I In 1991 ruim 4600 zieken en gehandicapten met de Zonnebloem op vakantie Pierevariété ’91 n, Nieuw nummer ’De Kleine Meijerij’ 2. 10 k Dementerenden Openbare besluitenlijst van de vergadering van het College van Burgemeester en Wethouders Bandparodist Maarten de Groot Janus Wijnen, voorwerker le klas bij de gemeente Zwoelie Troelies Openbare besluitenlijst kollege burgemeester en wethouders Beroepenoriëntatie Jan Vriens, alias Jan d’n Import ■MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 16 JANUARI 1991 Pagina 19 na 18 een aantal bijeenkomsten ien- aald 15. Voor niet leden is dit goed-geïllustreerde num mer verkrijgbaar a 7,- bij ’de Spar’, Roodven te Moergestel en (tijdens tentoonstellingen) in het Heemcentrum aan de Lind te Oisterwijk. Voor het eerst organiseert de Zon nebloem m 1991 een tweetal vakan tiewekën voor thuiswonende echt paren, waarvan één der partners dementerend is. Mensen die in de beginfasee van het dementenngs- Er vakanties in groepsverband, voor gezinnen, voor (echt)paren en ook individuele vakanties, De vakanties lijks 35 reizen over de Rijn naar Duitsland (de bekende Rijnreizen), maar ook enkele in Nederland Nederlandse vakantiecentra en ook m een aantal aangepaste bunga- Zou u graag meer willen weten, of eventueel aan 'n vakantieweek willen deelnemen, belt u dan voor inlichtin gen het secretariaat van de Zonne- léén r. b :.d. nne ■aak uit- ,.N. lur. ners i zijn niet alleen bedoeld voor de de menterende zelf, maar ook voor de partner die thuis dag in, dat uit de verzorging op zich neemt. Deskun dige vrijwilligers nemen tijdens de vakantieweek een deel van die ver zorging uit handen, zodat ook de partner van een heerlijk weekje vakantie kan genieten In totaal kunnen 20 echtparen aan deze twee weken deelnemen Er is dus maar een beperkte plaatsings mogelijkheid 'Iedereen heeft recht op vakantie' Onder dit motto organiseert de Zon nebloem in 1961 haar eerste vakan tieweek voor zieken en gehandi capten die niet zelfstandig op vakantie kunnen Het aantal weken Ruimtelijke ordening en volkshuisvesting Het voorontwerp bestemmingsplan Reuseldal Herziening IV (Bosfazant) wordt voor nader ad vies voorgelegd aan de kommissie Ruimtelijke Ordening, Volkshuisvesting en Milieu; De concept-eindrapportage omtrent de A-58 studie wordt voor kennisgeving aangenomen. In de stuurgroep zal aandacht worden gevraagd voor de lokatie Vinkenberg-Oost; Kennis wordt genomen van het gewijzigde be leid van Gedeputeerde Staten inzake de woon voorziening rustende boer; Geen medewerking wordt verleend aan het be- bouwingsvoorstel Van Oers BV in opdracht van Bertens en Hopmans voor het St. Jansplein ter plaatse van het thans gevestigde garagebedrijf. Geschiedenis-lessen en computers worden behan deld door de leraar Th.Cuypers. Vroegere leden van de Pijnenburg-familie gingen soms te ver. Dat schreef dr. P.Pijnenburg en oud-archivaris Wuisman stelt een vraag over Kerstgebruiken. In de vergadering van het College van Burge meester en Wethouders van 18 december 1990 zijn o.ade volgende besluiten genomen: INGEKOMEN STUKKEN Een aantal ingekomen stukken zijn voor ken nisgeving aangenomen. Dit betreft o.a. - De besluitenlijst van de vergaderingen van het Dagelijks Bestuur van het SMB; - De kostenramingen van uitvoering van het concept-regionaal fietspaden van het SMB; - Een rapport van de VNG m.b.t. de reorganisa tie van de politie; - Het jaarverslag van het Landbouwschap; VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN De volgende bouwvergunningen worden verleend: - W. Wolfs, Tilburgseweg 4 voor het plaatsen van een dakkapel; - RK kerkbestuur p/a Pr. Beatrixstraat 14 voor de bouw van een vergadercentrum aan het St. Jansplein; - St. Soka te Amsterdam voor het plaatsen van een tijdelijke trap bij het pand Tilburgseweg 54; - W. Swens en J.H.M.M. Wolfs, Vinkenberg 16 voor het uitbreiden van de woning Pr. Bea trixstraat 2; - J.J.A. Donkers, Floraweg 1 voor de bouw van een