1 a WJ Driekoningenzingen 1991 Carnavals 'O Aquarellen in volle kleuren optocht 1991 40 Vrouwen 60 Scouting nieuws De Hulpcentrale/ SOS-dienst Tilburg zoekt telefoonvrijwilligers (centralisten) Kerstviering Voeding Rode Kruis Hebben we elkaar nodig? ,iïi De mensen zijn bezig een goddelijk plan uit te voeren.Met die woorden typeerde paus Johannes de 23e onze tijd in zijn vredesbrief,enkele jaren geleden.Dat was die paus die op een ouderwetse dorpspastoor leek.Het eerste dat we van hem hoorden was dat hij dikke sigaren rookte en van lekker eten hield.Een gewoon mens dus.Die mens wist dat hij als paus naar boven was geval- len.Dat maakte hem zo sympa- thiek.Misschien had hij daarom ook zo’n groot vertrouwen in gewone mensen.Hij wist dat hij niet beter of slechter was dan ieder van ons. Wat dat “goddelijk plan’ inhoudt moet wel onder de aandacht blijven.Dat gebeurt immers niet zo maar. Het zullen mensen zijn die de wereld be woonbaar moeten masken.Alleen mensen kunnen geschiedenis ma ken. Vandaar dat we u de Bazuin aanbieden als een wekelijkse gast die u kan inspireren en bemoedigen. Om mee te blijven doen aan dat “goddelijke plan’ voor de samenle ving op onze planeet. De Bazuin biedt u een kwartaalabon nement aan voor de prijs van f.27.- U ontvangt dan drie maanden lang iede re week de Bazuin in uw brievenbus. In het begin van ieder kwartaal ont vangt u een acceptgirokaart. En nu het mooiste: hoe sneller u zich abonneert hoe meer nummers u kos teloos in de bus krijgt. Want de eerste accept-giro sturen we u pas in April. Ter ere van die heer op jaren. En ter ere van die paus die we niet mogen vergeten. Schrijf uw naam en adres op een briefje.Stuur het in open enveloppe naar: De Bazuin .Antwoordnummer 4318,3500 VE Utrecht.Dan betalen wij ook nog de postzegel. De Bazuin,een onmisbaar geluid. Blokhuttentocht Rowans/Sherpa’s Patiëntenserviceburo St. Elisabeth Ziekenhuis Eenieder heeft recht op vakantie! PAGINA 7 "MOERGESTEL-NIEUWS" WOENSDAG 16 JANUARI 1991 4A6 1 Tel. j ver- 7 of Werkgroep M.O.V. (Missie-, Ontwikkelings- en Vredeswerk) wer- ;nd. 3.00 :op- ïrk- )ost 3zel- en eeld nan- 13. jnte ier: wo- F.T. >De an u .00- Op donderdag 17 januari van 14.00 tot 16.00 uur houdt de Stichting Vido (Vrouwen in de over gangsjaren) een informatiemiddag over de nieu we gespreksgroep die van start zal gaan. U kunt zich dan opgeven om mee te doen. De koffie staat klaar op het adres Gasthuisring 51 te Tilburg. Nog tot en met vrijdag 15 februari exposeert Dic ky van der Hoeven uit Sprang-Capelle haar aqua rellen in het bezoekerscentrum Oisterwijk van Natuurmonumenten. Het bezoekerscentrum is geopend op zaterdag en zondag van 10.00-17.00 uur en woensdagmiddag van 13.00 tot 17.00 uur. Donderdag, de bewuste dag. Om ong. 9.00 uur ’s morgens werden we naar Son en Breugel ge reden. Daar kwamen zo’n 90 ’mensen’ bijeen om 20 km te lopen naar de eerste blokhut. Eerst werden we in groepjes verdeeld, toen be gon de tocht. Na een hele grote stortbui kwamen we,om 16.00 uur in Mierlo aan. Eerst alles uit pakken, slaapzakken e.d. uitrollen en daar na eten. Na alles afgewassen te hebben werden er spelletjes gedaan. Alle groepen moesten tegen el kaar strijden. Dit gezellig gebeuren duurde tot 22.30 uur, en toen was het bedtijd. Tja, bedtijd wel, maar of er veel geslapen is.Dat zagen we de volgende morgen wel aan de slaperige gezich ten maar we stapten vrolijk door. We hadden goed weer en de tocht was deze keer niet zo moei lijk. We