Bevernieuws ’t Kwartierke met succes van start Muziek in de Kunstkring VERVOLG VVD Beleid Slot art- to- Herhaalde oproep voor Vuurwapen Verlofhouders MOERGESTEL-NIEUWS” WOENSDAG 16 JANUARI 1991 A 14 Moergestel, 10 januari 1991. fin- sar- ite du- )or :ke Het bestuur de ler- ng- )OC: tin- en Als het gaat om beleid dan gaat het de VVD om meer dan alleen de genoemde materiële za ken, hoe belangrijk ook, zeker voor onze leef omgeving, voor onze toekomst en gezond- Door de opstelling die dit College kiest, het ont lopen van ingrijpende operaties in de eigen or ganisatie, blijft dit alles in de ijskast, wordt Moergestel een onnodig armlastig imago op gedrukt, moeten de burgers betalen zonder dat ze daarvoor iets terugzien, gebeurt er op vitale punten, zoal infrastructuur, milieu, ver keersveiligheid, geluidoverlast en attractiviteit van de kom niets tot zeer weinig zoals ook blijkt uit de belachelijke bedragen van fl. 100,- die men meent te moeten aandragen als bezuiniging per activiteit. Dat stelt absoluut niets voor. Het is ook te veel gevraagd om de ambtenaren eerst als de kat op het spek te bin den en dan te laten kiezen; juist de bestuur ders moeten kiezen, doch dat heeft het Colle ge niet gedaan. Bezien we de punten waarvan we aannemen dat het College ze als het centrale beleid voor 1991 aanmerkt, en waarover reeds in het bestuurlijk convenant is gesproken, dan mer ken we daaromtrent het volgende op. - Het personeel. Hier blijft, ondanks de ieder een inmiddels bekende interne wrijvingen, de al lang gesignaleerde manco's in het be stuurlijke product, in het efficient en op tijd reageren en afhandelen, de zelf uitgespro ken verwachting dat er nog verdere vertra ging zal gaan optreden, alles bij het oude, en het College excuseert zich hiervoor reeds bij voorbaat. Wat is dit voor een managemen- topstelling; hoe lang nog ontlopen wij keu zes, lopen wij om de hete brij heen, bepalen bepaalde ambtenaren wat er in Moergestel gebeurt; hoe lang nog hanteren wij het argu ment dat we niets kunnen doen omdat in grijpen geld kost? - DSW. Verzuimd is om hier bij de kostenstij ging meteen te bezuinigen in het onderhoud plantsoenen, iets dat financile ruimte zou scheppen in plaats van extra geld kosten. Als we geen geld hebben, dan ook niet voor con- ciërgefuncties, eenmalig F 10.000, en zeker niet voor scholen die geen inzicht wensen te bieden in hun financiële positie. - Sportzaal. Waarom niet de koe bij de hoorns gepakt en gezegd dat de uitbreiding van de sportzaal voor wat de gemeente be treft definitief van het lijstje wordt afge voerd, sterker nog dat ook de voorziene re novatie herbezien zal moeten worden? - Subsidies. Om in één zin zowel een halve ring van de subsidies aan te kondigen en te gelijkertijd nieuwe structurele subsidies te in troduceren, zonder een inhoudelijke afwe ging, komt zonder meer ongeloofwaardig over, en dit is zo niet acceptabel. - Fietspaden. Ook hier wordt cryptisch aan geduid dat als het tracee naar Tilburg er komt er nog wel ruimte zou kunnen komen voor het tracee naar Oirschot. Waarom niet klip en klaar gezegd dat we deze fietspaden in de huidige financile situatie de komende 4jaren eenvoudigweg niet kunnen betalen? Of is dat te pijnlijk voor de eigen achterban? - Milieu. Een jaar langer milieu- en natuuraan- tasting gedogen is een zware verantwoorde lijkheid die dit College op zich laadt. Voor de zoveelste keer wordt zo spoedig mogelijk een milieunota aangekondigd, doch daarin moet al wel voor F 19.000 een evenwichtige afweging van belangen plaatsvindeh. Wat willen we eigenlijk met het milieu, dat is de vraag, zeker in een op milieuterrein zo kwets baar agrarisch buitengebied? Wat kan er eigenlijk wel gebeuren voor zo weinig geld? En hoe lang nog kunnen we het ons permit teren