YUENG SHING I ƒ29,50 EM ZEKER! ADVIESBUREAU L VAN DAM <5 Aanbieding menu voor 2 personen: 4 "IRK Even voorstellen... ik ben uw dochter! Jan de Geus, lijsttrekker CDA IVN-wandeling WOENSDAG 6 MAART AFHAALPRIJS Rootven 37 n :e bestaande uit: Kroepoek, Babi Pangang, gebakken kippevleugels met Roedjaksaus, Foe Yong Hai, Saté, witte rijst, nasi of bami naar keuze. Pr. Voor het eerst naar school V fj MOERGESTEL-NIEUWS’’ WOENSDAG 27 FEBRUAR11991 PAGINA 5 U Lid NVAK De Stappert 8a Fax 04243 - 3856 (el. i >er -Accountancy- -Administratie- -Fiscale Zaken- Bedrijfseconomische adviezen een loef- aag sen, 243- b.v. Tel. jens weg ten; erie '8 en 8.00 ik. erst met ice! ing. aar; aar- Edi- <as- >1. af- op. irk- >ost on- ser: NO- F.T. zelf ook hartstikke leuk, en hebben tijdens de re petities altijd veel plezier, maar het is voor hen natuurlijk helemaal af, als u ook komt kijken. En echt, u krijgt er wéér geen spijt van, want het is wéér ’n gezellige avond. KPJ-toneel is eigenlijk net als wintersport: als je één jaar bent geweest, ga je het volgende jaar weer terug! Dus komt u maar weer lekker genieten op 2-4-6 maart, als u om 20.00 uur in Den Boogaard bent, dan kan uw avond niet meer stuk! De kaartjes kunt u gewoon voor de uitvoering kopen. De koffie/thee is gratis. Tot ziens! KPJ-Moergestel baan. Daarbij werden een telefoon en vermoedelijk enkele klokken gestolen. Bij een inbraak in een ca ravan op de Reebok werd een dekbed, een koffie zetapparaat en enkele toebehoren gestolen. Op 22 februari werd vanaf een bouwterrein aan de Vloei- weg een gele compressor ter waarde van F. 6.000,- gestolen. Vanaf een ander terrein aan de Vloeiweg werd een zwarte Puch bromfiets gestolen. In de nacht van 22 op 23 februari vond een poging tot in braak plaats in La Belle Epoque. Men slaagde er niet in binnen te komen. Wel werden twee deuren flink beschadigd. Dezelfde nacht werd ingebroken in het kringloopcentrum aan de B. Verwielstraat. Hier werd een gering bedrag aan klein geld gesto len. Tevens werd geprobeerd er met de aanwezi ge bestelbus vandoor te gaan. Dit gelukte niet maar ook hier werd daardoor een deur beschadigd. Auto-inbraken vonden plaats aan de Gemulle- hoekenweg en in drie auto’s aan de Eijssenbrand, D’n Duyp en de Kromweistraat in Moergestel. Uit alle vier de auto’s werd een radio-cassetterekorder gestolen. Op een terrein aan de Gemullehoekenweg werd een auto teruggevonden welke op 11 februari uit een garage aan de Kerkstraat was gestolen. Een tweede auto, welke gelijktijdig was gestolen, werd reeds eerder zwaar beschadigd op het ijs in Tilburg teruggevonden. Op 20 februari werd op klaarlichte dag in het centrum van Oisterwijk openbare schennis der eer baarheid gepleegd. De uit Tilburg afkomstige ver dachte is inmiddels achterhaald en heeft een beken tenis afgelegd. Ook de laatste twee verdachten ter zake tijdens de karnaval gepeelgde mishandelingen zijn achterhaald en over hun aandeel gehoord. Proces-verbaal wordt opgemaakt terzake openlijke geweldpleging en mishandeling. In Oisterwijk werden elf overwegend lichte aan rijdingen gemeld. Op de Oirschotsebaan schrok een autobestuurster zodanig van een tegen de voor ruit vliegende vogel dat zij tegen een boom reed. In de nacht van 25 februari werd te Moergestel na bij de Vinkenberg een alcoholcontrole gehouden. Geen enkele bestuurder bleek te veel gedronken te hebben. Vervolg van voorpagina In onze schoolwerkplannen kunt u lezen hoe