1l i Winkelaktie Moergestelse winkeliers duurt nog twee weken... Weihnachtsoratorium Ontmoetingsgroep voor ouderen Historisch racespektakel in Autotron Rosmalen Kerstaktie voor Rusland Natuurtheater Oisterwijk Zaal Zestien Fanclubdag René Shuman in ’Den Boogaard’ Kerstviering voor alle ouderen vanaf 55 jaar Open Dag ’Pantarhei’ Zegeltjes voorbij 2» De prijzen Tilburgse Vocaal Emsemble voert het Weihnachtsoratorium van J.S. Bach op authentieke wijze uit NUlozeweXy<> 9rand’°.ce winkeliers ygestet-Nieu^ Adverteerders in goede volgorde Onderdak in het Natuurtheater Wie is wie? Slagzin Perfecte razendsnelle ’ouwetjes’ Race-historie en Huis van de Toekomst Buiten spelen in de natuur De jaarlijkse aktie van de Moergestelse middenstanders, die twee weken geleden van start ging, duurt nog twee weken. De bedoeling van de ak tie, die zich in z’n geheel in ’Moergestel-Nieuws’ afspeelt, leggen we bij deze nogmaals in het kort uit. I Pagina 9 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 12 DECEMBER 1990 - 7 P- Dat Oisterwijk omgeven is door schitterende bos sen en vermen zal velen bekend zijn. Minder be kend is waarschijnlijk dat Oisterwijk een rijke to neeltraditie kent. Het is daarom niet zo vreemd dat we in Oister wijk het oudste openluchttheater van Nederland vinden temidden van de bossen en vennen. Het zegeltjes plakken is er deze keer niet bij. Hoofdrol is deze keer weggelegd voor de adver tenties die de deelnemende middenstanders de afgelopen en komende twee weken gaan plaatsen. De wedstrijd duurt dus 4 weken lang. 4 Weken waarin u de advertenties in de gaten moet hou den en foto’s moet herkennen. Carré 16, Tilburg, tel. 013-368381 Vrijdag 14 december: Hilbert Dijkstra: ’De tijd dringt’, toneel, aanvang 20.30 uur, entree 7,50. Zondag 16 december: Presentaties kinder- en jongerengroepen van theaterwerkplaats De Mu ze. Aanvang 14.30 uur, entree 4,-. Woensdag 19 december: zie 16 december. Aan vang 15.00 uur, entree 4,-. Op zondag 23 december a.s. zal tussen 12.00 en 17.00 uur in ’Den Boogaard’ de jaarlijkse Fan clubdag van René Shuman gehouden worden. Zowel leden als niet-fanclubleden kunnen op de ze dag een gevarieerd programma tegemoet zien met onder andere een optreden van René Shu man Band. Entreebewijzen ten behoeve van de Fanclubdag zijn op de dag zelf aan de kassa van ’Den Boo gaard’ te verkrijgen voor de prijs van 10,- p.p. Op vrijdagmiddag 21 december zal in ’Den Boo gaard’ de traditionele Kerstviering gehouden worden. Aan vang 14.00 uur. Alle ouderen zijn op deze middag van harte wel kom. Wij zullen wederom proberen u een sfeer volle middag aan te bieden. De Kerstviering is in het verleden, door uw grote opkomst, steeds een succes geweest. Wij hopen dat ook dit jaar weer vele ouderen aanwezig zul len zijn. De entree is gratis. De volgende week zullen wij in ’Moergestel- Nieuws’ een volledig programma publiceren. vrijdag 28 december om 16.00 uur bij de Rabo bank aan het Rootven. Burgemeester ter Veer trekt daar vervolgens de prijzen en de prijswin naars krijgen daarover persoonlijk bericht. Per gezin is het slechts toegestaan om EEN for mulier in te leveren. Bij inlevering van meerde re exemplaren is deelname niet geldig! Door de plaatselijke middenstanders is weer ’n aantrekkelijk prijzenpakket samengesteld. De prijzen zullen worden uitgekeerd in de vorm van waardebonnen die u bij elke deelnemende win kelier in kunt leveren. Er is ’n eerste prijs van 500,-; er zijn 3 prijzen van 250,-; er zijn 5 prijzen van 100,-; 10 prij zen van 50,- en 30 prijzen van 25,-. Dus het is zeker de moeite waard om aan deze aktie deel te nemen. Informatie over de aktie kunt u altijd inwinnen bij Ton van der Sande, Rootven 82, tel. 1795. Wij wensen u bij voorbaat al heel veel succes!!! In het kader van het projekt ’Bach in Brabant’ voert het Tilburgs Vocaal Ensemble, verbonden aan de Tilburgse Dans- en Muziekschool, op zondag 23 december 