Ophalen oud papier in 1991 I 1 1 Speelfilm ,’t Waaike’ Eerste Kerstdag op MTV Pierevariété ’91 Kindertoneel bij %7cclci5 Vuurwerkprojekt van Buro Halt Tilburg e.o. 1990-1991 Fotogroep Moergestel KPJ-nieuws Première speelfilm wekt tevreden indruk y, I Alle medewerkenden aan de eerste Moergestelse speelfilm ,’t Waaike’ waren afgelopen vrijdag uitgenodigd om naar de eerste vertoning te ko men kijken. Na afloop van de één uur en drie kwartier durende film waren de aanwe zigen tevreden over het resultaat van bijna 2 jaar werken. Wanneer is de verkoop van vuurwerk toegestaan? Doelstellingen I Wat is wel en wat is niet toegestaan met vuurwerk? Aanpak Muziekvereniging ’Prinses Juliana’ Duur W oensdagavond Vlooienmarktspullen Consequenties als er toch vuurwerk in bezit is of wordt afgestoken Tips bij het kopen en afsteken van vuurwerk le Kerstdag uitzending F; F Script Lókaties Helemaal Moergestel 'MOERGESTEL NIEUWS' - WOENSDAG 12 DECEMBER 1990 ’n Kijkje tijdens ’n opnamedag van’t Waaike’, de speelfilm die op le Kerstdag wordt uitgezonden. - Op zaterdag 29 december 1990 van 5.00 uur tot 17.00 uur. Donderdag 13 december is al weer onze laatste bijeenkomst van dit jaar. Plaats van bijeenkomst is D’n Donk. Aanvang 20.00 uur. Op deze avond hebben wij onze plaatselijke fo tograaf Chris van de Bijgaart op bezoek. Het the ma van deze avond is candid-fotografïe. Het is de bedoeling dat eenieder een of meerdere foto’s meebrengt over dit onderwerp en deze zullen dan besproken worden. Tot donderdagavond. Een bijdrage leveren aan: - het terugdringen van overlast veroorzaakt door vuurwerk; - jongeren bewust maken van de consequenties van onjuist vuurwerkgebruik. Bestuur en leden Muziekvereniging ’Prinses Juliana’ Vuurwerk mag alleen voorhanden zijn oTafgesto- ken worden: - zondag 30 december 1990 van 8.00 uur tót 20.00 uur; - maandag 31 december 1990 na 8.00 uur; - dinsdag 1 januari 1991 voor 2.00 uur. Natuurlijk is het binnen deze tijden verboden om vuurwerk af te steken als er schade of gevaar voor mens en dier optreedt. Op alle andere tijden is vuurwerk verboden! Jongeren van 12 tot 18 jaar, die vuurwerk bij zich hebben of afsteken buiten de toegestane tijden, krijgen een procesverbaal en worden door de po litie naar HALT verwezen. HALT hanteert voor het vuurwerkprojekt een versnelde procedure. De procedure bestaat hier uit dat de jongeren, als vervanging van een trans- aktie door Justitie, 1 uur een educatief program ma van HALT moeten volgen en 3 uren gaan werken. Het educatieve programma bestaat o.a. uit het kijken naar een videofilm over de gevol gen van vuurwerk en het maken van opdrachten. Wanneer jongeren vuurwerk afsteken waardoor schade of gevaar voor ontstaat, is dit een gewo ne HALT zaak. Zo, na een vergeetachtig weekje zijn we er weer. Wat staat er deze keer zoal op het programma? 21 December a.s.: kerstviering met medewer king van het nu al legendarische bestuursgezel- schap. Kom kijken want hier valt zeker wat te lachen. Nieuwjaarsnacht: heb je al een kaart gekocht bij Guus of Jos? Zorg dat je er een hebt anders kan je geen toegang verleend worden. D’n Tob gaat om 00.30 uur open en zal doorgaan zolang jullie dat zelf willen. Zorg wel dat je vóór 02.00 uur binnen bent, want anders mag je officieel ook niet meer binnen. P.S.Dorst heb je niet meer als je bent geweest. De kookcursus: staat ook nog op de agenda. Na een geslaagde cursus vorig jaar is er weer een ver volg. Voor eventuele kookinformatie Guus Hoef nagels bellen. Dan natuurlijk onze zithoek in D’n Tob. Deze is bijna zover dat je ontspannen onder het genot van wat te drinken kunt gaan zitten kijken naar onze toekomstige Ceulemansen. Ja, want het bil jart is ook in aantocht. Kom dus gerust eens vrijdags langs want het is er altijd gezellig. Jongeren kunnen vanaf begin november 1990 tot half januari 1991 door de politie naar het vuur werkprojekt worden verwezen. van de maand. U kunt hiervoor bellen naar de volgende twee personen: T. van Nuenen, tel. 1713 en G. Antonis, tel. 1114. Bellen kan tot vrij dagavond 18.00 uur voor de zaterdag dat de spul len worden opgehaald. De mogelijkheid bestaat echter wel om, wanneer u uw spullen snel kwijt wilt, ze te brengen naar de opslagplaats aan de Oirschotsweg 41Dit kan iedere zaterdagmorgen tussen 10.00 en 12.00 uur. Wij hebben de afgelopen maanden ons uiterste beste gedaan om het nieuwe systeem naar beho ren te laten verlopen. U bent echter een ontzet tend belangrijke schakel in het proces. We doen dan ook een beroep op uw medewerking en ho pen dat u zich ook inzet om deze methode te doen slagen. Bij voorbaat dank! Op woensdagavond 2 januari 1991 starten wij met het ophalen van oud papier volgens een voor Moergestel nieuwe methode. Om deze methode te laten slagen, hebben we uw mede werking hard nodig. Daarom nogmaals een ver korte uitgave van het verleden week gepubli ceerde artikel. Omdat onze oud papier-bus dit jaar wel erg veel gebreken vertoonde en aan vervanging toe bleek te zijn en ook omdat mankracht een steeds gro ter probleem bleek te worden, hebben we enke le alternatieven voor het ophalen van oud papier onderzocht. Na een precieze afweging van alle voor- en nadelen van de verschillende methodes, kozen we voor het gebruik maken van een pers wagen. Concreet houdt de nieuwe methode het volgen de in: om de woensdagavond halen wij het pa pier bij u op volgens het huidige systeem van route oost en west (zie de indeling van de bei de routes). We beginnen om 18.00 uur met op halen. U zult dan een perswagen zien mei daar op twee van onze leden, die het oud papier in de wagen gooien. Voor u heeft deze manier een aan tal gevolgen, waarmee u rekening dient te hou den, namelijk: - Op de woensdagavonden nemen we enkel en alleen papier mee; - Er mag dus absoluut geen ander afval zoals plastic en tempex tussen het papier zitten (is dit wel het geval dan zijn wij genoodzaakt het pa pier te laten staan); - Zijn wij eenmaal uw deur voorbij, dan komen we niet meer terug (dit gebeurde nu nog wel eens); - Het papier moet zo compact mogelijk wegge zet worden (lege dozen in elkaar gevouwen, twee halfvolle tot een volle doos maken, e.d.). De nieuwe methode heeft consequenties voor het ophalen van de vlooienmarktspullen. Die spul len halen wij vanaf januari alleen nog maar op afspraak op en wel op iedere derde zaterdag - Op maandag 31 december 1990 van 5.00 uur tot 18.00 uur. - Jongeren, van 12 tot 18 jaar, die de vuurwer- kregels overtreden krijgen een procesverbaal en worden door de politie verwezen naar het Halt-buro; - Bij het Halt-buro krijgen de jongeren 1 uur een educatief programma; - Daarnaast moeten de jongeren 3 uur werken;' - Als het educatieve programma en