om de agrarische achterban zo te sauveren? - Ruimtelijke ordening. Voor dit in onze plattelandsgemeente zo belangrijke onder werp, de structuur, het milieu, de ecologi- Wij hebben in deze beschouwingen er afdoen de blijk van gegeven het bepaald niet eens te zijn met de aanpak en het beleid in 1991. Dat neemt niet weg dat de VVD op deze plaats, on danks forse verschillen in inzichten, dank willen zeggen aan eenieder die zich op eigen plaats en eigen wijze en ondanks de vaak moeilijke omstandigheden en kritiek inzet voor ons bestuur en voor onze gemeenschap. Een dergelijke opstelling of minimalistische be nadering van beleid is een jammerlijke zaak, Moergestel onwaardig. Doch te vrezen valt dat de ondersteunende coalitiepartijen, het CDA en de SPM, zoals altijd trouw, zonder tegen stribbelen en voetstoots accoord zullen gaan. De VVD gaat hiermee echter niet accoord. Zij zal derhalve tegen deze begrotingsvoorstellen stemmen. DO); /an oe- 30- /ik- re- ro VD de la- ?n. ?n. be en eu- PAGINA 15 sche toestand en ons dorpsaanzien betref fende, wordt in dit onderdeel in het geheel niet aangegeven waarop wordt aangekoerst, met welke uitgangspunten we de discussie rond het streekplan ingaan. En de herziening van het plan buitengebied lijkt wat minder prioriteit te hebben gekregen. Is dit allemaal weer de invloed van of de buiging voor de achterban? Is dit echt de evenwichtige afwe ging van belangen die als uitgangspunt is ge nomen, wordt aldus echt aantasting voorko men? Staan we werkelijk toe dat de Boeren bond ons dorpsaanzien verder aantast op een moment dat de agrarische voederbe- hoefte gaat afnemen? volkshuisvesting. Met kracht protesteren tegen het provinciale beleid zonder aan te geven hoe en met wie samen dat zal gaan gebeuren is een wat dubieuze en lachwek kende uitspraak en heeft iets weg van de mug die het opneemt tegen een kanon. Als dit de oogst moet worden voor het komen de jaar, als dit de vrucht is van een jaar lang col legeprogramma uitwerken, dan ziet het er voor Moergestel niet goed uit in 1991. En dat roept andermaal de vraag op of we daarvoor wel zo'n relatief grote gemeentelijke organisa tie nodig hebben, of we werkelijk nog wel zo veel moeten uitbesteden. Braziliaanse volksmuziek, Engelse pracht en praal en Italiaanse lyriek in een wervelend pro gramma: Uit de Bachianas Brasileiras van Heitor de Villa Lobos zingt Janny de Goede de fascinerende in diaanse ’Mahina’ begeleid door acht cellisten; Op donderdag 27 december jl. is het open jeugd- en jongerenwerk ’t Kwartierke van start gegaan. De eerste aktiviteiten, georganiseerd in KPJ- gebouw ’D’n Tob’ waren een groot succes. De middag, bestemd voor de 12- tot 16-jarigen werd zeer druk bezocht. De jeugd wist zich ge durende de gehele middag uitstekend te verma ken en was zeer enthousiast. Tijdens het avond-programma werd er in de ge zellige drukte stevig geswingd op de muziek van de Tupperware Blues Band welke zorgde voor In de nacht van 8 januari werden drie perso nen door een politiepatrouille op heterdaad be trapt bij de diefstal van een oplegger, welke stond geparkeerd op de parkeerplaats langs rijksweg 58. Een der daders werd direct aangehouden. De twee anderen vluchtten de bossen in. Met de uit stekende hulp van onze hondengeleider met zijn politiehond Preston werden ook zij in de bossen opgespoord en aangehouden. Het bleken twee Polen en een Duitser te zijn. Zij zijn in verzeke ring gesteld. In de nacht van 10 januari werd ingebroken in een bedrijf aan de Schoolstraat. Men kwam bin nen door het inslaan van een ruitje. Uit de win kel en het magazijn werd een grote hoeveelheid gereedschap en duur speelgoed ontvreemd. Vanaf het St. Jansplein werd een Puch brom fiets gestolen. Er werden in Moergestel vier aanrijdingen ge meld. In