Zaterdag 29 december: Oudejaarsconcert Art, Gerard Klomberg verlaat onderwijs Jongerenwerk ’t Kwartierke opent Wie ben ik? ZOEKERTJES Stomerij Palthe voor nóg betere service! i B Kerstviering voor alle ouderen vanaf 55 jaar Extra Acht Mei krant w park Rabo Vakantie Magazine Kerstconcert in Abdij Muziekvereniging ’Prinses Juliana’ Rootven 60, Moergestel, Tel. 04243-2414 Partytenten, volledig ingericht, kompleet met verwarming voor elk seizoen!!! Marktkramenverhuur C. VAN DIJK Parkland Brabant pleit voor Floriade in 2002 Bij van Dijk Stoffen in Moergestel Zaterdag 29 december a.s. geeft Muziekvereniging ’Prinses Juliana’ haar jaarlijkse oudejaarsconcert. Het concert vindt plaats in ’Den Boogaard' en begint om 20.00 uur. E Pagina 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 19 DECEMBER 1990 KOMPLETE Eens in de 10 jaar wordt de Floriade gehouden. In 1992 vindt deze plaats in Zoetermeer. Deze grootste presentatie van o.a. bloemen en tuin- bouwprodukten trekt een aantal miljoenen be zoekers in het halve jaar dat deze open is. In de vergadering van het algemeen bestuur van Parkland Brabant van 12 december jl. is het bu- ro van Parkland gevraagd na te gaan of er moge lijkheden zijn om de Floriade 2002 ergens in Parkland Brabant te houden. De besluitvorming omtrent de vestigingsplaats van 2002 vindt binnen enkele jaren plaats. Voor Parkland Brabant zou het een goede zaak zijn dit geweldige evenement binnen haar grenzen te krijgen. Niet alleen voor wat de werkgelegenheid betreft maar ook vanwege de te verwachten be zetting in die periode voor hotels, bungalowpar ken e.d. Daarnaast resteert na afloop van de Flo riade in vele gevallen een schitterend parkland- schap dat zijn recreatieve functie kan behouden. Op vrijdag 21 december 1990 zal in ’Den Boo gaard’ de traditionele Kerstviering gehouden worden. Alle ouderen van Moergestel zijn van harte wel kom om deze viering bij te wonen. De entree is gratis. Wij hebben getracht om u wederom een sfeervolle middag aan te bieden. PROGRAMMA: 13.30- 14.00: Binnenkomst met koffie en kren tenbrood 14.00-14.05: Openingswoord door de voorzitter van de Raad Welzijn Ouderen de heer A. Smits. 14.05-14.45: Viering. Verzorgd door het Oude renkoor, Pastor H. van den Broek en leden van de aktiviteitenkom- missie. 14.45-15.15: Kerstspel. Gespeeld door kinderen van de basisschool ’De Bieneke- bolders’. 15.15- 15.30: Ouderenkoor ’Echo’. 15.30- 16.15: Pauze (met koffie, worstebrood en konsumptie). 16.15- 17.00: Optreden leerlingen van de mu ziekschool uit Oisterwijk. 17.00-17.05: Samenzang ’Stille Nacht’. 17.05-17.10: Sluitingswoord door burgemeester J.B.S. ter Veer. Wij vertrouwen er op, dat zeer velen deze viering zullen bijwonen. ’Meerdere keren hebben mensen ons gevraagd om meer betrokken te worden bij de Beweging. Ze zouden graag door het jaar heen ook eens iets horen’. ’Van mei tot mei is een heel jaar en dat is zo lang’, schreef iemand. ’Als de manifestatie achter de rug is, duurt het tot januari voordat we weer een teken van jullie krijgen. Negen maanden horen we nauwelijks iets’. ’Vandaar deze krant. Om te laten weten dat we nog leven, dat er achter de schermen hard ge werkt wordt en dat op verschillende plaatsen in het land mensen vorm geven aan de Acht Mei Beweging.’ Zo schrijft Wies Stael-Merkx, voorzitter van de Acht Mei Beweging, in een extra nummer van de Acht Mei Krant. Dit nummer verscheen begin december, met de bedoeling tussen de manifesta ties door het contact met elkaar levend te houden. De Acht Mei Beweging is voor veel (gewone) mensen een symbool. Dat was de ontdekking die de makers van de krant deden toen zij allerlei mensen opbelden en interviewden. Een symbool: een teken van leven; een dak bo ven het hoofd; een warm plekje; een geestelijk thuis; een andere, frisse kijk op geloof en kerk; een verbindende schakel tussen een grote groep mensen, die zich verzetten tegen onmondigheid en onrecht, en dromen van een andere, mense lijke samenleving. In de krant brengen enkele mensen hun Acht Mei-gevoelens onder woorden. Veel lezers zullen zich er