werktuigenloods; - Mevr. A.J.C. Horsten-Snellen, Krijtestraat 26 voor de bouw van een woonhuis aan ’t Vunder- ke 13;- - Fam. v.d. Meijdenberg p/a Coolhof 6 voor de bouw van een woning aan ’t Vunderke 15; - P. van Spaandonck, Kerkstraat 14 voor de bouw van een demontabele loods voor een pe riode van maximaal 5 jaar; ALGEMEEN PLAATSELIJKE VERORDE- NING/BIJZONDERE WETTEN De Stichting Nationale Collecte Geestelijk Ge handicapten wordt een collectevergunning ver leend voor de periode van 6 t/m 12 oktober 1991. Een standplaats op de weekmarkt wordt toege wezen voor de verkoop van sportkleding. Een aantal kandidaten wordt ingeschreven op de wachtlijst van de weekmarkt. HINDERWET Ontwerp-beschikkingen ingevolge de Hinder wet worden verleend t.b.v.: - C. Rijnen, Heukelomsebaan 3 voor 2 overdekte mestopslagsilo’s aan de Oirschotseweg 76; - D. Ketelaars, Oirschotseweg 65 voor een nieu we de gehele inrichting omvattende vergunning voor een varkensmesterij aan de Heizensche- dijk 4; OPENBARE WERKEN De wijze van inzameling van grofhuisvuil zal worden voortgezet. Kennis wordt genomen van een verslag van een informatieve bijeenkomst met bewoners van de Korenstraat inzake een mogelijke aanpassing van de Korenstraat. WELZIJN In de vergadering van de Commissie Welzijn van 8 januari 1991 zal het concept-programma maatschappelijk en sociaal cultureel werk 1991 aan de orde worden gesteld. heid zijn wij er achter gekomen dat Jan in funk- tie zowel de kom als de buitenwijken van Moer gestel zal aandoen. Hij zal zijn rondgang waar schijnlijk op laarzen doen. Dit wist hij nog niet zeker en het kunnen ook klompen worden. Als u meer wilt weten van de komische ervaringen van Jan d’n Import kan dat dus tijdens het Pie- revariété ’91. U zult zeker met volle teugen ge nieten van deze onvolprezen sauwelaar. Deze enthousiaste jongeling is ruim vier jaar be- zig als bandparodist. Hij heeft al vele feesten en partijen van glans voorzien. Voor ieder optreden monteert Maarten een speciale band met allerlei toepasselijke geluiden. Met behulp van diverse attributen vertoont hij zijn kunsten, waarbij hij het publiek op bekwame wijze weet te betrekken in zijn act. Kortom, zo wordt een playbacknum mer een komisch spektakel. Deze sauwelaar is een van de brabantse toppers. In het verleden heeft hij met zijn kreaties diver se prijzen uit de ton in de wacht gesleept. In ’79-’8O was hij brabants kampioen. Voorts is hij 5 maal zuid-nederlands kampioen geweest en is hij een maal derde geworden bij de Gouden Buut te Hilversum. Als voorwerker le klas bij de ge meente weet hij al een aantal jaren zijn publiek te boeien. Hij rijgt in zijn sauwel diverse voor ieder herkenbare voorvallen op een komische manier aan elkaar en weet daardoor de lachers op zijn hand te krijgen. Het kontrakteren van deze sauwelaar voor het Pierevariété ’91 zal zeker een schot in de roos blijken te zijn. 1990. Terwijl de veertigers hun come-back ma ken en de jongeren lijken uit te sterven, bereiden de Zwoelie Troelies zich voor op de muziek van de komende decade. Bejaardenpop! De nog goed bij stem zijnde Trees van Galen (banjo en zang), Agaatha van Someren (sax en zang) en Corrie van Dorst tot Dentergems (accordeon en zang) bren gen op humoristische wijze liederen van alle tij den en voor alle leeftijden. Zonder electriciteit, want alle dames bezitten zelf nog genoeg energie. Het zal duidelijk zijn: het Pierevariété ’91 op 26 januari a.s. in ’Den Boogaard’ wordt een boeiend theaterspektakel, dat u niet mag missen. Haast u, want er zijn nog maar enkele toegangskaarten beschikbaar. Deze zijn voor de prijs van 8,- in de voorverkoop verkrijgbaar bij SparMart H. Tromp, Rootven 41. DUS VOOR TOEGANGSKAARTEN VAN HET PIEREVARIÉTÉ ’91 NAAR SPAR MART H. TROMP. i In de vergadering van 2 januari 1991 zijn o.a. de volgende besluiten genomen: Ingekomen stukken Een aantal ingekomen stukken wordt voor ken nisgeving aangenomen. Dit betreft o.a.: - een rapport