CLEANING Kerstbomen van Breda Tuincentrum De Paardebloem' I Aktievoerende fietsers... Uw juiste keuze... I Schooltoernooien van BREDA Vuurwerkprojekt van Buro Halt Tilborg e.o. 1990-1991 Autocleaning Drumfanfare Moergestel zoekt trompettisten J ongerenpastoraat I ,7 Shell butagas R Shell propagas 04243-2836/2710 Voor het jaarlijks onderhoud van uw auto, interieur en lakwerk Wij wensen iedereen prettige feestdagen en een gelukkig nieuwjaar! Chris van de Bijgaart Fotografie van Gorp-Bolsius bv Vanaf 2 januari 1991 kunt u bij ons ook voortaan een aanhangwagen huren, met zowel open als gesloten bak! Kerstaktie Rusland Kerstviering Doelstellingen Duur Aanpak Wat is wel en wat is niet toegestaan met vuurwerk? Wanneer is de verkoop van vuurwerk toegestaan? Consequenties als er toch vuurwerk in bezit is of wordt afgestoken Tips bij het kopen en afsteken van vuurwerk Schoolhandbaltoernooi Korfbalinstuif School-honk- en softbaltoernooi ill MM Pagina 23 'MOERGESTEL-NIEUWS' WOENSDAG 19 DECEMBER 1990 2 O vreugde te geven, maar ook bedoeld om onze auto showroomklaar maken motor reinigen interieur reinigen auto wassen (zelf of laten wassen) auto in de was zetten Oirschotseweg 26a, Moergestel, Tel. 04243-1497 Tussen 12.00 en 13.00 uur gesloten. Dinsdagmiddag gesloten. Foto’s in opdracht van 'Moergestel- Nieuws’ gemaakt zijn foto’s van Pr. Irenestraat 11Moergestel Tel. 04243 - 2836 FLESSE-en TANKGAS VEILIGE INSTALLATIE DE BESTE KWALITEIT en DE SCHERPSTE PRIJS VRIJBLIJVEND ADVIES en PRIJSOPGAVE Voltstraat 43 Telefoon 013-435930 5021 SB Tilburg Telefax 013-427593 Nog steeds zijn binnen de diverse groepen van de Drumfanfare nieuwe leden van harte welkom, maar leerling trompettisten zijn op dit moment wel extra welkom. Een extra versterking binnen deze sectie zou over twee jaar misschien een sti mulans kunnen zijn om met de komplete vereni ging op concours te gaan. De dit jaar behaalde suksessen zijn hierbij zeker een extra steun. Voor een instrument en een GOEDE OPLEIDING WORDT GEZORGD. De kerstaktie voor Rusland die onze jongeren af gelopen zaterdag hebben gehouden is een succes geworden. Er zijn veel meer levensmiddelen en geldelijke bijdragen gegeven door het winkelende publiek dan wij hadden verwacht. Van de 450,- aan giften kunnen we de portokosten ruim schoots bekostigen. Het overige geld zullen we omzetten in levensmiddelen. Het Apostolaat voor de Oosterse Kerken zal voor meer adressen van noodlijdende gezinnen in de Sovjet Unie zorgen. De sfeer tijdens de aktie was goed, zowel bij de jongeren als bij.het publiek. Van de invloed van de negatieve publiciteit die de laatste tijd naar vo ren kwam rondom de nationale inzamelingsak- ties, hebben wij niet veel gemerkt. Blijkbaar heb ben de Moergestelnaren vertrouwen in deze kleinschalige aktie, die niet alleen bedoeld was om een aantal russische gezinnen een beetje Zondagmorgen 16 december trokken zo’n 125 fietsers richting Oirtschotseweg waar ’n ontmoeting zou plaatsvinden met aktievoerders uit Oirschot en Oisterwijk. De aktie was opgezet om de wens van de werkgroep ’Fietspad Oirschot-Oisterwijk-Moergestel’, ’n fietspad o.a. van Oirschot naar Moergestel, wat meer kracht bij te zetten. (foto Chris van de Bijgaart) jeugd solidariteit te leren. Allen die hebben ge geven: bedankt! Ook dank aan de Supermarkten SparMart en Pryma Denissen voor hun mede werking. Vrijdag 21 december is er de jaarlijkse kerstvie ring voor alle jongens en meisjes van 12 tot on geveer 17 jaar. De jongeren worden om 19.00 uur verwacht in het clubgebouw van Roef! aan het Stokeind. Be halve kerstpakketjes maken voor Rusland met bijbehorende kerstkaarten, zullen we weer in grapjes het dorp in gaan voor een leuke bezig heid. En natuurlijk is de kersttraktatie traditie geworden. Omstreeks 21.00 uur zal het afgelopen zijn. Jongens en meisjes, van harte welkom! Er volgt geen verdere persoonlijke uitnodiging meer en je hoeft ook