zo wel het éne als het andere belang in organisatie en werkwijze zijn opgenomen en hoe levensbe schouwelijke, persoonlijke en sociale waarden daarbij tot uitgangspunten dienen. De teams van de scholen zijn ook steeds bereid om u daar alles over te vertellen, met name op informatie-avonden en open dagen. Het schoolbestuur draagt de eindverantwoorde lijkheid en behartigt in de dagelijkse praktijk vooral zaken als zorg voor personeel, financiën, onderhoud van de gebouwen, kontakten met de gemeente en diverse andere instanties. De oudes hebben op allerlei manieren invloed op de gang van zaken. Voor het bestuur worden per school twee leden rechtstreeks door de ouders voorgedragen. De Medezeggenschapsraad kan direkt adviseren en meebeslissen in het beleid. De Ouder-Kontakt-Groep bevordert zoveel mo gelijk de betrokkenheid van de ouders bij de school en de deelname aan aktiviteiten binnen de school. Het team is steeds bereid de ouders te in formeren, zowel over afzonderlijke leerlingen als over het onderwijsprogramma. Wanneer naar de basisschool? In Nederland zijn kinderen vanaf vijf jaar leer plichtig. Ze mogen echter al naar school op de dag, dat ze vier jaar worden. Ze zijn dan al van harte welkom, want de basisschool is in de eer ste jaren volledig op die kleuters afgestemd. Ge woonlijk komen ze in de weken voor hun officiële entree al enkele keren een morgen of een dag op kennismakingsbezoek. Dat wordt tevoren altijd door de betrokken lerares met de ouders van de nieuwe kleuter afgesproken: Het begin van een belangrijk kontakt! Open dag Om u de mogelijkheid te bieden wat direkter met de school en de mensen kennis te maken, nodi gen wij ouders/verzorgers en andere belangstel lenden graag uit om eens gewoon, overdag op de bovengenoemde scholen op bezoek te komen. U kunt dan hier en daar binnenlopen om te zien hoe de kinderen, de meester en de juffrouw bezig zijn, welke leermiddelen en materialen ze gebrui ken, hoe de klas is ingericht en wat voor sfeer er hangt. Uw kind mag natuurlijk meekomen. We zijn dan graag bereid op al uw vragen in te gaan. U bent van harte welkom op de open dag dins dag 12 maart a.s. van 09.00-12.00 uur, 13.00- Geldig vanaf vandaag tot 27 maart a.s. Moergestel - Telefoon 04243 -1163 Zondag 3 maart kunt u wandelen met natuurgid- sen van het IVn Oisterwijk. Er wordt gestart om 14.00 uur vanaf het café ’Boshuis Venkraai’, Bos weg 162 (links langs ’Klein Speyck’, eind verhar de weg). Venkraai was vroeger een boerderij op de plaats waar nu een bruine schuur staat. De boerin had in de huiskamer een cafeetje. Pas in 1914 is de Venkraai gebouwd op zijn huidige plaats als bos wachters woning annex café. De naam Venkraai is brabants voor zwarte stern, een vogel die veel voorkwam op de vennen. Sinds 1950 is die vogel daar verdwenen. Door verandering van de water kwaliteit groeit er geen krabbescheer meer. Op deze drijvende waterplant bouwde de stern bij voorkeur zijn nest. De bossen en vennen rondom ’Venkraai’ zijn in 1912 al gekocht door Natuurmonumenten en be hoed gebleven voor de opdringende woning bouw. Wandelt u mee en geniet van dit prachtige gebied en en de uitleg van uw gids! st Ar- nine nop at mij naar Wat zal er zich nu weer allemaal afspelen achter déze titel. Waar is dit jaar voor gekozen, en hoe wordt het gespeeld? Van alle andere jaren weet u dat het wél altijd de moeite waard is geweest om toch maar te gaan. Nou beste mensen, ook nü weer