t 1.55 JAMES DEM GAAT GEWOON DOOR!!! Slagerij Ketelaars BV 275 Van de politie Uitbreiding voorzieningen in het St. Elisabeth Ziekenhuis voor familie intensive care-patiënten 5TIJL*- MEUBELEN Interieur adviezen Woon-accessoires \\Voningtextiel B Behangen SchHderwerke I Kent u de ambachtelijke slager al? Pierevariété E.H.B.O.-nieuws I ’91 zeer geslaagd Cursus ’blessurepreventie St. Elisabeth Ziekenhuis geeft kunst en cultuur meer kans Malse riblappen g gg Hamburgers 0.95 Gekookte schouderham 100 gram Beglazingswerke Spijkerbroeken nieuwe modellen - vanaf 79.- t/m 119.- Krijtestraat 3 5066 BG Moergestel Tel. 04243 - 3242 Nieuwe collectie truien met applicaties zijn binnen in alle nieuwe modetinten. Kerkstraat 10-Moergestel-Telefoon 04243-1262 Worstebrood j qq' Ronder rookvlees 100gram E.H.B.O.-wedstrijdploegen en reanimatie herhalingsles in o.a. black denimvanaf 89.- Wordt verwacht: nieuwe collecties van Naf Naf, Frou-Frou en Beach Life. Loopt u gerust vrijblijvend binnen op ons adres Rootven 9! MOERGESTEL-NIEUWS” WOENSDAG 30 JANUAR11991 PAGINA 3 3INA1 ort Eigen parkeerplaats recht tegenover de zaak JW Het E.H.B.O.-bestuur T A. van de Wouw j f na er Sfeervolle stijlmeubelen met kwaliteit als kenmerk. Gecombineerd met een deskundig advies voor de juiste toon op wanden en vloeren. Victor Boeren maakt wonen pas echt compleet. Bisschop Zwijsenstraat 72 Tilburg Tel. 013-421666 den gemaakt. Het St. Elisabeth Ziekenhuis is een van de eer ste ziekenhuizen die dergelijke faciliteiten in deze vorm kunnen aanbieden. De tot nu toe gelden de bouwnormen staan de genoemde voorzienin gen in slechts zeer beperkte om vang toe. Zo spoedig mogelijk als de weersomstandigheden het toelaten zal met de bouw begonnen worden. Verwacht wordt dat de kamers voor de zomerva kantie klaar zullen zijn. Een rustige week voor de politie in Moer gestel. Inbraken vonden niet plaats. Alleen op het Rootven werd een fiets gestolen. Verscho len achter een PNEM-huisje aan de Kloosterlaan werd de Puch bromfiets gevonden welke op 13 januari in Moergestel werd gestolen. Op de parkeerplaats van Rijksweg 58 werd een gestolen vrachtauto aangetroffen. Deze bleek in Beesd ontvreemd te zijn. Tijdens een inhaalmanoeu vre op diezelfde weg reed een personenauto tegen de middenvangrail. Deze auto werd van de weg gedrukt doordat een vrachtauto ging inhalen op het moment dat deze werd ingehaald. Op de Oirschotseweg werd de hele zijkant van een per sonenauto ingedeukt door een uitstekende spin del van een tegemoetkomende vrachtauto. Op 22 januari werden 6 overwegend jeugdige fietsers bekeurd omdat zij ’s ochtends tijdens de duister nis zonder verlichting op de weg fietsten en daar door zichzelf en anderen in gevaar brachten. Ter waarschuwing. Er volgen meerdere controles. De groep ’lekuu tijdens haar optreden zaterdagavond. Van links naar rechts: Kees Bierkens, Marlies van Rijzingen en Frank van den Meijdenberg. Het St. Elisabeth Ziekenhuis in Tilburg heeft onlangs vergunning gekregen van het mi nisterie van WVC om de intensive care-afdeling met een aantal ruimten uit te breiden door middel van gedeeltelijke nieuwbouw. Daar kunnen familieleden en andere rela ties van de op de intensive care-afdeling opgenomen patiënten overdag en ’s nachts verblijven. Dit is vooral van belang voor familie die niet in de buurt van Tilburg woont, en toch graag zoveel mogelijk in de nabijheid van de patiënt blijft, zeker zolang de me dische situatie van de patiënt aanleiding geeft tot grote ongerustheid. De behoefte