f Bedankt Ui fis aar K Bingo Ka th. Bond van Ouderen fid f Dankbetuiging Willem van Beers TAXI VAN DE LOO TEL. 04243-2077 Wi Hiep Hiep Hoera! Ons Harrieke wordt 30 jaar! Fflfl\ rni Protestantse Gemeente Oisterwijk Gebed voor de vrede Jaarwisseling 1990-1991 Dank u wel... Kroniek: Parochie St. Jans Onthoofding Nederlands Kampioenschap Marathonschaatsen in Eindhoven voor alle ouderen vanaf 55 jaar Eerste Communie 1991 Voedselactie Russen MOI PAGINA 2 GERARD KLOMBERG zeggen wij u hartelijk dank. Familie van Beers Moergestel, januari 1991 Op zondag 13 januari is er in de mis van half 12 kindernevendienst voor groep 5-6. Deze nevendienst zal worden verzorgd door Frits Burgers en Leny v.d. Loo. In het bijzonder ’n woord van dank aan directie en medewerkers van ’De Reuselhof’, pastor H. van den Broek en doktoren Terwindt en Rasenberg. Voor de vele blijken van belangstelling en medeleven dat wij ondervonden na het overlijden van onze broer en oom Be Di Pri na: Bo all m< 31 zo: acl Al ’S: m: Hoof Mevi 25C B. va J. va C. Si IOC M. E W.J. L. d< Ingri Els ƒ50, Mevi Günl Luw J.V< G.M W. Erik A. J: G. A Mar: ƒ25 A. v W. José w. A. v J.B F. v R. A Elly P. F A. v Cori J.v; The C. S W. Hen A. J Stru Fan P. X Judi M. Este Fa. ’an Lnr LJ I v: 2 er leerhuis leiding Kerkgebouw: Kerkstraat 64, Oisterwijk Predikant: ds W.H. Roobol, Burg. Verwielstraat 22, Oisterwijk (tel. 04242-82175) Scriba kerkeraad: D. v.d. Wolf, Schoorstraat 41, Udenhout (tel. 04241-3611) Wijkouderling voor Moergestel: dhr. J.H. Krij ger, Wildemanstraat 48, Oisterwijk (tel. 04242-15331). Kerkdienst: op zondag 13 januari is er om 10.15 uur dienst in de Kerkstraat. In deze dienst gaat voor ds Roobol. In deze dienst zullen worden ge doopt Inge en Mirjan Hoogendam uit Oisterwijk en Coen van Dullemen en Wart Bagijn uit Berkel-Enschot. De lezing is Marcus h 1-11, de doop van Jezus. Er is crèche in de Voorhof. Agenda: Op donderdag 10 januari vergadert de pastorale raad. Weekenddienst artsen: Alléén voor spoedgevallen: Weekend 12 januari: P. Terwindt, telefoon 04243 -1204 Weekenddiensten in Oisterwijk gelden van zaterdag 7.30 tot zondag 7.30 uur en van zondag 7.30 tot maandag 7.30 uur. zaterdag 12 januari: Geen opgave ontvangen zondag 13 januari: Geen opgave ontvangen Pastorie Moergestel, tel. 04243-1340 Weekenddienst pastorieën: Bel 2320: Klooster St. Stanislaus Rijkspolitie Moergestel: Kloosterlaan 2a, tel. 04243-1200. Spreekuur elke zaterdag van 9.30-12.00 u. Huisartsenlaboratorium Tilburg e.o. Elke dinsdag van 9-10 uur in het gebouw van de Kruisvereniging, Pr. Beatrixstraat 27. Ponsplaatje ziekenhuis meebrengen. Kruisvereniging, Pr. Beatrixstr. 27, tel. 1594 Wijkverpleegkundigen: spreekuur: ma. t/m vr. van 13.30-14.00 u. Buiten spreekuur is de kruisvereniging voor dingende hulpvragen 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 013-635530. Aanmelding voor kraamzorg, bij voorkeur vóór de 4e maand van de zwangerschap, kan telefonisch bij de kruisvereniging tel.nr. 013-635708 (dagel. tijdens kantooruren). Na aanmelding ontvangt u een inschrijffor mulier en ’n uitgebreid pakket met info over zwangerschap, bevalling en kraamzorg. Openbare Bibliotheek, tel. 04243-2243. Openingstijden: ma. en vr. 15-20 u.; di. en do. 15-17.30 u.; wo. 14.30-17.30 u; leeszaal: di. en do. 10-12.30 u. Spreekuur verloskundigen: elke 2e en 4e woensdag van de maand van 9.30-10.30 uur volgens afspraak. Spreekuur Alg. Maatsch. Werk: St. Jans- plein 7, tel. 1169. Mich van Hees en Marit v/d Boer. Spreekuur op di. en do. van 9-10 u., andere dagen telefonisch op tel. 1169. Bij spoed buiten kantooruren: THD-Tilburg: 013-433584. Spreekuur Gezinsverzorging: St. Jansplein 7, tel. 3649 (Mevr. R. Jansen) dinsdagmorgen van 9.00-10.00 uur. Zonnebloem afd. Moergestel. Secr.: Stokske 4, tel. 2376. Oud