EXPO DE GOLF-CRISIS FOTOGRAFIE DEFENSIE Weer wordt ’n mooie herinnering vastgelegd... E.H.B.O.-nieuws Dat is voor de hedendaagse compact-camera geen probleem! 40 - Vrouwen - 60 Kunst uit verre landen in het Oude Kerkje ■k Vraag vrijblijvend advies bij: ’ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! 9 In het Defensievoorlichtingscentrum aan de Korte Houtstraat 21 te Den Haag vindt op dit moment de expositie ’De Golf-crisis’ plaats. Deze expositie is nog te zien t/m 12 april 1991 en geopend op maandag van 12.00-17.00 uur en dinsdag t/m vrijdag van 9.00-17.00 uur. CHRIS VAN DE BIJGAART It’s all in the game VOORLICHTINGSCENTRUM» Ontmoetingen met buitenlanders 39 NA 4 PAGINA 5 "MOERGESTEL-NIEUWS” WOENSDAG 20 FEBRUARI 1991 Klik! n Wat kunt u verwachten? Rootven 26 - Moergestel - Telefoon 04243-1421 Naam Straat Johan van Oosterhoud Woonplaats Telefoon Actuele beelden De Golf-expositie moet zo actueel mogelijk blijven. Dit gebeurt door het toevoegen van de laatste informatie, maar ook door zoveel moge lijk de hand te leggen op de meest recente foto's. Chronologisch overzicht Op 2 augustus 1990 viel het Iraakse leger Koeweit bin nen. Feiten van toen tot nu zijn terug te vinden in een chronologisch overzicht. Golfsituatie in kaart Waar liggen welke schepen van welke nationaliteit? Een zo actueel mogelijk bijgehou den kaart geeft een duidelijk overzicht. De Goalkeeper Een videopresentatie van het Goalkeeper-wapensysteem een zelfverdedigingsmecha- nisme tegen luchtdoelen voor de zeer korte afstand. Chemische wapens Gaspakken en gasmaskers ter bescherming tegen 'chemische aanval’. Onder meer de volgende onderwerpen: Nederlandse schepen in de Golf - De reden van hun aanwezigheid; -de bewapening op de schepen; -de leefsituatie aan boord. De Golfschepen van voor naar achter: het standaardfregat Hr. Ms. Philips van Almonde, het bevoorradingsschip Hr. Ms. Zuiderkruis en het luchtverdedigingsfregat Hr. Ms. Jacob van Heemskerck. uit- den xr- dat try. och dat :ring iroep gio’s waar t/m 10 regels f 7,50 liste- >eld. ■egio i. In en al naar bleef In iuid- ge roep Den urg) eda) iban- tant. JOS- wer- d. om- 990. roep Op dinsdag 19 februari, van 2 uur tot 4 uur, houdt de St. Vido (Vrouwen in de Overgangsja ren) een informatiemiddag over de nieuwe gespreksgroep die van start zal gaan. U kunt zich dan ook opgeven om mee te doen. De koffie staat klaar op het adres Gasthuisring 51, Tilburg. ntal aste Wij bin- :lijk am- igd. llen van t/m 6 regels f5- Op donderdag 21 februari a.s. zal de Moergestel- se E.H.B.O.-vereniging met twee groepen deel nemen aan de E.H.B.O.-wedstrijden in Helvoirt. Tijdens deze wedstrijd, die wordt gehouden in ’het Vorstenbosch’ aan de Kloosterlaan 2 (tegen over de R.K.-kerk) zullen een aantal ongevallen door L.O.T.U.S.-slachtoffers worden na gespeeld. De jury heeft tot taak om te beoorde len welke ploeg het beste is voor wat betreft dia gnose en behandeling. Om jullie in staat te stellen om de prestaties van onze wedstrijdploeg op de voet te volgen, vervalt op 21 februari de ’gewone’ oefenles. Degenen die meewillen om de ploegen de brood nodige geestelijke steun te verlenen worden om 19.00 uur verwacht voor de Spar-supermarkt in Moergestel. Er zal zoveel mogelijk met elkaar meegereden worden. De leden van de wedstrijd ploeg moéten daar al om 18.30 uur zijn omdat zijn zich eerder moeten melden. Deze zullen dan ook eerder richting Helvoirt ver trekken. Graag tot dan! EHBO St. Christoffel Moergestel Uw ’Zoekertjès’ kunt u uitsluitend tegen kontante betaling opgeven bij ons redaktie-adres: Oisterwijkseweg 43, Moergestel. Ook kunt u gebruik maken van onderstaande bon (gewoon stukje papier mag ook). Wilt u de bon duidelijk invullen? Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nr. betaalt u f 2,50 extra. De opgave moet uiterlijk de zondagavond vóór plaatsing in ons bezit zijn. (Bon geld in envelop in de bus stoppen s.v.p.l) Een zeer bijzondere en unieke tentoonstelling op zaterdag 23 en zondag 24 februari in het Oude Kerkje te Middelbeers. Te zien zijn recente Es- kimokunst uit arctisch Canada in de vorm van sculpturen en steendrukken, aquarellen uit Thai land en Japanse houtsneden uit de vorige eeuw. Representanten van deze kunstvorm in Neder land zijn respectievelijk de Hr K. Stevens uit Eindhoven en de Hr. P. Maas uit Liempde. De eskimokunst is voortgekomen uit de eeuwen lange ervaring en vakbekwame gedrevenheid in het maken van gebruiksvoorwerpen en is inmid dels geëvolueerd tot hoogwaardige kunstvormen met internationale faam. De Eskimosculpturen zijn kalm, bijna statisch, zeer realistisch en soms rubuust mannelijk. Als uitgangsmateriaal wordt meestal het lokaal aan wezige doch schaarse zeepsteen gebruikt. Naast beeldhouwen beheersen de Eskimo’s als geen an der het steendrukken uit eveneens zeepsteen die een unieke krachtige reactie oproepen. Uit Thailand zijn aquarellen te zien van een groep jonge kunstenaars uit de school van de He melse aarde die aansluiten bij de negentiende eeuwse UKIYOYE - school uit Japan. De school werkt naar de natuur in versterkte vorm en wonderlijk mooie kleuren. De aquarel len zijn teer van toon met forse sterke belijnin gen van zee, water en lucht. Ter vergelijking zijn in het Oude Kerkje een groot aantal oude kleurenhoutsneden uit de ge noemde Japanse UKIYOYE - school te zien. In het Kerkje kunt u terecht op zaterdag 23 fe bruari van 13.00 tot 17.00 uur en op zondag 24 februari van 11.00 tot 17.00 uur. iezig zegt teur s we :n al bant bij- icie. jfers zelfs e 13 zijn aan lijk- dat 1 op reik veer roe- Een leerlinge in de 2e klas van de ’méskes- school’... Niet zo moeilijk denken we... Vorige week? Wim Mertens, ofwel bij velen beter bekend als ’de Siem’. Wim woonde vroeger op de Oisterwijkseweg (nr. 6) maar nu al weer ’n hele tijd in Sambeek. Een linde uit China, een kransspar uit Japan, een Italiaanse els, een Hongaarse eik, een berk uit Mandsjoerije. Gezien in onze bossen? Nee, maar wel in het arboretum in Kalmthout. Een arbore tum wil niet alleeriunieke planten, struiken en bomen aan bezoekers tonen maar heeft ook de taak bedreigde planten en gewassen van de on dergang te redden. We zien er veel prachtige kruiden, struiken en bomen uit verschillende landen. In mei bloeit de rhododendron in de kleuren rood, lila, rose, blauw, paars, wit, oranje, geel. De schoonheid in dit arboretum is met geen pen te beschrijven. U moet de rijkdom aan planten zelf zien. Vooral in de maanden mei en juni bloei en veel struiken en kruiden waarvan er veel lek ker geuren, zoals de gele rhododendron. Rondom de vijver bloeit de gele iris (iris op z’n latijns). De vijver staat vol met waterplanten zo als de waterviolier, het drijvend fonteinkruid. Ik zag er een bamboesoort uit Midden-China. Deze soort verliest in december 1/3 van zijn blad. De toverhazelaar staat broederlijk naast de schijnhazelaar. Een eindje verder maak ik ken nis met het giftige Oosters Nieskruid, dat in maart/april bloeit. Overal zijn op labels de namen vermeld. Eerbiedwaardige bomen, zoals de mammoet- boom, heesters, inheemse kruiden en gepaste bo dembedekkers leven en groeien minzaam naast elkaar. Het arboretum is voor het publiek geopend van half maart tot half november. De entree bedraagt Bfrs. 100. Het unieke terrein is de spoorweg overgang overstekend, na 70 m. rechts van de weg gelegen. Ik stel voor, dat u op de terugreis de Kempische plaats Hoogstraten met een bezoek vereert. U moet beslist de monumentale gotische St. Katha- rinakerk bezoeken. In het interieur ziet u o.a. historische glasramen. Prachtig, vooral wanneer- de zon schijnt. Rust even uit op een van de terrasjes en geniet van een Trappist uit Westmalle. En vóórdat u naar Moergestel rijdt, blik omhoog naar de 105 m. hoge bakstenen toren. Wat is-ie mooi! Ik weet zeker, dat u op een geslaagde dag kunt terugzien! Bezoekadres: Korte Houtstraat 21 te Den Haag Openingstijden: maandag 12.00-17.00 uur dinsdag t/m vrijdag van 09.00-17.00 uur Postadres: postbus 20701 2500 ES Den Haag J Telefoon: 070-3188802 Fax:070-3188371

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 7