’CALLANETICS’ uApli/io dtte if 6e Winterloop wederom succes! Stomerij Palthe voor nóg betere service! C.V. De Pierewaaiers 145 Niet juist SLANK FIT CURSUS Biljartliefhebbers opgelet! Amerikaanse nieuws zender CNN op kabel ’Pierewaaiers’ volgen gebeurtenissen in de Golf op de voet... 1 Bij van Dijk Stoffen in Moergestel DE WARME BAKKER JOHN MENSINK 4e cursus nu bij •*5 februari op dinsdagavond en/of 8 februari op vrijdagochtend Aanmelding: tel. 04243-3459 of 2672 Clubkampioenschappen op 400 m baan Bijdrage karnavalskrant?? ’Kwo dek’t wies’!! De teamloop De wedstrijdioop 15e Jaargang - Nr. 652 WOENSDAG 23 JANUARI 1991 Moergestel, Jaap de Groot. Huidverzorgmgsmstituut Uitgave en redaktie: Buro 76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. 38.22 42.51 43.16 45.48 Schaatsclub „De Vennen." Wordt wekelijks gratis huis-aan huis verspreid in Moergestel Biest-Houtakker en Haghorst KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 X MOERGESTEL z2 Berichtten wij vorige week bij de foto ’Uit Moer- gestels verleden’ dat we het vermoeden hadden dat de foto gemaakt zou zijn tijdens de priester wijding bij de familie van lersel aan de molen- wiel, dit blijkt volgens genoemde familie niet juist te zijn. Vermoed wordt nu dat de foto ge maakt is bij het ’inhalen’ van burgemeester Poort in 1960. vanaf 4 februari combinatie: 1 uur Conditieverbetering 1 uur Callanetics per week o.l.v. arts, diëtiste en Ier. lich. opv. 190,- all-in). De halve finales en de finale van het ’Januari Driebandentoemooi’ in café ’De Klaore’ zijn een dag verplaatst en worden gespeeld op zaterdag 26 januari. De le halve finale om 19.30 uur gaat tussen K. van Poppel en A. v.d. Wiel. De 2e halve finale om 20.30 uur gaat tussen J. van Gisbergen en E. van Gisbergen. De winnaars spelen om 22.00 uur de finale. De Amerikaanse nieuwszender CNN is tijdelijk te ontvangen op de Moergestelse kabel. De zen der wordt doorgegeven in verband met nieuws uitzendingen over de Golfoorlog. De Engelstalige zender, die 24 uur continu in de lucht is, is te ontvangen via kanaal 2. Op zondag 17 maart zullen op de 400 m baan van Eindhoven voor de eerste de clubkampioen schappen van Schaatsclub ’De Vennen' worden georganiseerd. Samen met ’Ijsclub Tilburg’, 'Ballangrud’ uit Breda en ’Ijsco’ uit Oosterhout is de ijsbaan op deze dag afgehuurd van 18.00 tot 21.30 uur. De wedstrijden zijn bedoeld voor alle leden vanaf 10 jaar die op noren rijden. Dus ook voor leden die nog nooit aan schaatswedstrijden heb ben deelgenomen. Deze clubwedstrijden zijn nl. een ideale mogelijkheid om eens te kijken hoe lang men nodig heeft voor het afleggen van bij voorbeeld een rit over 1500 m.zodat een verge lijk kan worden gemaakt met de tijden van ech te schaatscracks als Leo Visser. Bovendien mo gen de deelnemers warmrijden in de binnenring van de wedstrijdbaan, zodat zij niet aleen voor het rijden van de wedstrijdritten naar Eindhoven hoeven te komen. Deelname aan de clubkampioenschappen is gra tis. De wedstrijden zullen in 4 verschillende leef tijdscategorieën worden verreden: pupillen, ju nioren, senioren en veteranen. De wedstrijden voor de pupillen zullen worden verreden over 100 en 300 m. Voor junioren, se nioren en veteranen bestaan de wedstrijden uit een rit over 500 m en een rit over 1500 m. Even tueel kan hier nog een mini-marathon worden toegevoegd. Bij de planning van de wedstrijden zal er voor ge zorgd worden dat de wedstrijden voor de pupil len om ong. 19.00 uur en voor de junioren om ong. 20.30 uur afgerond zijn. In de categorieën junioren en senioren/veteranen