G.Klomberg neemt afscheid van de Boszichtschool I I Nu 4 weken lang grandioze wedstrijd Moergestelse winkeliers in 'Moergestel-Nieuws' Stomerij Palthe voor nóg betere service! I Kerstnummer ’Moergestel-Nieuws’ Jr Chris van Raak bloemsierkunst Werkgroep ’Fietspad O.O.M. (Oirschot-Oisterwijk- Moergestel). Verkoop kerststukjes jeugd Audacia Moergestel-kalender Kerkstraat 16, Moergestel, Tel. 3612 Zondag receptie van 11.00 tot 13.00 uur Het Bestuur nodigt alle belangstellenden uit voor de afscheidsreceptie op zondag 16 december 1990 van 11.00 tot 13.00 uur in de Boszichtschool, Bosstraat 1 te Moergestel. Per 1 januari 1991 zal de Heer G. Klomberg, direkteur van de Boszichtschool te Moergestel, gebruik maken van de V.U.T.-regeling. Volgende week woensdag verschijnt het Kerstnummer van ’Moergestel- Nieuws’. Omdat deze krant nogal wat aandacht vergt vragen wij u om kopij ZO VROEG MOGELIJK in te leveren. Graag zouden we vrijdagavond zoveel mogelijk binnen hebben! Behoort u tot de bedrijven, personen of vereniging die wij niet jaarlijks benaderen voor ’n Kerst- en Nieuwjaarswens dan gelieve u kontakt met ons op te nemen. Voor alle duidelijkheid: er worden geen wensen in redaktionele vorm geplaatst! Op de woensdagen 26 december en 2 januari verschijnt ’Moergestel-Nieuws’ niet. Bij van Dijk Stoffen in Moergestel DE WARME BAKKER JOHN MENSINK KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 Nog ruim anderhalve week en dan neemt de heer G. Klomberg afscheid als directeur van de basisschool ’Boszicht’. Ter gelegenheid daarvan vindt komende zondag tussen 11.00 en 13.00 uur een receptie plaats in het schoolgebouw waarbij hij hoopt nog eens vele oud-leerlingen te ontmoeten. Vrije tijd 1959... Veranderingen op school VUT-regeling Receptie 15e Jaargang - Nr. 648 WOENSDAG 12 DECEMBER 1990 Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. Namens de 'Stichting het Katholieke Schoolbestuur van Moergestel’, W. Verhoeven, voorzitter J. Roosen, secretaris Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Deze werkgroep heeft de afgelopen week ’n brief doen uitgaan met daarin de volgende tekst: Aan alle belanghebbenden, x MOERGESTEL >2 De verkopers hebben inmiddels hun ronde ge daan. Mochten ze bij u aan de gesloten deur ge weest zijn en hebt u dus nog niet de kans gehad deze prachtige Moergestelse kalender te kopen, dan kunt u alsnog een exemplaar verkrijgen bij Klaas Smits, Kruysackerstraat 20 of Chris van de Bijgaart Fotografie, Rootven 26. De prijs van de kalender bedraagt slechts 3,50. Ook dit jaar komen de pupillen van S.V. ’Auda cia’ weer bij u aan de deur en wel op zaterdag middag 15 december met de vraag of u onze jeugd wilt steunen door het kopen van een kerststukje a 4,50. De opbrengst komt geheel ten goede aan onze jonge voetballers. Angst echter om de vrije tijd door te komen heeft de heer Klomberg niet. Al vanaf 1957 bekleedt hij ’n functie in de toto-lotto commissie Tilburg en in Den Bosch doet hij dat voor de K.N.V.B. In Moergestel zorgt hij er al evenzovele jaren voor dat de formulieren die door Roef! en Auda cia verzameld worden op tijd in Tilburg zijn. Verder is hij ’n verwoed bridger en zwemmer. Zo neemt hij in de Kerstvakantie al voor de 14e keer deel aan de Zwemvierdaagse in Oisterwijk. Daarnaast zijn er plannen om wat kopieerwerk te gaan doen voor verenigingen e.d. En ook toe komstige trouwlustigen zullen in de nabije toe komst bij hem bijv, de ’misboekjes’ kunnen la ten maken. Nee, stilzitten is er bepaald nog niet bij, daar is hij nog veel te enthousiast en energiek voor. En eigenlijk is het ook zo’, zegt hij met gepaste trots, ’dat ik nu ook wat meer tijd ga krijgen voor mijn 7 kleinkinderen In 1959 komt G. Klomberg als hoofd naar de Moergestelse St. Jozefschool. Dat betekende voor de leerlingen een totale ommezwaai want te