van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten omtrent de relatie waterschap - ge meente; - een brochure van de GGD inzake milieu- gezondheid; - een brief van het Provinciaal Overlegorgaan Ge handicapten met betrekking tot mensen met een handicap; - een brief van het Samenwerkingsverband Midden-Brabant inzake beëindiging Werkerva- ringsprojekt Middenbrabantse gemeenten; - een brief van het Ministerie van Sociale Zaken en Welzijn inzake rijksbijdrage regeling banen pools; - een brief van de Algemene Nederlandse Inva liden Bond met betrekking tot belangenbeharti ging gehandicapten; - een brief van D. Klaij te Alkmaar omtrent het moeder zijn. Verleende bouwvergunningen Bouwvergunning wordt verleend aan JMeen horst, Heiligenboom 12, voor uitbreiding van het woonhuis. APV/Bijzondere wetten In de periode van 3 tot en met 9 november 1991 zal de jaarlijkse kollekte voor het Nationaal Jeugd Fonds worden gehouden; Toestemming wordt verleend voor het gebruik van gemeentewegen en het aanbrengen van span doeken ten behoeve van de Internationale Om loop ’t Molenheike te Diessen op zaterdag 18 mei 1991; Toestemming wordt verleend aan C.V. ’De Dorst vlegels’ voor het organiseren van de jaar markt op zondag 5 mei 1991; Een verzoek van Stichting Kleding Inzameling te Rotterdam wordt afgewezen. Dezer dagen verscheen het laatste nummer van de jaargang 1990 van het Heemkundeblad ’De Kleine Meijerij’. Uit de inhoud noteren we een artikel over de brandweer te Helvoirt in vroeger jaren (W.Cornelissen), en over de oude relatie tussen Esch en Echternach in het verre verleden (M.Spierings). Over Vincent van Gogh en zijn familie te Hel voirt schrijft nog eens H.Smulders terwijl A. v.d Oord een aantal bronnen voor de geschiedenis van onze streek heeft opgediept in het Instituut voor Sociale geschiedenis te Amsterdam. Half februari start Sonnevanck met 3 nieuwe cursussen: 2 in Oisterwijk en 1 in Goirle, voor trouwen die weer willen gaan werken. Steeds meer vrouwen willen graag buitenshuis jaan werken. De Stichting ’Vrouw en Werk’ en Sonnevanck organiseren een kursus ’Banen- en Beroepenoriëntatie’ voor vrouwen. De kursus is speciaal voor vrouwen, die door de -Korg voor opgroeiende kinderen langere of kor tere tijd niet aan het arbeidsproces hebben deel genomen en daarin verandering willen brengen. In deze kursus krijgt men onder andere: informatie over beroepen; scholings- en opleidingsmogelijkheden van het arbeidsburo; t solliciteren. Verder wordt er besteed aan de meer persoonlijke aspekten: wat kun je goed? wat doe je graag? waarom wil je werken? - wat heb je er voor over? hoe organiseer je het thuis? De kursus omvat 12 dagdelen en kost 30,- per kursus. Er kunnen maximaal 10 vrouwen deel nemen. In Oisterwijk start ook een kursus algemene be roepenoriëntatie, voor mannen en vrouwen. De kursus duurt 14 weken en wordt gehouden op een ochtend. Centraal staat het plaatsen van de deelnemers in betaald werk of een opleiding. De laatste jaren zijn er verschillende kursussen beroepenoriëntatie opgezet met goede tot zeer goede resultaten. Tijdens of direkt na de kursus is 80% van de deelnemers terecht gekomen op een nieuwe opleiding of heeft betaald werk. De kursus omvat de volgende onderdelen: - beroepenorientatie; - werk- en studieervaring; - beroepskeuzetest; informatie over beroepssektoren, om- en bij- scholingsmogelijkheden; - informatie vanuit arbeidsburo of andere instel lingen solliciteren; Nederlands/rekenen (u kunt in uw eigen tem po deze vaardigheden ophalen). Voor meer informatie kunt u kontakt opnemen met Sonnevanck, George Perklaan 3, 5061 VN Oisterwijk, tel. 04242 - 82491. U kunt ook kontakt opnemen met Vrouw en Werk, Nieuwlandstraat 37 in Tilburg, tel. 013 - 4249 1 3.. Hinderwet De aanvrage van een hinderwetvergunning door C.J.J. Bierkens, Zandstraat 24, wordt ge deeltelijk verleend. Openbare werken De bomen in de Burg. Maeyerstraat zullen niet worden gerooid; De werkzaamheden voor de reconstructie