Geversteeg 0.47.33 uur; 2e J. Horsten 0.52.05 uur; 3e A. Schoonderbeek 0.54.40 uur. - 21,1 km: le A. de Bruin 1.11.42 uur; 2e F. Deenen 1.12.01 uur; 3e F. Klijn 1.15.04 uur; le veteraan J. v. Oeveren 1.17.52 uur; le dame A. v. Dungen 1.41.43 uur. Veel schrijvers voor verenigingen en of in zenders van teksten hebben de beschikking over ’n computer waarop zij hun tekst ver werken. Met name voor wat langere teksten (niet de normale kleine artikeltjes) zou het prettig zijn als deze inzenders ons hun tekst op diskette (5'4 of 3‘/2 inch) kun nen aanleveren (moet wel verwerkt zijn met WP 4.2, 5.0 of 5.1). Het bespaart ons uiteindelijk veel tikwerk. Wanneer bo venstaande op u van toepassing is en u neemt even telefonisch kontakt met ons op dan kunt u op uw diskette wachten... fgelopen zondag, 24 februari 1991, heeft voor 3e maal de Actionloop plaatsgevonden. r deden in totaal 150 lopers mee verdeeld over afstanden. Echter het overgrote deel deed mee in de halve Marathon. argemeester Kortmann moest vanwege een essure van deelname afzien, doch hij kon wel :t startschot lossen. oor de weersomstandigheden van de afgelopen d hebben we het parcours moeten wijzigen. Dit id echter als consequentie dat de kortste afstand >g korter geworden is, nl. 5,8 km in plaats van 2 km. De overige afstanden konden gehand- wat niet in het clubblad staat zijn de vertrektij den en waar het 4 tegen 4 wordt gespeeld. Groep Dl spelen thuis, jullie worden om half 10 op het voetbalveld verwacht, er komen bij Auda- ;ia deze zaterdag 10 groepen. Groep D2 gaat naar Taxandria, vertrek 9.15 uur. Groep El gaat naar Nemelaer, vertrek 9.15 uur. Groep E2 gaat naar Beerse Boys, vertrek 9.15 jur. Dit spel 4 tegen 4 wordt georganiseerd door de Kring Hart van Brabant. !n het clubblad staat vermeld twee wedstrijden zoor de F-pupillen, de wedstrijd WSJ F1 - Au- lacia F1 gaat niet door. Wel gaat door: Sarto F6 Audacia F2, vertrek 11.00 uur. ’rogramma 2 maart 1991: 4.45 uur: Audacia Al - Willem II 2 4.30 uur: Beerse Boys - Audacia A/B 3.00 uur: RKDVC 7 - Audacia Cl Deze week alle teams naar Tilburg. Moergestel 1 naar Interpolis. Een van de koplopers, dus een sterke tegenstander. Dat bleek ook wel. De helft van de tien partijen werden in de derde game beslist. De strijd ging gelijk op. Na 4 partijen een 2-2 stand. Daarna nam Moergestel de leiding met 4-2. Maar het tij keerde weer. Interpolis nam de leiding over met 5-4. De laatste partij moest de beslissing brengen. Verlies of gelijk spel voor Moergestel. Piet Habraken wist het te klaren. Na een enerverende 3 setter wist hij de partij nipt te winnen. Piet Habraken en Herman Reinders scoorden ieder 2 maal en Ron van Hees 1 maal. Het tweede team ging op bezoek bij Slagzin. Dit keer hadden ze geen invaller nodig. De sterkste man was er weer bij. Zoals bij het eerste team verliep ook hier de strijd gelijk op. Na 4 partij en een 2-2 stand. Vier partijen verder had Moer gestel zelfs de leiding met 5-3. Werd Moergestel te voorzichtig? Het lukte in de negende partij Arie Vogels niet om te scoren. Sjonnie v. Elde- ren mocht het in de tiende partij proberen. Doch ook hij faalde. Berry van Oudheusden won 3 maal, Sjonnie v. Elderen 2 maal en Arie Vogels moest met 2-0 punten genoegen nemen. Arie veel trainen!!! Wat het eerste en tweede team niet gelukte, lukte het derde team wel. Namelijk winnen. Moer gestel 3 is in goede vorm. Nog steeds ongeslagen. Ook nu tegen Spido 7 is het weer gelukt om de overwinning mee naar Moergestel