Beantwoording Algemene Beschouwingen 1991 Bi r I La I I i ft 'i l HOOFDFUNKTIE 2: VERKEER EN VERVOER HOOFDFUNKTIE 3: ECONOMISCHE ZAKEN ft hfl vervolg I zie volgende pagina Overigens is het niet zo dat bij een beperking van de personeelsformatie, afstoten van taken en uitvoeren van taken in samenwerking met andere gemeenten e.d., het mede gezien de daaraan verbonden rechtspositionele gevol gen, reeds op voorhand vaststaat dat op eni gerlei wijze een financiële besparing zou kun nen worden bereikt. Op korte termijn zal zelfs van het tegendeel sprake kunnen zijn. Op deze plaats wijzen wij u er ook op, dat wij de opstelling van een dergelijk personeelsplan middels inschakeling van een extern adviesbu reau. Door de Kommissie Algemeen Bestuurlijke Za ken is evenwel geadviseerd niet over te gaan tot inschakeling van een externe deskundige doch in eigen beheer de knelpunten in beeld te brengen. Daarna zou dan bezien moeten wor den op welke wijze tot een oplossing gekomen zou kunnen worden. Hoewel wij nadrukkelijk de inschakeling van een extern deskundige voor blijven staan, heb ben wij toch overeenkomstig het advies van de kommissie besloten hiertoe niet over te gaan. Wij hebben daarbij toegezegd om in eigen be heer aandacht te schenken aan die punten die aanleiding hebben gevormd tot het beleids voornemen om te komen tot opstelling van een personeelsplan d.w.z. met name ook aan die tekortkomingen die ook wij binnen onze or ganisatie signaleren. In nader overleg met Uw raad c.q. de kommissie Algemeen Bestuurlijke Zaken zullen wij nader aangeven op welke wij ze aan dit beleidsvoornemen verder gestalte zal kunnen worden gegeven. Uitbreiding fietspadenstruktuur Door het provinviaal bestuur is in nauw over leg met de gemeenten Oirschot, Oisterwijk, Moergestel en het SMB het zgn. 'Bereikbaar heidsplan Parkland Zuid-Oost' opgesteld. Dit plan voorziet in de aanleg van een fietspa denstruktuur tussen Oirschot-Oisterwijk-Moer- gestel en Tilburg. Realisering van deze fietspa den zal voor onze gemeente, ondanks de in be ginsel reeds toegezegde subsidies, eerst moge lijk zijn indien het gemeentelijk aandeel in de kosten verder wordt teruggebracht Zodra op provinciaal niveau omtrent deze fi nanciële aspekten duidelijkheid is verkregen, zal het bereikbaarheidsplan aan de Kommissies Rumtelijke Ordening, Volkshuisvesting en Mi lieu en Financiën en Openbare Werken worden voorgelegd. In dit verband wijzen wij U erop, dat in de loop Automatisering Bij de aanschaf van de huidige automatisering sapparatuur is, met name op uitdrukkelijk ver zoek vanuit de raad, binnen de gewone dienst een jaarlijks bedrag van f 25.000,- opgenomen teneinde hieruit de telkenjare terugkomende aanpassingen van soft- en hardware te kunnen voldoen. Dit blijkt een goede suggestie te zijn geweest, omdat ook in de praktijk is gebleken dat dit be drag meer dan noodzakelijk is. Teneinde de normale bedrijfsgang niet te doorkruisen dient dit reserveringsbedrag dan ook gehandhaafd te blijven. Klachtenkommissie Wij zijn van oordeel, dat, klaarblijkelijk gezien de korte lijnen die er in onze gemeenschap tus sen de burgers in het bestuurlijk en ambtelijk apparaat bestaan, in het verleden nimmer aan leiding heeft bestaan om te komen tot een af zonderlijke klachtenregeling. Ook op dit mo ment zien wij geen redenen om hiertoe over te gaan. door de vaststelling van de Kommissieverorde- ning door Uw raad, waarbij wij het aantal kom missies tot in beginsel 4 terug hebben kunnen brengen, het aantal vergaderingen aanzienlijk is beperkt. De uitbreiding van het gemeentelijk takenpak ket en de noodzakelijke intergemeentelijke sa menwerking leiden op bestuurlijk en ambtelijk niveau tot een onontkoombare verhoging van het aantal overlegvormen, hetgeen dan op an dere momenten tot een werkbesparing aanlei ding geeft. Wij benadrukken dat slechts die overlegstrukturen zijn geschapen c.q. aan die overlegvormen wordt deelgenomen, die voor het bestuurlijk en ambtelijk funtioneren nood zakelijk zijn. Bedrijventerrein Uit de zgn. A-58 studie, die momenteel in een afrondende fase verkeert, zal naar verwach ting duidelijk worden dat daaruit geen onder steuning verwacht behoeft te worden voor verkoop gemeentelijke eigendommen Behoudens de gronden, waarvan verkoop op basis van de zgn. 