waren dan ook al om 15.00 uur in Asten. Weer alles uitpakken enz. enz. Toen moesten 2 groepjes weer een spel spelen om de snelste tijd. De rest moest raden wie van de 2 de snelste was. Om 22.30 uur was het weer bedtijd. De laatste dag... o, nee: regen, regen en nog eens regen. Wat minder weer dus, maar toch gezellig door lopen. Ondanks die regen waren we al om 15.00 uur in Bakel waar de open haard al volop brand de, wat dus wel lekker was na drijfnat aangeko men te zijn. Na het eten was er ter afsluiting een disco-avond, dat was natuurlijk beregezellig. Maar helaas, om 23.00 uur werden we opgehaald en gingen we moe maar met een heel geslaagde hike achter de rug naar huis. RSA 623 Regelmatig verzorgt de Hulpcentrale een voor lichtingsavond voor iedereen die op zoek is naar interessant vrijwilligerswerk. Samen met ongeveer 60 kollega’s zorgen we er voor dat de centrale 24 uur per etmaal bereikbaar is voor iedereen die hulp nodig heeft. Veel men sen bellen de centrale. De hulpvrager en de cen tralist blijven in deze gesprekken anoniem. De gesprekken zijn vaak persoonlijk en indringend. De problemen die aan de orde komen zijn divers' eenzaamheid, moedeloosheid, verslaving, proble men met de partner, seksualiteit, etc. Mensen kunnen ook persoonlijk langs komen voor een praatje, voor informatie, voor hulp bij een klus je, kortom een breed skala van mogelijkheden. Natuurlijk weet de centralist niet op alle vragen antwoord, daarom beschikken we over een uit gebreid informatiesysteem en worden de diensten gevuld door twee mensen. Gedeelde verantwoor delijkheid weegt minder zwaar, het is goed om te kunnen overleggen. Bovendien is het gezellig om met enthousiaste kollega’s samen te kunnen wer ken. het werk is erg afwisselend en vindt plaats in fleksibele werktijden op uren die passen bij uw privéomstandigheden. Wilt u meer weten of wilt u zich aanmelden voor dit boeiende vrijwilligerswerk, neem dan kon takt op met de Hulpcentrale, Spoorlaan 320 te Tilburg. Telefoon: 433584. Voor de allereerste keer werd afgelopen jaar een kerstviering gehouden voor de selectie van Au- dacia, waarbij verder het bestuur en enkele men sen die nauw betrokken zijn bij Audacia ook aan wezig mochten zijn. Op zondagmiddag 23 de cember tegen half 3 kwamen de eersten binnen druppelen bij Hans de Brouwer. Ieder moest thuis een kerststukje maken en dit meebrengen. Deze kerststukjes zouden door een jury beoordeeld worden. Toen iedereen er was begon men in een sfeervol versierde zaal met kof fie en kerstkransjes. Erg leuk was het voor de kinderen dat zij middenin een eigen tafel moch ten bezetten. Na een korte toespraak van Bert Verhoeven konden de kinderen een grote kerst boom versieren en kregen zij ook nog een leuke attentie. Omdat deze middag speciaal bedoeld was om ge zellig samen te zijn met vrouw en kinderen en voetbalvrienden werd er gezellig gekeuveld on der het genot van een drankje. De jury had zich ondertussen over de kerststuk jes gebogen en in de prijzen vielen: Arjan van Kempen, Marjan Kastelijns, Kees van Esch, Martien op ’t Hoog en de allermooiste was van Mark Derksen. Alle kerststukjes hebben overi gens een goede bestemming gekregen, die zijn diezelfde middag nog bezorgd bij mensen die aangesloten zijn bij de Zonnebloem. Aan ’t eind van de middag kon men nog genieten van een heerlijke kop soep, broodjes en krentenbrood. In ’t bijzonder dank aan de organisatoren Bert Verhoeven, Kees van Esch, Henk Jansen en