Pierevariété ’91 Kruisvereniging Moergestel 5.95 Slagerij Ketelaars BV Gegarandeerd^! hersteld. BB «i I 2.75 ÓTIJL*- MEUBELEN Interieur adviezen Woon-accessoires Woningtextiel DONKERS Jr I Kent u de ambachtelijke slager al? vanaf 16 januari a.s. tijdelijk (ca. 3 maanden) gehuisvest op St. Jansplein 7. Scouting-nieuws i FOCW A, kenmerk voor vakwerk Crèpelappen OOR Boterham worst j QQ tot Onze KOM SNEL PASSEN! zijn binnen! In verband met een interne verbouwing zijn wij Ons telefoonnummer blijft ongewijzigd: 04243-1594. De spreekuurtijden zijn eveneens onveranderd: alle werkdagen van half 2 tot 2 uur. De diëtiste, de prikdienst, de verloskundigen en de schoolarts zijn eveneens op St. Jansplein 7 bereikbaar. Jaarcijfers wijzen uit: Goed jaar voor Moergestelse bibliotheek Shoarmavlees Krijtestraat 3 5066 BG Moergestel Tel. 04243-3242 MODEHUIS AUTOBEDRIJF Kerkstraat 10-Moergestel-Telefoon 04243-1262 Worstebrood j (J/Jl Ronder rookvlees 100gram Gelegenheidsorkest De Blaoskaoken Deze uit harmonie ’Prinses Juliana’ gerekruteer de kapel zal het Pierevariété ’91 muzikaal on dersteunen en opluisteren. Verschillende leden zijn bekend vanuit de vroegere hofkapel De Bel- leblaozers en van het harmonie-dweilorkest op karnavalsmaandag. Gelet op aanwezig talent en ervaring staat nu al vast dat de optredende ar tiesten op uitmuntende wijze zullen worden be geleid. Voorts zullen De Blaoskaoken u tussen de optredens door laten genieten van voortreffelij ke karnavalsmuziek. Door deze enthousiaste groep zal het zeker niet aan sfeer ontbreken. Het orkest bestaat uit een tiental rasmuzikanten en staat onder leiding van Jacco Nefs. Dans- en amusementsorkest Full-Time Koos van de Ven Frans Koor Dansgroep Trend Behang^erK Schüderwerken PAGINA 3 JA2 "MOERGESTEL-NIEUWS” WOENSDAG 23 JANUARI 1991 rs n J 500 gram f autoricht specialist W///" OPRUIMING 50% korting Carnavalsartikelen Tijdens het onlangs door C.V. De Pierewaaiers georganiseerde zeer gezel lige Prinsenbal is Moergestel al volop in karnavalssfeer gekomen. Dit hopen Uit de zojuist bekend geworden jaarcijfers blijkt dat 1990 een bijzonder goed jaar is geweest voor de Moergestelse bibliotheek. 200 Nieuwe leden zorgden ervoor dat het lede naantal voor het eerst boven de 2000 leden uit kwam. In totaal heeft de bibliotheek nu 2019 le den, waarvan er 1021 jonger, en 998 ouder zijn dan 18 jaar. Met de groei van het aantal leden tekende zich ook een duidelijke stijging van het aantal uitle ningen af. Werden er in 1989 82.947 boeken en andere ma terialen uitgeleend, in 1990 waren dat er 84.445. Wij hopen dat u in 1991 nog vaker van de Biblio theek gebruik maakt. Wij helpen u graag! Tot ziens in de Bibliotheek. 500 gram Nu is er natuurlijk geen man overboord als u ons nog met kent, maar toch kan het goed van pas komen. De ambachtelijke slager is niet zomaar een slager, maar een sterk gespeciali seerde slager' Bij ons kun je heerlijkheden kopen die je met elke dag tegenkomt. Als u de ambachtelijke slager nog met kent, zou u er eigen lijk eens moeten aanwippen Al is het alleen maar om ons gespecialiseerde vlees- en vleeswaren-assortiment te zien \Het is echt de moeite waard' 2 k Poirters Schoolstraat 60, Moergestel Telefoon 04243 -1110 Steervolle st ij I meubelen met kwaliteit als kenmerk. Gecombineerd met een deskundig advies voor de juiste toon op wanden en vloeren. Victor Boeren maakt wonen pas echt compleet. Bisschop Zwijsenstraat 72 Tilburg Tel. 013-421666 Eigen parkeerplaats recht tegenover de zaak. Na een lange periode van stilte weer een berichtje van de kabouters/welpen. Op zaterdag 12 januari hebben we verschillende landen in Europa bezocht. Zoals: Spanje, Frank rijk, Schotland, Zwitserland. In ieder land heb ben we een spel gedaan wat iets te maken had met dat land. Zo zijn we in Frankrijk gaan teke nen en in Spanje sinaasappelen (bal len)-! 