r r X7EM ZEKtt! I I I I I I I I I I DICHT BIJ MENSEN I (/WJ M 00 GERRIT LAURENSSEN Dankbetuiging Eerste Communie Motto-bal TAXI VAN DE LOO TEL. 04243-2077 Mogen we het nóg eens proberen? Ned. Ver. Slechthorenden Adrianus Cornelis Burgers A.s. zaterdag ophalen vlooienmarktspullen I Toos Schilders-Nouwens Parochie St. Jans Onthoofding Muziekvereniging ’Prinses Juliana’ Daarom kan ik ieder adviseren om het bij Rijschool 'Kenteken' te proberen! Met angst en beven heeft Marcel mij les gegeven, maar na het derde examen kon de examinator beamen: Rijschool ’Kenteken’ heeft veel gewaagd maar u bent in ieder geval geslaagd! Vf PRROCMf Kindernevendienst Afdeling Tilburg en omstreken Bliksemaktie 22 februari Wereldvluchtelingenweek 1991 1 Vastenaktieproject 1991 Protestantse gemeente Oisterwijk Wijkouderling voor Moergestel: dhr. J.H. Krij ger, Wildemanstraat 48, Oisterwijk, tel. 04242-15331. PAGINA2 Ons bereikte het droevige bericht van het overlijden van de heer oud-voorzitter en erelid van onze vereniging. Wij wensen zijn vrouw en kinderen veel sterkte toe bij dit zware verlies. i ds. W.H. Roobol zeggen wij u hartelijk dank. Moergestel, februari 1991 Mijn motto: Naam: Adres: Het gaat op 6 maart om onze toekomst; In Nederland, in Europa en dus óók in onze provincie! Op 6 maart 1991 gaat het om uw provincie. We kiezen dan met elkaar nieuwe leden voor de Provinciale Staten. Het gewicht van de provincie wordt steeds groter; immers, veel problemen laten zich niet vanuit Brussel of Den Haag oplossen. Integendeel, bij het beheren en beschermen van het groen in onze provincie bijvoorbeeld is een krachtig provinciaal bestuur een onmisbare schakel. Ons redaktie-adres is 's avonds tussen 17.00 en 19.00 uur niet te bereiken: niet via de telefoon en ook niet aan huis (uitzondering is het afhalen van geboortekaartjes). Buiten genoemde tijden kunt u bij ons altijd terecht! Bestuur en leden Muziekvereniging 'PRINSES JULIANA’ Voor de vele blijken van belangstelling en medeleven tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve man, onze vader en allerliefste opa Een speciaal woord van dank aan Eerwaarde Heer Pastor van den Broek, doktoren Terwindt en Rasenberg, buurt- en oud-buurtgenoten, vrienden en kennissen. W.M. Burgers-van de Pas Kinderen en kleinkinderen Als CDA willen we op alle plekken de politiek dicht bij de mensen brengen! Omdat elke mens telt! Daarom SLUIT AAN BIJ ONS MOTTO: 'STEM ZÉKER’! Mottobal Commissie P.S. Inleveren voor 9 maart, 20.30 uur bij Hans v. Amelsfort, de Looyakker 34, Moergestel, 04243-3750, of diezelfde avond bij Hans de Brou wer, Rootven. Op zondag 24 februari is er in de mis van half 12 kindernevendienst voor groep 7-8. Deze nevendienst zal worden verzorgd door Jan Geertsen, Leny v.d. Loo. Het CDA meent dat we de uitdagingen van de jaren negentig samen moeten oppakken. Dat geldt voor het groen in onze provincie, maar evengoed voor onderwerpen als welzijn, zorgvoorzieningen, werkgelegenheid, ruimte voor eigen identiteit en verkeer en vervoer. Versieringen maken De Eerste