gelijkertijd met zijn komst, en die van een paar van zijn collega’s, wordt het ’broeders’tijdperk afgesloten en wordt het lesgeven overgenomen door uitsluitend ’meesters’. Onwillekeurig roept een gesprek met hem aller lei herinneringen opAls leerling uit de eer ste groep in zijn klas is me altijd bijgebleven dat er voor het eerst door de leerkrachten in het klaslokaal werd koffie gedronken. Om beurten moesten we (dagelijks vers) melk gaan halen op het ’boterfabriek’ achter de school. In het gezel schap van een lekkere sigaar (die ik menigmaal bij Snelders in de Schoolstraat mocht gaan ko pen) kon ’mister’ Klomberg ’s morgens heerlijk genieten van zijn beker koffie. Anno 1990 vertelt hij met plezier al zo’n 50 kin deren van ’mijn’ leeftijdgenoten in de klas te heb ben gehad De heer Klomberg heeft in de 31 jaren Boszicht school nogal wat veranderingen meegemaakt. Onder zijn leiding werd de hele school o.a. voor zien van nieuwe meubilair; de overstap van jongens- naar gemengde school vond plaats en het schoolkamp werd ingevoerd. Maar liefst 23 jaar staat hij al aan het hoofd van deze jaarlijkse uitstap met (vroeger 6e klas) groep 8. Begonnen in Otterlo, vervolgens Hilvarenbeek om via Westelbeers terecht te komen bij de familie Ver meulen in Netersel. Nu al voor het 12e jaar is men er een graag geziene gast geweest en de heer Klomberg is er vriend aan huis. Nu, op 63-jarige leeftijd, gaat G. (voor vrienden Gerard) Klomberg het onderwijs vaarwel zeggen en gebruik maken van de VUT-regeling. Hij staat er niet echt op te springen om afscheid te nemen. Hij verklaart dat hij er best moeite mee zal hebben. Eigenlijk kan dat ook niet anders, want de Boszichtschool is ’n stuk levenswerk van L.S., Onze werkgroep is al enige tijd bezig te ijveren voor fietspaden van Oirschot naar Moergestel, van Moergestel naar Tilburg en van Oirschot naar Oisterwijk. Op dit moment ligt er een plan bij de provincie: ’Bereikbaarheidsplan Parkland Zuid-Oost’, waar deze fietspaden deel van uit maken. In dit plan wordt gesproken over een subsidie van 80% van de totale kosten. Om te voorkomen dat opnieuw de fietser, de meest kwetsbare weggebruiker, de dupe wordt, hebben wij in samenwerking met de fietsers bond, afdelingen Tilburg en Eindhoven, een ak- tieplan gemaakt om, met de steun van u en de ge hele bevolking van Moergestel, Oirschot, Oister wijk en Berkel-Enschot, de gemeenteraden van deze gemeenten te overtuigen van de noodzaak van deze fietspaden. De aktie vindt plaats op zondag 16 december a.s. Een aantal leden van de fietsersbond ENFB en inwoners van de betrokken gemeenten starten om 11.00 uur in de centra van Oirschot, Oister wijk en Moergestel om vervolgens naar het cen trale punt te fietsen. Dit is bij P. Theuns, Oir- schotseweg 78, Moergestel. Bij deze bijeenkomst zijn leden van de gemeenteraden en mensen van de provincie aanwezig. lederen kan (moet) mee fietsen. Zondag 16 december om 11.00 uur verzamelen in: Oirschot op de Markt; Oisterwijk bij het gemeentehuis; Moergestel op het St. Jansplein. Voor nadere informatie kunt u bellen: 04243 - 1161. a.s. Zondag biedt het Schoolbestuur de scheiden de directeur een receptie aan op de Boszicht school. Leerlingen, hun ouders, en ook (vooral) oud-leerlingen zijn daar van harte welkom om hem nog eens de hand te schudden. Van 11.00 tot 13.00 uur vindt deze receptie plaats. Vooral oud-leerlingen, zo benadrukt hij nog eens, zouden me geen groter plezier kunnen doen dan zich nog eens te laten zien.... Nou, wij van ’Moergestel-Nieuws’ zullen er ze ker zijn, maar wensen de heer Klomberg samen met zijn vrouw, nu alvast nog vele fijne jaren toe. Dat het u goed moge gaan Oud-leerling M.O. ’n man die er altijd mee bezig was, waarvoor nooit iets te veel was om voor ’zijn’ school te doen.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 1