van de visvijver worden gegund aan de meent BV te Boxtel; Het uitvoeren van het woningverbeteringsplan voor 15 woningwetwoningen wordt opgedragen aan Aannemersbedrijf A. Op ’t Hoog en Zn.; Kennis wordt genomen van de bereikte over eenstemming in de Regionale Volkshuisvestings- kommissie over het contingent 1991 van 3 wo ningwetwoningen en 5 premie-A koopwoningen. Daarnaast zal in 1991 geen verbeteringscontin- gent beschikbaar komen. Zaterdag 26 januari a.s. nadert en daarmee ook het Pierevariété ’91. De voorbereidingen zijn na genoeg afgerond en dit amusementsspektakel kan dus met het volste vertrouwen tegemoet worden gezien. Een aantal onvolprezen artiesten uit ons eigen Moergestel, aangevuld met diverse bra bantse leutma(a)k(st)ers zal u tijdens het Piere variété ’91 met komische acts, zang, dans en mu ziek vermaken. Deze week stellen wij de volgen de medewerkers aan u voor. Oppersauwelaar 1989 Jan d’n Import voelt het aan zijn stand verplicht acte de présence te geven op het Pierevariété ’91. Met de van hem beken de humor zal hij zeker weer een schitterende kreatie vanuit de ton voor het voetlicht brengen. In welke hoedanigheid Jan d’n Import zal optre den houdt hij uiteraard nog even geheim en ook over de inhoud van zijn sauwel doet hij er het zwijgen toe. Ondanks de waas van geheimzinnig- Welzijn Inzake het verzoek om huisvesting van asielzoe kers wordt aan de minister van WVC en de staatssekretaris van VROM meegedeeld, dat er geen mogelijkheden aanwezig zijn voor de uit breiding van het aantal opvangplaatsen; De gemeenteraad zal worden voorgesteld een krediet ad f 1.000,- beschikbaar te stellen voor aanschaf bewegwijzering VW Hart van Brabant. Ruim 4600 langdurig zieken, licha- is sindsdien flink gegroeid volgend’ proces zitten en thuis door hun part melijk gehandicapten en hulpbe- jaar in totaal 193 ners verzorgd worden Deze weken Vrijwilligers hoevende ouderen nemen in 1991 Er zijn diverse mogelijkheden zijn met alleen bedoeld voor de de deel aan een vakantieweek van de vakanties in groepsverband, voor menterende zelf, maar ook voor de De Zonnebloem zorgt tijdens al haar nationale vereniging de Zonne- gezinnen, voor (echt)paren en ook partner die thuis dag m, dat uit de vakantieweken voor een deskundi bloem. Een toename met 300 deel- individuele vakanties. De vakanties verzorging op zich neemt. Deskun- ge begeleiding en verpleegkundi- nemers ten opzichte van 1990. Het is worden gehouden m verschillende dige vrijwilligers nemen tijdens de ?nnnerZOr^l11ng n *391 zullen circa het 30e jaar dat de Zonnebloem Nederlandse vakantiecentra en ook vakantieweek een deel van die ver 1900 vrijwilligers zich hiervoor een vakantieweken organiseert. Nieuw m een aantal aangepaste bunga- zorging uit handen, zodat ook de ïvee\,lnze,ten waaronder artsen, in 1991 zijn de twee weken voor lows. Daarnaast maakt het eigen ho- partner van een heerlijk weekje Wotherapeuten, diëtisten en een thuiswonende echtparen, waarvan telschip MPS de Zonnebloem’jaar- vakantie kan genieten groot aantal verpleegkundigen één der partners dementerend is. lijks 35 reizen over de Rijn naar In totaal kunnen 20 echtparen aan Voor *991 heeft de Zonnebloem een De Zonnebloem speelt daarmee in Duitsland (de bekende Rijnreizen) deze twee weken deelnemen Er is jr°°L aan,a van dez® mensen no op het groeiend aantal dementeren- maar ook enkele in Nederland dus maar een beperkte plaatsings- dlg nt u ar,s' *ysio*heraPeut' dië de mensen in de Nederlandse sa- mogelijkheid *ls’ 0 verpleegkundige en w1** u menleving. DpmpntPrPnrlpn Zich een week als vrijwilliger voor uememerenaen het Zonnebloemvakantiewerk inzet ten, dan kunt u contact opnemen met het Nationaal Bureau van de Zonnebloem: Postbus 2100, 4800 CC in Breda. Bellen kan natuurlijk ook. bloem afd. Moergestel, tel. 2376 of tel. 076-659325 (m.i.v. 1 januari 1991 contactpersoon bezoekwerk tel. 1492. 076-101080)

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 19