1990 het Weihnachtsorato rium van J.S. Bach uit. De uitvoering vindt plaats in de kerk van ’t Heike te Tilburg, aan vang 20.15 uur. De toegangsprijs bedraagt 20,-. Naast het Tilburgs Vocaal Ensemble wordt mu zikale medewerking verleend door het barokor- kest Florilegium Musicum. De vocale solisten zijn Hanneke Kaasschieter, sopraan; Klaas Haff- ke, altus; Frank Fritschy, tenor en Henk van Heijnsbergen, bas. Het continuo wordt verzorgd door Ad van Sleuwen. De algehele muzikale lei ding is in handen van Martien van Woerkum. U kunt kaarten reserveren bij het secretariaat: J. Bogaers, Beuningenstraat 20, 5043 XM Tilburg, telefoon 013-700043. In de voorverkoop zijn kaarten verkrijgbaar bij Muziekhandel Spiero, Willem II straat 4, Tilburg en bij Adagio Klas sieke Muziek, Heuvel 44, Tilburg. Het Jongerenpastoraat organiseert dit jaar een kerstproject voor onze jongeren van 12 tot 17 jaar. Vanuit onze contacten met het Apostolaat voor de Oosterse Kerken is het ons duidelijk ge worden, hoe nijpend de situatie momenteel in de Sovjet-Ünie is. Naast alle politieke spanningen wordt de bevolking geteisterd door een chronisch gebrek aan levensmiddelen die het leven wat ver aangenamen. Natuurlijk kunnen wij geen wezen lijke bijdrage leveren aan zo’n groot probleem in zo’n immens groot land. Wel kunnen wij onze jeugd bewustmaken van de nood die er heerst en hen middels ons kerstproject oproepen tot soli dariteit. Elk positief effect in een Russisch gezin is dan toch van betekenis. Daarom gaan wij tij dens de kerstviering op 21 december kerstpak ketten, vergezeld van kerstwensen, per post ver zenden aan gezinnen in de Sovjet-Ünie. Adres sen daarvoor hebben we reeds. Wat we nog niet hebben zijn de levensmiddelen. Daarom doen wij een beroep op de Moergestel- se gemeenschap om onze kerstactie te steunen. Dat kan als volgt: Op zaterdag 15 december van 9.00-12.00 uur zullen jongeren onder leiding van de Werk groep Jongerenpastoraat een standplaats inne men voor de winkels van Pryma Discount De nissen en SparMart H. Tromp. Zij zullen aan u vragen of u in de supermarkten levensmidde len wilt kopen en bij hen wilt inleveren ten be hoeve van de kerstpakketten. Het gaat voornamelijk om de volgende artikelen: koffie, thee, cacao, zeep, pakjes soep, bouillon (poeder of blokjes), chocolade. Ook geldelijke bijdragen en postzegels zijn van harte welkom om de verzending te bekostigen. Solidariteit met onze jongeren is solidariteit met de Russische gezinnen. Moergestelnaren: geeft u erom, geeft u dan za terdag! Op zaterdag 15 december zet de Pantarhei zijn deuren weer open voor een ieder die meer wil we ten over het Middelbaar Beroepsonderwijs MBO in het algemeen en het Dienstverlenings- en Ge zondheidszorg Onderwijs MDGO in het bij zonder. Vanaf 1 augustus maakt de Pantarhei deel uit van het MBO-College ’s-Hertogenbosch e.o., dit MBO-college bestaat uit de volgende onderwijs- eenheden: MDGO en HAVO/MBO met vestigingen in ’s- Hertogenbsch, Boxtel en Oss MTS Economische School Dag- en Avond MEAO Streekschool voor Vorming en Beroepsonder wijs met vestigingen in ’s-Hertogenbosch, Uden, Veghel, Oss en Zaltbommel. Totaal telt het MBO-college ruim 150 studierich tingen in volle tijd en in deeltijd en met een korte en lange opleidingsduur. De sector dienstverle ning waar de Pantarhei onder valt kent de vol gende opleidingen: AB aktiviteitenbegeleiding/ ’s-Hertogenbosch volle tijd/deeltijd AG assistenten in de gezondheidszorg/ ’s-Herto genbosch AW agogisch werk/ Boxtel en ’s-Hertogenbosch SA sociale arbeid/ ’s-Hertogenbosch VZ verzorging/ Oss CCD civiele en sonsumptief technische diensten/ Oss IW inrichtingswerk/ ’s-Hertogenbosch deeltijd SD sociale dienstverlening/ ’s-Hertogenbosch deeltijd KMBO-VZ/ Oss HAVO/MBO/ ’s-Hertogenbosch O&S oriënteren en schakelen/ ’s-Hertogenbosch, Oss, Boxtel deeltijd en volle tijd De laatste opleiding (volle tijd) duurt 1 jaar