1-gegooid. Zaterdag 19 januari zijn we gaan schaatsen in Eindhoven. Het was een geslaagde middag! Er zijn nog ’n paar plaatsen vrij voor: leuke, ge zellige, energieke, doldwaze, toffe, stoere, blit se, avontuurlijke meisjes van 7 tot 11 jaar. Dus heb je zin kom dan zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kijken bij de kabouters/welpen in D’n Donk. Voor verdere informatie kunt u bellen naar: Pe tra Tekath, tel. 1883 of Riky Bergman, tel. 2407. ziek en kleding geheel door de groep zelf is ver vaardigd. Tijdens het Pierevariété ’91 zal dit van alle markten thuis zijnde orkest een drietal optredens verzorgen. Vooraf zal de zaal in de juiste stem ming worden gebracht. Tijdens de pauze wordt een muzikaal intermezzo gebracht en na afloop staat de muziek van Full-Time borg voor een ge zellig samenzijn om na te praten, maar vooral om na te genieten van het Pierevariété ’91. Deze in Moergestel en ver daarbuiten overbeken de sauwelaar laat tijdens het Pierevariété ’91 de ton links laten liggen. Hij treedt deze avond op als presentator. Met de op vele sauwelavonden en tijdens andere aktiviteiten opgedane ervaring en met natuurlijk de Koos eigen brabantse humor is hem deze funktie als het ware op het lijf ge schreven. Hij zal de verschillende onderdelen op uitmuntende wijze aan elkaar praten en als een voortreffelijke steun voor de artiesten fungeren. U ziet, het Pierevariété ’91 wordt eep waar amu- sementsspektakel. Het zien van de artiesten is een must. Iedere rechtgeaarde Moergestelse kar- navalvierder en levensgenieter is dus 26 januari a.s. present bij het Pierevariété ’91. De toe gangskaarten kosten 8,- en zijn zolang de voor raad strekt in voorverkoop verkrijgbaar bij Spar- Mart H. Tromp, Rootven 41. VOOR PIEREVARIETE ’91 EERST NAAR SPARMART H. TROMP. Richtapparatuur bij de richtspecialist garandeert dat de maatvoering van uw auto weer binnen de fabriekstole- ranties valt. Een veilig idee! wij vast te houden tot en met karnaval en als tussenschakel bieden wij u op zaterdag 26 januari a.s. om 20.00 uur in ’Den Boogaard' Pierevariété ’91. Dit karnavals- en amusements- spektakel mag u niet missen. Een keur van moer gestelse en brabantse topartiesten verleent haar medewerking en zal u met veel humor boeien. Kortom: voorkom teleurstellingen en zorg dat u het Pierevariété ’91 zelf bij woont. In vorige edities van ’Moergestel-Nieuws’ stelden wij als meewerkende artiesten aan u voor: caba retgroep IEKUU, Piet Grieles (Peer de Krom- ploeger), Hein van Eekert (kraamverzorgster), Jan Vriens (Jan d’n Import), Maarten de Groot (bandparodist), Janus Wijnen (voorwerker le klas bij de gemeente) en cabaretgroep Zwoelie Troelies. Deze week zijn als laatsten aan de beurt om voorgesteld te worden: Alleen ingewijden weten dat achter het ’Frans Koor’ schuilgaat het Moergestels Gregoriaans Koor. De bijnaam heeft het koor te danken aan het feit dat ongeveer 8 jaar geleden een 12-tal Moergestelse mannen op verzoek van een fran- se pastoor in de Franse Ardennen een gregoriaan- se mis heeft gezongen. Toen is het koor ontstaan en sindsdien heeft het nog diverse malen elders in Frankrijk gezongen. Op de eerste plaats komt voor het koor het levendig houden van gregori- aanse gezangen. Op een goede tweede plaats komt voor het koor het bourgondische element. Tijdens het Pierevariété ’91 wil men zich met deze tweede liefde, waarmee men tot nu toe voor namelijk ’tussen de schuifdeuren’ optrad, aan het Moergestelse publiek presenteren. Dit optreden kan dus net als dat van de cabaretgroep TEKUU’ min of meer als een première in Moergestel wor den beschouwd. Tijdens het optreden wordt het publiek meege nomen naar het franse café ’Chez Mimi’. Het koor heeft goede herinneringen aan dit etablisse ment, want hier ontwaakte de liefde voor het bourgondische. U kunt getuige zijn van een kon- taktavond waarop humor de boventoon voert en op een komische wijze zult u zich in franse sfe ren kunnen voelen. Goede wijn behoeft geen krans. Meer hoeft eigenlijk niet gezegd te worden van deze dans groep van eigen bodem. Onze getalenteerde dan seressen zullen tijdens het Pierevariété ’91 weer enkele schitterende eigentijdse dansen brengen. U zult genieten van de show, waarvan ook mu-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 3