Kruisvereniging Moergestel t Casto en Yvonne Carmona Alcala K TAXI VAN DE LOO TEL. 04243-2077 Een Teken van Geven aan uw parochie ês m Dolf de Bresser wirrel-warrel kampioen... 0 4 vanaf 16 januari a.s. tijdelijk (ca. 3 maanden) gehuisvest op St. Jansplein 7. A (aa aa eveneens op St. Jansplein 7 bereikbaar. Dankbetuiging ïifl In verband met een interne verbouwing zijn wij Theresia van Gorkum-Engel cl Antonio Machado 17 23487 Huesa (Jaen) Espana willen u langs deze weg van harte bedanken voor de vele attenties en gelukwensen die wij bij onze trouwdag mochten ontvangen. J v< 6 o s< VI k E w E 1 k o h v d 1 n s 1 1. e I e Parochie St. Jans Onthoofding Week van gebed voor de eenheid: 18 - 25 januari 1991 Eenheid van de christenen Ons telefoonnummer blijft ongewijzigd: 04243-1594. De spreekuurtijden zijn eveneens onveranderd: alle werkdagen van half 2 tot 2 uur. De diëtiste, de prikdienst, de verloskundigen en de schoolarts zijn Protestantse Gemeente Oisterwijk Wijkouderling Moergestel: J. Krijger, Wilde- manstraat 48, Oisterwijk, tel. 04242-15331. Uit de parochievergadering... Maar wat is nu diakonie? "MOERGESTEL-NIEUWS" WOENSDAG 16 JANUARi PAGINA 2 Kinderen en kleinkinderen Moergestel, december 1990 het meest nabij ervaren, wat hun letterlijk het meest aangaat, waar zij zich bij betrokken nieuwe werkgroepen op te zetten. zeggen wij u allen hartelijk dank. We kunnen het zien op de tv, horen op de radio, lezen in de krant. Als we op de trein staan te wachten valt ons oog er op. Mochten we er dan nog geen kennis van genomen hebben, dan herinnert de parochie er wel aan: het is weer januari, de tijd van Kerkbalans. Moet die aktie nog worden toegelicht? Hoogstens voor enkelingen, want Kerkbalans is in de loop van de jaremwat je noemt een vertrouwd begrip geworden. Via de aktie Kerkbalans doen de zeven grootste kerkgenootschappen van ons land een beroep op hun leden om het pastorale werk daadwerkelijk te steunen. En dan speciaal - wat menigeen extra aanspreekt - de arbeid ter plaatse, in de parochie dus. Juist daar gebeurt datgene wat mensen als Foto’s in opdracht van ’Moergestel- Nieuws’ gemaakt zijn foto’s van Chris van de Bijgaart Fotografie 'n Speciaal woord van dank aan doktoren Terwindt en Rasenberg, pastor van den Broek, directie en personeel van bejaardencentrum ’De Reuselhof’. Uw hulp en medeleven was voor ons een grote steun. Voor de vele blijken van medeleven die wij ondervonden na het overlijden van onze moeder en oma I M ca I c c 2 l t 1 c r t c Tweede zondag door het jaar. Preek: Prof. W. Logister ZATERDAG 19.00 uur: H. Mis met samenzang en orgelspel. Anna Denissen-Kemps; Mgd Adri- anus Op ’t Hoog e.v. Anna Bruurs; Adriana van de Wouw-Pijnenburg; Pierre Timmermans en zoon Chris; Piet van de Plas; Woutherus Hoose- mans e.v. Christina Ketelaars; Hendrikus Hoo- semans; Antonius Spapens e.v. Christina Sche- pens. ZONDAG 10.00 uur: Hoogmis. Mgd Sjan Smits-Sebregts; Mgd Annie Mertens-van de Snepscheut; Jgt Martinus Jonkers e.v. Gerarda Smetsers; Overl. ouders Mutsaars-van de Staak en dochter Ida; Petrus van Remunt e.v. Barba ra Roosen; Mgd Gerardina Persoons-van de Berk; Mgd Wilhelmina van Esch-Smits; Franci- scus van Krieken e.v. Henrica Kuipers; Overl. fam. Burgers. 