aan dergelijke voorzieningen komt vooral voort uit het feit dat het St. Elisabeth Zie- kenshuis voor specialismen als neurochirurgie en traumatologie een belangrijke bovenregionale functie heeft. Er worden drie kamers gebouwd met daarbij be horende faciliteiten als douches, wc’s en derge lijke. De kamers zijn geschikt voor meerdere per sonen. Van de ruimten kan gratis gebruik wor- Nu is er natuurlijk geen man overboord als u ons nog niet kent, maar toch kan het goed van pas komen De ambachtelijke slager is met zomaar een slager, maar een sterk gespeciali seerde slager! Bij ons kun je heerlijkheden kopen die je met elke dag tegenkomt. Als u de ambachtelijke slager nog niet kent, zou u er eigen lijk eens moeten aanwippen. Al is het alleen maar om ons gespecialiseerde vlees- en vleeswaren-assortiment te zien \Het is echt de moeite waard! Van degenen die zaterdagavond jl. naar ’Den Boogaard’ togen voor het Pierevariété, is zeker een aantal op voorhand nogal sceptisch geweest over hetgeen hun daar geboden zou worden. Dit wellicht omdat in hun achterhoofd nog het deba cle met de sauwelavonden 1990 speelde, die dus niet doorgingen. Maar de meesten gingen toch vol goede moed naar onze plaatselijke cultuur- tempel omdat zij vertrouwen hadden in de orga nisatie van het Pierevariété als equivalent van de sauwelavonden en in de veerkracht van ’De Pie rewaaiers’, die het er immers toch niet bij-had- den laten zitten. Hoe dan ook, ’Den Boogaard’ was volledig uit verkocht en dat bewees al voldoende dat men er van overtuigd was dat men weer zoals voorheen, een grandioze avond zou beleven. Gezegd mag worden dat niemand in die verwachting is teleur gesteld. De sfeer in ’Den Boogaard’ was prima en als vanouds. Het publiek was welwillend en goed bespeelbaar. Het had er zin in. Kortom een fijne ambiance. Al gauw bleek weer dat er in Moergestel een ’markt’ is voor een evenement als dit. Een revueachtig spektakel met veel afwisse ling en medewerking van talrijke amateurar- tiesten van eigen bodem. Vanaf de opening door de in het begin wat hape rende presentator Koos van de Ven tot en met de afsluiting door de verrassend optredende Prins Hans d’n Urste, die veel camavalsenthousiasme wist los te maken, verliep alles zoals de initiatief nemers zich maar wensen konden. Er werd met veel plezier gekeken en geluisterd. Op het podi um speelde zich heel wat af dat de volle zaal kon waarderen, getuige het voortdurend applaus. Zo blies het gelegenheidsorkest ’De Blaoskaoken’, gevormd uit leden van de harmonie, die carnava lesk waren uitgedost, de sterren van het plafond. En bracht onze plaatselijke dansgroep ’Trend’ een tweetal echte shownummers, alsof ze worden opgeleid door de beste choreograaf van Neder land. Het Frans Koor, ook al van Moergestel, Uit onderzoek is gebleken dat er in ons land jaar lijks meer dan een miljoen sportletsels ontstaan. De blessures kunnen soms tot gevolg hebben dat men zijn beroep niet meer kan uitoefenen of geen sport meer kan bedrijven. In dit kader organiseert Bureau Ondersteuning Tilburgse Sport in samenwerking met Stichting Sportservice Noord-Brabant in Tilburg de cur sus ’Blessurepreventie’. De cursus bestaat uit 2 avonden welke gepland zijn voor maandag 18 en 25 februari a.s. Deze cursus is bestemd voor het vrijwillig kader en iedere actieve sporter binnen de sportvereniging. Doel van deze cursus is de cursist duidelijk te maken dat er tal van mogelijk heden zijn om de risico’s voor de gezondheid, die sportbeoefening met zich