uApli/iodite j Dolf de Bressel wirrel-warrel kampioen Stomerij Palthe voor nóg betere service! I Pierevariété ’91 Een beeld van een man! Woensdag 9 januari route West Nieuw leven in ’t Pierewaaiersrijk Muziekvereniging ’Prinses Juliana’ Wegens ziekte van de hoofd redacteur zijn wij genoodzaakt enkele artikelen met foto’s naar volgende week te verplaatsen. De redaktie. DE WARME BAKKER JOHN MENSINK KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 Bij van Dijk Stoffen in Moergestel Maar eerst het Prinsenbal op 12 januari in ’De Brouwer’ Prinsenbal op 12 januari a.s. f. 15e Jaargang - Nr. 650 WOENSDAG 9 JANUAR11991 I Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. Pierevariété ’91 is de nieuwe naam waaronder dit jaar het traditionale sauwelen zal worden georga niseerd. De naam Pierevariété ’91 is gekozen om dat de sauwelavond op 26 januari a.s. in een iets gewijzigde vorm zal plaatsvinden. Naast de indi- Pierevariété ’91: voorverkoop van toegangskaar ten voor dit niet te missen karnavaleske topamu- sement bij Sparmart H. Tromp. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst x MOERGESTEL z2 I r J w Huidverzorgingsinstituut ij j Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 Een ’verstrooide’ baron, die het maar niet vatten kon, dat zijn vrouw -de barones leed aan een verzamel-proces. De barones, een pittige vrouw, die haar idool in huis hebben wou, zocht en zocht en zocht tot ze hem uiteindelijk ’kocht’. Parker, als butler geknipt voor zijn taak, was verwikkeld in de hele zaak. Maar er liep ook een meisje rond, dat hij o zo aardig vond. Smitje, als secretaresse altijd bezig, en in stijve kleren steeds aanwezig, laat zich niet met mannen in. of vindt zij er toch een naar haar zin? Mina, verzorgster van tuin en bloemen, daar kan niemand over roemen, want afluisteren en graag alles weten, daarvan heeft ze de kaas gegeten. Josefïen gaat solliciteren, dan kan ze het huishouden beter leren. Maar ook dat ging helemaal verkeerd toen ze als echtgenote werd gebombardeerd. Janus was ook een sollicitant. Maar wat was er aan de hand? Hij kwam tegelijk met Josefïen, die hij in geen jaren had gezien. Louise, een nichtje van de barones, kwam op bezoek per expres toen zij er iets van had vernomen dat er een beeld van een man zou komen. Lodewijk, de man van de lieve Louise, zette op elkaar zijn kiezen. Hij neigde meer naar de baron, waarmee hij een list verzon. Gree, die het als hulp in de keuken moest maken, wilde ook wel eens een nachtje waken. Maar nee... dat speelde zij niet klaar. Wat vond zij dat toch vreselijk naar. De kokkin waagde eens een kansje en leerde haar hulpje een aardig dansje. Maar ook haar aanbod -midden in de nacht- heeft geen waak-uurtje opgebracht. Zo... dat zijn dus de spelers van ons blijspel ’Een beeld van een man’. Het eerste tipje van de slui er is nu opgelicht, zodat u een klein beetje weet wat voor spelers (sters) er voorkomen en mee doen. Maar als u werkelijk wilt weten hoe alles gaat verlopen, raad ik u aan de datum 19 of 21 ja nuari a.s. in uw agenda en/of kalender te note ren. Onze spelers doen weer hun uiterste best en spelen het liefst voor een volle zaal. Tot dan! Kaartjes a 5,- zijn verkrijgbaar bij Eierhandel v.d. Wouw, Pr.Irenestraat 13 of bij binnenkomst aan de kassa. Ei Pierevariété ’91: sauwelen, cabaret, zang en dans in karnavaleske sfeer op 26 januari a.s. in Den Boogaard. I (Familux) om Dolf de Bresser, de Stappert 26a, een oorkonde te overhandigen als wirrel-warrel kam- 1 daarmee de jongste in Nederland en de eerste in BrabantOok het Jeugd journaal kwam opnames ma ken die ’s avonds op t.v. werden uitgezonden. In het geheim werkt Dolf nu aan een nieuw record. viduele sauwelaars zullen ook groepen optreden, waarvan er twee voor de eerste keer op de Moer- gestelse planken voor een groot publiek verschij nen en wel de cabaretgroep lekuu en het Moer- gestels Frans Koor. Er zullen