zal gestreden worden om de ’De Lind wisselbo- kalen’. Dit zijn 2 wisselbekers welke geschonken zijn door onze clubsponsor Gerard Schonck van Makelaardij ’De Lind’. Vanzelfsprekend zullen er ook door de pupillen prijzen te verdienen zijn. Het bestuur van Schaatsclub ’De Vennen’ doet hierbij een oproep aan alle leden vanaf 10 jaar die op noren rijden zich aan te melden voor on ze eerste clubkampioenschappen op de 400 m baan. In verband met de organisatie samen met de andere clubs dienen belangstellenden zich voor zondag 3 februari 1991 aan te melden bij één van de volgende personen: Mathieu Bruurs, Bosstraat 15, tel. 1888 of John Schepens, D’n Duyp 9, tel. 2027. Tot slot kunnen wij nu reeds mededelen dat ook de clubkampioenschappen voor alle jeugd leden tot 12 jaar (dus ook voor kinderen die niet op noren rijden) dit jaar weer op de ijsbaan in het Belgische Lommel gehouden zullen wor den. Voor diegenen die elk jaar de Karnavalskrant rondbrengen (en voor deze krant een vrijwillige bijdrage vragen) is dit een veelgehoorde vraag. Waarom geld voor deze Karnavalskrant? Deze vrijwillige bijdrage is nodig om de te orga niseren aktiviteiten voor het Openbaar Karnaval Moergestel te realiseren. Enkele voorbeelden die iedereen kent: de bejaardenmiddag, het kinder- matinee, de optocht, en natuurlijk de verwezen lijking van de Karnavalskrant. Deze kamavaleske aktiviteiten kosten echter wel geld ondanks dat deze volbracht worden door Pierewaaiers leden en niet-Pierewaaiers leden die het Openbaar Karnaval een warm hart toe dragen. Deze vrijwillige inspanningen samen met uw bij drage kunnen ertoe leiden dat Karnaval 1991 ook dit jaar weer een gezellige happening gaat wor den. We brengen de Karnavalskrant rond van woens dag 25 januari t/m zaterdag 2 februari 1991 en hopen ook dit jaar weer op uw vrijwillige bijdrage voor het Openbaar Karnaval Moergestel. Namens de Pierewaaiers, de Krantencommissie. In samenwerking met onze buurgemeenten worden de ontwikkelingen in het midden oosten met betrekking tot het komende car naval door ’De Pierewaaiers’ op de voet ge volgd. Jl. maandagavond was er overleg met omliggende gemeentes daarover en op het eind van de week vindt er weer een bijeen komst plaats. Doel is het overwegen of de openbare carnavalsaktiviteiten wel of geen doorgang zullen vinden. ’De Pierewaaiers’ kregen nogal wat tele foontjes van verontruste camavalvierders die met name meer wilden weten over het wél of niét doorgaan van b.v. de optocht. Voorzitter Peter van de Wouw van ’De Pie rewaaiers’ vertelde ons dat vooralsnog de or ganisatie van alle evenementen gewoon doorgaat. Mocht echter de oorlog in de Golf escaleren dan kan het mogelijk zijn dat som mige aktiviteiten die het Openbaar Carna val aangaan, zoals bijv, de optocht en het dweilen geen doorgang vinden. Wat betreft de optocht deelde hij mee, dat, indien deze geen doorgang mocht vinden, er tóch een beoordeling plaatsvindt door de juryleden, eventueel bij de ’bouwers’ thuis. Al bij al is het nog te vroeg om te stellen dat bepaalde onderdelen geen doorgang vinden en gaat alles gewoon door. ’Moergestel-Nieuws’ houdt u, voor zover mogelijk natuurlijk, van de besprekingen op de hoogte. sen Frans Deenen van AVR Reusel en Martin van de Ven uit Oisterwijk, die na drie ronden op kop te hebben gelegen zijn voorsprong moest af geven aan Frans die uiteindelijk won met een verschil van 27 sec. Interessant was ook de strijd om de derde en vierde plaats. Het was onze plaatsgenoot Peter Burgers die uiteindelijk op de laatste driehonderd meter Hans Bierens voorbij