J uApliftoJitê r r r r Den Boogaard’ gaat fors uitbreiden WELTEN VERSMARKT ’Een beeld van een man’ r Stomerij Palthe voor nóg betere service! Hans de Brouwer Stadsprins van Moergestel! I NIEUW! NIEUW! NIEUW! NIEUW! WITLOF KASSLA Iedere maandag de gehele dag aanwezig op het St. Jansplein van 9.00-17.00 uur: Prikpost Moergestel nu ook I op donderdag open 5 Op zaterdag 19 en maandag 21 januari a.s. speelt de Ouderentoneelgroep ’De Tweede Jeugd’ het blijspel De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen Nieuwe voorgevel TAL VAN LEUKE AANBIEDINGEN zoals: ELSTAR KIWI DE WARME BAKKER JOHN MENSINK Bij van Dijk Stoffen in Moergestel Brillen Contact lenzen De Lind 35a, Oisterwijk 04242-84899. Vrijdag koopavond g e- Stunt van ’De Pierewaaiers’: Vijf zalen, partyzolder en klein restaurant Restaurant Ter kennismaking iedere klant een leuke attentie: gehéél gratis natuurlijk!! U komt toch ook elke maandag? Graag tot ziens! Vanaf maandag 21 januari a.s.: /X»| Als het aan ’Den Boogaard’ ligt begint waarschijnlijk dit jaar nog met een forse uitbreiding. Volgens manager Peter Spieringhs in ’n artikel in ’Het Nieuwsblad’ verklaarde, hoopt men in oktober reeds een deel van de plannen te hebben uitgevoerd. 2 kilo 2.50 10 stuks 2.50 per kilo 1.50 2 voor 1.00 15e Jaargang - Nr. 651 WOENSDAG 16 JANUARI 1991 3IN^ I Tekening van de voorgevel van ’Den Boogaard’ zoals die er volgens de plannen uit moet komen zien. Huidverzorgingsinstituut Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. het plan een bedrag gemoeid zal zijn van onge veer een miljoen gulden, ’n Bedrag overigens dat door ’Den Boogaard’ zelf opgehoest dient te wor den. Meest in het oog springende verandering aan de buitenkant is het totaal nieuwe voorfront dat ’Den Boogaard’ krijgt. Het ontwerp past in het kader van de dorpsvernieuwing doordat het ge bouw eenzelfde gezicht krijgt als de naast- en te- P.S. Dit toneelstuk wordt vrijdagmiddag 18 ja nuari om 14.00 uur speciaal voor de ouderen uit Moergestel gespeeld. Zij hebben deze middag gratis toegang. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel. Biest-Houtakker en Haghorst KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 X MOERGESTEL Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 Het onlangs aangekochte pand St. Jansplein 7 (het oude huis van Martina Rijnen, waarin nu nog Maatschappelijk Werk gevestigd is) wordt omgebouwd tot klein restaurant, aperitiefruim- te en kleine bar. Op de bovenverdieping is een partyzolder gepland, geschikt voor ’n groep van ongeveer 50 personen. Verwacht wordt dat met name de vestiging van het restaurant aan drie of vier personen vast werk zal bieden. komt. Hij moet zegge en schrijve op een voetstuk geplaatst worden. De barones wil zelfs dat er ’s nachts bij gewaakt wordt. Dan beginnen de ver wikkelingen en als nicht Louise en haar man bo dewijk naar zo’n beeld van een man komen kij ken is de baron niet meer zo ’verstrooid’ en smeedt hij met Lodewijk het snode plan om die beeldende man van zijn voetstuk te halen. Hoe zij dit klaarspelen en wat er dan al is ge beurd, kunt u komen bekijken op zaterdag 19 ja nuari om 20.15 uur of maandag 21 januari om 20.00 uur. De entree bedraagt 5,- en u krijgt daarbij in de pauze gratis een kopje koffie. Wij wensen u alvast veel kijkgenot en een heel plezierige toneelavond toe. Graag tot dan! Moergestel: in een o vervolle Pierewaaiers- residentie is zaterdagavond Hans de Brouwer ge kozen tot 28e Stadsprins van Moergestel. Zo’n 450 belangstellenden werden volledig ver rast toen bleek dat dit jaar de eer te beurt viel aan de ver buiten de regio bekende kastelein. Met deze slag zetten ’De Pierewaaiers’ voorlopig een kroon op het vele werk dat er, in dit voor hen zo turbulent begonnen seizoen, verzet is. Het bestuur en hofhouding hebben de zaken voortvarend aangepakt en Stadsprins Hans I een volle agenda voorgeschoteld, waarin het Piereva- riété *91 (26 