en is op 1 augustus 1990 gestart op de Pantarhei. De ze opleiding is bestemd voor jongeren die nadat ze wel of niet een diploma hebben behaald van MAVO of LBO zich gaan oriënteren op een ver volgstudie of een bepaald beroep. Voor studenten die onvoldoende vakken op B/C/D nivo hebben gehaald en die toch een be paalde opleiding van het MBO college willen vol gen is er ook de mogelijkheid een bepaald scha- kelprogramma te volgen dat daardoor de ge wenste aansluiting kan geven. Boxtel verzorgt schakelprogramma’s naar de DGO sector. Naast de O&S-opleiding kent Boxtel al jaren de opleiding AW. De duur van deze studie is 3 jaar en kent 2 afstudeerrichtingen, t.w.: Inrichtings werk en Cultureel werk. IW rich zich vooral op het werken in tehuizen voor gehandicapten, in ternaten, kinderdagverblijven, gezinsvervangen de tehuizen en scholen voor speciaal onderwijs. CW richt zich vooral op het organiseren van cul turele aktiviteiten in clubhuizen, buurthuizen, projecten voor haanlozen etc. Wie meer wil weten en zien is op 15 december tussen 11.00-14.30 uur van herte welkom. Leer lingen, oud-leerlingen en personeel staan klaar om u meer informatie te geven. Adres: Jan Kruijsenstraat 2, 5281 JL Boxtel, tel. 04116-84139. Op de eerste plaats kunt u beginnen met de deel nemende middenstanders in de goede volgorde te plaatsen, ze zijn genummerd van 1 t/m 32 (ook ondernemers die wel aan de aktie meedoen, doch waarvan geen foto wordt geplaatst hebben ’n nummer gekregen, zodat ze herkenbaar zijn). Het nummer vindt u duidelijk afgedrukt in de door bedoelde middenstander geplaatste adver tentie (de nummers blijven de hele periode cor responderen met dezelfde adverteerder). Naast het amfitheater ligt bospaviljoen ’De Ro de Lelie’, een boscafé dat ongeveer 50 personen kan herbergen. Bij het boscafé behoren een terras en een speel- tuintje. Naast het boscafé bevindt zich ’De Witte Lelie’, een poppentheater waar elke zaterdag een voor stelling wordt gegeven voor kinderen. Het boscafé ’De Rode Lelie’ is traditioneel het onderkomen van de theaterbezoekers. Anderen gebruiken ’De Rode Lelie’ als vertrekpunt voor een boswandeling, als einddoel van een dropping of gewoon als stek voor een gezellige middag. De komende wintermaanden is het Natuurthea ter alleen zaterdags en zondags geopend en is vrij te bezichtigen (behalve bij voorstellingen). De volgende stap die u moet doen is het herken nen van winkeliers. U zult zien dat in ’n aantal advertenties verspreid over de 4 weken) ’n foto is geplaatst van ’n Moergestelse ondernemer. De ze foto’s zijn echter niet bij de juiste ondernemer geplaatst (of misschien toch wel?). Het is zaak om de ondernemer te kennen en de letter die bij zijn foto staat over te brengen naar de lijst met na men. Op die manier krijgt u de ondernemer en de met zijn foto corresponderende letter. Die letters op de goede volgorde brengen u na 4 weken naar een slagzin (het was daarom verstan dig de afgelopen kranten te bewaren). In de laat ste aktiekrant, woensdag 19 december, staat een deelnameformulier afgedrukt dat u vervolgens in kunt vullen. U moet daarop invullen de naam van de ondernemer en de letter die bij hem hoort. Dat deelnameformulier moet ingeleverd zijn op ROSMALEN - Samen met de Historische Auto Ren Club maakt Autotron Rosmalen rond de feestdagen aan het eind van dit jaar een geweldig uitstapje mogelijk. Van 21 december tot en met 6 januari (behalve eerste Kerstdag) staat Auto tron Rosmalen geheel in het teken van het racen met historische auto’s. Dat betekent dat er zo’n 70 van de meest bijzondere racewagens te bewon deren zijn. Sommige ervan waren nooit eerder in Nederland. In alle gevallen gaat het om razendsnelle ’ouwet jes’ die in perfecte staat verkeren en tot presta ties in staat zijn waar menig moderne GTI van verbleekt. Ferrari’s, Alfa Romeo’s en unieke kostbare ’sigaren op wielen’ staan er naast toer- wagens uit