1 I SCHWJKÈ STOFTEN APART INLEl/EREN... I Uit het gemeentehuis Van de politie I Zwemvierdaagse dit jaar in de kerstvakantie 0 C R NOUWENS VERHUIZINGEN BEL 1235 Bij de CHEMOCAR: OP ZATERDAG 26 JANUARI 1991 De Stappert St. Jansplein PAPIER... ...DE HARMONIE OUD IJZER... ...FEVIOR V 0 INLICHTINGEN GLAS in de... ...GLASBAK i F STANDPLAATSEN: De Hoefkens Krijtestraat Bibliotheek Vossenhoorn Broekzijde van 09.00 tot 10.00 uur van 10.15tot 11.15 uur van 11.30 tot 12.30 uur van 13.00 tot 14.00 uur van 14.15 tot 15.15 uur van 15.30 tot 16.30 uur van 16.45 tot 17.45 uur OFelke vrijdag van 15.00 tot 16.00 uur op Gemeentewerken aan de Kloosterdreef 2. op Gemeentewerken: elke werkdag na telefonische afspraak, uitsluitend schoon en handzaam gebundeld. Woninginbrakenproject ’Inbrekers doen het via de achterzijde’ Openbare besluitenlijst burgemeester en wethouders T.a.v. Verlofhouders Ophalen grof huisvuil Mee zwemmen? Hoeveel zwemmen? Wanneer kunt u er terecht? IsmfeR R| VETZ Pagina 31 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 19 DECEMBER 1990 0 onT- en uur; en gunning verleend voor het houden van een inza- melingsaktie; Stichting Pandilla te Beek en Donk wordt ver gunning geweigerd voor het houden van een kle- dinginzameling; Geen medewerking wordt verleend aan het ver zoek van de marktkooplieden tot het houden van een kerstmarkt. Openbare werken Een publikatie zal worden geplaatst m.b.t. de inzameling van huisvuil en KCA rond de feest dagen. INTERNATIONALE VERHUISONDERNEMING EN OPSLAG VAN INBOEDELS VERPAKKINGEN OVERZEE RIJKSVERHUIZERS Hoofdstraat 47B-5091 AB 's-Gravenmoer Telefooh 013 - 670526 - 674796 scheiding van huisvuil t.b.v. hergebruik. Het vorenstaande heeft tot gevolg dat het melden van grof huisvuil alleen mogelijk is via het tele foonnummer 1235, tijdens de gebruikelijke kan tooruren. Deze meldingen kunnen dus de geheel maand worden gedaan, echter op de vrijdag voor de op- haalmaandag sluit de mogelijkheid van verwer king om 16.00 uur. Meldingen welke na dat moment, of op een an dere wijze bij ons binnenkomen kunnen op de eerstvolgende maandag niet meer worden ver werkt, en blijven derhalve liggen tot de volgen de maand. Wanneer u dus gebruik wilt maken van de grof huisvuil dienst geef dit dan tijdig op via het te lefoonnummer 1235. Wij willen nogmaals onder uw aandacht brengen wat wordt verstaan onder grof huisvuil en de re gels die er voor gelden. Grof huisvuil zijn huishoudelijke afvalstoffen die van zodanige aard zijn dat zij niet in de minicon tainer kunnen, gezien de aard of afmetingen. Hieraan zijn echter voorwaarden «verbonden.. Het aanbieden dient te geschieden aan de open bare weg, bij het door u bewoonde pand. Het aanbieden mag in matige hoeveelheden, maximaal lm3. Snoeihout dient handzaam gebundeld te zijn en niet zwaarder dan 30 kg. Boomstronken, bouw- en sloopafval vallen niet onder grof huisvuil. Plasticzakken mogen niet aangeboden worden. GEMEENTEHUIS: Raadhuisstraat 21, postadres Postbus 90, 5066 ZH Moergestel, telefoon 04243-1235 (alléén tijdens openingsuren!; geopend: 9.00-12.30 uur. OPENBARE WERKEN: Kloosterdreef 2, Moergestel. Telefoon: tijdens kantooruren 04243-1235 na kantooruren: - technische storingen zoals riolering, wegen, centrale antenne-inrichting e.d. 04243-1244 (hebt u bij centrale antenne eigen apparatuur gecontroleerd?) Klein chemisch afval: kunt u wekelijks inleveren op de dienst voor open bare werken op vrijdag van 15.00-16.00 uur. Grof huisvuil: wordt elke eerste maandag van de maand opgehaald na melding op het gemeentehuis, tel. 04243-1235. Landbouwplastic: kunt u op alle werkdagen na telefonische afspraak inleveren op de dienst voor openbare werken, uit sluitend schoon en handzaam gebundeld. WEEKMARKT: elke vrijdagmiddag van 13.30 - 17.00 uur. SPREEKUREN KOLLEGE VAN B W: Burgemeester: na afspraak Wethouders A.J.G.M. v/d Meijdenberg en Th.N. Op ’t Hoog op maandagavond van 19.00-20.00 uur. In de maand oktober/november 1990, hebben wij als politie in samenwerking met de winkeliers in Oisterwijk en Moergestel, die hang- en