'Croennota' mogelijk is, be schikken wij niet over gronden die in het kader van de financiële saneringsoperatie afgestoten zouden kunnen worden. Een herziening van de Groennota is overigens in voorbereiding. Daarnaast mag toch als bekend verondersteld worden dat, als al tot verkoop van woningwet woningen zou worden besloten, de opbrengst van deze verkoop ten gunste komt van het woningbedrijf en geen middelen uit het wo ningbedrijf aangewend mogen worden ten gunste van de algemene dienst. Openbare verlichting De in onze gemeente openbare verlichting, dus ook de verlichting langs het fietspad Moergestel-Oisterwijk, voldoet aan de landelij ke normen en aan de eisen zoals gesteld door de PNEM en Provincie Waterstaat, zodat wij geen aanleiding zien een nader onderzoek in te stellen. De wijze waarop de verlichting van het fiets pad langs de Oisterwijkseweg is uitgevoerd zal zelfs als voorbeeld-projekt voor andere projek- ten in Brabant gaan dienen. verkeersveiligheid In het investeringsplan is ter verbetering van de verkeersproblematiek een bedrag opgeno men van f 100.000,-. Voorstellen onzerzijds mag U hiervoor dan ook verwachten. Ter uwer informatie delen wij U mede, dat om trent in voorbereiding zijnde plannen reeds overleg is gepleegd met aanwonenden van de Korenstraat, de Tilburgseweg en het Kruys- ackerplein. carpoolplaatsen Recent hebben wij vernomen dat Rijkswa terstaat plannen in voorbereiding heeft om nabij de A-58 onder onze gemeente een zgn. carpoolplaats te realiseren. Indien dit voorne men niet gerealiseerd zou worden, zullen wij in het kader vah de overdracht van parallelwe gen door Rijkswaterstaat aan de gemeente - alsdan zal nl. grond beschikbaar komen - bezien of wij voor aanleg van een dergelijke carpool plaats zorg kunnen dragen. Dorpsverfraaiing Gezien de beperkte financiële mogelijkheden getuigt het naar ons oordeel niet van veel rea liteitszin om aan verfraaiing van de dorpskern een hoge prioriteit toe te kennen. van dit jaar de fietspadenstruktuur reeds zal worden uitgebreid door de aanleg van het fietspad langs de Akkerweg. Hiervoor is in Uw vergadering van 13 december 1990 een kre diet beschikbaar gesteld. Onderhoud wegen Het onderhoud van de wegen is meerdere ma len in Uw raad aan de orde geweest. Thans kun nen wij volstaan met de mededeling dat het klein onderhoud zoveel mogelijk in eigen be heer wordt uitgevoerd teneinde alert te kun nen reageren op klachten. Subsidies In de aanbiedingsnota is voor 1992 binnen de totale financiële saneringsoperatie ten aanzien Privatisering sportakkommodaties w Au- dacia en sv Roef! Zoals ook reeds uit de nota van aanbieding blijkt zijn wij voorstander van privatisering van de sportakkommodaties op sportpark Stok- eind. De onderhandelingen met v.v..Audacia en s.v. i Roef!, welke na het aantreden van ons kollege weer volledig opnieuw zijn gestart, zijn hierop gericht. Het overleg vergde en vergt de nodi ge tijd. De afrondingsfase komt in zicht. Zodra mogelijk zullen wij Uw raad voorstellen voorl leggen. Indien de af rondende gesprekken niet tot dat L resultaat leiden dat wij ervan verwachten i.c.fl dat tot privatisering kan worden overgegaan,] zullen wij U, zoals reeds eerder is aangekon-] digd, voorstellen voorleggen om tot verhoging] van de tarieven voor de buitensportakkommo-] daties over te gaan. I HOOFDFUNKTIE 4: ONDERWIJS Konclërges Wij blijven, mede gezien de opmerkingen die wij onder hoofdfunktie 5 hebben gemaakt ten aanzien van de Dienst Sociale Werkvoorziening, van oordeel dat in 1991 voor handhaving van de konciërgefunktie op de 4 basisscholen in on ze gemeente een bedrag beschikbaar gesteld zou dienen te worden van f 10.000,-. HOOFDFUNKTIE 5: KULTUUR EN REKREATIE bij eei stijgt zettir volg verzv f41.! Binne door ruggc betel» derh( houd bezui In aar inleid van d wij wi voon ren d biedf die o kunn Opdi derti via d burg