papier 16 jan.: route west: v. Rijckevor- sellaan. Hoefkens, Prinsessenbuurt en de straten aan die kant van Moergestel. Nu de vrede in de wereld ernstig bedreigd wordt, doen wij er goed aan in gebed te gaan voor de vre de. Daarom: aanstaande zondag om vier uur: een ge zamenlijk gebed in de kerk. We zullen uitstelling doen van de Eucharistische gave, gezamenlijk zingen en bidden en ook ruim te laten voor ieders persoonlijk gebed. ’MOERGESTEL-NIEUWS’’ WOENSDAG 9 JANUAR11991 Op vrijdag 11 januari beginnen de catechisaties weer. Op woensdag 16 januari is kinder- en jeuddkerk. Ds Roobol heeft dagelijks telefonisch spreekuur van 13.00-14.00 uur (behalve op maandag). Hebben wij elkaar nodig? Wat een vraag! Wie kan eigenlijk altijd alles alleen? Natuurlijk hebben we elkaar nodig! (Al doen we soms net alsof niet.De vraag als thema van de oudejaarsavonddienst heeft de liturgiegroep ont kend aan het onderwerp van een prachtige deke nale ontmoetingsdag: Hebben wij de kerk nodig? Heeft de kerk ons nodig? Nu komen er bij het woord ’kerk’ allerlei ge dachten boven bij u en mij... Daarom gebruik ik liever het woord: geloofsgemeenschap. Dan blij ven we ook iets dichter bij huis, bij de parochie. Hebben wij de geloofsgemeenschap nodig? - Er zijn er - ook in ons dorp - die zeggen nee, niet nodig... - Er zijn er, die door hun opstelling lijken te zeg gen: Ja, want als er iets is, een geboorte, huwe lijk, sterfgeval.moet er een instantie zijn, die een rite verricht. Anders is het leven zo kil en zo kaal... - Ook zijn er die door hun opstelling lijken te zeggen: Ja, want er moet een club zijn van mensen, die zich drukmaakt om, en aandacht besteedt aan mensen, die het niet goed maken: de zieken bv., maar ze moeten mij daar niet voor vragen, want ik kan daar niet tegen... En dan zijn wij er nog; en door onze opstelling zou moeten blijven, dat ons antwoord is: geloven heeft een groepsproces nodig, ook leven volgens het geloven heeft een groepsproces nodig! Geloven is immers worstelen, twijfelen vragen stellen verwonderen antwoord vinden verrast worden vernieuwen en verdiepen geloven is een levend gebeuren geloven heeft alles te maken met relatie: relatie met Jezus Christus en met alle mensen, die met hem verbonden zijn. Een relatie lééft, groeit, ver andert, verdiept. We hebben het groepsproces nodig omwille van een levende relatie, omwille van bevestiging van ons geloven. Het is een zorgwekkende vergissing te zeggen: geloven is een privé-zaak, van mij alleen... tegenover deze vergissing is het te meer nodig, dat wij vernieuwd beseffen: wij hebben de ge loofsgemeenschap nodig, wil ons geloven niet doodbloeden, zoals een relatie doodbloedt, als die niet onderhouden wordt. En dus: heeft ook de geloofsgemeenschap ons no dig en vertaalt u allen dit maar heel sterk naar uzelf toe: de geloofsgemeenschap heeft mij no dig. Nu hebben wij het als geloofsgemeenschap niet gemakkelijk. We staan wat onder druk: We kennen thans een kerkelijke leiding, die in het leiding geven niet goed aansluit bij het feite lijke leven van de mensen, niet bij de kerkbele- ving, zoals die na het tweede Vaticaans concilie wortel heeft geschoten: Gods volk onderweg, of: samen-kerk werden voor ons vertrouwde begrip pen, die ons wéér een beetje worden afgenomen. We kunnen dit de druk van boven noemen. We kennen thans ook veel mensen, die zeggen: ’Van mij hoeft het niet meer’. We zouden dit de druk van onder kunnen noemen... Als je leeft van je werk in de geloofsgemeen schap, zoals ik, ervaar je deze dubbele druk heel sterk. Maar ook ieder, die flink betrokken is op de geloofsgemeenschap, voelt het. Te meer hebben wij elkaar nodig: ter bemoedi ging, ter bevestiging van het geloven en leven Dank u wel voor alle medewerking in het voor bije jaar, dank u wel voor alle