niet te laten weten of je wel of niet komt op de kerstviering. Jullie komen ge woon toch allemaal? Werkgroep Jongerenpastoraat Een bijdrage leveren aan: - het terugdringen van overlast veroorzaakt door vuurwerk; - jongeren bewust maken van de consequenties van onjuist vuurwerkgebruik. Jongeren kunnen vanaf begin november 1990 tot half januari 1991 door de politie naar het vuur werkprojekt worden verwezen. Jongeren van 12 tot 18 jaar, die vuurwerk bij zich hebben of afsteken buiten de toegestane tijden, krijgen een procesverbaal en worden door de po litie naar HALT verwezen. HALT hanteert voor het vuurwerkprojekt een versnelde procedure. De procedure bestaat hier uit dat de jongeren, als vervanging van een trans- aktie door Justitie, 1 uur een educatief program ma van HALT moeten volgen en 3 uren gaan werken. Het educatieve programma bestaat o.a. uit het kijken naar een videofilm over de gevol gen van vuurwerk en het maken van opdrachten. Wanneer jongeren vuurwerk afsteken waardoor schade of gevaar voor ontstaat, is dit een gewo ne HALT zaak. Vuurwerk mag alleen voorhanden zijn of afgesto ken worden: - zondag 30 december 1990 van 8.00 uur tot 20.00 uur; - maandag 31 december 1990 na 8.00 uur; - dinsdag 1 januari 1991 voor 2.00 uur. Natuurlijk is het binnen deze tijden verboden om vuurwerk af te steken als er schade of gevaar voor mens en dier optreedt. Op alle andere tijdens is vuurwerk verboden! - Op zaterdag 29 december 1990 van 5.00 uur tot 17.00 uur. - Op maandag 31 december 1990 van 5.00 uur tot 18.00 uur. 7 Gezien de vele positieve reakties op de vuur- werkprocedure vorig jaar heeft ook deze jaar wisseling het Halt Buro weer een vuurwerk projekt. Het vuurwerkprojekt wordt gehouden in al de gemeenten die zijn aangesloten bij het Halt-buro, te weten: Tilburg, Berkel-Enschot, Diessen, Dongen, Goirle, ’s-Gravenmoer, Hilvarenbeek, Moergestel, Oisterwijk en Udenhout. - Jongeren, van 12 tot 18 jaar, die de vuurwer- kregels overtreden krijgen een procesverbaal en worden door de politie verwezen naar het Halt-buro; - Bij het Halt-buro krijgen de jongeren 1 uur een educatief programma; - Daarnaast moeten de jongeren 3 uur werken; - Als het educatieve programma en het werken goed zijn uitgevoerd, wordt het procesverbaal ongedaan gemaakt; - Als het educatieve programma of het werken niet goed is gegaan, volgt er door Justitie een fors verhoogde boete. Koop vuurwerk in een winkel met vergunning Koop geen ’kindervuurwerk’ voor kleintjes Kies alleen vuurwerk met een Nederlandse ge bruiksaanwijzing Lees die gebruiksaanwijzing ruim vantevoren (dus niet om 12 uur ’s nachts) Steek alleen vuurwerk aan met een sigaret of een sigaar (dus niet met een lucifer of aan steker) Steek weigeraars nooit opnieuw aan Steek elk stuk vuurwerk apart aan Steek vuurwerk nooit in de hand af Zet vuurpijlen in een fles die gedeeltelijk met zand is gevuld Houd huisdieren binnen Ruim na het afsteken op straat de rommel weer op. Op woensdag 2 januari is er in de Vonder een Mini-Welpen handbaltoemooi voor alle kinderen uit de groepen 3, 4 en 5 van de Moergestelse ba sisscholen. Het schooltoemooi is vanaf 10.00 uur. Opgave via formuliertje op de scholen. Inlichtin gen bij Franky van Boxtel, tel. 3103. Op donderdag 3 januari is er een korfbalinstuif in sporthal Hercules in Diessen, georganiseerd door het district Midden-Brabant van de NDKB, voor alle meisjes van de basisscholen uit het dis trict Midden-Brabant. Het schooltoemooi is van 14.30-16.30 uur. Opgave via formuliertje op de scholen. Inlichtin gen bij Mien van den Boogaart, tel. 4264. Op vrijdag 4 januari is er een honk- en softbal- dag in De Vonder, voor alle kinderen uit de groe pen 6, 7 en 8 van de Moergestelse basisscholen. De honk- en softbaldag is van 13.30-16.30 uur. Opgave via formuliertje op de scholen. Inlichtin gen bij Hetty Boon, tel. 2161. 7

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 23