wij tf ond< best De la ding de o 197e MOERGESTEL-NIEUWS” WOENSDAG 30 JANUARI 19l> sekretarie is binnen ons Kollege nader aan de orde gesteld. Naast de feitelijke mogelijkheden om tot invoering over te gaan dient naar ons oordeel aandacht geschonken te worden aan de vraag of er binnen onze gemeente daad werkelijk behoefte bestaat aan een avondse- kretarie. Wij zullen hiernaar op korte termijn middels een enquête een onderzoek instellen. Gelijktij dig zal nagegaan worden of een avondsekreta- rie organisatorisch realiseerbaar is. Onde werk Het o Zoals reeds meerdere malen is gesteld zullen ze9e| wij overigens een partikulier initiatief om in on- 9evc^ ze gemeente te komen tot een volwaardige sporthal ondersteunen. Sporthal t De suggestie tot privatisering van sportzaal De Vonder nemen wij niet over. Naar ons oordeel Jeugc zal De Vonder in de huidige vorm door een par- Ten a< tikulier moeilijk winstgevend te eksploiteren taken zijn. Bij een kommerciële exploitatie zal niet al- !schep leen de sportzaal uitgebouwd dienen te wor- delen den tot een volwaardige sporthal, maar zal ook subsic een aanzienlijke uitbreiding van het horecage- enigir deelte plaats dienen te vinden. tief. 0 Gezien de ligging van De Vonder in een direk- muler te woonomgeving, hetgeen door de inmiddels zjn te’ gerealiseerde woningen voor ouderen nog is tivitel geaksentueerd, achten wij met name deze geen laatste ontwikkeling ter plaatse niet wenselijk, zig. De voorgestelde reservering voor het groot De su onderhoud van sportzaal De Vonder achten wij borge dringend noodzakelijk, omdat volgens een in- jonge gesteld onderzoek binnen enkele jaren répara- terrei ties aan het dak moeten worden verricht en er mede om de sportzaal eigentijds te houden vervangingen en aanpassingen plaats zullen moeten vinden. Op deze plaats konstateren wij wel, dat Uw raad tot op dit moment niet bereid is geweest ons, zowel in ruimtelijke als in personele zin, die middelen te geven die nodig zijn om de orga nisatie zo optimaal mogelijk te laten funktione- ren. Het gaat ons evenwel veel te ver indien reeds op voorhand wordt gesteld dat struktureel in gegrepen had kunnen worden in de omvang van de personeelsformatie. Dit geldt ook voor de stelling dat ons standpunt, dat de huidige personeelsformatie bij de onderhavige bezui nigingsoperatie niet verder aangetast mag worden, op termijn onhoudbaar zal blijken te zijn. Het is zelfs een volstrekt onjuiste voorstelling van zaken indien gesteld wordt dat het eigen aandeel van het gemeentelijk apparaat in de saneringsoperatie zo beperkt is, dat de forma tie op voorhand onaangetast moet blijven en de lastendruk voor de burgers jarenlang alleen hierdoor moet worden opgeschroefd. Wij wijzen er met klem op, dat bij een zich kwantitatief en kwalitatief uitbreidend ge meentelijk takenpakket, alvorens lastenver zwaring voor de burgers in beeld kwam, op de personeelsformatie 2 1/z formatieplaats is be zuinigd. Nog duidelijker gesteld: in het verle den zijn door het toenmalige Kollege voor gestane belastingverhogingen door uw raad niet overgenomen terwijl gelijktijdig wel bezui nigd is op de personeelsformatie. Het kan en mag niet zo zijn, dat enerzijds van ons ambtelijk apparaat gevraagd wordt een uitgebreider takenpakket met name ook in kwalitatieve zin, uit te voeren, maar gelijktijdig de hiervoor noodzakelijke personeelsformatie verder wordt beperkt. mogelijke plannen om te komen tot het ont- vervol! wikkelen van een bedrijventerrein ten zuiden: van de Rijksweg nabij de Vinkenberg. van de De konsept-eindrapportage is inmiddels een aangei eerste maal in de stuurgroep besproken. Zodra Bij dez de studie formeel wordt aangeboden zullen wij herove na adviseren door de kommissie Ruimtelijke ten bel Ordening, Volkshuisvesting en Milieu U darover huidig» berichten c.q. voorstellen doen. van su aktiviti wijzen ging v< werk e jonger i Vanzei ook a; 1 ouden toekor 1 werk h vonde 1 De kor dezeb Avondsekretarie De mogelijkheid tot invoering van een avond- PAGINA8 "MOE i «wsS

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 8