Communievoorbereidingen zijn reeds van start gegaan. Op 6 februari zijn de ouders die de versiering van de kerk op zich zullen nemen, bijeen geweest. In deze grote groep werden goede ideeën geopperd. Op woensdag 20 februari gaan de kinderen on der begeleiding van de ouders de versieringen maken in de achterzaal van Den Boogaard. Om 17.15 uur worden de kinderen die op 28 april om 09.30 uur de Eerste Communieviering hebben, verwacht met één van hun ouders. Om 18.15 uur verwachten we de kinderen en ouders die zich opgegeven hebben voor de viering van 11.30 uur. Tweede ouderavond Op maandag 25 februari zal de 2de ouderavond gehouden worden in Den Boogaard. Om 20.00 uur worden alle ouders verwacht die hun kind hebben aangemeld voor de Eerste Communievoorbereidingen. Wij nodigen nadrukkelijk zowel de moeders als de vaders uit, omdat wij denken dat deze avond een goede ondersteuning kan bieden bij de Eer ste Communievoorbereiding in het eigen gezin. Wij hopen dat deze avond in dezelfde positieve sfeer zal verlopen als de eerste ouderavond. Werkgroep Eerste Communie De Nederlandse Vereniging voor Slechthorenden Afdeling Tilburg en omstreken komt bijeen op: donderdag 21 februari a.s. om 20.00 uur. Op deze avond zullen het Audiologisch Centrum en de Gemeenschappelijke Medische Dienst bei de uit Tilburg een lezing geven over de verstrek king van hulpmiddelen welke speciaal zijn be doeld voor de slechthorenden. Iedereen is van harte welkom zowel leden als niet-leden. Er wordt gebruik gemaakt van de ringleiding en de overhead projector. Wilt u iets meer weten over onze vereniging of eventueel lid worden, dan kunt u terecht bij een der aanwezige bestuursleden. Plaats: Rode Kruisgebouw, Leonard van Ve- chelstraat 2, Tilburg. Voor nadere inlichtingen: 04242-17447 (na 18.00 uur) of 013-332374 (na 18.00 uur). Je zult maar vluchteling zijn! Iedere dag vluchten er mensen omdat zij vervolgd worden; omdat er oorlog is; omdat zij op zoek zijn naar bescherming en overlevingskansen. Daarom wil ook Moerge tel hen helpen, en wordt op vrijdag 22 f bruari een huis-aan-huis collecte gehouden. U treft in Moergestel Nieuws een folder zak je aan; U kunt daar gebruik van maken indien u dat wil doen. Alvast onze hartelijke dank voor uw bereidwillige medewerking en financiële bijdrage. Het komt de vluchtelingen ten goede die toch afhankelijk zijn van anderen. Actiecomité Moergestel Organisatie in handen van de Werkgroep M.O.V. Moergestel "MOERGESTEL-NIEUWS” WOENSDAG 20 FEBRUARI 1991 Tweede zondag van de veertigdagentijd Preek: Pastor H. v.d. Broek Zaterdag 19.00 uur: H. Mis met samenzang en orgelspel; Mgd Henk Schoenmaker e.v. Ad v. Dorst; Mgd Wilhelmina de Laat-v.d. Sande; overl. ouders van Haaren-de Bakker en zoon Jos; Matijs Kogels e.v. Hendrika Janssen; Amelia Schmidt Latoemahina. Zondag 10.00 uur: Hoogmis; 1ste jgt. Wilhelmi na van Esch-Smits; 1ste jgt. Johannes van Elde- ren; Mgd Franciscus en Theodora Burgers- Heyms; Mgd Sjan Smits-Sebregts; Gerardina Persoons-v.d. Berk; Arnolda Verstijnen, Mari- nus Damen en