dus een tweetal premières worden geboden. Verder werken aan het Pierevariété ’91 mee: oppersauwelaar 1989 Jan Vriens als Jan d’n import, Janus Wijnen als gemeentebode, Piet Grieles als Peer de kromploe- ger, Hein van Eekert als kraamverzorgster, de bandparodist Maarten de Groot, dans- en zang groep De Zwoelie Troelies, dansgroep Trend, het amusementsorkest Full-Time en Koos van de Ven als presentator. In de komende weken stellen wij de aan het Pie revariété ’91 meewerkende artiesten aan u voor. Nu zijn dat: Cabaretgroep lekuu Deze groep bestaat uit vier personen. Het is een samenraapsel van de straat. De naam van de groep geeft het nivo aan, maar door de manier van schrijven geeft het elk nivo aan. De groep bestaat uit Adrie Hoeven, Kees Bierkens, Frank van de Meijdenberg en Marlies van Rijzingen. Adrie Hoeven moet helaas tijdens het Pierevarié té ’91 verstek laten gaan vanwege wintersport (ni- voverhoging). Het zijn vier personen die graag kultureel bezig zijn. Zij hebben een kritische blik op Moergestel en daardoor een blik op oneindig. Doel van lekuu is gezellig bezig zijn, mensen ver maken en ’veul lol hebbe’. Piet Grieles, alias Peer de kromploeger Dez sauwelaar is lid van dQ volkse muziekgroep de Ploegadoers. Deze groep heeft een tweetal Ip’s op haar naam staan en heeft afgelopen zomer haar het laatste overdekte optreden gehad. Na twintig jaar optreden heeft men wat gas terug genomen. Piet Grieles is nu in z’n eentje doorgegaan met het repertoire. Hierbij maakt hij gebruik van zijn ervaring als presentator van de groep en van zijn elf-jarige ervaring als butereedner. In deze laat ste hoedanigheid is hij al jarenlang bezig mensen, jong en oud, op de Brabantse toer te vermaken. Hij heeft opgetreden onder de naam De Man met de Trekzak en is misschien nog beter bekend als ’t Liemsboerke. Deze troubadour is een muzi kant, verteller en lolbroek en bij zijn optredens maakt hij gebruik van Brabantse anekdotes en begeleidt hij zich zelf vaak met trekzak of gitaar. Hein van Eekert, alias de kraamverzorgster Als kraamverzorgster brengt Hein van Eekert een schitterende sauwel. In 1990 stond hij in de finale van de Brabantse kampioenschappen. Dit jaar is hij uitgenodigd voor de regionale kam pioenschappen in Mierlo. Verder is hij ieder jaar vaste klant op de sauwelavonden te Netersel, Bla- del en Diessen. Deze sauwelaar weet zijn publiek als geen ander bij zijn sauwel te betrekken in zijn kreatie als kraamverzorgster. Uit de vorenstaande informatie kunt u al afleiden dat op 26 januari a.s. tijdens het Pierevariété ’91 topamusement zal worden geboden. Zorg dat u het Piervariété ’91, waarvan bij voorbaat al gesteld kan worden dat deze sauwelavond nieu we stijl voor het publiek onvergetelijk zal wor den, niet behoeft te missen. Verzeker u dus nu al van toegangskaarten voor het Pierevariété ’91. Deze zijn a 8,— in de voorverkoop verkrijgbaar bij Sparmart H. Tromp, Rootven 41. Dus voor toegangskaarten van het Pierevarié té ’91 naar Sparmart H. Tromp. Daar zien de echte Pierewaaiers reikhalzend naar uit en vele geïnteresseerde dorpsgenoten die er niet direct bij betrokken zijn zullen zich onge twijfeld ook afvragen wie dit jaar de scepter over het Pierewaaiersrijk gaat zwaaien. De Prinsen commissie heeft weer in het diepste geheim haar werk gedaan en een kandidaat gevonden om de ze tenslotte zover te krijgen dat hij de uitdaging aandurft. Wie het wordt blijft in de schoot van de toekomst verborgen tot het tijdstip waarop ko mende zaterdagavond om 23.11 uur precies in zaal ’De Brouwer’ de onthulling van de enige stadsprins van Moergestel een feit is. Daar zal toch elke plaatselijke carnavalsvierder getuige van willen zijn. Voor de nog even regerende Prins Antoine, zijn hofhouding en het bestuur begint het programma al om 17.30 uur in ’De Veerkes’ waar deze dorstlustige hoogheid zijn galgenmaal gebruikt. Om 19.30 uur wordt dit gezelschap