Speelfilm ,’t Waaike’ gaat in première! Stijl GE ALAN EN EINDEJAARSSHOW BIJ VICTOR BOEREN Van den Meijdenberg MEUBELEN t le Kerstdag 16.00 uur, 27 december 19.00 uur Bisschop Zwijsenstraat 72 Tilburg Tel. 013-421666 1 Kindertoneel bij ’Die Naemloose Speelers’ J I 1 I ra UBENT eslo*en 2e Kerstdag BOUWBEDRIJF Interieur adviezen Woon-accesoires Woningtextiel In een gezellige kerstsfeer tonen wij U onze stijlmeubelen met kwaliteit als kenmerk. Gecombineerd met een deskundig advies voor de juiste toon op wanden en vloeren. Na vrijdag 7 december te zijn vertoond voor alle medewerkers beleeft de Moergestelse speelfilm ,’t Waaike’ op le Kerstdag de première voor ’het grote publiek’. Het spreekt vanzelf dat makers en spelers reuze benieuwd zijn naar de reakties van de Moergestelse kijker... WELKOM ,’t Waaike’ le Uitzending en herhaling ’Die Naemloose Speelers’ ’No budget’ Alles nieuw Victor Boeren maakt wonen pas écht compleet. Pagina 3 ’MOERGESTEL-NIEUWS' WOENSDAG 19 DECEMBER 1990 (foto Marijke van den Hurk) Een moment tijdens de opnames van ’t Waaike’. 5Ï-*. z. Geestelijke vader van ’t Waaike’: Ad de Beer. (foto Chris van de Bijgaart) Hild 20, Moergestel Tel. 04243-2172 (b.g.g. bellen na 17.00 uur) - Bouw- en onderhoudswerken - Ramen - kozijnen in kunststof en hout sen waren we opnames aan het maken die we al eens over hadden gedaan. Eindelijk dachten we: dit wordt de goede keer, maar op dat moment komt er ’n vliegtuig over en kun je weer opnieuw beginnen.’ Spijt hebben de medewerkers echter allerminst en met name Ad heeft het verhaal voor een vol gende film al stevig in gedachten. Het verhaal lijkt ons beter daar niet teveel over uit te wijden. Het gegeven is als volgt: aan de bar van een Brabants café wordt het plan geboren om een handboogclub op te richten. Maar waar zou zo’n club kunnen beschikken over een schiet baan? Er komen ideeën over ’n waaike dat in eigendom is bij de douairière. Hoe kan men het ’t best aan de steel steken om in bezit van dat waaike te komen? Enfin, u moet zelf maar zien hoe het verhaal zich verder afspeelt en hoe dit gegeven tot allerlei kol derieke situaties leidt. De eerste uitzending vindt plaats op le Kerst dag 25 december, ’s Middags om 16.00 uur; als u heerlijk zit uit te rusten of misschien nèt nog niet aan tafel gaat, kunt u ontspannen genieten van ,’t Waaike’. Op donderdag Tl december om 19.00 uur wordt de film nogmaals uitgezonden. Het mag duidelijk zijn dat we u zeker aanraden om dit nieuwste produkt van eigen bodem te be kijken. Want na grote produkties als ’De roofrid der van Moergestel’, de revue ’Toeten en Blazen’ en de muzikale komedie ’Hotel Crescendo’ hoort ,’t Waaike’ ook zeker in dit rijtje thuis... De ma kers hebben het verdiend... Eerste Kerstdag 16.00 uur; donderdag 27 de cember 19.00 uur: ,’t Waaike’ op MTV. De aanleiding tot het maken van deze film werd gevonden in het 25-jarig bestaan van Toneelve reniging ’Die Naemloose Speelers’. Een van haar leden, schrijver Ad de Beer, had al jarenlang bo ven aan zijn verlanglijstje staan het maken van een speelfilm naar één van de door hem geschre ven verhalen. Het 25-jarig bestaan van ’Die Naemloose Spee lers’ gaf hem eindelijk de mogelijkheid een lang gekoesterde