Garanties voor Goops de veilig speelgoed vliegende griezel buitensport Knuffels Spelletjes Wijze raad 1 R 30 Funny Roller is een combinatie van step- en skate-board. •AG in de tuin kunnen jong en oud met deze Goops Met de beste bedoelingen ga je een nieuwe kopen. Het kind is echter ontroostbaar als het vieze vod" in de speelgoed zaak wordt weggegooid. Zo rond de kleuterleeftijd zijn kinderen toe aan gezelschaps spelletjes. Kies de meest een voudige spelletjes want het valt voor een kind echt niet mee om op zijn beurt te wachten, de spelregels door te krijgen en wat nog het ergste is: te verlie zen. Spelletjes doen is noodza kelijk want men krijgt het hele leven met dit soort zaken te ma ken. veel plezier beleven. De prijs is 14.95. t wordt vooral toegepast in ver pakkingsmaterialen, niet al leen in speelgoedzaken, maar ook in supermarkten. Het is de bedoeling dat het eind van dit jaar helemaal verdwijnt. Ook wordt PVC als weekmaker aan plastic toegevoegd. Het komt bijvoorbeeld voor in de zachte delen van poppen. Ook deze toepassing is straks ta boe. Knuffels zijn voor kinderen he le dierbare wezens die haast on vervangbaar zijn. Door het veelvuldig gebruik gaan ze er na verloop van tijd zo gehavend uitzien, dat je je als ouder zo langzamerhand gaat schamen. Voorzitter B. de Boer van de Stichting Goed Speelgoed, is tevreden over het feit dat deze EG-norm nu ook in Neder land van kracht wordt. Hij geeft overigens toe dat het met CE gemerkte speelgoed pas achteraf wordt gekeurd. Maar mensen die slechte er varingen hebben met gemerkt speelgoed kunnen nu in elk geval de fabrikant of impor teur aansprakelijk stellen. Wees verstandig, koop een goed was baar knuffeldier of zachte pop. Deze is ge makke lijk schoon te houden. Koop des noods twee dezelfde poppen. Laat de oude knuffel nooit in de speelgoedwinkel achter. Een nieuwe kopen kan natuurlijk, maar het kind moet er eerst aan wennen. Kunststof (plastic) dat voor hergebruik geschikt is, wordt in Duitsland al gemerkt, zo dat de consument weet in wel ke afvalbak hij de resten van speelgoed kan deponeren. Ook dat systeem zal in ons land worden gevolgd. Generaties lang kennen we ai de step. Er is eigenlijk in die jaren weinig aan veranderd. Tegenwoordig zien we de jeugd vaak op een skate-board of een skelter. De Funny Rol ler is een combinatie van deze drie. Het moet voor kinderen vanaf 4 jaar een groot plezier zijn om met deze licht hanteerba re en zeer stabiele Funny Rol ler op stap te gaan. Het kind waant zich hiermee een cou reur en al brrrrrmend neemt het de bochten. De te gekke, gave kleuren zijn helemaal van deze tijd. De Funny Rol ler is zowel vooruit als achter uit zeer goed bestuurbaar. Als het kind eenmaal vaart heeft kan het met twee voeten er op 'uitdrijven'. De constructie is erg stevig, de roller is heel eenvoudig in te klappen en gemakkelijk mee te nemen of over de schouder te dragen. De jury meent dat bijvoor beeld in het stuur best een cla xon had mogen zitten. De prijs is betrekkelijk hoog, maar als men bedenkt dat er in een gezin meerdere kinde ren mee zullen kunnen spe len, is de prijs zeker verant woord. De prijs in de winkel zal tegen de 100.- liggen. De letters CE en de naam en adres van fabrikant of importeur op de verpakking geven de consument voortaan de zekerheid dat hij speelgoed koopt, dat veilig is voor de gebruiker en voor het milieu. De vliegende griezel van Goops is door het zachte materiaal volkomen ongevaarlijk. Goops is een vliegende griezel. Het vliegt door de lucht als een traditio nele frisbee, maar heeft een afschuwelijk mon sterlijk gezicht. Omdat ze gemaakt zijn van zacht plooibaar rubber zijn ze gemakkelijk in de zak mee te nemen, maar wat nog belangrij- ker is: door hun soepel heid zijn ze volkomen ongevaarlijk. De jury had eerst wat moeite met de griezelige gezichten van deze Goops. Kinderen zou den het wel eens eng kunnen vinden, maar de reacties zijn zeer posi tief. Ze vinden ze erg leuk. Er zijn vier ver schillende gezichten en ze zitten verpakt op een stevige kaart. Niet al leen op het strand en de camping, maar ook op speelpleinen, straten en Overschat kinderen niet. Geef speelgoed waar het kind aan toe is. Niet op de groei want dan verdwijnt het in een hoek. Speelgoed is geen impuls-arti- kei, speelgoed is een stuk op voeding. Ook u moet daarvoor de tijd nemen. Gaat u speel goed kopen, laat u zich dan uitgebreid door de erkende speelgoedhandelaar advise ren. Wacht liever niet tot het laatste moment, want in druk ke tijden mist hij de gelegen heid u die aandacht te geven die u nodig heeft. Recycling Het mogelijk kankerverwek kende PVC gaat eveneens op korte termijn verdwijnen. PVC gaat eveneens op korte termijn verdwijnen. PVC GINA 6 MOERGESTEL-NIEUWS” WOENSDAG 20 FEBRUARI 1991 PAGINA 7 3

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 9