ongetwijfeld in herkennen. Wilt u in het bezit komen van een gratis exem plaar van deze extra Acht Mei Krant, neemt u dan contact op met het secretariaat van de Acht Mei Beweging, Brigittenstraat 15, 3512 KJ Utrecht, Tel. 030-343356 (dagelijks tussen 9.30 en 13.00 uur). het frisse exotische ’Danza Caribe’ van de beken de Amerikaanse componist Alfred Reed. Maar ook de drumband heeft in de voorbije 2 maanden flink moeten repeteren om een pro gramma samen te stellen. Ze verzorgen tijdens het concert dan ook enkele spectaculaire marsen. Onder de uit te voeren werken bevinden zich twee stukken van de instrukteur Ludwig Smits. Door de inzet zal het speciale, dat het oudejaar sconcert eigen is, ook dit jaar weer gecreëerd kunnen worden. Het concert wordt gegeven in ’Den Boogaard' en het begint om 20.00 uur. U bent van harte welkom! Tot zaterdag 29 december! RECREATIE Een dezer dagen kunt u hem weer verwachten: HET RABOBANK VAKANTIE MAGAZINE. Een gids boordevol ideeën voor een geslaagde voorjaars- of zomervakantie, die ook dit jaar weer gratis huis-aan-huis wordt bezorgd. Wilt u ver weg? Naar Mexico, het Verre Oosten, Amerika, de nieuwste ontdekking Algerije mis schien? Of liever binnen Europa? In Spanje kunt u een talencursus volgen en tussendoor het prachtige Andalusië verkennen. Wat dacht u van zeilen op de Griekse zeeën? Wandelen tussen de Alpenwieden van Tirol? Of, nog dichter bij huis, parachutespringen op ons eigen Texel? Over dit en nog veel meer leest u in de nieuwe editie van HET RABOBANK VAKANTIE MAGAZINE. Het gezellig met elkaar uitzoeken van een reis geeft je al een beetje dat heerlijke va kantiegevoel. Heeft u nog vragen of wilt u meer weten over een bepaalde bestemming of reis, ga dan naar de Rabobank Reisbalie. De reisadvi seurs, vakmensen in vakantiewensen, zullen u met raad en daad behulpzaam zijn. De reisvideotheek van Rabobank Moergestel bestaat ondertussen uit 38 verschillende bestem mingen op VHS videobanden. Van Rhodos tot Mexico en van Turkije tot Indonesië. Deze ban den kunt u gratis lenen om thuis alvast te genie ten. Hebt u uiteindelijk een goed antwoord ge vonden op uw eigen vakantiewensen, dan vindt u bij de Rabobank alle zaken voor de voorberei ding van uw reis onder één dak. Natuurlijk kunt u er terecht voor alles wat met geld en verzekeringen te maken heeft, maar ook de boeking van uw reis is er in vertrouwde en deskundige handen. De Rabobank doet immers alleen zaken met de gerenommeerde reisorgani saties in Nederland. Daarom kunt u er verzekerd van zijn dat uw reis uiterst zorgvuldig wordt voorbereid door het beste vertrekpunt van uw va kantie: de Rabobank Reisbalie bij u in de buurt. Mocht u onverhoopt geen RABOBANK VA KANTIE MAGAZINE ontvangen dan kunt u deze natuurlijk altijd nog af komen halen bij de reisbalie van Rabobank Moergestel. Graag toe ziens! Uw reisadviseuse Miriam Rijnen fc .—o Over zo’n anderhalve week geven de harmonie en de drumband van Muziekvereniging ’Prinses Juliana’ hun oudejaarsconcert. Na het jubileum concert in het Duitse Heiden, zijn ze er toch weer in geslaagd in betrekkelijk korte tijd een nieuw programma in te studeren. Het programma bevat vele verschillende stijlen muziek. Het solostuk van Rossini, ’Introductie, Thema en Variaties’, is het enige werk dat ook in Heiden werd gespeeld. Sololdarinettist Jacco Nefs zal dit werk voor u uitvoeren. Naast dit klassieke werk hebben natuurlijk ook wat minder klassieke werken hun plaats op het programma gevonden. De harmonie speelt o.a. het Zuidamerikaanse ’Fiësta cu tres Banda’ en Zoals velen wellicht gelezen hebben gaat 27 de cember a.s. het open jeugd- en jongerenwerk ’t Kwartierke van start. Dit vindt plaats in clubge bouw D’n Tob van de KPJ. Geprobeerd is een zo compleet mogelijk pro gramma samen te stellen waarbij eenieder aan zijn trekken kan komen. We openen om 15.00 uur voor de jeugd van 12 tot 16 jaar. De middag, welke duurt tot 18.00 uur, heeft een open karakter waarbij de mogelijk heid aanwezig is om te kaarten, darten, biljarten of lekker te dansen op de disco-muziek die ge draaid wordt. Om 