het werken goed zijn uitgevoerd, wordt het procesverbaal ongedaan gemaakt; - Als het educatieve programma of het werken niet goed is gegaan, volgt er door Justitie een fors verhoogde boete. Koop vuurwerk in een winkel met vergunning Koop geen ’kindervuurwerk’ voor kleintjes Kies alleen vuurwerk met een Nederlandse ge bruiksaanwijzing Lees die gebruiksaanwijzing ruim vantevoren (dus niet om 12 uur ’s nachts) Steek alleen vuurwerk aan met een sigaret of een sigaar (dus niet met een lucifer of aan steker) Steek weigeraars nooit opnieuw aan Steek elk stuk vuurwerk apart aan Steek vuurwerk nooit in de hand af Zet vuurpijlen in een fles die gedeeltelijk met zand is gevuld 'Houd huisdieren binnen Ruim na het afsteken op straat de rommel weer op. gers, Noud Smits, Frank van den Meijdenberg, Heidi Rijnen, Eric Boogaers, Edward Hurkmans en de schrijver Ad de Beer zelf. De produktie en alles wat er bij kwam kijken was geheel in Moergestelse handen. Zoals gezegd leverde Moergestel TV een niet on belangrijke bijdrage aan dit alweer nieuwe cultu rele spektakelstuk van eigen bodem. Ed Hurk mans en Hans van Brunschot hanteerden de ca mera’s en monteerden samen met Ad de film. Leon Verhoeven leverde zijn aandeel als ’clapman’. ,,.A Alles bij elkaar zeer zeker de moeite waard om er le Kerstdag voor thuis te blijven en af te stem men op het kanaal van MTV. De vele komische verwikkelingen en situaties zullen u ongetwijfeld luchtig op de maag vallen tijdens de feestelijke kerstdagen... De uitzending begint om 16.00 uur (onder voor behoud). Volgende week komen we op deze speelfilm te rug en zullen de precieze uitzendtijden bekend maken want ook in de Kerstvakantie vindt nog ’n uitzending plaats. De film die ’Die Naetnloose Speelers’ in samen werking met MTV maakten is nog niet uitgezon den, of we vallen u alweer lastig met een nieuwe produktie. U? Nou ja: jij. Want, we zouden het bijna zijn vergeten met al die wagenspelen en dat gefilm, ’Die Naetnloose Speelers’ zijn nog altijd gespecialiseerd in kindertoneel. En we hebben dit jaar weer een verschrikkelijk leuk toneelstuk op de rol staan, getiteld: ’de Hebberd’. Er is feest op komst in het dorpje waarin ’de Hebberd’ woont. Want het dorp bestaat liefst ne genhonderd jaar. En er is al een feestcomité ge vormd. Maar ze hebben een foutje gemaakt. No taris Grijpstuiver, de Hebberd, is penning meester gemaakt om het geld voor het feest te be waren. En daar zit ’m net het probleem. Hij wil het geld wel bewaren maar niet uitgeven. En morgen al bestaat het dorp negenhonderd jaar, dus er moet volop gekocht worden. Spetter, de schilder, Spatje, zijn hulp, Juffrouw Amalia Stoet van Haspelaere, dame van stand, Ludovicus Bombast, generaal in ruste en Carmen, de bak kersvrouw: zij allemaal steken de koppen bij el kaar om de gierige notaris het geld toch nog af handig te maken. Geen gemakkelijk karwei! We spelen ook dit jaar twee keer in Moergestel, en wel op vrijdag 4 en zaterdag 5 januari. Alle bei de dagen beginnen we om half zeven, ’s avonds natuurlijk! Het toegangskaartje kost maar 2,50. En dan te bedenken dat je er nog limonade gratis bij krijgt. Tot ziens bij ’de Hebberd’! ROUTE OOST: Aanstede, Boonhofstraat, Bos straat, ’t Brieltje, Coolhof, Cruythof, De Dag- maet, Griete Veldeke, Herengoedstraat, Hofak- ker, Hogenackerstraat, Hopveld, Huysacker- straat, Voorbrugstraat, Vooskerbos, ’t