Tamboers winnen Bondskampioenschap 1 1 Dag 1990... Hallo 1991! Weer verrassend succes voor Drumfanfare Moergestel 290 punten het bondskampioenschap in ’s-Hertogenbosch te winnen. I NU 4 'weU^ds*r,j<1 grandio2® w>nHe,ie' Openbare besluitenlijst vergadering kollege van B&W Beste showkorps van ’De Efteling’, 2e prijs in Nieuwkuyk, le prijs in Rij en tijdens het Twilight festival, le prijs met promotie voor de majoret tes tijdens het bondsconcours, le prijs voor de tamboers en, last but not least, sloten de tamboers 1990 succesvol af door afgelopen zondag met Gemeenteraadsvergadering JUWELIER - HORLOGER Mode van de juwelier Pagina 19 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 12 DECEMBER 1990 I8 Instructeur Ludwig Smits (archieffoto). ■a a Openbare Werken Een brandgang nabij de Huysackerstraat wordt geschoond, doch er worden geen bomen gerooid. In het voorjaar 1991 zal het schilderwerk aan de openbare bibliotheek worden uitgevoerd. Een brief van de Heidemij m.b.t. het opstellen van rioolbeheersplannen wordt voor kennisge ving aangenomen. De schade aan een drukrioolkast wordt hersteld. De KPJ wordt een drank- en horecavergunning verleend voor ’D’n Tob’. Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting Een bezwaarschrift van een inwoner tegen aan schrijving tot toepassing van bestuursdwang wordt ongegrond verklaard. Welzijn Het verslag van de bespreking met de Stichting Welzijn Ouderen wordt voor kennisgeving aan genomen. Het aanvraagformulier Kinderopvang 1991 wordt ingediend met een opgave van extra kind plaatsen. Het provinciaal Woonwagenplan 1991-1996 wordt voor kennisgeving aangenomen. Verleende bouwvergunningen De volgende bouwvergunningen worden ver leend: - R. Koopmans, De Hoefkens 35 voor het uit breiden van de woning; - J.N.P.M. van Kerkoerle, Eysenbrand 29 voor het plaatsen van een erfafscheiding; -J.F.A. van Esch, Schoolstraat 46 voor de bouw van een benzineverkooppunt op de hoek School- straat/Akkerweg Hinderwet Vergunningen ingevolge de Hinderwet worden verleend aan: - P.C. Kouwenberg, Hild 22 voor een var- kensmesterij, rundvee- en kal verhouden j Een vergunning ingevolge de Hinderwet wordt geweigerd aan de Maatschap van de Wouw, Pij- nendijk 4/Heuvelstraat 26. Een melding ingevolge de Hinderwet van J.F.A. van Esch, Schoolstraat 46 inzake het op te richten benzineverkooppunt aan de Schoolstraat/Akkerweg wordt voor kennisgeving aangenomen. APV/Bijzondere Wetten Zeehengelclub ,’t Centrum’, wordt een loterij- vergunning verleend. Een gegadigde wordt een standplaats op de weekmarkt toegekend voor de verkoop van le derwaren. GEMEENTEHUIS: Raadhuisstraat 21postadres Postbus 90, 5066 ZH Moergestel, telefoon 04243-1235 (alléén tijdens openingsuren); geopend: 9.00-12.30 uur. OPENBARE WERKEN. Kloosterdreef 2, Moergestel. Telefoon: tijdens kantooruren 04243-1235 na kantooruren: - technische storingen zoals riolering, wegen, centrale antenne-inrichting e.d. 04243-1244 (hebt u bij centrale antenne eigen apparatuur gecontroleerd?) Klein chemisch afval: kunt u wekelijks inleveren op de dienst voor open bare werken op vrijdag van 15.00-16.00 uur. Grof huisvuil: wordt elke eerste maandag van de maand opgehaald na melding op het gemeentehuis, tel. 04243-1235. Landbouwplastic: kunt u op alle werkdagen na telefonische afspraak inleveren op de dienst voor openbare werken, uit sluitend schoon en handzaam gebundeld. WEEKMARKT: elke vrijdagmiddag van 13.30-17.00 uur. SPREEKUREN KOLLEGE VAN B W: Burgemeester: na afspraak Wethouders A.J.G.M. v/d Meijdenberg en Th.N. Op 't Hoog op maandagavond van 19.00-20.00 uur. De 290 behaalde punten tijdens het kampioen schap betekenen een nog steeds stijgende lijn: zij zouden bij het bondsconcours een le prijs met promotie hebben betekend. Tijdens het con cours, enkele maanden geleden pas, werden 281,5 punten behaald. Natuurlijk gaan op de eerste plaats onze felicita ties uit naar alia tamboers, maar speciaal willen wij langs deze weg een extra compliment geven aan instructeur Ludwig Smits. Ludwig: GEWELDIG! wat je in korte tijd met de groep hebt bereikt! Vroeg (voor de zondag) waren alle tamboers om 9.30 uur bij ’D’n Donk’aanwezig. Zoals wij en kele geleden reeds meldden, waren zij uitgeno digd om deel te nemen aan het bondskampioen schap marswedstrijden in het bisdom Den Bosch, deze keer georganiseerd door de Federatie van Katholieke Muziekbonden in Nederland. Wederom moesten zij om 12.00 uur het spits af bijtem Als stilstaand werk werd uitgevoerd: ’Kroon- keus’ van S. Egberts en als marcherend werk: ’Wedstrijdmars no 6’ van A. van Veluwen. van deze mensen om een vergoeding