20.00 uur gaat het tweede gedeelte van de dag van start waarbij iedereen welkom is. We be ginnen met passende muziek voor deze avond. alléén geplaatst bij kontante betaling! Eierhandel-Dierenspeciaalzaak van de Wouw, Pr. Irenestraat 13, tel. 1582. Degelijk schoorsteen vegen; riool ontstop pen met hogedruk en alle voorkomende werk zaamheden: De Klusjesman', Langvennen-Oost 27, Oisterwijk, tel. 04242-83937. Voor 'n massief eiken eetkamertafel, salon tafel, etc. F. Roozen Massief Eiken Meubelen, Pr Irenestraat 7, Moergestel, tel. 04243-1785. Wilt u een fiets of bromfiets kopen? Dan eerst bij Schepens Tweewielers binnenlopen! De zaak met de vele aanbiedingen en z'n nèt iets betere service! Met ’n Topvrijspaarrekening van de CV B zit u er warmpjes bij van de win ter. Rente tot 7% over 't gehele saldo en vrij opneembaar. Edithe Smolders, Kerckackerstraat 13. Kasuren: ma. en do. 19.00-20.00 u., en na telefonische af spraak tel. 3753 (kasuren 1832' KADO-TIP: Een kadobon voor de Schoonheidsspecialist. Huidverzor- gingsinstituut ’Aphrodite’, Schoolstraat 5, Moergestel, Tel. 04243-1474. Worstebrood: 6 stuks f 3,Hele doos 84 stuks f 38,50. Slagerij Ketelaars BV. Wij hebben veel afgeprijsde Terra Cotta pot ten en schalen en nog enkele rieten mandjes voor uw kerstversiering. Rooyakkers, Heiligenboom 3, Moergestel. Rond half tien is er een optreden gepland van de TUPPERWARE BLUES BAND. Deze Kempi- sche bluesband maakt authentieke blues, eenvou dig en spontaan, rauw en subtiel. De groep pro beert op twee manieren haar publiek te bewegen. Enerzijds door te ontroeren, anderzijds door te swingen. Daarbij wordt vooral gebruik gemaakt van bewerkte en onbewerkte covers van bluesar- tiesten als Etta James, Denise Lasalle, Koko Taylor en Harry ’Cuby’ Muskee. Voor geïnteresseerden is er de mogelijkheid in formatie over het jongerenwerk te verkrijgen of zich op te geven als vrijwilliger(ster) bij de hier voor opgerichte info-stand. Wij hopen dat deze dag, die overigens geheel gra tis toegankelijk is, veel publiek zal trekken. Kom in ieer geval even langs!!! Wie voor het poortgebouw staat, dat toegang geeft tot het terrein van de Trappisten Abdij O.L.V. van Koningshoeven, ziet hoog in de muur een steen gemetseld waarop staat: ’Haec castra Dei simt’, ’hier is de legeiplaats van God’. Treffender typering voor hen die hier leven valt moelijk te geven. God roept hen uit ons midden op om in zijn dienst te treden. In deze abdij vindt ieder jaar, dit jaar op zondag 23 december, een kerstconcert plaats waarbij u allen van harte welkom bent. De medewerkenden zijn het Abdij-trio, de Elc- kerlyc Speellieden, het Leije-kwartet, het koor Terpander uit Baarle-Nassau en fanfare St. Joa chim uit De Moer. De aanvang van dit sfeervolle kerstconert is om 16.00 uur. De organisatie is in handen van Mu ziekcentrum ’de Voorste Stroom’. Welk meisje zit hier zo lief met haar popje te spelen? U mag er drie weken over denken. Op de foto van vorige week zat Frans Smol ders, Pr. Margrietstraat 16, op school tussen de blokken. Gedateerd: mei 1951. Afgelopen zondag nam tijdens een drukbezochte receptie Gerard Klomberg afscheid als directeur van de Boszichtschool. De scheidende directeur was even tevoren thuis door ’Drumfanfare Moer gestel’ opgehaald en naar de school gebracht. ’Met dit afscheid wordt een tijdperk afgesloten’, zei de woordvoerder van het Katholieke School bestuur Frans de Wilde, ,’n Tijdperk waarin klassen werden gegroepeerd, verbouwingen werden gerealiseerd, meubilair werd vernieuwd en bezuinigingen werden doorgevoerd’. Het gebeurde al lemaal in de periode dat Gerard Klomberg ’hoofd’ was van de Boszichtschool, aldus Frans. Velen kwamen Gerard en z’n vrouw Ineke de hand drukken. Zij mocht trouwens namens het Schoolbestuur een bos bloemen in ontvangst nemen. Gerard zelf vond zich te geëmotioneerd om een goed dankwoord te spreken. Wel zei hij ’n hekel te hebben aan het woord V.U.T. ’Ik heb nog te veel fut om in de V.U.T. te gaan’, zo vertelde hij. (foto Chris van de Bijgaart)

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 5