sluitwerk verkopen, een preventieaktie gehouden. Deze aktie begon op 24 oktober 1990 en eindigde op 30 november 1990. De aktie bestond uit het geven van voorlichting aan de bewoners van de gemeenten Oisterwijk en Moergestel. We hebben in totaal op 9 avonden per wijk voorlichting gegeven. Verder kwamen de winkeliers overeen om gedurende de aktie een korting van 15% te geven op de aankoop van vei lig hang- en sluitwerk. Aan het einde van de aktie bleek dat de gezamen lijke inzet van politie met winkeliers, niet voor niets is geweest. In totaal hebben iets meer dan 600 mensen onze avonden bezocht. Ook de ver koop bij de winkeliers bleek enorm. Een schat ting gaf aan dat men voor ongeveer 40.000,— aan veilig hang- en sluitwerk had verkocht door deze aktie. Verder hebben verschillende inwo ners de gelegenheid genomen, om hun woning eens echt goed te beveiligen. Dit was te zien aan de verkoop van verlichting, buitendeuren, rollui ken etc. Gezien bovenstaande kan het niet anders zijn, dan dat het inbrekersgilde inderdaad een slag is toegebracht. Het aantal ’beveiligde’ woningen in de gemeente Oisterwijk en Moergestel, is aan merkelijk gestegen. Wij als politie zijn erg blij met dit resultaat. We hopen dat ook inwoners die nog geen beveiligende maatregelen hadden ge troffen, dit alsnog zullen doen. Het mag name lijk duidelijk zijn dat het aantal woningen waar een gelegenheidsdief zijn slag kan slaan, aanmer kelijk in aantal is verminderd. Statistisch is de kans, dat er inderdaad in zo’n woning wordt in gebroken, groter geworden. We hopen het na tuurlijk niet. Tijdens de aktie hebben verschillende mensen hun naam en adres doorgegeven voor een nader, persoonlijk advies. Gezien de hoeveelheid van adressen, hebben wij deze tot onze spijt, nog niet kunnen afwerken. Indien mogelijk willen we dit nog voor het nieuwe jaar afgewerkt hebben. We maken deze lijst in ieder geval af zoals afgespro ken. Onze verontschuldigingen hiervoor. Via deze weg willen we nogmaals de winkeliers bedanken voor hun vrijwillige inzet voor onze ak tie. Ook deze hebben vele inwoners van goede adviezen voorzien. Verder natuurlijk onze dank aan de mensen die onze aktie hebben opgepakt en de daad bij het woord hebben gevoegd. Zeker gezien de tijd van onze aktie, juist voor toch een dure maand als december, hadden we dit resul taat niet verwacht. De voorlichting over preventiemaatregelen voor uw woning stopt natuurlijk niet. Indien u vragen heeft over dit onderwerp, kunt u ons daarover al tijd aanspreken. Wij wensen u prettige feestdagen toe, zonder on gewenst bezoek. Ivo Wijnheijmer/Hans Sterkens In de vergadering van het College van burge meester en wethouders van 4 december zijn o.a. de volgende besluiten genomen: Ingekomen stukken Een aantal ingekomen stukken wordt voor ken nisgeving aangenomen. Dit betreft o.a.: - het arbeidsmarktoverzicht van het Gewestelijk Arbeidsbureau; - het verslag van de aktiviteiten van de Stichting Parkland; - het verslag van het educatief beraad Sonne- vanck. Verleende bouwvergunningen De volgende bouwvergunningen worden ver leend: - A. Franken, Rootven 13 voor het verbouwen van de recreatiewoning Heiligenboom 22; - J.J.H.A. Ketelaars, Heikant 6a voor de bouw van een bedrijfswoning Heikant 5; - C.F.M.M. van de Wouw, De Hoefkens 32 voor de bouw van een carport/berging. Hinderwet Ontwerp-beschikkingen ingevolge de Hinder wet worden opgesteld t.b.v.: - A. Tiebosch, Stokske 9 voor het oprichten en in werking houden van een landbouwmechanisa- tiebedrijf aan De Sonman; - Gevr. van de Wouw, Heuvelstraat 28 voor een rundveehouderij, stierenmesterij en varkensfok- en mestbedrijf aan de Heuvelstraat 28 en 34; - Bouwbedrijf Mulders, Broekzijde 18 voor het oprichten en in werking houden van een bouw bedrijf aan De Sonman; Vergunningen ingevolge de Hinderwet worden verleend aan: - Maatschap Burgers, Heuvelstraat 30 voor een rundveehouderij, stierenmesterij en avrkensfok- bedrijf aan de Heuvelstraat 30; - Maatschap Ketelaars, Oirschotseweg 65 voor het oprichten van een overdekte