wens in vervulling te doen gaan. Me despelers waren enthousiast over het idee en Ad ging vervolgens ’te veld’ om alles voor elkaar te krijgen. Hij zocht daartoe o.a. kontakt met de mensen van MTV die de film zouden moeten gaan opnemen. Ook die zagen wel iets in het plan van Ad die een kant-en-klaar, shot voor shot ge schreven, script aanleverde. Spelers voor de film waren er voldoende voor handen. Naast de eigen toneelvereniging werden de rollen ingevuld door typische Moergestelse mensen waarvan de meesten ook over toneeler varing beschikten. De regie kwam in handen van Ad de Beer zelf en MTV leverde opname apparatuur en mankracht in de vorm van carne- ralieden en clapman. De montage namen ze sa men met Ad op zich. Er werd geen hulp ’van buiten’ ingeroepen en het karwei zou zonder sponsors geklaard moeten worden. ’Bij sommi ge films spreekt men wel eens van een ’low budget’ maar ,’t Waaike’ is een absolute ’no- budget’ film,’ zegt Jan van den Hurk, voorzitter van ’Die Naemloose Speelers’. Dat de film tot een goed einde is gebracht tekent de uitsteken de samenwerking tussen ’Die Naemloose Spee lers’ en MTV. WW •3 ’Het mag duidelijk zijn dat een film maken iets totaal anders is dan toneel spelen, zeggen Ad de Beer en Jan van den Hurk. Technisch was voor iedereen alles nieuw. De belichting bijvoorbeeld, maar ook het geluid kent zo z’n eigen problema tiek. Je moet bijvoorbeeld erg oppassen voor ach tergrondgeluiden. ’Zo is er gefilmd op ’t Root- ven, maar dat betekent wel,’ zegt Ad, ’dat het verkeer stilgelegd dient te worden’. Tn de bos- De film die ’Die Naemloose Speelers’ in samen werking met MTV maakten is nog niet uitgezon den, of we vallen u alweer lastig met een nieuwe produktie. U? Nou ja: jij. Want, we zouden het bijna zijn vergeten met al die wagenspelen en dat gefilm. ’Die Naemloose Speelers’ zijn nog altijd gespecialiseerd in kindertoneel. En we hebben dit jaar weer een verschrikkelijk leuk toneelstuk op de rol staan, getiteld: ’de Hebberd’. Er is feest op komst in het dorpje waarin ’de Hebberd’ woont. Want het dorp bestaat liefst ne genhonderd jaar. En er is al een feestcomité ge vormd. Maar ze hebben een foutje gemaakt. No taris Grijpstuiver, de Hebberd, is penning meester gemaakt om het geld voor het feest te be waren. En daar zit ’m net het probleem. Hij wil het geld wel bewaren maar niet uitgeven. En morgen al bestaat het dorp negenhonderd jaar, dus er moet volop gekocht worden. Spetter, de schilder, Spatje, zijn hulp, Juffrouw Amalia Stoet van Haspelaere, dame van stand, Ludovicus Bombast, generaal in ruste en Carmen, de bak kersvrouw: zij allemaal steken de koppen bij el kaar om de gierige notaris het geld toch nog af handig te maken. Geen gemakkelijk karwei! We spelen ook dit jaar twee keer in Moergestel, en wel op vrijdag 4 en zaterdag 5 januari. Alle bei de dagen beginnen we om half zeven, ’s avonds natuurlijk! Het toegangskaartje kost maar f 2,50. En dan te bedenken dat je er nog limona de gratis bij krijgt. Deze lage entreeprijs werd mogelijk gemaakt door medewerking van ’Den Boogaard’ en Bouwbedrijf Gebr. Janssen. Tot ziens bij ’de Hebberd’! brengt kunststof in vorm

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 3