11.30 uur: Kindemevendienst groep 7 en 8. Mgd Johannes van Elderen; Mgd Harrie Raaijmakers e.v. Jo Willems; Mgd Cees Freyse e.v. Elisabeth Antonis; Jgt Richard van Geersaem e.v. Marga- reta d’Haene; Wilhelmus Timmermans e.v. Ma ria van Dijk. DINSDAG: Jgt Denis Ketelaars e.v. Hendrika van Breda; Catharina Smetsers-van de Wouw; Theresia van Gorkum-Emgel; Adrianus Kete laars e.v. Johanna Wolfs; Jgt Gerardus Antonis e.v. Maria van Hoof. DONDERDAG: Gez. H. Mis tot intentie van de eenheid van de christenen. Jgt Alberta Ver- bakel; Willem van Beers; Wim de Kort e.v. An Hoffmans; Johannes van Elderen e.v. Johanna van lersel; Adrianus Op ’t Hoog e.v. Anna Bruurs; Wilhelmina de Laat-van de Sande. Zondag: 14.00 uur: Doopviering van Eric en Bart Op’t Hoog. Het thema van de Week van Gebed voor de christelijke Eenheid is in 1991: ’Looft de Here, alle gij volken, prijst Hem, alle gij natiën’. Als we aan ’alle gij volken’ denken, dan weten we op hoeveel plaatsen in de wereld volken en men sen in onvrijheid, armoede of honger leven en hoe christenen in dat lijden delen. Zal het hen mogelijk zijn om desondanks God te prijzen en zullen ze de vrijheid daartoe bezitten? Op zondag 20 januari is er in de mis van half 12 kindemevendienst voor groep 7 en 8. Deze nevendienst zal worden verzorgd door Jan Geerts en Petra van Nuenen-Hoffmans. Maar stappen moeten wel worden gezet. En om die stappen te bevorderen is er een wereldwijde raad van kerken, een landelijke raad van kerken, maar ook een plaatselijke raad van kerken. Ook in ons dekenaat is er zo’n raad van kerken, waar onze pastoor voorzitter van is. De raad bestaat uit vier R. K. leden en drie protestante le den. De aktiviteiten van die raad bestonden tot nu toe in een formulering van een pastorale houding naar gemengd gehuwden, in het organiseren van contacten van de dekenale vereniging met de pro testante gemeente, het afvaardigen van mensen Het zetduiveltje sloeg vorige week weer toe in ’Moergestel-Nieuws’ waardoor de naam van Dolf niet goed in de krant terecht kwam boven de foto op de voorpagina. Onze eks- kuses daarvoor aan deze kleine vent. Ook onze Parochie zal in samenwerking met de Raad van Kerken aandacht besteden aan de Week van Gebed voor de Eenheid. Op donderdag 24 januari zal de Eucharistievie ring van 19.30 uur een speciale viering zijn met koorzang voor de eenheid van de christenen. Heel bijzonder worden dan ook de christenen van andere kerken uitgenodigd. Het is natuurlijk jammer, dat de ene kerk van Christus gespleten is in diverse christelijke ker ken. Maar het is een vreugde om te constateren dat in vele christelijke kerken het verlangen naar hereniging leeft. Nu gaat die hereniging natuur lijk niet zo maar ineens, maar gaat stap voor stap. Kerkdienst: zondag 20 januari is er om 10.15 uur dienst in de Kerkstraat. In deze dienst gaat voor ds. Reefhuis. In deze dienst wordt dhr. H. Frankfort bevestigd tot ouderling (scriba van de kerkeraad) en nemen we afscheid van de huidi ge scriba dhr. D. van de Wolf. De lezing is Jo hannes 1:35-42. Er is crèche in de Voorhof. Daar is ook de kinder- en jeugdkerk: ook de jongerengroep komt bijeen. Agenda: Woensdag 16 januari is er leerhuis leiding kinder en jeugdkerk (20.00 uur pastorie). Donderdag 17 januari is er een avond van de