Martien op ’t Hoog. Bert had deze middag af wil len sluiten met het hieronderstaande gedicht, doch is daar niet aan toegekomen. Ik loop langs de straat ik loop door het donker ik ben nog niet thuis ik moet nog zo ver. Er schijnt haast geen maan ik zie niet een ster die mijn weg kan verlichten met zijn geflonker. Ik klop aan een huis ik heb al zo lang gelopen voor een ogenblik warmte een ogenblik rust waar een mens op mij wacht waar iemand mij kust maar de ramen zijn stil en niemand doet open. Maar dan hoor ik een stem voel een hand op mijn schouder een stem die mij zegt kind wat sta je alleen kun je dan helemaal nergens meer heen kom in mijn warmte het wordt steeds maar kouder. Dan betreed ik een huis niet veel meer dan een stal een lantaarn verlicht het geluk van het heden. Er is overal liefde en overal liefde en overal vrede, ik kan het leven weer aan, dat nu komen zal. p In de maand januari staat het thema voeding cen traal op het patiëntenserviceburo van het St. Eli sabeth Ziekenhuis. Er wordt door middel van folders en brochures aandacht besteed aan voe ding. Gezonde voeding levert alles De voedingsmiddelen die we tot ons nemen leve ren energie en voedingsstoffen zoals eiwitten, vet ten, koolhydraten, vitamines, mineralen, voe dingsvezels en water. Elke voedingsstof heeft een eigen taak in het lichaam. Het is belangrijk de voedingsmiddelen in de juiste verhoudingen te gebruiken. Door de toegenomen welvaart komen gebreksziekten nauwelijks nog voor. Daarvoor zijn welvaartsziekten in de plaats gekomen zoals hart- en vaatziekten en kanker. Acht op de tien Nederlanders eten teveel vet, vaak zonder het zelf te weten. Om mensen te helpen bij het gebruiken van ge zonde voeding hebben het Voorlichtingsbureau voor de Voeding en de Hartstichting een groot aantal folders en brochures samengesteld. Hartstichting De folders van de Hartstichting richten zich vooral op het zout- en vetgebruik en gezonde voeding in het algemeen. Ook is er een gratis brochure met recepten ver krijgbaar. Een veel voorkomend misverstand is dat gezond eten bij voorbaat saai, minder lekker en nogal duur is. Gelukkig is dat niet waar. Wel zal in de beginfase wat meer tijd en aandacht aan het inkopen en bereiden van het voedsel moeten worden besteed. Als u meer wilt weten over gezonde voeding of u zoekt adressen van bovengenoemde instellin gen, kom dan langs op het patiëntenserviceburo. Het is geopend van 9.00 tot 12.30 uur en van 13.00 tot 15.00 uur in de hal van het St. Elisabeth Ziekenhuis. Momenteel bestaat onze werkgroep uit 4 perso nen, maar graag zien wij hierin uitbreiding. Misschien hebt u er wel eens over nagedacht om u in te zetten voor onze geloofsgemeenschap. Mogelijk is een nieuw jaar met nieuwe voorne mens hiertoe een aanzet. Voor informatie omtrent onze werkgroep kunt u bellen tel. 2561, Jeanne Ketelaars. We hebben elkaar nodig! Met vriendelijke groeten, werkgroep doopkatechese De opbrengst van het Driekoningenzingen be droeg 2.050,20. Een mooi bedrag wat bestemd wordt voor het projekt van Theo Raaijmakers, die binnenkort naar Chili vertrekt. Theo was enkele dagen in Moergestel, zodat hij getuige kon zijn van de inzet van de kleine ko ninkjes. Ondanks geringe opkomst van het aan tal kinderen, was de opbrengst een succes. De prijzen zijn behaald door: Groep 2: Annelies Simons: zang Groep 33: Frank Burgers: kleding Groep 32: Joris van Roessel: opbrengst Groep 31Denise van de Wouw: Interpolisprijs Onze dank gaat uit