bemoediging, dank u wel voor alle goede gaven en alle goede wensen rond het kerstfeest en de jaarwisseling. en u allen: veel heil en zegen in dit nieuwe jaar! In 1990 werden in onze parochie 61 kinderen ge doopt, er zijn 31 huwelijken ingezegend en we hebben 40 parochianen uit-geleide gedaan. Doop van de Heer: preek: Pastor H. v.d. Broek ZATERDAG 19.00 uur: H. Mis samenzang en orgelspel; Gerard van Esch; Ronald Dominicus; Jo de Kort e.v. Aleida Hoffmans; Mgd Anna v. Elderen-v. Herck; Antonius Wijten; Mgd Adri- anus op ’t Hoog en zoon Wim; Mathijs Kogels e.v. Hendrika Janssen. ZONDAG 10.00 uur: Hoogmis; Mgd Constant Kools e.v. Anna Vermulst; Cornelia en Johanna v. Gils; Anna Grijsbach; Jgt. Wilhelmus v. Dijk en Helena v. Balsvoort; Jan van Dijkj e.v. Cor v.d. Ven; Jgt. Henk Willems e.v. Maria Kaste- lijns; Kees Hermus e.v. Jo v. Dijk; Anna Mi chels van Esch. 11.30 uur: Kindernevendienst groep 5 en 6; overl. ouders Dellaert Verbeeten en zoon Camiel; Jacques van Hulten e.v. Maria Helmer; Bart De nissen e.v. Jo v. Kerkoerle; Wilhelmus en Wil helmina Rijnen-Kuypers; Jgt. Henrica v. Dijck- Wolfs; overl. fam. v.d. Lo v. Oirschot. DINSDAG: Mgd Frans v.d. Bosch e.v. Bertha Dekkers; Cornelis van Dijk e.v. Jacoba v.d. Wouw; Maria de Kort van Haaren; Mgd Willem van Beers; Adrianus op ’t Hoog e.v. Anna Bruurs; Arnoldus van Beers en Johanna Welte. DONDERDAG: Jgt. Johannes Mulders; Wou- therina Horrevorts; Ronald Dominicus. Zondag 14.00 uur: Doopviering van Marjan Trompenaars en Noortje Rijnen. Dinsdag: Werkgroep ziekenpastoraat en paro chiebestuur. Donderdag volwassenkatechese overeenkomstig het geloven. Het is dus goed om nu bij gelegenheid van de jaarwisseling nog eens hardop te zeggen, hoe goed en belangrijk het is, wat veel mensen doen in de geloofsgemeenschap: het doet er niet toe wat: zingen, lezen, vouwen, vegen... voorgaan, bezoeken, folders rondbrengen: alles moet wor den gedaan en iedere dienst heeft de andere no dig. Te meer is óók nodig, dat ieder lid van de ge loofsgemeenschap zich mede verantwoordelijk voelt. Niet iedereen hoeft lid te zijn van een werk-groep of zo, maar ieder kan op vele wijzen mede verant woordelijk zijn: b.v. door zelf mededeling te doen van verhuizing door zelf te laten weten, als er iets is, waar een ge sprek met de pastor b.v. bij van dienst kan zijn door zelf aan te geven in het ziekenhuis, dat er bericht naar de parochie mag gaan door van harte mee te werken met de gang van zaken in de parochie en als er iets je niet aanstaat, niet meteen weg te lopen... enz. We hebben elkaar nodig! Maar misschien denkt u nu wat sommige men sen wel eens tegen mij zeggen: die het horen moeten, die zijn er niet.Daarom: Moergestel-Nieuws is er ook nog... H. van den Broek Eindelijk wordt er in Zuid-Nederland eens een keer een Nederlands Schaatskampioenschap ge houden. Tot nu toe werden bijna alle kampioen schappen boven de Moerdijk verreden, omdat Zuiderlingen niet naar schaatswedstrijden zou den gaan kijken. Om deze gedachte te ontzenu wen roept Schaatsclub ’De Vennen’ u op het Ne derlands Kampioenschap Marathonschaatsen op zaterdag 12 januari a.s. massaal te bezoeken, zo dat er in de toekomst vaker kampioenschappen in het zuiden gehouden zullen worden. Tijdens het kampioenschap op 12 januari a.s. ko men de toprijders uit alle categorieën aan de start. De dames beginnen aan hun kampioenschap om 13.00 uur, daarna volgen de veteranen, de A- rijders en de B-rijders. De toegangsprijzen bedragen 7,50 voor volwas senen en 2,50 voor de jeugd. De kunstijsbaan ligt in Eindhoven-zuid aan de Antoon Coolenlaan, een zijstraat van de Aalster- weg, op slechts 3 minuten van de snelweg A67, afslag Waalre, Valkenswaard (motel Eindhoven). Op woensdag 16 januari 1991 zal voor bovenge noemde groepering de maandelijkse Bingo-avond