gespreksgroep vrede en gerechtigheid over de si tuatie in de Pacific. Vele vanouds welhaast para dijselijke eilanden daar zijn door kernproeven on leefbaar geworden. Een lid van de Werkgroep Pacific houdt een inleiding. Aanvang 20.15 uur in de Voorhof. Iedereen is welkom! Vrijdag 18 januari is er catechesatie. Dinsdag 22 januari is er in de Petruskerk in Oisterwijk een oecumenisch avondgebed in het kader van Gebed voor de Eenheid van de Christe nen. Onze cantorij werkt mee aan deze korte bij eenkomst. Daarna, dus eveneens op 22 januari, vergadert de kerkeraad in de Voorhof om 20.30 uur. Ds. Roobol heeft dagelijks (behalve maandag) te lefonisch spreekuur van 13.00-14.00 uur. - - voelen. Zoals de vieringen van het weekeinde, de gebeurtenissen rond dopen, trouwen, begraven. En ook de katechese, de aandacht voor jongeren en ouderen, de activiteiten in het kader van Vastenaktie, Vredesweek, Missiemaand en ga zo maar door. Allemaal zijn we er wel op de een of andere manier bij betrokken, maar niet altijd beseffen we dat veel van al dit dienstbetoon onmogelijk zou zijn als wijzelf niet meewerken door middel van onze geldelijke steun. Op die steun doet Kerkbalans aan het begin van het jaar een beroep, zeer nadrukkelijk, want het is echt nodig. ‘Teken van Geven' luidt dit jaar het motto. Dat wil zeggen dat ons geven, onze bijdrage een teken van betrokkenheid is, van erkenning dat wij onze parochie nodig hebben, in goede en in slechte tijden. Weekenddienst artsen: Alléén voor spoedgevallen: Weekend 19 januari: E. van Delft, telefoon 04243-1424 Weekenddiensten in Oisterwijk gelden van zaterdag 7.30 tot zondag 7.30 uur en van zondag 7.30 tot maandag 7.30 uur. zaterdag 19 januari: W. Schopman, Kerkplein 2, tel. 04242 - 88805 zondag 20 januari: M. van Grinsven. Vloeiweg 82a, tel. 04242 - 82310 Pastorie Moergestel, tel. 04243-1340 Weekenddienst pastorieën: Bel 2320: Klooster St. Stanislaus Rijkspolitie Moergestel: Kloosterlaan 2a, tel. 04243-1200. Spreekuur elke zaterdag van 9.30-12.00 u. Huisartsenlaboratorium Midden-Brabant voor bloedafname e.d. t.b.v. huisarts, ver loskundige of specialist: elke dinsdag en donderdag van 9-10 u. in het gebouw van de Kruisvereniging, Pr. Beatrixstraat 27. Ponsplaatje ziekenhuis meebrengen. In Oisterwijk (gebouw Kruisver. Lindenpark- laan 16: elke werkdag van 9-11 uur). Kruisvereniging, Pr. Beatrixstr. 27, tel. 1594 Wijkverpleegkundigen: spreekuur: ma. t/m vr. van 13.30-14.00 u. Buiten spreekuur is de kruisvereniging voor dingende hulpvragen 24 uur per dag bereikbaar tel. 013-635530. Aanmelding voor kraamzorg, bij voorkeur vóór de 4e maand van de zwangerschap, kan telefonisch bij de kruisvereniging tel.nr. 013-635708 (dagel. tijdens kantooruren). Na aanmelding ontvangt u een inschrijffor mulier en 'n uitgebreid pakket met info over zwangerschap, bevalling en kraamzorg. Openbare Bibliotheek, tel. 04243-2243. Openingstijden: ma. en vr. 15-20 u.; di. en do. 15-17.30 u.; wo. 14.30-17.30 u; leeszaal: di. en do. 10-12.30 u. Spreekuur verloskundigen: elke 2e en 4e woensdag van de maand van 9.30-10.30 uur volgens afspraak. Spreekuur Alg. Maatsch. Werk: St. Jans plein 7, tel. 1169. Mich van Hees en Marit v/d Boer. Spreekuur op di. en do. van 9-10 u., andere dagen telefonisch op tel. 