mag u niet thuisblijven! De toneelspelers zijn al enkele maanden aan het repeteren geweest, en hebben dit voor u gedaan! Ja natuurlijk, ze vinden het Twee brutale woninginbraken vonden plaats in de nacht van zaterdag op zondag 24 februari in twee woningen aan de Waldermarlaan. De inbra ken vonden plaats terwijl de bewoners lagen te sla pen. Uit de eerste woning, waaruit niets wordt ver mist, kwam men binnen door het vernielen van en kele ruiten. In de tweede woning werd met geweld een dubbele deur geforceerd. Vanaf de bovenver dieping werden twee kluizen naar beneden ge gooid. Hierdoor werd een kluis geopend en door zocht. De andere kluis werd door de daders mee genomen. Waaruit de buit bestaat is nog niet be kend. Door de bewoners werd wel iets gehoord doch men realiseerde zich niet dat er ingebroken werd. Op 18 februari werd ontdekt dat men dat inge broken in de meubelfabriek aan de Heusdense- Lijsttrekker Jan de Geus is 45 jaar oud, gehuwd en woont in ’s Gravenmoer. In 1974 komt hij op 29-jarige leeftijd in Provinciale Staten. Al na vier jaar statenlidmaatschap wordt hij in 1978 geko zen tot lid van het College van Gedeputeerde Staten. Binnen deze fulltime functie legt hij zich met na me toe op verkeer en waterstaat, land- en tuin bouw, waterschappen en landinrichting. In de huidige zittingsperiode is gedeputeerdè De Geus eerste plaatsvervanger van de Commissaris der Koningin en behoort ook voorlichting en repre- 16.00 uur en 18.00-20.00 uur. Aanmelding - inschrijving Op de open dag is er tevens al gelegenheid om uw kind in te laten schrijven, wanneer dat vóór 1 augustus 1992 vier jaar wordt. Wij hopen dat u hiermee een eerste indruk hebt gekregen van het onderwijs op onze scholen en zijn graag tot verdere informatie bereid. Tot ziens op de open dag! Stichting Het Katholieke Schoolbestuur van Moergestel Voorz. W. Verhoeven Seer. J. Roosen. De foto van deze (toen nog) jonge vrouw werd ongeveer 40 jaar geleden gemaakt... De foto van vorige week was niet zo erg moeilijk. Het was Riet de Groot-van den Broek, Oisterwijkseweg 60. Zij ’zat’ toen in de 2e klas. sentatie tot zijn portefeuille. Nu de heer Paul Wagtmans om leeftijdsredenen niet meer beschikbaar is als lijsttrekker, vindt het CDA in de econoom De Geus een ervaren opvol ger. Zowel binnen de provincie als in de belan genbehartiging daarbuiten heeft Jan de Geus zich voor velerlei zaken op sociaal- en economisch ter rein ingezet. Zo maakt hij deel uit van het dage lijks bestuur van het Interprovinciaal Overleg, waarin de provinciale belangen in ’Den Haag’ behartigd worden. Gelet op de snelle ontwikkelingen in het Brabant van de negentiger jaren staan we voor belangrij ke keuzen. Als lid van de programmacommissie heeft de heer De Geus hiervoor heldere voorstel len ontwikkeld, die door het CDA zijn vastgelegd in het verkiezingsprogramma 1991-1995 ’Kwa liteit voor Brabant’. Het CDA vraagt hiervoor nu de steun van de Brabantse kiezers. Onder leiding van Jan de Geus wordt in de komende weken verantwoording af gelegd over hetgeen in de afgelopen vier jaar in Brabant tot stand is gebracht. De resultaten mo gen gezien worden, we zien het in onze eigen om geving. Maar tegelijkertijd zullen Jan de Geus en de vele andere CDA kandidaten een toelichting geven op onze koers voor de jaren negentig. Vandaar: Stem zeker! Woensdag 6 maart 1991. Moergestel Tel. 04243 - 3219

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 5