januari) en het carnavalsconcert (7 februari) de hoogtepunten vormen voordat het aanstaande carnaval losbarst. Dat de keuze een schot in de roos is bleek uit de vele reacties tijdens de receptie, waar de nieuw bakken hoogheid o.a. werd gefeliciteerd door de beide zusterverenigingen ’Dors(t)vlegels’ en ’Durdraaiers’, S.O.K. Berkel-Enschot, ’Vèrre- kusstauwers’ en de ’Betekoppen’ uit Sas van Gent. Vele feestgangers namen nadien al een uitgebreid voorschot op het naderend zottenfeest, en het en thousiasme en de inzet waarmee dit gebeurde, doen vermoeden dat het van oudsher bekende Pierewaaierscarnaval, zij het met nieuw elan, weer helemaal terug is in Moergestel! genoverliggende panden. Tevens ontstaat de mo gelijkheid een bovenverdieping te plaatsen waar in een zaal komt met een capaciteit voor ongeveer 75 personen, eveneens geschikt voor het houden van exposities. Dit blijspel is geschreven door J. Hemmink- Kamp en heeft drie bedrijven: dus avondvullend. Het is dezelfde schrijver van het stuk van vorig jaar ’Beloofd is beloofd’. Iedereen die dit gezien heeft heeft er werkelijk veel genot aan beleefd. Ookhet blijspel dat wij dit jaar voor u gaan spe len zit vol verwikkelingen, spanningen, sensatie en lachwekkende taferelen. Vorige keer hebben wij de personages aan u voor gesteld in dichtvorm en nu willen we graag een korte inhoud van het spel geven. Barones van Heugafelt-de Bouclé is een verwoed verzamelaarster van kunstschatten. De baron is zo verstrooid dat hij zijn sokken en schoenen gaat zoeken terwijl hij deze al aan heeft. Het personeel moet onmiddellijk worden uitge breid, want de barones heeft een brief gekregen waarin staat vermeld dat haar idool op de twin tigste van deze maand zal arriveren. Óp een ge plaatste advertentie komen twee sollicitanten, die meteen aan de slag moeten, want het is vandaag de twintigste. Zij krijgen opdrachten te vervul len als haar idool ’Een beeld van een man’ aan- W'W»** 'x Het bestuur van ’Den Boogaard’ heeft bij de ge meente plannen ingediend om vier kleine zalen aan de achterzijde te bouwen. Tevens komt er een bovenverdieping op het gebouw waarin een vijfde zaal wordt ondergebracht. In het onlangs aangekochte nabijgelegen pand St. Jansplein 7 wordt een restaurant en partyzolder gevestigd. 1 Achterliggende gedachte bij de uitbreiding van het aantal zalen zouden vooral de vele verenigin gen zijn die ’Den Boogaard’ wekelijks herbergt, zo vertrouwde Peter Spieringhs ons desgevraagd toe. Hij verwacht dat met de totale uitvoering van Het Huisartsen Laboratorium Midden-Brabant heeft besloten om met ingang van het nieuwe jaar haar service aan de bewoners van Moergestel e.o. te vergroten. Eenieder die op verzoek van de huisarts, verloskundige of specialist bloed moet laten afnemen, kon tot nu toe alleen op dinsdag terecht bij de prikpost in het Kruisgebouw. Het blijkt dat deze service, die een reis naar het zie kenhuis en wachttijd aldaar bespaart, erg aan slaat. Vandaar dat is besloten nu ook op donderdag de prikpost te openen van 9 tot 10 uur. De vaste me dewerkster Mevrouw Han van der Wouw neemt het dan op zich om het afgenomen bloed onmid dellijk daarna naar het laboratorium van het zie kenhuis te brengen zodat de huisarts reeds bin nen enkele dagen de uitslag kan meedelen. Degenen die verhinderd zijn om op dinsdag of donderdag van deze service gebruik te maken, kunnen zoals altijd elke werkdag van 9 tot 11 uur terecht in Oisterwijk bij het Kruisgebouw, Lin- deparklaan 16. Om een en ander snel te laten verlopen is het noodzakelijk dat de bezoekers die een ponsplaatje van het ziekenhuis bezitten, dit meebrengen als zij bloed willen laten afnemen. Overigens kan men bij de prikpost ook terecht voor het afgeven van urine e.d. die onderzocht moet worden. Een bezoek op dinsdag en donderdag aan het Kruisgebouw, Prinses Beatrixstraat 27, bespaart dus veel tijd!

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 1