te brengen. Ofschoon de stand na 4 partijen nog gelijk was brachten de daarop volgende 2 partijen voordeel voor Moergestel. De punten daarna werden ge lijk verdeeld. Kees v.d. Wouw en René Oerle- mans scoorden elk 2 maal en Bart de Cort moest genoegen nemen met 1 overwinning. Uitslagen: Interpolis 2 - Moergestel 1 Slagzin 6 - Moergestel 2 Spido 7 - Moergestel 3 Programma donderdag 28 februari: Moergestel 1 - Dito 1- Moergestel 2 - Avanti ’77 2 Moergestel 3 - Slagzin 8 U ziet alle teams spelen deze week thuis. Een mooie gelegenheid om de spelers van T.T.V. Moergestel eens aan het werk te zien. De wedstrijden worden gespeeld in D’n Donk, aan vang 20.30 uur. Publiek welkom. Op de maan dagavonden wordt er eveneens gespeeld maar dan recreatief. Heeft u interesse? Kom eens langs of bel 3365. Bij de algemene beschouwingen 1991 heeft het ge meentebestuur besloten een emancipatienotitie vast te stellen. Bij de totstandkoming van deze notitie willen wij zoveel mogelijk Moergestelse vrouwen betrekken. Wij hebben hierbij gedacht aan het instellen van een Vrouwenberaad, waarin vrouwen vanuit ver schillende disciplines (vrouwenwerk en politiek) vertegenwoordigd zijn. Het Vrouwenberaad zal een gemeentelijke notitie voorbereiden, die uiteindelijk door de gemeenteraad wordt vastgesteld. Binnen het vrouwenwerk wordt onderscheid ge maakt in traditioneel en open vrouwenwerk. In Moergestel zijn twee traditionele vrouwenorganisa ties actief, namelijk de Katholieke Vrouwen Orga nisatie KVO en de Vereniging Nederlandse Katho lieke Vrouwen VN KV. Het open vrouwenwerk, dat niet is gebonden aan een kerkelijke organisatie of een belangenorganisa tie, is er niet in Moergestel. Via deze oproep wil len wij vrouwen bereiken, die de belangen van deze niet-georganiseerde vrouwen willen en kunnen be hartigen. Bij emancipatie gaat het er uiteindelijk om dat vrouwen en mannen vrijer kunnen kiezen hoe zij hun leven willen leiden en inrichten. Bent of voelt Jitslagen 23-24 februari: up. EDN - Roef!: sp. Roef! - DDW: icr. Roef! - DSV: Wedstrijden 2-3 maart: mono’s 1: DN - Roef!, vertrek 10.45, tijd 11.30. mono’s 2 vrij. pupillen: igo - Roef!, vertrek 11.15, tijd 12.00. oef! - DDW, tijd 13.30. aspiranten: igo - Roef!, vertrek 9.45, tijd 10.30. unioren: Girls - Roef!, vertrek 11.00, tijd 11.45. lenioren 2: SS - Roef!, vertrek 15.00, tijd 16.00. lenioren 1 vrij. eer. DDW - Roef!, vertrek 14.15, tijd 15.00. artom, korfbal is gewoon hartstikke leuk! m 20 t/m 26 augustus 1991 gaan de dames van .S.P. Roef! (senioren en junioren) op toernooi Praag. Daar spelen ze tegen Amerikaanse ims, ’n Russisch en een Praags team. Een te kke uitdaging. Tot nu toe zijn er al 40 aanmel- ngen. Een juniorenteam van 17 speelsters en n seniorenteam van 14 speelsters met elk team :rainer/coaches. Verder gaat er nog familie en ienden mee. Het een en ander wordt op ver killende manieren gefinancierd: een sponsor- )p in samenwerking met sportschool Physique, et bakken tijdens het familietoemooi en tijdens t 35-jarig bestaan van Roef (25 en 26 mei 1991) >rdt nog een loterij gehouden. De ontvangen Iden zullen worden besteed aan relatiegeschen- n, verbandspullen enz. Als klapstuk zorgt de ibobank Moergestel voor o.a. gepaste kleding or de speelsters. Hartelijke dank daarvoor. .p 20 april wordt om 19.30 uur in de kantine van aef een informatieavond gehouden over de reis ar Praag. Alle reislustigen die zich hebben aan meld worden daar natuurlijk verwacht. Dus hrijf die datum maar alvast in je agenda. ja, de speelsters weten het al, maar een yel is or hun onontbeerlijk. Verzin daarom een spet tende, explosieve yel en stuur die naar Maaike nkers, Burg. Poortstr. 