naar het Jongerenkoor die Op zondag 10 februari a.s. zal de carnavalsop tocht weer door het Pierewaaiersrijk trekken. Wij hopen dat velen reeds bezig zijn om zich op timaal te kunnen presenteren in deze optocht. Alle categorieën van voorgaande jaren blijven ge handhaafd. Voor de leeftijdsgroep van 12 tot 16 jaar is een nieuwe categorie, zijnde ’B’ gemaakt, waar voor geldprijzen beschikbaar worden gesteld. Het inschrijfformulier alsmede het optochtregle- ment kunt u bij onderstaande adressen afhalen: - J. van Elderen, Vooskerbos 23 - J. Robben, Korenstraat IC. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer Jan van Elderen (tel. 04243-1923) en mevrouw Ank Schoots (tel. 013-426491). Wij wensen u veel succces en plezier met de voor bereidingen. Motto 1991: Kwo dèk’t wies. De Optochtcommissie 206,50 hebben opgehaald. Onze dank naar de kinderen die zich hebben in gezet, en naar hun ouders voor hun medewer king. Onze dank naar de medewerkenden, o.a. Den Boogaard, Pastor H. van den Broek, de heren J. Geerts, G. Klomberg, R. Ceulemans, en de da mes T. van Ganzewinkel, L. van de Loo, P. Heijkants en K. van de Loo. Dan rest ons nog te bedanken alle mensen die hun deur en hart hebben opengezet en door hun giften hebben gezorgd voor het bovenvermelde mooie resultaat. Echter, niet voor iedereen is dit even gemakke lijk uitvoerbaar. Voor langdurig en gehandicap te mensen is het vakantie-aanbod beperkt. Het Nederlands Rode Kruis organiseert daarom jaarlijks, speciale vakanties in binnen- en buiten land voor met name zwaarder verzorgings- en verplegings behoeftigen. Vakanties waarbij extra zorg, extra aandacht, aangepaste akkommodaties en aangepast pro gramma sleutelwoorden zijn. De inzet van vrijwilligers; verpleegkundigen en artsen speelt hierbij natuurlijk ’n grote rol. De afdeling Oisterwijk, waaronder ook de ge meente Moergestel valt, heeft een week per jaar de gelegenheid gebruik te maken van de schitte rend in de natuur gelegen, volledig aangepaste bungalow in Someren. •Ook de jongerenboot voor de leeftijd tussen 20 en 30 jaar garandeert ’n fijne uitstekend verzorgde vakantie op het water met leeftijdgenoten. Voor Oisterwijk zijn in de week van 4 t/m 9 maart 1991 zes plaatsen voor volwassenen be schikbaar. Zij die er graag echt eens ’n week tussenuit wil len ondanks de omstandigheden die dat wat moeilijker maken, wordt aangeraden snel te rea geren. Vervoer hoeft geen probleem te zijn. Het Rode Kruis kan daarvoor zorgen als dat nodig is. U kunt zich aanmelden bij Mevr. J. Wijnen, tel. 013-639504. Iemand zegt: Ik heb niemand nodig; ik red me wel. Iemand zegt: Iedereen heeft genoeg aan zichzelf. Ik bemoei me met niemand, en niemand hoeft zich ook met mij te bemoeien. Iemand zegt: geloven doe ik alleen, daar heb ik niemand voor nodig. Ik doe het wel op mijn manier. Iemand zegt: Ik kan wel zonder geloofsgemeen schap. Ik kan de kerk wel missen! Maarwat als er iets bijzonders aan de hand is? Rekenen op de saamhorigheid van mensen, reke nen op de geloofsgemeenschap is alleen maar reëel, als er op jou gerekend kan worden. Ouders laten hun kindje dopen. Daarbij ver wachten zij dat de doopplechtigheid een feeste lijk en waardevol gebeuren zal zijn. Wij als werk groep doopkatechese proberen hieraan steeds weer opnieuw gehoor te geven. Daar zijn mensen voor nodig, die zich in willen zetten om deze ouders voor te bereiden op een zinvolle doopvie ring-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 7