ontvangen op het gemeentehuis door burge meester en wethouders in het bijzijn van de hof houdingen van ’De Durdraaiers’ en ’De Dorst- vlegels’. Daar vindt op zeer plechtige en officië le wijze de onttroning van Prins Antoine plaats. Om 20.20 uur volgt dan de massale intocht van de talrijke topfiguren van het Moergestelse car naval in zaal ’De Brouwer’, waarna om 23.11 uur dus de grote ’openbaring’ op luisterrijke wijze gebeurt, met aansluitend speeches van burge meester J. ter Veer, de nieuwe Prins en de ove rige aanwezige prinsen en tot slot een receptie ter ere van de nieuwe leider. Daarvóór worden hier verschillende bevriende carnavalsverenigingen met hun hofkapellen ontvangen, te weten S.O.K. uit Berkel-Enschot, ’De Betekoppen’ uit Sas van Gent, ’De Verrekesstaauwers’ uit Til burg en de ’Veteranen Peeënstekers’ uit Dongen. Tussen alle bedrijven door spelen deze hofkapel len bij toerbeurt de sterren van de hemel. Het carnaval in Moergestel is niet dood... het lèèft! Komt dat maar horen en zien. Woensdagavond 9 januari halen wij oud papier op aan route west. Voor alle duidelijkheid; wij halen aan de Oisterwijkseweg, Rootven, Kerkstraat en de Schoolstraat iedere week op. De rest van Moergestel wordt gedaan volgens het systeem van route oost en west. Wanneer u aan de beurt bent, kunt u lezen onderaan de kolom INFO van Moergestel Nieuws. Het moet gezegd worden, ’De Pierewaaiers’ heb ben een moeilijke periode achter de rug. Welke rechtgeaarde Moergestelnaar herinnert zich niet de perikelen in de nazomer van vorig jaar, van wege de bestuurscrisis en de problemen rond de samenstelling van de hofhouding en was toen niet begaan met het wel en vooral het wee van Moer gestel’s eerste en onvolprezen carnavalsvereni ging. De regionale krant ’Het Nieuwsblad’ maakte destijds zelfs gewag van een mogelijke ontbinding van deze prachtige club. Maar de be treffende journalist onderschatte toch schrome lijk de veerkracht van de in 1963 opgerichte ver eniging, die sedertdien de smaakmaakster van het plaatselijk carnaval is geweest en net zo bij ons dorp hoort als haar talrijke folklores en tra dities. Inderdaad er was even een hevige crisis, maar kan dat niet eens ’n keer in een onderhand dertig jarig bestaan? Er is inmiddels al lang weer orde op zaken gesteld in het Pierewaaiersrijk en niet zo’n klein beetje ook. De onvergetelijke lief de die velen voor de vereniging koersteren is nog eens ondubbelzinnig gebleken. Alles is weer hecht aaneengesmeed en C.V. ’De Pierewaaiers’ staat anno 1991 andermaal als een rots in de car- navalsbranding. Er is nieuw elan. Een enthou siast en daadkrachtig bestuur van ’minder oude’ Pierewaaiers is aangetreden en heeft er de schou ders ten volle ondergezet. Er is een volledige en zeer gemotiveerde hofhouding. En over enkele dagen treedt de nieuwe Prins aan, maar daarover zodadelijk meer. Vele zaken worden voorbereid en na de geslaagde traditionele nieuwjaarsont- moeting in ’De Brouwer’ op 1 januari staan in de periode tot aan carnaval nog op het programma: het Prinsenbal op 12 januari, het Pierevariété ’91 op 26 januari en het 3e Carnavalsconcert op 7 fe bruari. Overal en met van alles zijn ze bezig, ’de Pierewaaiers’. Onder andere met de voorberei ding van het revue-achtige spektakel waarmee op 26 januari de ’sauwel-avond’, die vorig jaar niet kon doorgaan, op uitermate creatieve wijze nieuw leven wordt ingeblazen. En met het op poten zet ten van een optocht die weer eens ouderwets goed moet zijn. Kortom, van 9 t/m 12 februari zal er in Moergestel carnaval gevierd worden dat het een lieve lust is. Zoals ’t vroeger ging. En dat onder het ludieke motto: 'Kwo dèk’t wies!’ Zaterdag 22 december kwam Pommetje Horlepiep (Bram Biesterveld) persoonlijk naar Moergestel pioen. Dolf had het voor elkaar gekregen om de puzzel van 54 stukjes in elkaar te passen. Hij was

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 1