Vunder- ke, De Werft, De Looyakker, Industrieweg, St. Janshof, St. Jansplein, Kasteellaan, Kerckac- kerstraat, Kerkstraat, Kloosterdreef, Klooster- laan, Kriekenakker, Kruysackerplein, Kruysac- kerstraat, Past, de Louwstraat. Mispelbos, Nieu- wenhoflaan, Oisterwijkseweg, Oostelvoortjes, Postelstraat, Raadhuisstraat, Raamackerstraat, Regenbeemdeke, Reuselhof, Ruymheuvel, De Scheerman, Schoolstraat, De Stappert en De Voorbeemt. ROUTE WEST: Burg. Bardoelstraat, Pr. Bea- trixstraat, Past, v/d Boogaardstraat, Pr. Christi- nastraat, Past, van Doorenstraat, D’n Duyp, Duyvekotstraat, Eysenbrand, Burg, van Hees wijkstraat, Pater Helmerplein, De Hoefkens, Hogendriesplein, Pr. Irenestraat, Past. Jans- senstraat, Korenstraat, Kromweistraat, Krijten- bogtstraat, Krijtestraat, De Lathouwer, Burg. Maeyerstraat, Pr. Margrietstraat, Burg. Poort straat, van Rijckevorsellaan, Storimanstraat, Til- burgseweg, Schout van de Wouwstraat. Gezien de vele positieve reakties op de vuur- werkprocedure vorig jaar heeft ook deze jaar wisseling het Halt Buro weer een vuurwerk projekt. Het vuurwerkprojekt wordt gehouden in al de gemeenten die zijn aangesloten bij het Halt-buro, te weten: Tilburg, Berkel-Enschot, Diessen, Dongen, Goirle, 's-Gravenmoer, Hilvarenbeek, Moergestel, Oisterwijk en Udenhout. Het script van de speelfilm werd ontleend aan het boek ’De zonen van vrouw Zeegers’ van Adriaan de Beer (voor ons Moergestelnaren beter bekend als Ad de Beer)Hij schreef het scenario voor de film en vulde de personele bezetting in. Ad vond vervolgens MTV bereid om hun medewerking aan het project te verlenen en daarmee kon een hartewens van Ad in vervulling gaan: het draai en van een eerste speelfilm. Ad zocht en vond geschikte lókaties. Bij Ad thuis, bij de families Coenen (Postelstraat), Na gel (Postelstraat), Lombaggy (Rootven), Kete laars (Oirschotseweg) en Hurkmans (Tilburgse- weg) vond hij ’n gastvrij onthaal. De film werd gemaakt met louter Moergestelse spelers en speelsters: Frans de Bresser, Jan van den Hurk, Jan Habraken, Jan van Elderen, Mien van den Boogaart, Ineke Klomberg, Stella de Beer, Tom Tacken, Toon Klomp, Ricky Mar tens, Antoon Peeters, Henk Boogaers, Jos Bur- Onder de hiervoor genoemde naam organiseert C.V. ’De Pierewaaiers’ op zaterdag 26 januari 1991 het traditionele sauwelen. Door alle perike len rond het voortbestaan van C.V. ’De Piere waaiers’ is de voorbereidingstijd echter kort ge worden en hierdoor kunnen helaas niet alle Moergestelse sauwelaars hun medewerking ver lenen. Dit is vooral spijtig omdat juist begin dit jaar in overleg mét de sauwelaars is besloten tot een nieuwe opzet van de sauwelavonden. Door de geschetste omstandigheden kan jammer ge noeg ook slechts één avond worden georgani-( seerd. De sauwelcommissie is er echter in geslaagd naast een aantal plaatselijke prominenten diverse pro vinciale topartiesten te konttakteren. Daarom kan nu afgesteld worden dat op 26 januari a.s. in ’Den Boogaard’ topamusement zal worden ge boden en dat ook de nieuwe vormgeving al enigs zins uit de verf zal komen. Dus reserveert u nu reeds deze datum voor Pierevariété ’91. In de komende weken zult u via dit blad nader worden geïnformeerd over programma van en kaartverkoop voor het Pierevariété ’91. Pagina 7

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 7