Pi 25 HALVE PRIJS! t OPRUIMING! natuur w 00 ÜOh Alle sport- en trimschoenen Dankbetuiging Johannes van Elderen TAXI VAN DE LOO TEL. 04243-2077 VAN LINSCHOTEN SCHOENEN THEO VAN DE VELDEN Oproep!!! t r> KT» w j I i a.s. Zaterdag ophalen vlooienmarktspullen Zoals reeds vermeld, halen wij iedere derde za terdag van de maand vlooienmarktspullen op. U kunt nog tot vrijdagavond 18.00 uur bellen, zo dat uw vlooienmarktspullen zaterdag gehaald kunnen worden. De beschikbare telefoonnum mers zijn: 1713 en 1114. ‘Sc< 3de Carnavalsconcert Moergestel Rinus en Mia Erven-van de Laak De tijd gaat snel. Deze week: Kindernevendienst Frans Alleen Koor’ Koor, het fei Moerg se pash se mis en sint in Frai voor hi aanse komt v Tijden deze tv nameli Moerg kan du min of den be Tijden nomen koor h ment, bourgc taktavc op een ren ku Dans Goede eigenli groep seresse enkele U zult SPORT OVERDAG Protestantse Gemeente Oisterwijk Wijkouderling Moergestel: J. Krijger, Wilde- manstraat 48, Oisterwijk, tel. 04242-15331. Muziekvereniging’Prinses Juliana Twee eerste prijzen concours Bladel Parochie St. Jans Onthoofding Ter Braakloop 38 PAGINA 2 "MOE "MOERGESTEL-NIEUWS" WOENSDAG 23 JANUARI 1991 i Lonneke, Patrick en Barbara Erven Meisjesaspiranten A van Roef! zeggen wij u hartelijk dank. Hoogmis. Mgd Gerardina Familie van Elderen Moergestel, januari 1991 zijn echtgenote ■1 Poppel, 21 januari 1991 Raamackerstraat 4, 5066 XN Moergestel zijn kinderen zijn kleinkinderen Op zondag 27 januari is er in de mis van half 12 kindernevendienst voor groep 4. Deze nevendienst zal worden verzorgd door Ti ny van Ganzewinkel en Lenie van de Loo. Zij nodigen u uit om samen met hen de Eucharistie te vieren op vrijdag 25 januari 1991 te 11.00 uur in de parochiekerk van St.-Valentinus te Poppel, waarna teraardebestelling te Moergestel. Gebedswake: donderdag 24 januari 1991 te 19.00 uur in voornoemde kerk. Schriftelijk condoleren. Rouwadres: Tilburgseweg 137, 2382 Poppel. route west route oost route west route oost Voor de vele blijken van belangstelling en medeleven bij het overlijden van onze lieve, zorgzame vader, schoonvader, allerliefste opa en overgrootvader Tijden lige Pr wij vas zaterd Pierev: spektal gestels medew Kortoi het Pit In vori wij als retgrot ploege Jan Vr (bandf klas bi Troelie om vo< Programma dinsdag 29 januari 1991: - warming-up - badminton - cooling down Plaats: Sportzaal ’De Vonder’. Tijd: van 9.45 - 11.00 uur. Kosten: 3,— per persoon. Voor meer informatie kunt u terecht bij P. Wolfs, telefoon 2210. Burg. Bardoelstraat 32 Moergestel Met diepe droefheid, maar in grote dankbaarheid voor hetgeen hij voor ons heeft betekend, geven wij u kennis dat na een geduldig gedragen ziekte, zacht en kalm is overleden, voorzien van de H. Sacramenten der Zieken, onze zorgzame vader De Heer Van 19.00 tot 20.30 uur is er een receptie in Tapperij 'De Schouw', Rootven 43 te Moergestel. Wij van Hanbalvereniging Roef! hebben drin gend meisjes nodig die met ons mee willen spe len in ons ’super’team. Dus als je ongeveer 12-14 jaar bent, ben je van harte welkom! Als dit je interesseert kom dan donderdags eens een keer naar de trainingen kij ken. Deze worden gehouden in ’De Vonder’ van 18.00 tot 19.00 uur. De wedstrijden zijn meestal op zaterdag. Dus komen want we hebben je hard nodig! Kerkdienst: zondag 27 januari is er om 10.15 uur dienst in de Kerkstraat. In deze dienst, waarin voorgaat ds. Roobol, wordt gedoopt Christiaan (Cornelis) de Koning (Zwijsenstraat 10, Oister wijk). De lezing is Markus 1:14-20. Er is crèche in de Voorhof. Daar is ook de kinder- en jeugdkerk. Na de dienst is er gelegenheid brieven te schrij ven voor Amnesty International. Deze keer voor straatkinderen in Guatemala en Brazilië (meer in fo in Samen op Weg). Agenda: vrijdag 25 januari is er voor de jeugd Soos, dinsdag 29 januari vergadert de Liturgiegroep. We beginnen deze dag met om 15.00 uur een Eucharistieviering in de kerk St. Jans Onthoofding te Moergestel. Afgelopen zaterdag en zondag vond het bond- sconcours in Bladel plaats. Natuurlijk namen er ook leden van onze vereniging aan deel. In totaal zeven blaasmuzikanten en één slagwerker. ’The Chinese Folksong’, uitgevoerd door Mar go Kuypers, werd gewaardeerd met 46 puten, goed voor een tweede prijs. Zo ook kregen Ma rieke Nefs en Barbara Erven 46 punten voor hun duet op de hobo. Ilse van de Poel bracht op de dwarsfluit een Russisch zigeunerlied ten gehore en behaalde daarmee 46 ¥2 punten, wat ook een tweede prijs inhield. Zelfs een muzikant uit het leerlingenorkest had de moed om alleen op het podium te verschijnen. Frans van de Poel Jr. kreeg voor zijn debuutso- lo 46 ¥2 punten, een tweede prijs in de tweede af deling. Het duo Natascha en Maremca de Wilde bracht een .eerste prijs mee naar Moergestel. Met hun ’Suite for two Clarinets’ van Ellen Frank be haalden zij 51 ¥2 punten in de tweede afdeling, wat ook nog eens promotie naar de eerste afde ling betekende. De enige slagwerker in het gezelschap, Niels van Dijk debuteerde eervol in de derde afdelingg. Hij voerde ’Step by Step’ uit en behaalde 48 punten, een mooie eerste prijs. Ook dit jaar dus weer goede resultaten voor on ze vereniging. Wij wensen de deelnemers van harte proficiat en veel succes in de toekomst. Sinds de invoering van het nieuwe systeem van oud papier ophalen, zien wij nog wel eens op woensdagavond aan de verkeerde route oud pa pier buiten staan. Daarom geven wij nu een over zicht van de komende woensdagen: 23 januari 30 januari 6 februari 13 februari Wij rekenen op uw medewerking! Een speciaal woord van dank aan Eerwaarde Heer Pastor van den Broek, de doktoren van Moergestel, Bejaardencentrum ’De Reuselhof’, de Kruisvereniging, St. Mij. Dienstverlening, buurtbewoners, familie, vrienden en kennissen. Na eer van de Op zal lander rijk, S ben w met dt nen len)-l Zaterc Eindh Er zijr zellige se, av Dus hi 4 uur Donk. Voor t tra Tel echtgenoot van Mevrouw MARIE VESTERS Geboren te Moergestel op 27 oktober 1913 en godvruchtig overleden te Poppel op 20 januari 1991. Lid van de Kristelijke beweging der Gepensioneerden Dit melden u: Marie VAN DE VELDEN-VESTERS, Wies VAN DE VELDEN Piet en Dini MOMMERSTEEG-VAN DE VELDEN Leo VAN DE VELDEN en An Toon en Wilma DINGEMANS-VAN DE VELDEN Theo en Ria VAN DE VELDEN-WILLEMSEN, Miranda, Walter, Ivan, Nathacha, Ben en Inge, Zijn schoonbroers en schoonzusters, neven en nichten De families van de Velden, Vesters, Wouters en Nooijen Derde zondag door het jaar. Preek: H. van den Broek. Zaterdag 19.00 uur: H. Mis met samenzang en orgelspel. Constant Kools e.v. Anna Vermulst; Mgd Johannes van Krieken e.v. Francisca Smet- sers; Mgd Henk Schoenmaker e.v. Ad van Dorst; Mgd Wilhelmina de Laat-van de Sande; Gerard Poirters e.v. Nellie van Broekhoven; Jgt Cornelis van de Wouw e.v. Clasina van Elderen; Wilhelmus Timmermans e.v. Maria van Dijk; Johannes van Gisbergen e.v. Gijsberdina Scholt- ze; Jolanda Berkelmans; Piet Huijsmans e.v. Lies van Dijk. Zondag 10.00 uur: van den Berk e.v. Leonardus Persoons; Theodo ra Burgers-Heyms; Adrianus de Beer; Johannes van Elderen e.v. Johanna van lersel. 