gehouden worden. Deze zal zoals voorheen plaatsvinden in de re creatiezaal van de Reuselhof. Aanvang: 19.30 uur (half acht). Tegen een lage inzet zijn er wederom nuttige en mooie prijzen te verdienen. Een kop koffie staat er voor u klaar. Wij hopen op deze avond weer vele ouderen te kunnen begroeten. Namens de Aktiviteitenkommissie Hieronder een overzicht van onze aktiviteiten in de maand januari. Dinsdag 15 januari: rik- en jokerconcours voor alle ouderen. Ook niet-leden zijn van harte welkom. Aanvang: 13.30 uur (half twee) in Den Boogaard. Vrijdag 18, zaterdag 19 en zondag 20 januari: zie bericht Moergestel Nieuws. Dinsdag 22 januari: rik- en jokerconcours, toegang alle ouderen. Aan vang 13.30 uur (half twee) in Den Boogaard. In de maand januari zal de jaarlijkse contributie van onze bond worden opgehaald. Deze bedraagt 20,- voor het gehele jaar. Parochie £t gans Onthoofding Dit jaar zullen de Eerste Communievieringen plaatsvinden op zondag 28 april. Het volledig deelnemen aan de eucharistieviering is voor een kind pas zin vol als het daartoe zo goed mogelijk is voorbereid. De Werkgroep Eerste Communie heeft nu voor een andere opzet van voorbereiden gekozen. Zowel voor kinderen als ook van ouders komt het accent meer te liggen op de betekenis van de Eerste Communie; de organisatie is wat vereenvoudigd; de voorbereidingstijdstippen sluiten zo veel mogelijk aan bij de zondagsvierin gen. Voor de ouders worden twee ouderavonden ge houden. De eerste is op maandag 14 januari in Den Boogaard en begint om 20.00 uur. Alle ouders die hun kind mee willen laten doen met de Eerste Communievoorbereiding zijn op deze avond van harte welkom. Dat geldt ook voor de genen die geen persoonlijke uitnodiging hebben gehad, doordat onze gegevens onvolledig zijn. Het is de bedoeling dat de ouders op het eind van de avond hun kind al dan niet aanmelden voor de Eerste Communie en tevens hun voorkeur bepa len voor de viering van 9.30 uur of 11.30 uur op 28 april. Bij aanmeldinig wordt een eigen bijdrage van ƒ15,— gevraagd. Tijdens de eerste ouderavond is er ook gelegen heid om toepasselijke boeken te bestellen b.v. voor cadeau, of voor eigen verdieping. Uiteraard zal voldoende aandacht besteed wor den aan het nieuwe voorbereidingsproject. - Brood om te delen -. Graag rekenen wij op een grote betrokkenheid en medewerking van de ouders en op de belangstel ling van de parochiegemeenschap. Want uitein delijk maakt het kind, door deelname aan de Eer ste Communie, uitdrukkelijker deel uit van on ze gemeenschap. Werkgroep Eerste Communie Op zaterdag 15 december ging het jongeren pastoraat met groepjes bij de supermarkt in Moergestel staan, om geld en voedsel in te zame len voor de Russen. Sommige mensen zeiden: ’je kunt niet overal aan meedoen’ ik zet er een vraag teken achter. We hadden ongeveer 400,opgehaald. Vrijdag 21 december hielden we in het clubge bouw van Roef een bijeenkomst met de kinderen van het jongerenpastoraat. We begonnen met kaarten te maken, met Russische teksten. Daarna kregen we een speurtocht door een deel van Moergestel, en daarna gingen we voedselpak- ketjes maken. De pakketjes werden naar wees huizen, bejaardenhuizen enz. gestuurd. Dit is geschreven door: Janneke van der Schoot en Esther Albers. Langs deze weg wil ik iedereen bedanken, die mijn afscheid van de Boszichtschool na ruim 31 jaar directeur onvergetelijk heeft gemaakt. Zowel de receptie zondag 16 december als de laatste schooldag donderdag 20 december waren een van de hoogtepunten in mijn onderwijzersloopbaan. Iedereen, die op enigerlei wijze hieraan heeft meegewerkt, heel hartelijk bedankt. Een speciaal woord van dank aan het team van de Boszichtschool, die beide dagen zo keurig voorbereid en verzorgd heeft.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 2