24, 5066 GG Moer- stel. Voor de winnaar ligt een walkman klaar. Op zaterdag 2 maart organiseert Open Jeugd en Jongerenwerk ’t Kwartierke te Moergestel we derom een muziekoptreden. Op die avond is het vanaf 20.30 uur de beurt aan de eigentijdse rock groep ’The Difference’. The Difference, een groep die nu ruim 5 jaar bestaat waarvan het laatste jaar in de huidige sa menstelling, speelt stevige eigentijdse rock, waar van de invloeden liggen in de popmuziek van de jaren tachtig. Zang, drie gitaren, bas en drums vormen de basisbezetting, aangevuld met mond harmonica, accordeon en percussie. Alle compo sities en teksten komen uit de band. The Difference heeft in haar bestaan al een aan tal opmerkelijke prestaties geleverd. Zo won de groep de Parel van Tilburg, werd zij tweede in de Wraak van Brabant (de Brabantse tegenhanger van de Grote Prijs) en bereikte zij de halve fina- u zich op de een of andere manier betrokken bij onderwerpen over emancipatie en wilt u een bijdra ge leveren aan het tot stand brengen van een ge meentelijk emancipatiebeleid, dan nodigen wij u uit om op deze oproep te reageren. U kunt dit doen door UITERLIJK 15 maart a.s. een gemotiveerde brief naar ons kollege te sturen. Voor nadere informatie kunt u bellen met de afde ling Welzijn van het gemeentehuis (maandag t/m donderdag mevr. C. Kolen tel. 1235). Verder zijn de politieke partijen aangeschreven om Programma 03-03-1991: 14.30 uur: Audacia - LSV 11.30 uur: WVO 2 - Audacia 2 12.00 uur: Nemelier 3 - Audacia 3 12.00 uur: Audacia 4 - FC Drunen 2 10.00 uur: Audacia 5 - Marvilde 3 11.00 uur: Viola 4 - Audacia 6 10.00 uur: Audacia 7 - Rood Wit V. 10 10.00 uur: Audacia 8 - EFC 7 10.00 uur: Zigo 6 - Audacia 9 10.00 uur: RKTVV 10 - Audacia 10 Programma pupillen zaterdag 2 maart: Deze zaterdag staat vooral in het teken van 4 te gen 4 spel. Wij spelen met 2 D-groepen en 2 E- De wedstrijdploegen hadden in de districtsvoor- wedstrijden weer een staaltje van hun kunnen la ten zien. Helvoirt had een prachtige wedstrijd georgani seerd, waarin alle EHBO-verenigingen uit het district aan mee mochten doen. De LOTUS-slachtoffers speelden hun spel voor treffelijk, waardoor ook de supporters aan de zij lijn een leerzame avond voorgeschoteld kregen. We zagen een hartinfarct, een beroerte, een epilepsie-aanval, een open spatader, diverse ver wondingen en een suikerpatiënt. De Moergestelse ploegen reageerden uitstekend en de slachtoffers kregen de verzorging die ze no dig hadden. De ploegen kwamen danook zeer goed uit de (wed)strijd. Moergestel 1 (Jacqueli ne, Hans en Helma) vergaarden 204 punten. Evenals Helvoirt 1Een gedeelde eerste plaats dus. Echter, omdat er maar 1 ploeg verder door mag met de kampioenschappen, koos de jury Helvoirt 1 uit om verder te gaan omdat die (als puntje bij paaltje komt) iets vlotter waren met de diagnosetest. Moergestel 2 (Riet, Riet en Toon) vergaarden 250 punten. Het hoogst aantal punten uit deze gehele wedstrijd. Zij mogen wel op pad naar de Bra bantse Kampioenschappen. Wij wensen ze vol trots: Heel veel goede moed en veel EHBO-kennis toe. Succes. zitting te nemen in het vrouwenberaad. Burgemeester en Wethouders van Moergestel De Burgemeester, J.B.S. ter Veer. De Secretaris, A.WJG.J. van Kessel.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 9