11.30 uur: Kindernevendienst groep 4. Overl. ouders Denissen-Damen; Wim de Kort e.v. An Hoffmans; Annie Mertens-van de Snepscheut; Adrianus Wolfs en Cornelia van lersel en zoon Jan; Cornelis Vissers e.v. Petronella van Elderen; Anna van Elderen-van Herck. Dinsdag: Mgd Jan Sebregts e.v. Riet de Bruin; Johannes en Helena van de Kerkhof-Akkermans; Wilhelmus Timmermans e.v. Maria van Dijk; Theresia van Gorkum-Engel Donderdag 10.00 uur: H. Mis speciaal voor ouderen. Marinus Kouwenberg; Anna Sebregts. Vrijdag 15.00 uur: Zilveren bruiloft fam. Erven van de Laak (K Ned.). Maandag: Werkgroep Liturgie Dinsdag: Parochievergadering. Ook dit jaar zal op donderdag 7 februari a.s. in 'Den Boogaard’ het Moergestelse Carnavalscon cert worden gehouden. Dit concert, dat inmiddels tot een van de hoog tepunten van Moergestels carnaval gerekend kan worden, zal weer worden uitgevoerd door de Ko ninlijk Erkende Muziekvereniging ’Prinses Juli ana’ in samenwerking met carnavalsvereniging ’De Dors(t)vlegels’ en ’De Pierewaaiers’. Het zal een avond vol verrassingen worden en na het op treden van de harmonie zal het orkest ’Ons Ge noegen’ het muzikale gebeuren voortzetten. Kaarten a 5,- zijn verkrijgbaar bij Groentehal Crisje van Van Dijk Stoffen. De samenwerkende verenigingen Vrijdagavond 18 januari werd door de bestuurder van een Opel Kadett voor bijna 75 gulden aan benzine getankt bij het Fina station aan de Rijksweg 58 in Moergestel. Hierna ging de bestuurder er met zijn passagier vandoor zon der te betalen. Tijdens de achtervolging door de eigenaar werden enkele handelaarskentekenpla ten uit de auto gegooid. Onder Oirschot werden de daders door de inmiddels gewaarschuwde po litie aangehouden waarna ze werden overgegeven aan de rijkspolitie van Oisterwijk en Moergestel. Bij het onderzoek bleek al snel dat de beide jon gemannen, afkomstig uit Tilburg en Oisterwijk, meerdere zaken op hun geweten hadden. Nadat in de woning van de Oisterwijker bovendien nog een schietklare riotgun werd aangetroffen werden zij in verband gebracht met de schietpartij wel ke vorige week in Tilburg plaatsvond. Daarbij werd een 23-jarige Tilburger ernstig gewond na dat er met een riotgun op hem was geschoten. De beide verdachten zijn daarna overgedragen aan de politie te Tilburg en aldaar in verzekering gesteld. Er werden ook twee Tilburgers aangehouden wegens diefstal van een schaap uit een weiland in Moergestel. Het schaap werd bij een van de ver dachten in Tilburg aangetroffen. Een van de twee aangehoudenen bekende de diefstal te hebben ge pleegd. Het schaap is weer terug waar het thuis hoort Weekenddienst artsen: Alléén voor spoedgevallen: Weekend 26 januari: P. Terwindt, telefoon 04243 -1204 Weekenddiensten in Oisterwijk gelden van zaterdag 7.30 tot zondag 7.30 uur en van zondag 7.30 tot maandag 7.30 uur. zaterdag 26 januari: H. Berden. Lind 73, telefoon 04242 - 82010 zondag 27 januari: E. Soffers, Beerzel, tel. 04242-86230 Pastorie Moergestel, tel. 04243-1340 Weekenddienst pastorieën: Bel 2320: Klooster St. Stanislaus Rijkspolitie Moergestel: Kloosterlaan 2a, tel. 04243-1200. Spreekuur elke zaterdag van 9.30-12.00 u. Hulsartsenlaboratorium Midden-Brabant voor bloedafname e.d. t.b.v. huisarts, ver loskundige of specialist: elke dinsdag en donderdag van 9-10 u. in het gebouw van de Kruisvereniging, Pr. Beatrixstraat 27. Ponsplaatje ziekenhuis meebrengen. In Oisterwijk (gebouw Kruisver. Lindenpark- laan 16: elke werkdag van 9-11 uur). Kruisvereniging, Pr. Beatrixstr. 