Wilhelmina Hofhuizen; jgt. Thijs v.d. Wouw e.v. Maria v.d. Poll; Kees Hermus e.v. Jo v. Dijk; jgt. Maria v.d. Bosch e.v. Cor nelis Scheffers; Adriana v.d. Bosch en ouders; Frans v.d. Bosch e.v. Bertha Dekkers; Adri v.d. Wouw. 11.30 uur: Kindernevendienst groep 7 en 8; Mgd Kees Freyse e.v. Elisabeth Antonis; Jolanda Ber- kelmans; Gerdina Roosen-v. Remunt; Petronella Beerens-Verstijnen; Kees Bakker e.v. Elisabeth Mulders; jgt. Sjef Burgers; jgt. Jan Picokrie e.v. Cornelia Smetsers; overl. ouders Mutsaars v.d. Staak en dochter Ida. Dinsdag: Voor de vrede; Mgd Johannes v. Krie ken e.v. Francisca Smetsers; Annie Mertens v.d. Snepscheut; Cornelis v. Dijke v. Jacoba v.d. Wouw; Jan van Gisbergen e.v. Gijsberdina Scholtze; Piet Rommen e.v. Anneke van Beers; Adrianus van de Bosch en Johanna Vriens echtg. Donderdag: Mgd Jan Sebregts e.v. Riet de Bruin; Mgd Cornelia van Hest; overl. ouders van Haaren de Bakker en zoon Jos; Willem van Beers; Toon van Zon. Vrijdag 10.00 uur: H. Mis speciaal voor ouderen; overl. fam. v. Roeseel-van Laarhoven; Helena Willems; Franciscus Vriens; Lamberta Smetsers- v.d. Pol. Dinsdag parochiebestuur. Donderdag werkgroep kindernevendiensten. Op zaterdag 9 maart 1991 wordt 't motto geko zen voor ’t carnaval van 1992. Dit feestelijk gebeuren vindt plaats in onze resi dentie tevens thuis van onze prins, Hans I. Ook dit jaar is uw medewerking van groot be lang. U wordt namelijk gevraagd weer leuke mot- to’s aan te leveren. Als dank hopen wij u dan te ontmoeten op deze feestelijke avond. Wij zorgen dat 't gezellig wordt, gezellige muziek is al geregeld n.a. 'La Playa’ uit Berkel-Enschot. Als u een motto levert, leveren wij feest. Bekendmaking van ons nieuwe motto vindt plaats omstreeks 23.00 uur. Bij voorbaat dank voor uw medewerking. Tot ziens op 9 maart bij Hans de Brouwer, Root ven, Moergestel. Weekenddienst artsen: Alléén voor spoedgevallen: Weekend 23 februari: P. Terwindt, telefoon 04243 - 1204 Weekenddiensten in Oisterwijk gelden van zaterdag 7.30 tot zondag 7.30 uur en van zondag 7.30 tot maandag 7.30 uur. zaterdag 23 februari: E. Bicker, Groenstraat 75, telefoon 04242 - 88805 zondag 24 februari: E. Soffers, Beerze 1tel. 04242 - 86230 Pastorie Moergestel, tel. 04243-1340 Weekenddienst pastorieën: Bel 2320: Klooster St. Stanislaus Rijkspolitie Moergestel: Kloosterlaan 2a, tel. 04243-1200. Spreekuur elke zaterdag van 9.30-12.00 u. Huisartsenlaboratorium Midden-Brabant voor bloedafname e.d. t.b.v. huisarts, ver loskundige of specialist: elke dinsdag en donderdag van 9-10 u. in het gebouw van de Kruisvereniging, Pr. Beatrixstraat 27. Ponsplaatje ziekenhuis meebrengen. In Oisterwijk (gebouw Kruisver. Lindenpark- laan 16: elke werkdag van 9-11 uur). Kruisvereniging, Pr. Beatrixstr. 