TENNISSEN Nistria-directeur van Nistelrooy neemt afscheid uApli/iodite If tel. 04997-72445 Het Katholiek Basisonderwijs BELASTING-SPREEKUUR’ ADVIESBUREAU L VAN DAM WF JS Q Voor het eerst naar school il I Boszichtschool, Bosstraat 1, tel.: 1728 De Stappert 8a Moergestel Profiteer nu: DE KEMMER KRING kent nog geen wachtlijst!!! Bel voor info DE KEMMER KRING U kunt als lid van DE KEMMER KRING het gehele zomerseizoen onbeperkt buiten (gravel) en binnen tennissen; vooraf reserveren, zodat u nooit hoeft te wachten. DE WARME BAKKER JOHN MENSINK Hertog Jan school Duyvekotstraat 19, tel.: 1886 Zoals elk jaar houden wij ook nu weer ’spreekuur’ voor het invullen van belastingformulieren voor particulieren. Tegen een vast tarief verzorgen wij dan uw aangifte. Voor dit spreekuur kunt u telefonisch een afspraak maken. Bel daarom nu reeds: 04243-3219 Als Jos van Nistelrooy op de werkvloer tussen zijn personeel met petjes staat kun je het aan z’n witte hoedje nog zien: dat hij hun directeur is. Voor de rest lijkt hij dezelfde taal en humor er op na te houden. Nistria neemt intern op 6 maart afscheid van zijn directeur. Een dag later mo gen ook mensen van buiten hem de nodige lauweren om komen hangen. Van Nistelrooy nodigt nadrukkelijk alle Moergestelnaren uit om hem dan de hand te komen schudden. Ahold Boeren Zijweg Schoensmeer Graaf van Urselschool, Kloosterlaan 32, tel.: 1560 A WOENSDAG 27 FEBRUAR11991 15e Jaargang - Nr. 657 A 12 Vervolg op pagina 5 Huidverzorgingsinstituut Jos van Nistelrooy in april 1977 bij de eerste steenlegging van de nieuwe fabriek Uitgave en redaktie: Buro ’76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel, Biest Houtakker en Haghorst Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 MOERGESTEL z? Jos van Nistelrooy nu... In ’78 vond de officiële opening van het be drijfspand aan de Industrieweg plaats. Zijn kan toor heeft van Nistelrooy naast de receptie. ’De architect had mijn kantoor al boven getekend, maar dat wilde ik niet. Mijn werknemers moeten bij mij zo binnen kunnen stappen, vond ik, geen drempel over hoeven.’ Op het moment werken er ongeveer vijfentachtig mensen. Nistria produ ceert al lang niet meer alleen zoutloze (natriumar- me) vleeswaren maar dieetvleeswaren van aller lei soort. Glutenvrije vleeswaren, lactosevrije vleeswaren enzovoort. Patiënten met hartklach ten en een hoog cholesterolgehalte zijn bij het eten daarvan gebaat. Veel van de Nistria-produk- ten worden dan ook afgezet in zieken- en bejaar denhuizen. houden we rekening met ieders natuurlijke groei, mogelijkheden, aard en aanleg, inzicht en tem po, enz. Tegelijkertijd hebben wij naar alle kinderen ge zamenlijk de opdracht om hen een zo compleet mogelijk programma voor ontwikkeling en vor ming te bieden. Dat vraagt om een doordacht en degelijk onderwijssysteem. Het nieuwe schooljaar komt weer dichterbij en daarmee ook de aanmelding van nieuwe leerlin gen. Het Katholieke Schoolbestuur wil u daar om graag enige informatie geven over het on derwijs en de gang van zaken op hun drie basis scholen en u uitnodigen voor een nadere ken nismaking op de Open Dag. Het onderwijs op onze scholen is afgestemd op het belang van elk afzonderlijk kind. Daarom Het noodlot betekende een taakverdubbeling voor de jongere broer. Hij moest nu immers zo wel zijn Boxtelse zaak voortzetten als de inboe del van zijn broer overnemen. Drie-en-half jaar lang pendelt hij op en neer tussen Boxtel en Moergestel. ’In ’70 heb ik mijn eigen slagerij ver kocht en me definitief in Moergestel gevestigd. Ik ging wonen aan de Voorbrugstraat. Ondertus sen was Nistria gegroeid van een zestal werkne mers in ’66 tot ongeveer vijftien. Eigenlijk is hij vanaf 1 januari al directeur af. Dhr. Koenen heeft het roer vanaf die datum in handen. De aanstaande festiviteiten zijn, zou je dus kunnen zeggen, overwegend ceremonieel van aard. Nog ’ns temeer omdat van Nistelrooy tot 1 augustus in een adviserende functie aktief aan zijn bedrijf verbonden zal blijven. Maar enfin, toch een mooie aanleiding voor Moergestel Nieuws om Jos van Nistelrooy en zijn bedrijf Nistria in deze kolommen op te voeren. Geboren in Boxtel op 10 augustus 1931, sinds begin jaren ’80 wonend in Oisterwijk maar met volle overtui ging bewerend: ’Ik voel me Moergestelnaar!’ Zijn vader was slager en zijn grootvader was slager. Logisch dus dat van Nistelrooy en twee van zijn broers niet bakker werden maar, juist ja, slager. Als jongste van negen kinderen kwam hij niet als eerste in aanmerking om de zaak van pa over te nemen. Daarom ook ging hij werken in de slagerij van oudste broer Jan (twaalf jaar ouder) in de Molenstraat te Til burg. Dat was in ’58. Beide broers sloegen een zijweg van het slagersvak in en zetten zich aan de ontwikkeling van zoutloze vleeswaren. ’Op een gegeven moment ben ik terug naar Box tel gegaan en daar een eigen slagerij begonnen. Mijn broer ging door in Tilburg. Achter de schennen werkten we nog wel veel samen. In ’66 is mijn broer door een auto-ongeval om het leven gekomen, (even stilte, TT) Drie jaar daarvoor was hij naar Moergestel gekomen met het bedrijf, in de Postelstraat.’ Het is niet zo dat Nistria patenten heeft op haar produkten. Dat kan volgens van Nistelrooy niet in het geval van levend materiaal. Van een mo nopolie op de dieetvleeswarenmarkt is ook geen sprake geweest maar, zegt van Nistelrooy, het is wel zondermeer zo dat Nistria van al haar concurrenten het sterkst op de voorgrond is ge treden. Haar kwaliteiten zijn dan ook in het oog gespron gen van het Ahold-concern. Drie jaar geleden kocht Ahold het merendeel van de Nistria- aandelen op. Vond van Nistelrooy dat niet jam mer, ergens? ’Nee, ik merk er niks van dat Ahold een meerderheidsbelang heeft. Ze laten ons hier gewoon onze gang gaan.’ Van Nistelrooy heeft vier kinderen. De enige zoon, Chris(tian), houdt zich binnen Nistria met de inkoop bezig. Hope lijk weet die wel of, ja dan nee, er puntjes op de laatste letter van zijn naam moeten. Senior zegt dat niet te weten. Of houdt ons voor de malle: zou ook kunnen. Die begin jaren zeventig hebben we een enor me groei doorgemaakt, met omzetstijgingen van wel drie a vierhonderd procent op jaarba sis.’ Nistria moest dus wel uitdijen maar de Postelstraat bood daartoe nauwelijks mogelijk heden. Het jasje begon te knellen. ’Ik ben toen naar de gemeente gestapt met het verzoek om een hectare bouwgrond elders. Nou, het ant woord was: die hebben we niet, veel succes op een ander. Daar snapte ik geen bal van. Op een avond heb ben we toen het college van BenW uitgenodigd om dat aan de werknemers uit te komen leggen. En toen was het zo bekeken. De medewerkers hebben dat toen voor elkaar gekregen. Maar on dertussen was de publiciteit er ook al bovenop ge doken. De hele affaire heeft zelfs op de voorpa gina van de Telegraaf gestaan. Het was me span nend, jongen! Maar wat me er het meeste van bij is gebleven is de enorme steun vanuit de gemeen schap. Boeren stonden me aan de kerkdeur op te wachten. Van Nistelrooy, zeiden ze, ge kunt bij ons altijd grond komen kopen als de geminte dè nie wil doen. Zoals toen de Moergestelse gemeen schap meeleefde!’ Van Nistelrooy heeft zich buiten Nistria-contou- ren opgeworpen als verdediger van werkgevers- belangen. Als lid van de Kamer van Koophandel en en als bestuurslid van het VNO, waar hij zo wel de periode-van Veen als de periode-van Le de meemaakte. En in Boxtel was hij zes jaar lang gemeenteraadslid voor een middenstandspartij Nooit in de toch zo boeiende en meeslepende Moergestelse politiek actief willen worden? ’Ik heb er even aan geroken, maar het toch maar niet gedaan. Ik was door mijn politieke ervaring in Boxtel daar misschien ook wel te bevoorrecht voor geweest.’ Wel meldde van Nistelrooy zich binnen de Pierewaaiers en MTV Stokeind aan het Moergestelse front. ’Ik weet niet wat dat is, maar Moergestel heeft mij altijd enorm aan gesproken. Die gemeenschapszin hier. Nee echt, ik woon dan in Oisterwijk maar vooral in het begin kon ik het niet laten om in Moergestel boodschappen te gaan doen. Al was het maar voor een doosje schoensmeer.’ Tom Tacken VVV

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 1