de bocht op het Bakseven reed een auto in de sloot doordat de bestuurster tijdens het rij den de voorruit schoonmaakte. De bestuurster werd licht gewond. Op de Tilburgseweg werd een tijdens de duisternis overstekend ree dood gereden. Op rijksweg 58 vond een kop-staartbot- sing plaats tijdens filevorming. Op de kruising Akkerweg-Tilburgseweg werd een overstekende bromfietser door een vrachtauto aangereden. De bromfietser kwam er dankzij het oplettend en de fensief rijden van de vrachtautochauffeur zeer goed vanaf. Allen zijn bromfiets bekwam lichte schade. Zondagmorgen brak brand uit in een woning aan het Rootven. Terwijl de bewoners lekker bij de brandende kachel zaten vloog het dakbeschot rond de kennelijk ondeugdelijke schoorsteen in brand. Door de snel optredende brandweer kon de schade beperkt worden gehouden. In de nacht van zaterdag op zondag werd op verschillende plaatsen in Moergestel een alcohol controle gehouden. Het resultaat was uitstekend. Niemand bleek te veel gedronken te hebben. M.i.v. 1 februari a.s. verliest het aan u verleen de Verlof tot het voorhanden hebben van een vuurwapen zijn geldigheid. Wij verzoeken u der halve om het aan u verleende Verlof ter verlen ging in te leveren op het politiebureau met de t ge- van ope- 'oor- t de toet niet hef- len. naai lele- 'ge- vam olle- ook dat aan- A/or- net i de an- icht ang ide- de /eg- ge- klei- rga- van en. aok, te iog nci- I ide lOU- ge- soleert C. Knaven in het celloconcert van Anto nio Vivaldi; speelt het Regionaal Strijkers Ensemble de sere nade voor strijkers van Edward Elgar en de flit sende dansen van Ottore Respighi. Dirigent: Raimondo di Bella. Zondagmiddag 20 januari om 15.00 uur in de Kunstkring te Oisterwijk. De toegang is vrij. De organisatie is in handen van de Stichting Re gionale Muziek- en Dansevenementen Midden- Brabant. daarbij behorende bescheiden, zoals schietre- gister, vergunningen e.d. Zie hiervoor de richt lijnen vuurwapenadministratie. U kunt uw Verlof 2 weken na inlevering weer op halen bij de afdeling Burgerzaken op het ge meentehuis. heid. Dan gaat het ook om het toezicht, om handhaving en controle, en vooral om op tijd ingrijpen, om het voorkomen van verloede ring, om het aanpakken van het eigen rechter spelen, om het bestrijden van het aan de laars lappen van voorschriften. Maar niet alleen re pressie is daarin van belang, ook en zeker zo van betekenis zijn daarbij preventie, voorlich ting, documentatie, informatie, met de burger meedenken naar wél haalbare oplossingen, klantvriendelijk gedrag en handelen en vooral ook afdoende bereikbaarheid op het gemeen tehuis. Als de overheid, zoals dit College door zo wei nig te doën, alleen maar de lastige boeman is, de sta-in-de-weg, de bemoeizuchtige en vertra gende factor, de inhalige instantie die steeds meer geld vraagt en daarvoor steeds minder geeft, maakt die overheid zich op termijn on mogelijk. En als ze niet optreedt maakt ze zich zelf ook overbodig, omdat ze links en rechts, al dan niet met behulp van een advocaat wordt gepasseerd. Als de gemeente, onze locale over heid, er niet in slaagt haar meerwaarde, haar toegevoegde waarde voor de eigen samenle ving als geheel te laten blijken in de praktijk dan maakt zij zichzelf ongeloofwaardig. Dat wordt nog eens extra aangezet als die over heid beleidsmatig niets doet of onderneemt. Dat zal de overheid duur te staan komen op het moment dat zij van de burger afhankelijk is, als herindelingsvragen aan de orde zijn. De gemeente moet juist nu blijk geven van een krachtige, onbesproken positie. Juist nu er te genwind is gekomen moet de overheid haar kracht tonen, zodat we weten wat we hebben als het stormen gaat. En kracht is bepaald iets anders dan een paar minimale postjes bij elkaar sprokkelen. Over dit alles wordt echter in dit stuk met geen woord gesproken, hoewel de problema tiek toch bij eenieder meer dan genoegzaam bekend is, gelet op de vele kwesties ter zake. Hier is wat nieuws uit Huize Hotsjetonia. 