de jaren vijftig en zestig, auto’s zoals u die een paar jaar geleden nog wel op straat te genkwam. Nu zijn zij door liefhebbers met gro te precisie veranderd in razendsnelle bolides. U ziet er klassieke Volvo’s maar bijvoorbeeld ook een razendsnelle rijdende hoedendoos: een heu se Fiat 500 in Abarth 695 SS-uitvoering. Er zal zelfs een ongerestaureerde Alfa Romeo wedstrijd- wagen uit de jaren dertig te bewonderen zijn, die wereldberoemd werd omdat een Franse zonder ling hem als een ’Slapende schoonheid’ buiten liet verroesten. De auto is zojuist gered en zal straks weer in z’n oude glorie rondrijden. Tijdens de Kerstvakantie is dit alles een gewel dig uitje voor het hele gezin. Want behalve de bij zondere auto’s zijn er ook leuke en spannende vi deobeelden van races uit het verleden te zien en is het inmiddels wereldberoemde Huis van de Toekomst te bezoeken. Het Huis is in kerstsfeer en de zingende kerstboom van de toekomst zingt toch nog steeds eeuwenoude kerstliedjes. Autotron Rosmalen is geopend van 21 december tot en met 6 januari van 11 tot 17 uur, eerste Kerstdag gesloten. De entreeprijs is 12,50 en voor kinderen van 4 tot 12 jaar 7,50. Peuters mogen gratis binnen. Een catalogus met alle in formatie over deze bijzondere auto’s is verkrijg baar voor vijf gulden. In de loop van november is de ’ontmoetingsgroep voor ouderen’ verhuisd van ’D’n Donk’ naar verzorgingshuis ’De Reuselhof Met deze nieuwe huisvesting wordt het mogelijk om beter in te spelen op de specifieke omstandig heden van de deelnemers aan deze ontmoe tingsgroep. De ontmoetingsgroep komt elke dinsdag bij el kaar in een eigen ruimte in ’De Reuselhof. De ontmoetingsgroep draagt ertoe bij dat oude ren zo lang mogelijk zelfstandig kunnen blijven wonen. Als het met de gezondheid wat minder wordt, dan kan er vaak een beroep gedaan worden op kinderen, buren of familie. Of op de hulp van organisaties als de gezinszorg, de wijkverpleging of het gecoördineerd oude renwerk. Hoewel het zelfstandig blijven wonen met behulp van al deze mensen en instellingen meestal wel lukt, kan er soms toch nog ’iets extra’s’ nodig zijn. Dat extra ’steuntje in de rug’ kan de ont moetingsgroep geven. De ’ontmoetingsdag’ bevat enkele vaste punten zoals ’s ochtends en 's middags samen koffie of thee drinken en tussen de middag gezamenlijk eten. Onder het motto ’niks moet - alles mag’ worden onder leiding allerlei dingen ondernomen. Bij voorbeeld lezen, het spelen van geheugenspellet jes, gymnastiek, handvaardigheid, kringgesprek, gezelschapsspelen, het doen van boodschappen, uitstapjes maken, wandelingen enz. Belangrijk in dit alles is het contact en de gezel ligheid met elkaar. Het programma loopt elke dinsdag van 10.30 uur tot 15.30 uur en indien nodig worden de deelne mers gehaald en gebracht. Ook is het mogelijk om, in overleg, aan een ge deelte van het programma mee te doen. Voor verdere informatie en aanmelding voor deelname kunt u contact opnemen met de heer H. van Kollenburg, directeur van ’De Reuselhof of met mevrouw M. van Tuijn, begeleidster van de ontmoetingsgroep. Telefoon ’De Reuselhof: 2222. Namens het Jongerenpastoraat, Anton Smits Het Natuurtheater ligt op een van de mooiste plekjes van Oisterwijk. Meer dan vijftig jaar ge leden werd het stenen amfitheater gebouwd, te gen een idyllisch natuurlijk dekor. Het theater is een ontwerp van gemeentearchi- tekt Bernhard Vriens die zich bij zijn werk heeft laten inspireren door het romeins amfitheater in de franse stad Orange. Rondom het theater waken terracotta muzen, dochters van Zeus, over het welzijn van akteurs en publiek. In het Natuurtheater worden zomers regelmatig voorstellingen gegeven. De open ruimte leent zich voor traditionele spelvormen zoals opera en komedie, maar ook operette, jeugd- en volksthea ter komen goed tot hun recht in de ruime groe ne entourage. "i.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 9