27, tel. 1594 Wijkverpleegkundigen: spreekuur: ma. t/m vr. van 13.30-14.00 u. Buiten spreekuur is de kruisvereniging voor dingende hulpvragen 24 uur per dag bereikbaar tel. 013-635530. Aanmelding voor kraamzorg, bij voorkeur vóór de 4e maand van de zwangerschap, kan telefonisch bij de kruisvereniging tel.nr. 013-635708 (dagel. tijdens kantooruren). Na aanmelding ontvangt u een inschrijffor mulier en 'n uitgebreid pakket met info over zwangerschap, bevalling en kraamzorg. Openbare Bibliotheek, tel. 04243-2243. Openingstijden: ma. en vr. 15-20 u.; di. en do. 15-17.30 u.; wo. 14.30-17.30 u; leeszaal: di. en do. 10-12.30 u. Spreekuur verloskundigen: elke 2e en 4e woensdag van de maand van 9.30-10.30 uur volgens afspraak. Spreekuur Alg. Maatsch. Werk: St. Jans- plein 7. tel. 1169. Mich van Hees en Marlt v/d Boer. Spreekuur op di. en do. van 9-10 u., andere dagen telefonisch op tel. 1169. Bij spoed buiten kantooruren: THD-Tilburg: 013-433584. Spreekuur Gezinsverzorging: St. Jansplein 7, tel. 3649 (Mevr. R. Jansen) dinsdagmorgen van 9.00-10.00 uur. Zonnebloem afd. Moergestel. Secr.: Stokske 4, tel. 2376. Oud papier 27 febr.: route oost: Aanstede, Kruysackerbuurt, achter 't gemeentehuis, Oistelvoirt en Heivelden. Ons project is voor dit jaar: een waterput in Macbonnit - Haïti Daar snakken de mensen naar water. Water is onmisbaar voor de mens. Iedere dag opnieuw gebruiken wij Titers’ water voor allerlei doeleinden. Voor ons is het erg handig: kraan open, en je hebt water. Maar in Macbonnit ligt het anders. Als er een waterput zou zijn aldaar, dan was het voor die bewoners een geriefelijkheid die bij het alledaagse leven behoort. Gunnen wij die mensen een waterput, en dragen wij daartoe ons steentje bij. Werkgroep M.O.V.-Moergestel (Missie-, Ontwikkelings- en Vredeswerk) Tot vrijdagavond 18.00 uur kunt u nog bellen voor het ophalen van vlooienmarktspullen. De spullen worden dan volgens afspraak op zaterdag 23 februari opgehaald. Deze afspraak kunt u ma ken met dhr. T. van Nuenen, tel. 1713 of met dhr. G. Antonis, tel. 1114. Oud papier Wanneer welke route aan de beurt is voor het op halen van het oud papier kunt u lezen onderaan de kolom INFO op de tweede pagina van Moer, gestel Nieuws. Toch geven wij u alvast een aan tal data, zodat u hiermee rekening kunt houden: 20 februari route west 27 februari route oost 6 maart route west 13 maart route oost Kerkdienst: op zondag 24 februari is er om 10.15 uur dienst in de Kerkstraat. In deze dienst gaat voor ds. E. Reefhuis. De lezing is Markus 6:45-52. Er is crèche in de Voorhof. Daar is ook de kinder- en jeugdkerk. Ook de jongerengroep komt weer bijeen. Winterkursus Door omstandigheden is drs. Maaswinkel ver hinderd, de winterkursus in te leiden. Ds. Reef huis valt voor hem in. Thema blijft: ’waar ge beurd?’ en ’wat is waar?’. Ook de data zijn de zelfde gebleven: 21 februari, 7 maart en 21 maart (steeds op donderdag 2O‘-22 uur). Agenda Vrijdag 22 februari is er SOOS. Dit keer gaan we naar het golfslagbad in Eindhoven. Vertrek van de Voorhof rond 18.00 uur. Meer informatie en opgave (vóór 21 februari) bij Marjolein de Wit, tel. 013-332140. Dinsdag 26 februari vergadert de kerkeraad. Ds. Roobol heeft dagelijks telefonisch spreek uur van 13-14 uur (behalve op maandag). Met vriendelijke groeten,

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 2