te krijgen voor het gebruik van hun produkten. Ook het Ministerie van WVC betaalt een deel van de leen- vergoeding. Per 1 januari 1991 wordt het bedrag dat de bi bliotheek moet betalen voor deze leenvergoeding opnieuw verdubbeld. We zien ons hierdoor he laas gedwongen de abonnementsgelden te verhogen. Vanaf 1 januari gelden de volgende tarieven: Jeugd tot en met 17 jaargratis Volwassenen 18 t/m 20 jaar14,- Volwassenen van 21 t/m 64 jaar24,- Volwassenen boven 65 jaar14,- Als binnen een gezin een gezinslid een abonne ment van 24,- heeft, bedraagt het tarief voor de volgende gezinsleden vanaf 21 jaar 14,-. Dit zelfde tarief geldt voor mensen met een CJP of een Pas 65. In de vergadering van het Kollege van burge meester en wethouders van 27 november 1990 zijn o.a. de volgende besluiten genomen: Ingekomen stukken Een aantal ingekomen stukken wordt voor ken nisgeving aangenomen: Dit betreft o.a.: - Het verslag van de bespreking met het bestuur van de Stichting Katholiek Onderwijs; - De reaktie van het SMB op het onderzoek VW-struktuur Noord-Brabant. Nog even en 1990 is alweer voorbij. De laatste weken van dit jaar en de eerste week van 1991 verkeert de Openbare Bibliotheek in kerstsfeer. Tot 6 januari (Driekoningen) is in de bibliotheek tijdens de openingsuren een tentoon stelling van kerstboeken te zien. Behalve boeken met kerstverhalen, treft u er ook boeken aan met knutsel- en doe-het-zelf-ideetjes om voor of tij dens de kerstdagen gezellig bezig te zijn. In de laatste week van dit jaar is de bibliotheek gesloten op maandag 24, dinsdag 25 en woens dag 26 december. Op donderdag 27 en vrijdag 28 december is de bibliotheek normaal open. Op maandag 31 de cember is de bibliotheek slechts tot 16.30 uur open. Dinsdag 1 januari is de bibliotheek dicht en vanaf woensdag 2 januari is de bibliotheek weer op de normale tijden geopend. De bibliotheek is echter genoodzaakt om per 1 ja nuari 1991 de contributie te verhogen. Sinds 1-1-1987 zijn de Openbare Bibliotheken in Ne derland wettelijk verplicht een jaarlijkse bijdra ge te betalen aan schrijvers en uitgevers, de zo genaamde leenvergoeding. Daarmee wordt tegemoetgekomen aan de wens fraktie. 21Afscheid van de heer J.P.A.F. Vriens als lid van de gemeenteraad. 22. Sluiting. Donderdag 13 december om 19.30 uur in het ge meentehuis. De agenda: 1. Opening. 2. Trekking stemmingsnummer. 3. Vaststelling van de notulen van de openba re vergadering van 15 november 1990. 4. Ingekomen stukken en mededelingen. 5. A. Onderzoek van de geloofsbrieven en beslissing omtrent toelating van het nieuw benoemd raadslid de heer Chr. J.P.C. de Veer. B. Voorziening vakatures in kommissies. 6. Voorstel tot het vaststellen van de Verorde ning Kinderopvang. 7. Voorstel tot het vaststellen van de Monu mentennotitie alsmede de Monumentenve rordening en het benoemen van de leden van de kommissie. 8. Voorstel tot vaststelling van het schoolwerk- plandeel: ’uitgangspunten en algemene doel stellingen’, inklusief de veranderingspara- graaf en het ontwikkelingsplan voor de open bare basisschool ’De Bienekebolders’ voor de periode 1990/1992. 9. Voorstel tot het afwijzen van het verzoek van de muziekvereniging ’Prinses Juliana’ om eenmalige subsidie ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de vriendschapsband met de Duitse Musikkapelle Heiden. 10. Voorstel tot het nemen van een voorberei- dingsbesluit ex artikel 21 van de Wet Ruim telijke Ordening ten behoeve van twee ge deelten van het bestemmingsplan Papenac- ker. 11. Voorstel tot aan- en verkoop van gronden van J.F.A. van Esch te Moergestel. 12. Voorstel tot vaststelling tarieven gemeente lijke akkommodaties 1991. 13. Voorstel tot wijziging van de Verordening op de heffing en invordering van staangeld woonwagencentrum Moergestel. 14. Voorstel tot het geven van machtiging aan burgemeester en wethouders tot het aangaan van kasgeldleningen gedurende het jaar 1991. 15. Voorstel tot vaststelling van het krediet in rekening-courant voor 1991 op 1.200.000,- 16. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de verbouwing en inrichting van Openbare Werken. 17. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de aanleg van een fietspad langs de Akkerweg. 18. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de vervanging van de schrobmachine in de sportzaal. 19. Voorstel tot het aanbieden van de begrotin gen van de algemene dienst en het gemeen telijk woningbedrijf voor het jaar 1991. 20. Beantwoording schriftelijke vragen PGB- fraktie. Rootven 47 - Moergestel - Telefoon 04243 - 1393 GOUD

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 19