1169. Bij spoed buiten kantooruren: THD-Tilburg: 013-433584. Spreekuur Gezinsverzorging: St. Jansplein 7, tel. 3649 (Mevr. R. Jansen) dinsdagmorgen van 9.00-10.00 uur. Zonnebloem afd. Moergestel. Secr.: Stokske 4, tel. 2376. Oud papier 23 jan.: route west: v. Rijckevor- sellaan, Hoefkens, Prinsessenbuurt en de straten aan die kant van Moergestel. in de Raad Welzijn Ouderen te Oisterwijk, het oprichten van een werkgroep conciliair proces, het houden van een bijbeltentoonstelling, het houden van gebedsdiensten in de vastentijd en in de gebedsweek voor de eenheid en zeer onlangs het opstarten van een hulpverlening naar het Asielzoekerscentrum ’De Staalberg’. De raad heeft nu gevraagd om in alle kerken van ons dekenaat een extra dienst te houden in de ge bedsweek voor de eenheid. Parochie St lans Onthoofdmd Nadat in onze parochie al eerder de Raad voor Liturgie en Katechese was ingesteld, heeft de parochievergadering onlangs besloten nu over te gaan tot het oprichten van een Raad voor Di- akonie. Een Raad bestaat uit slechts drie personen en de bedoeling van zo’n Raad is de taak van de pastor en de parochiekatecheet te verlichten, maar vooral ook om de voortgang van de diver se aktiviteiten te waarborgen indien onverhoopt onze pastor voor korte of langere tijd uit zou vallen. Een Raad draagt dus verantwoordelijk heid voor een bepaald onderdeel van het paro chieleven. Ze ondersteunt de diverse werkgroe pen, helpt nieuwe initiatieven tot stand te bren gen en voert het beleid van de parochieverag- dering mee uit. Diakonie is een Grieks woord en betekent ’die nen’. Onder diakonie verstaan we dan ook de dienstverlening van de kerk in de samenleving, d.w.z. aandacht voor de medemens, zeker als de ze in bepaalde maatschappelijke nood verkeert en hulp behoeft. Van oudsher is er in de kerk aan dacht geweest voor sociale nood. Vanuit de kerk is veel goeds gedaan. Te denken valt b.v. aan de ziekenzorg, het onderwijs, de sociale woning bouw, de zorg voor bejaarden en de materiele bijstand. Voor de noden van toen is in de kerk menig goed initiatief genomen, later werden ve le voorzieningen door de staat betaald. De oude noden zijn echter niet altijd verdwenen, ze zijn soms van karakter veranderd. Als het gaat om b.v, de plaats van de bejaarden in onze sa menleving of om mensen die in onze tijd vallen onder het begrip ’nieuwe armoede’ dan kan ook onze kerk zich vragen stellen en proberen op een goede manier te helpen. Bovendien zijn er nieu we noden bijgekomen. Vragen rond werkeloos heid, verbroken relaties, vrede en bewapening zijn van deze tijd. De kerk heeft nog steeds een diakonale taak. De oude aanpak is vaak aan heroverweging toe en de nieuwe noden vragen om een reactie. Momenteel zijn er in de parochie op het terrein van de diakonie de MOV-groep (Missie Ontwik keling Vrede) werkzaam en de werkgroep zieken pastoraat. Het is de bedoeling in de toekomst nog nieuwe werkgroepen op te zetten. I.S. ’Moergestel-Nieuws’ van afgelopen week zag er door ziekte trouwens toch wat ’bescha digd’ uit doordat enkele artikelen en foto’s achterwege moesten blijven. Deze week halen we die schade weer in, vandaar dat u wat berichten tegen zult komen van al enige tijd geleden.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 2