Boutique Barbara Prettige feestdagen Rabobank S en een voorspoedig 1991 ■■B vóór vrijdag 28 december a.s. van de Rabobank Moergestel wensen u Bestuur, directie en medewerkers prettige feestdagen en een voorspoedig 1991 De kerstklok van het St. Stanislausklooster Pierevariété ’91 40 Vrouwen 60 in ons bezit te zijn. Om piekvorming in de verwerking te voorkomen doet u ons een groot plezier indien u uw opdrachten zelfs ruim voor deze datum kunt inleveren. Hiervoor onze hartelijke dank. Om uw betalingsopdrachten nog dit jaar te kunnen verwerken dienen deze De tijd rond Kerst en Nieuwjaar is ook voor onze bank steeds weer een drukke periode. Sfeervolle Korenavond |i^«i Zaal Zestien v Rootven 9, Moergestel wenst u allen prettige feestdagen en een voorspoedig 1991 van Vanaf woensdag 19 december is onze collectie in prijs verlaagd: 10% t/m 50% nd» vai dag 31 december 1990 zijn wij >naf 12.00 uur gesloten. Kwu a* 1 x- V - Pagina 25 'MOERGESTEL-NIEUWS' WOENSDAG 19 DECEMBER 1990 Deze klok werd inge zegend door de priester-kunstenaar Egbert Dekkers en kreeg de naam ’Joannes-Baptista’De klok luidde voor het eerst met Kerstmis van dat jaar, nu dus precies 45 jaar geleden. Tot op de dag van van daag strooit de klok dagelijks haar galmend geluid vanuit het to rentje van St. Stanislaus. Omdat met Kerstmis iedere klok, waar ook aanwezig, geluid wordt, vond ik het passend voor deze tijd het volgende te pu bliceren. Het St. Stanislaus- klooster, dat ook werd getroffen door oorlogs geweld, kreeg in 1945 in het nog bestaande torentje een nieuwe bronzen klok met een diameter van 62 cm en een hoogte van 52 cm, met het opschrift Anno Domini 1945 en werd gegoten en geleverd door de firma Petit en Fritsen te Aarle-Rixtel. Een bomvolle zaal, gemotiveerde zangers en zan geressen, stemmige kleding, fraaie decoratie, zie daar, alle ingrediënten zijn aanwezig voor een avondje genieten. Zo was het afgelopen zaterdag in ’Den Boogaard’. De formule van dit jaar was het zingen van eigen repertoire, doch de sfeer van saamhorigheid nodigt voor volgende jaren na drukkelijk uit om enkele gezangen, met inbegrip van de zaal, gezamenlijk te doen. Het ingetogen meezingen en volledig aanpassen aan het door het Gregoriaans Koor uitgevoerde ’Rorate Caeli’ door de zaal, was hier het bewijs van. Daarmede is dan tevens een van de hoogtepun ten van de avond vernoemd. Het Gregoriaans Koor had bij vorige gelegenheden zo haar twij fels omtrent haar plaats in een concert door de ge zamenlijke koren. De volledige aandacht en grote bijval van de zaal zullen die twijfels nu wel weg genomen hebben. Overigens lieten alle koren zich van hun beste zij de horen en zien. ’Con Amore’ begon het concert met een duidelijk visitekaartje voor haar komen de uitvoeringen van de ’Banditenstreiche’. Ver volgens deed mevrouw van den Broek, dirigen- te van het Ouderenkoor ’Echo’ een terechte oproep aan de ouderen zich aan te sluiten bij haar koor, immers de leden van dit koor straalden het plezier van hun hobby in de zaal uit. Na de pauze was het de beurt aan ’Crescendo’, Gregoriaans Koor en kerkkoor ’Cantate Domi no’. Zij allen, met een speciale vermelding van de voortreffelijke begeleiding aan de piano door Margreet Brinkman bij ’Crescendo’, droegen bij aan een zeer bevredigend gevoel, dat de bezoeker van deze avond mee naar huis nam. Albert van der Werf In deze koude wintermaanden, vinden veel vrou wen een warm onthaal bij Vido. Elke eerste en derde dinsdag van de maand, dus op 8 en 22 januari 1991, organiseert de Vido (vrouwen in de overgangsjaren) een contactmid dag voor vrouwen die eens kennis willen maken met Vido. Alle vrouwen in de middenleeftijd zijn van har te welkom. Deze middagen beginnen steeds om 14.00 uur op het adres: Gasthuisring 51 te Til burg. Onze vrouwen staan voor u klaar met thee en koffie. Graag tot ziens. Telefonische inlichtingen onder de nummers: 013 - 554312 en 554571. Carré 16, Tilburg, Tel. 013-368381 Vrijdag 21 december: Toneelgroep BOEM, ’Liefde en gymnastiek’, toneel, aanvang 20.30 uur, entree f 7,50. Zaterdag 22 december: Hester Macrander: 'Di- vastoer Nr. 1’, kabaret, aanvang 20.30 uur, en tree f 7,50. Zondag 23 december: Valerie Rijckmans (harp) en Ilse Vromans (dwarsfluit): concert uit de ka- mermuziekserie van het Brabants Conservatori um, aanvang 20.30 uur, entree f 7,50. Zaterdag 26 januari a.s. in ’Den Boogaard’: Pie- revariété ’91. Op genoemde datum zal een aantal topartiesten in Moergestel optreden en een boeiend program ma verzorgen. Tijdens het Pierevariété ’91 zal ge noten worden van topamusement en de avond zal door het publiek zeker niet snel vergeten worden! Aan het Pierevariété ’91 verlenen medewerking: oppersauwelaar 1989 Jan Vriens, Koos van de Ven, Marlies van Rijzingen en Frank van den Meijdenberg, het Moergestels Frans Koor, de dansgroep Trend en een orkest o.l.v. Jacco Nefs en samengesteld uit leden van Harmonie Prinses Juliana. Dit zijn de coryfeeën uit ons eigen dorp. Daarnaast treden op de brabantse topsauwelaars Janus Wijnen als gemeentebode, Hein van Ee- kert als zingende troubadour, de bandparodist Maarten de Groot, dansgroep De Zwoelie Troe- lies en het amusementsorkest Full Time. Deze namen staan borg voor een veelbelovend pro gramma en het publiek zal een onvergetelijke avond beleven tijdens het Pierevariété ’91. De entreeprijs voor het Pierevariété ’91 is f 8,-. Op 5 januari a.s. start de voorverkoop van de toe gangskaarten bij SparMart H. Tromp, Rootven 41.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 25