27, tel. 1594 Wijkverpleegkundigen: spreekuur: ma. t/m vr. van 13.30-14.00 u. Buiten spreekuur is de kruisvereniging voor dingende hulpvragen 24 uur per dag bereikbaar tel. 013-635530. Aanmelding voor kraamzorg, bij voorkeur vóór de 4e maand van de zwangerschap, kan telefonisch bij de kruisvereniging tel.nr. 013-635708 (dagel. tijdens kantooruren). Na aanmelding ontvangt u een inschrijffor mulier en 'n uitgebreid pakket met info over zwangerschap, bevalling en kraamzorg. Openbare Bibliotheek, tel. 04243-2243. Openingstijden: ma. en vr. 15-20 u.; di. en do. 15-17.30 u.; wo. 14.30-17.30 u; leeszaal: dl. en do. 10-12.30 u. Spreekuur verloskundigen: elke 2e en 4e woensdag van de maand van 9.30-10.30 uur volgens afspraak. Spreekuur Alg. Maatsch. Werk: St. Jans- plein 7, tel. 1169. Mich van Hees en Marit v/d Boer. Spreekuur op di. en do. van 9-10 u., andere dagen telefonisch op tel. 1169. Bij spoed buiten kantooruren: THD-Tilburg: 013-433584. Spreekuur Gezinsverzorging: St. Jansplein 7, tel. 3649 (Mevr. R. Jansen) dinsdagmorgen van 9.00-10.00 uur. Zonnebloem afd. Moergestel. Secr.: Stokske 4, tel. 2376. Oud papier 30 jan.: route oost: Aanstede, Kruysackerbuurt, achter 't gemeentehuis, Oistelvoirt en Heivelden. September 1990 - druilerig weer. Ik loop in Ter Braakloop. Het is stil in het bos. Ik kom niemand tegen. Nobody at all. Ook de vogels laten het af weten. Wel hoor ik af en toe het alarmkreetje van een merel, die mij kennelijk als rustverstoorder beschouwt en wegvliegt. Hij was bezig van lek kere besjes te snoepen. Gelijk heeft-ie, want je moet toch vitaminen opdoen voor de komende wintermaanden. Op de grond liggen gele blaadjes van berkebo- men. Ja, de natuur is op z’n retour. Gaat het bos nou sterven? Nee hoor, ’t bos is springlevend en bereidt zich voor op een winterslaap. Kijk maar eens naar de takken: je ziet nu al de knoppen die in het voorjaar gaan ontluiken, 't Is alsof de bo men willen zeggen: we gaan weliswaar slapen maar we willen eerst eens laten zien dat we vol gend jaar weer present zijn. ’Regeren is vooruit zien’, denkt het bos. Even verder zie ik de grote stinkzwam. Je gaat gewoon op de lucht af en dan heb je hem weldra gevonden. Dan een heel mooie berkezwam. Ik zag er ’n paar op een dode berk. D’r was er een bij van bijna 20 cm. breed. Een heel dikke, pr achtig wit en schelpvormig. Hij voelt rubberach tig aan. De jonkies zien er anders uit. Die zijn bol vormig. Aan de border van het Schaapsven pluk ik een blad van de watemavel. Het stengeltje staat pre cies in het midden van het ronde blad. Een een voudig maar mooi plantje. Geen mensenhand kan zó iets moois maken. De natuur wel. Ik kom bij de Hoevenseweg. Ik sta stil bij een grasberm en bekijk de flora. Moet je eens zien wat er nog groeit en ook nog bloeit op zo’n vier kante meter. Zal ik een paar kruiden opnoemen? Melkdistel, waterpeper, grote brandnetel, kamil le, herderstasje, boterbloem, weegbree, fluite- kruid en nog veel meer. Ik loop terug naar m’n stekkie. Pluk onderweg een paar suikerzoete bramen. Brummels worden ze in Drente genoemd. Johan van Oosterhoud Op 1 februari 1991 geven onze ouders een feestelijke inhoud aan hun 25 jaar getrouwd zijn.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 2