mestopslagsilo. APV/Bijzondere wetten Een standplaats op de weekmarkt wordt toege wezen voor de verkoop van kleinvak en creativi- teitsartikelen en voor de verkoop van speelgoed; De Werkgroep Jongerenpastoraat wordt ver- M.i.v. 1 februari a.s. verliest het aan u verleen de verlof tot voorhanden hebben van vuurwapens c.q. munitie zijn geldigheid. Wij verzoeken u derhalve om het aan u verleen de verlof ter verlenging c.q. vernieuwing op het politieburo in te leveren met alle daarbij behoren de bescheiden, zoals schietregister, lidmaat- schapsbewijs, art. 53-vergunning. Gelieve deze zaken tijdig in te leveren. Sinds geruime tijd bestaat de mogelijkheid om el ke eerste maandag van de maand grof huisvuil aan te bieden. Het grof huisvuil wordt op afroep opgehaald, na dat dit door u telefonisch is opgegeven op het daarvoor bestemde telefoonnummer 1235. Wanneer u gebruik wilt maken van. deze dienst verlening kunt u dit tijdens de gebruikelijke kan tooruren melden op bovengenoemd telefoon nummer. Het komt tot op heden regelmatig voor dat inwo ners van onze gemeente zeer kort voor de betref fende ophaaldag nog melden dat zij gebruik wil len maken van de ophaaldienst, ja zelfs op de op haaldag komen er nog een niet onaanzienlijk aan tal meldingen bij ons binnen. Ook komen in het weekend, voor de betreffen de maandag, regelmatig meldingen binnen op het telefoonnummer van de storingsdienst, wat ech ter alleen openstaat voor zeer dringende gevallen, en het aanbieden van grof huisvuil behoort niet tot deze categorie. Tot op heden zijn deze meldingen, welke eigen lijk te laat bij ons binnenkomen, indien mogelijk mee afgehandeld. Dit betekende echter wel dat onze ophaaldienst regelmatig terug moest naar wijken waar zij al ge weest waren, en dit werkt alleen maar kosten verhogend. Tevens werd tot op heden de administratie van de route handmatig opgezet, maar met ingang van januari a.s. gaan wij over op een geautoma tiseerde verwerking van de adressen, rijroute en een differentiatie in de diverse afvalcategorieën, dit vooruitlopend op de toekomstige verdere De zwemliefhebbers hebben hem in de afgelopen augustusmaand misschien gemist: de jaarlijkse Nationale Zwemvierdaagse, een van de grootste recreatiesport-evenementen in ons land. Geen nood echter, want er komt wel degelijk ook dit jaar weer een mogelijkheid om 4 dagen gezond een aantal baantjes te trekken in het overdekte Oisterwijkse zwembad ’De Leye’. Wilt u meedoen aan de Nationale Zwemvierdaag se dan kunt u nu al deelnemerskaarten kopen aan de kassa van ’De Leye’. Kinderen tot en met 15 jaar betalen voor zo’n kaart 7,35 en volwasse nen 8,60. Er kunnen medailles worden behaald variërend van brons tot en met goud 14. De formule is simpel. Een deelnemer of deel neemster kan kiezen uit 1.000 of 2.000 meter. Die afstand is de totale afstand, die in vier dagen gezwommen moet worden. Elke deelnemer kan zijn eigen tempo bepalen. Zelfs kan er 5 dagen worden gedaan over de zwemvierdaagse, zodat er een dag kan uitvallen om aan mogelijke verplich tingen elders te voldoen. Alle deelnemers die de voorgenomen afstand bereiken kunnen op een medaille rekenen. maandag 24 dec. tussen 9.00-12.00 uur; donderdag 27 dec. tussen 16.00-19.00 20.00-22.00 uur; vrijdag 28 dec. tussen 9.00-12.00 16.00-19.00 uur en 20.00-22.00 uur; zaterdag 29 dec. tussen 9.00-10.30 11.30-13.30 uur; maandag 31 dec. tussen 9.00-12.00 uur. In de nacht van 12 op 13 december werd in gebroken in Toyota-garage Bertens aan de Raad huisstraat. De daders kwamen binnen door de toegangsdeur te forceren. De inbrekers gingen er met vier radio-cassetterekorders vandoor. Op De Stappert reden op 10 december twee auto’s in een bocht op elkaar. Vermoedelijk werd onvoldoende rechts gereden. Op Rijksweg 58 werd op 15 december een overstekende bastaard jachthond, bruin- of zwart-wit van kleur, voorzien van een leren hals band, aangereden. De auto werd licht bescha digd. De eigenaar van de hond is nog niet bekend. z ttiO oo OÜÖ R^ AFB'J- vtMHuis ojwm

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 31