meebrengt, te beper ken. Voor meer informatie kunt u bellen: B.O.T.S., tel. 013-437283. zette met ’Chez Mimi’ een aardig toneelstukje met deels gezongen bedrijfjes op de planken dat ietwat deed denken aan een mini-musical. De koorknapen bleken echter wel wat acteerervaring te missen maar waar deze iets tekort schoten werd dit weer ruimschoots goed gemaakt door de muzikale prestaties van Yvonne Smits, de char mante echtgenote van adjudant Jan, die de eigen composities ook nog eens instrumentaal met pi ano kracht bijzette. Te bedenken dat het allemaal eigen werk was. De cabaretgroep ’lekuu’, be staande uit een drietal waarvan het zien alleen al op de lachspieren werkte maar die het zogespeeld nogal aan I.Q. ontbrak, kreeg de handen ook ge ducht op elkaar met het aardige theatertje dat zij maakte in ’Moergestels Medisch Centrum’. Eveneens van ons dorp, dit trio, dat nog goed bleek te kunnen zingen ook. Wat cabaretgroep ’Zwoelie Troelies’ uit Tilburg presteerde, vooral op muzikaal vlak, zowel vocaal als instrumentaal maar vooral ook mimisch, was zonder meer klasse. Professioneel welhaast. De bandparodist Maarten de Groot deed zijn act heel geraffineerd en dat gaf ook weer veel hila riteit. En dan de tonpraoters tenslotte, hier ter plaatse sauwelaars genoemd. Ja, als je met Janus Wijnen uit Valkenswaard in zijn kreatie van voorwerker bij de gemeente, Piet Grielis uit Liempde als Peer de Kromploeger en Hein van Eekert uit Haaren als kraamverzorgster, zowat de beste kletsma joors uit Brabant op het podium hebt, dan is het geen kunst om de zaal plat te krijgen. Een gewel dig geslaagd optreden van deze drie en natuurlijk een heel goede zet van de organisatoren van de ze avond. Geen wonder dat het voor onze eigen Jan Vriens als Jan d’n Import moeilijk was om na de verbale prestaties van deze grootheden in de ton het publiek nog echt te boeien. Er zijn pro fessionals, amateurs en beginners nietwaar? Toch komt hem alle lof toe voor het feit dat hij als enige in Moergestel dit keer het sauwelen aandurfde. Je moet de lef toch maar hebben om daar te gaan staan. Samengevat, het Pierevariété ’91, dat werd ingezet en afgeblazen door amusementsorkest ’Full-Time’ was een succes en is voor herhaling vatbaar. De nieuwe benadering is een schot in de roos. Daarvoor een compliment voor het team dat dit realiseerde. Op dit moment beschikken we nog niet over de juiste ruimte. Wel zijn er nadere afspraken ge maakt met de gemeente. Dit zullen we a.s. don derdag met jullie bespreken. De wedstrijdploegen oefenen geheel volgens af spraak bij Riet Janssen, Pr. Margrietstraat 17. De reanimatie-herhalingsles moet echter ook bij Riet Janssen doorgang vinden. We hopen dat jul lie begrip voor de situatie hebben en donderdag je kennis toch weer even komt opfrisen en bijspij keren. Dat is het motto waaronder in het St. Elisabeth Ziekenhuis een aantal evenementen georgani seerd wordt. In het ziekenhuis komen dagelijks een paar duizend mensen, zowel patiënten en hun bezoekers als medewerkenden. De centrale gang van het ziekenhuis is een belangrijk ont moetingspunt. Dus bij uitstek een gelegenheid om aandacht te geven aan uitingen van kunst en cultuur. Voor 1991 is er een viertal exposities voorzien met een zeer gevarieerd aanbod. De eerste expositie vanaf 25 januari tot en met 8 maart 1991 bertreft een 30-tal werken van Ineke Wortelboer-Winters afkomstig van Breda. Op deze expositie laat zij zowel aquarellen als goua ches zien.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 3