NEW YEARS NIGHT PARTY 1991 DEN BOOGAARD De Rode Lelie (Wijaazd Prijs is inclusief munten, surprise en snack Boscafé GEBROEDERS JANSSEN AANNEMERSBEDRIJF B.V. met optreden van MARCO BORSATO Entreeprijs f 25,— (minimum leeftijd voor toegang: 16 jaar) Ook 1991 wordt vast en zeker een goed bouwjaar! koffietafel, buffet, barbecue, pannekoeken Taxandria G&A zet zich in voor gehandicaptensport ’ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! BON Iedere zaterdag en zondag geopend vanaf 11.00 uur (en op afspraak) Tel. 04242-83225 of 84663 (eig. Cees en Sjan Marsé) bungalow- en villabouw fabrieksbouw woningbouw renovatie en nieuwbouw Oisterwijkseweg 32 5066 XD Moergestel Telefoon 04243 - 3604 machinaal houtbewerking verkoop woningen vrijblijvend prijsopgave gratis adviezen i^.| Kaarten zijn verkrijgbaar bij: St. Jansplein 5 - Moergestel ."Y Wisseling Adventsbrief gt^n&S^thoofd 'n£ Natuurt heater Oisterwijk 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 12 DECEMBER 1990 •r Naam Straat Woonplaats Telefoon Oisterwijkseweg). Piet woont nu in Oister wijk en Cor in de Burg. Bardoelstraat (zij is getrouwd met Cees Spaninks). Zo’n twee jaar geleden begon de interesse van en kele bestuursleden van Taxandria, afdeling Gym nastiek en Atletiek uit Oisterwijk voor de ver standelijk gehandicaptensport. Men wist toen nog niet dat ook de oudervereniging zich oriën teerde onder de Oisterwijkse sportverenigingen om de mogelijkheden voor verstandelijk gehan dicaptensport te onderzoeken. Een jaar geleden vonden zij elkaar en dat resulteerde in de tot standkoming van een gymnastiek/atletiek les voor deze nieuwe groep sporters. De oudervereniging behartigt de belangen van zo’n 200 kinderen tussen de 6 en 18 jaar in deze regio. Daaronder vallen ondermeer Berkel-En- schot, Udenhout, Haaren en Moergestel. Taxandria G&A verwacht dan ook, dat er snel Uw ’Zoekertjes’ kunt u uitsluitend tegen kontante betaling opgeven bij ons redaktie-adres: Oisterwijkseweg 43, Moergestel. Ook kunt u gebruik maken van onderstaande bon (gewoon stukje papier mag ook). Wilt u de bon duidelijk invullen? Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nr. betaalt u f 2,50 extra. De opgave moet uiterlijk de zondagavond vóór plaatsing in ons bezit zijn. (Bon geld in envelop in de bus stoppen s.v.p.l) De heer J. Nijtmans heeft vele jaren de funktie van penningmeester vervuld in het parochie bestuur. De heer P. van lersel heeft zich nu be reid verklaard deze taak over te nemen. Veel dank aan de heer J. Nijtmans die sinds septem ber 1977 op een uitstekende en deskundige wij ze de financiën heeft beheerd. Ook is er in de parochie een verandering ten aan zien van de organist. Mevr, van Sprang en de heer T. van Gils vullen samen de vakature op die was ontstaan na het vertrek van Mevr. Diana Nijman. De Raad van Kerken in Nederland heeft de vol gende adventsbrief verstuurd naar alle parochies: Zusters en broeders, Aan het begin van de adventstijd willen wij, met elkaar verbonden in de Raad van Kerken, ons met een kort woord tot u richten. Een woord over datgene wat juist in deze tijd van het jaar aanleiding geeft tot bezinning. In de adventstijd wordt gesproken van hoop en verwachting. Dat zijn kernwoorden bij het uit zien naar de komst van Jezus Christus, Gods ge liefde zoon, het licht van de wereld, maar ook kernwoorden voor het leven van de christelijke geloofsgemeenschap. Wij willen u aanmoedigen en oproepen als gemeente of parochie een haard van hoop en verwachting te zijn. Een haard van hoop en verwachting: - tegenover de zorgen over het lot van de schep ping en de levensmogelijkheden van toekom stige generaties; - tegenover de angst voor de toekomst die wij on danks of juist vanwege al onze technische ver worvenheden, niet in handen hebben; - tegenover de onzekerheid, opgeroepen door wat wij voor ogen hebben: zowel de zorgwek kende situatie van onze wereld als de eigen per soonlijke problemen; - tegenover de kortzichtigheid, die ons doet den ken of zeggen: ’Als eenling bereik ik niets’ of ’zo zijn mensen nu eenmaal’ of ’waarom zou ik delen als anderen het niet doen?’ Een haard van hoop en verwachting. Een christe lijke geloofsgemeenschap kan dat zijn als zij zich laat leiden door de stem van die hoopgevende mens, wiens geboorte wij met Kerstmis vieren. In Jezus Christus zijn Gods bedoelingen met ons mensen zichtbaar geworden. Jezus en Zijn leer lingen plaatsen hoop tegenover angst en kortzich tigheid. Wie arm is, gaat voorop, voor wie afge schreven was, is er toekomst, bange mensen wor den opgericht en onzekeren gesterkt, zelfs blijkt de dood niet het laatste woord te hebben. In plaats van te blijven stilstaan bij het onmogelij ke heeft Jezus gezocht naar wat wel anders kon. Hoop was het vuur in zijn leven. Ieder jaar opnieuw bereiden wij ons voor op de viering van de komst van Hem, die ons oproept niet alleen hoopvol, maar ook - in zijn spoor - hoopgevend te leven. Hoop is - waar geloof is; - waar wij het visioen van de gerechtigheid hoog houden tegenover kortzichtigheid; Pagina 5 een tweede les bij zal komen. Het voornemen is om in januari 1991 te gaan starten op de woensdag- en donderdagmiddag. Voor die tijd moeten er nog een aantal zaken geregeld worden. In samenwerking met de N.S.G. (Nederlandse Sportbond voor Geestelijk gehandicapten) wordt daar aan gewerkt. In 1991 zullen ook enkele vrij willigers opgeleid gaan worden voor het lesgeven aan deze kinderen. Er heeft zich een aantal vrij willigers bij ons aangemeld, maar wij zijn naarstig op zoek naar uitbreiding van het vrijwilligers- bestand. Verstandelijk gehandicapten vragen een enorm intensieve begeleiding. Wij doen een drin gend beroep op u. Voor belangstellenden is er een voorlichtingsa vond georganiseerd. Deze zal worden gehouden op donderdag 13 december 1990 in de foyer van het sportgebouw ’De Wouwers’ aan de Burg. Verwielstraat 14 te Oisterwijk. Aanvang 20.00 uur. Heeft u interesse, neem dan kontakt op met de heer P. Bakkenes, tel. 04242-88652. - waar wij zoeken naar nieuwe mogelijkheden in plaats van te beklemtonen wat nu eenmaal niet anders kan; - waar verontwaardiging is over onrecht, over de vernietiging van mens en milieu; - waar wij niet schromen ons eigen aandeel aan onrecht en onvrede te erkennen en uitzien naar vergeving en vernieuwing; - waar liefde is, liefdevolle aandacht voor ande ren zo goed als voor onszelf. Het geloof is de hoop dat het anders kan en dat wij, mensen, kunnen veranderen. Bij het begin van de Advent roepen wij elkaar op te overwegen waaraan wij onze hoop en verwach ting ontlenen en hoe wij zelf haard van hoop en verwachting kunnen zijn in onze eigen situatie. Wij wensen u daartoe alle vreugde, volharding en vindingrijkheid op weg naar een kerstfeest dat mag klinken als een klok. De genade van onze Heer Jezus Christus zij met u allen. gemeentehuis van Moergestel. Er zullen o.a. foto’s te zien zijn, olieverfschilde rijen, aquarellen, kalligrafie, kleurpotlood-teke- ningen, handvorm aardewerk, glasgraveren, pen tekeningen en fantasiepoppen. U kunt er werk zien van Bertus van Berkel, King Cornelissen, Ton van Elsdingen, Jan Geerts, Ma ry de Klerk, Lia Oerlemans, Ria Kromhof, Leo Roosen, Piet van de Schoot, Annemie van Seters, Tosca van Waelsden, Wim Willems, Ria Verto gen, Jeu Houben en Frans Hurkmans. De expositie wordt zondag 23 december om 12.30 uur geopend. Men kan in de Burgerzaal te recht op zon- en feestdagen van 12.00 tot 17.00 uur en tijdens werkdagen van 9.00 tot 16.00 uur. De expositie is op le kerstdag en op de zaterda gen gesloten. Volgend week stellen we in een uitgebreid arti kel de deelnemers nader aan u voor. t/m 10 regels f7,50 t/m 6 regels f5,- We kregen nogal wat foto’s van schoolkinde ren. Dit is er weer een. Wie is het? De foto van vorige week. We vertelden er bij dat het broer en zus was. Het waren Piet en Dit jaar nemen maar liefst 15 Moergestelse per sonen deel aan de jaarlijkse terugkerende expo sitie ’Moergestel KreatieP ’n Tentoonstelling die een indruk geeft van wat mensen in hun vrije tijd zoal doen op het krea- tieve vlak. De gemeente Moergestel geeft deze ’kunstenaars’ telkenjare de gelegenheid hun werk te tonen. De expositie zal dit keer gehouden worden van zondag 23 december 1990 t/m dinsdag 8 januari

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 5