3 We ken geleden zijn alle bevers vanuit Huize Hots jetonia op reis gegaan naar de Noordpool. We gingen met de boot. Ondanks hele hoge golven en harde stormen kwamen we allemaal aan. Het laatste stukje hebben we over ijsschotsen gesprongen in de vorm van een estafette. Een maal droog op de Noordpool aangekomen gingen we tekeningen maken van sneeuwpoppen op zwart papier. De resultaten waren prachtige sneeuwpoppen en sneeuwballen. Natuurlijk had iedereen dorst gekregen van al dat harde werken. Iedereen kreeg een beker warme chocolademelk omdat het natuurlijk wel koud was op de Noord pool. Als extraatje kregen de bevers er ook nog een negerzoen bij. Een week later gingen we in Huize Hotsjetonia kerstkaarten maken met plak, schaar, crêpepa- pier, kleurpotloden etc. werden voor vele opa’s en oma’s prachtige kaarten gemaakt. Als verras sing was er een kerstboom die vol met heerlijke kerstkransen hing. Op vrijdag 21 december was het kerstviering voor de hele Scouting. Alle Rowans, Sherpa’s, Gidsen, Verkenners, Welpen en Kabouters gin gen te voet naar de Heuvelstraat. De bevers mochten de grootste helft met de auto mee en hoefden daarna nog maar een klein stukje te ló pen. Iedereen was verkleed als een figuur dat iets met kerstmis te maken had, b.v. engel, herder, Maria etc. In een stal in de Heuvelstraat gingen we allemaal kijken naar een leuke voorstelling over Kerstbal B.V. In de pauze kregen alle Scouts warme chocolademelk en beschuit met muisjes. Om 9 uur was het afgelopen. Alle Rowans, Sher pa’s, Gidsen en Verkenners gingen weer te voet terug. De welpen, kabouters en bevers werden door hun ouders weer opgehaald. Helaas is er een wachtlijst voor nieuwe bevers, maar als je in de toekomst bij de bevers wilt kun je even bellen naar: Nancy Verhof 2534, Suzanne Helmons 2339 Groetjes, Monique, Martijn, Suzanne, Petra en Nancy een uitstekende sfeer. Uit alle spontane reakties, het enthousiasme van de bezoekers en de vele ingevulde enquête formulieren van de bezoekers is gebleken dat er in Moergestel duidelijk behoefte is aan soortge lijke culturele activiteiten. De plannen zijn er dan ook om op korte termijn zeker weer het een en ander te organiseren. Blijf op de hoogte door de informatie in ’MoergesteLNieuws’. Bij deze danken wij de KPJ, de Rabobank, Meu- belstoffeerderij Smits, Meubelstoffeerderij van de Rijt en PVS Meubelen voor hun. medewer king, in welke vorm dan ook. Tevens bedanken wij de SPM voor hun leuke attentie, en niet te vergeten alle bezoekers welke deze dag tot een succes maakten. Het is op grond van deze dominante plaats in de begroting voor de sanering dat het College Uil met tot het presenteren van beleid komt, en daar gaat het nu juist om bij een begroting. -Sh Slechts mondjesmaat wordt er een enkel voor ^1 nemen aangegeven, zoals verhoging van de post onderhoud of van de posten kleuterop- vang en jongerenwerk. Dat is niets, voorne- mens is 1991 tot een bedrag van fl. 90.000.-. Maa Dat is bepaald beleidsarm te noemen. Hoe anders had het gekund als de boven aan geduide, meer fundamentele saneringsstrate- gie was gekozen. Dan was er nog ruimte gweest voor nieuw, werkelijk noodzakelijk be leid, bijv, voor: aanpak van de snel verslechterende riole ring; aanpak van de gevaarlijke parkeersituatie op 't Rootven; reconstructie van de T-31; aankleding en verfraaiing van de dorpskern; milieu (meer dan de F 19.000 die kennelijk in de nieuwe nota noodzakelijk worden ge acht), en mogelijk ook voor: uitbreiding van de fietspadenstructuur.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 15