ging en een zwaarbevochten derde plaats opeiste. Jack de Laat werd tweede Moergestelnaar op de 'veertiende plaats. Zijn tijd (na de halve marathon van zaterdag) 35.55 Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 Zondagochtend om 8.30 uur zag er het er aanvankelijk slecht uit; dikke mist en spekgladde wegen. Jan, van de gemeente Moergestel, hielp ons uit de brand en heeft het gehele parcours gestrooid, zodat het gevaar van uitglijden was geweken. Om 11.00 uur stonden 100 mensen aan de start van de trimloop die naar keuze kon worden ge lopen: 2'/z, 5, 7L of 10 km. De jeugd van Moer gestel was goed vertegenwoordigd, zelfs hele ge zinnen liepen mee. Om toch een paar mensen eruit te lichten zonder volledig te zijn: 2Vi km: jeugd van 4-5-6 jaar: jongens: 1. Rob Smolders. 2. Teun Brand, meisjes: 1. Corrie Timmermans. 2. Anita Tim mermans. 3. Nicky de Groot. 8-9-10 jaar: jongens: 1. Tom Salvetti. 2. Teun Brand, meisjes: 1. Marieke Denissen. 2. Marieke Oer- lemans. 3. Suzanne Reyrink. 11-12-13 jaar: jongens: 1. Jeroen Scholten. 2. Steffen Dirks. 3. Bart Denissen. meisjes: 1. Kim Luyks. 2. Kim van Dijk. 5 km: J jongens: 1. Dorus de Laat. 2. Rob Hooftman. meisjes: 1. Anne Timmermans. 2. Julie Vissers. 3. Marloes van Kessel. 1\i km: jongens: 1. Toine Verhoeven. 2. Dirk Reyrink. 3. J. Timmermans. Op de 10 km bij de dames was Margriet Salvetti nr. 1; Inez Lapien nr. 2 en een gedeelde derde plaats voor Annemie Oerlemans en Corrie Timmer. Heren: 1. Ger van Beers. 2. R. Otten. 3. L. van den Bosch. Om 12.00 uur vertrokken 9 teams om te strijden voor de wisseltrofee. Het team van ’De Roadrun- ners’ wist de beker weer veilig te stellen door het team van ’Physique’ te verslaan. De categorie van Moergestelse verenigingen werd gewonnen door schaatsclub ’De Vennen’, die uitkwam met twee teams. Dit jaar waren er ook teams van Roef! Honkbal en S.V. Audacia! Uitslag A-categorie heren: 1. Tilburg ’Roadrunners’10.08.36 2. Sport- en Gezondheidscentrum ’Physique’.. 1.14.03. B-categorie: 1. Schaatsclub’De Vennen’11.15.00 ?/f2. V.V. Audacia1.18.00 Schaatsclub ’De Vennen’ II1.25.41 •4g4. Honkbal Roef!1.29.15 Z| 5. Honkbal II Roef!1.36.29 Damesteams: .-'.jj 1. De Vennenloopsters Hier volgen de uitslagen: Dames: 1Rian van den Biggelaar 2. Ria van Lieshout 3. Astrid Bierhuizen 4. Birgit Mathijsen Heren: 1. Frans Deenen (AVR)32.30 2. Martin van de Ven (Taxandria) 32.57 3. Peter Burgers (RRA)33.03 4. Hans Bierens (AVR)33.09 5. Ad van Rijthoven (AVR)33.28 6. Gerard van Lieshout (Achilles)34.05 7. Frans Adriaans (Oirschot)34.08 8. Jan van Hest (TRR)35.09 9. George Kienstra (Action)35.24 10. Menno Grootjans (TRR) 35.26 11. Frans Denissen (TRR)35.34 12. Jan Vissers (TRR)35.42 13. Frans Dieden (Atilla)35.48 14. Jack de Laat (Physique)t35.55 15. René Hogerheide (TRR)36.09 De complete uitslag kunt u opvragen bij Sport school ’Physique’. Rest mij nog te bedanken: de gemeente Moer gestel, de plaatselijke middenstand: Crisje voor de sinaasappels; Chris van Raak voor de bloe men; Adr Kouwenberg voor de taarten; Rinus Denissen voor de installatie; de Boerenbond voor de jurywagen en natuurlijk de mensen van Roef! op de posten, bij de jurywagen en in de kantine; de E.H.B.O. die gelukkig niets te doen heeft ge had; Ton, Ad en mijn rechterhand op die dag Lucien Hekker. Bedankt voor de prettige samenwerking en tot volgend jaar. 1.36.29 2. Sport- en Gezondheidscentrum ’Physique’.. 1.37.56 De 10 km wedstrijdioop was het hoogtepunt, een felle strijd om de eerste plaats speelde zich af tus-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 1