-fl Het korenconcert a.s. zaterdag I Zou het een junkie zijn? Safaripark Beekse Bergen ook in kerstperiode de moeite waard WAT IS UW HUIS WAARD? Welke waarde? Kosten Epilepsiebestrijding: staat of valt met uw steun! Neushooms, levende fossielen? Dierenkerstdiner MH Pagina 15 MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 12 DECEMBER 1990 14 De makelaar kan het u vertellen Wat krijgen we nou? >el ot de Zoals wij enkele weken geleden reeds vermeld den, vindt a.s. zaterdagavond 15 december het concert plaats van de Moergestelse koren. De volksmond zegt dat een huis waard is ’wat de gek er voor geeft’. Tot op zekere hoogte is dat wel waar, elk huis heeft een subjectieve waarde. Alleen zal deze subjectieve waarde voor de eigenaar an ders liggen dan voor de potentiële koper. Daarom zal er op een ge- Een taxatie biedt dan uitkomst. U kunt daarvoor terecht bij een erkende makelaar. Ook als u niet van plan bent uw woning te verkopen, kunt u de makelaar een taxatie laten verrichten. Het best kunt u uw woning laten taxeren door een beëdigd make laar. Deze makelaars zijn niet alleen bevoegd tot het officieel taxeren van onroerend goed, maar zij zijn er ook zeer ervaren in. Zo kunt u ervan verzekerd zijn, dat u over een goed taxatie- rapport beschikt, dat bruikbaar is voor het doel waarvoor het ge maakt is. waarde van de bewoonde staat gehanteerd, hetgeen weer een andere waarde is dan die welke geldt voor de onroerend goed belasting. De brandverzekeraar is geïnteresseerd in de herbouw waarde en de hypotheekver strekker is geïnteresseerd in de executiewaarde. De hypotheek- instelling zal bij het vaststellen van de te verstrekkken hypo theek zich baseren op de execu tiewaarde, die overeenkomt met ongeveer tachtig procent van de opbrengst van de woning bij vrije verkoop. Op veilingen wor den meestal lage prijzen betaald voor huizen. geeft tot taxatie zal deze de kos ten daarvan veelal doorbereke nen. Een huis heeft immers vele waarden. Wie een huis wil ko pen is geïnteresseerd in de ver koopwaarde. Bij aangifte voor de vermogensbelasting wordt de et g- gs De kosten van een taxatie han gen af van het getaxeerde be drag en variëren van 0,125 tot 0,2 procent met een minimum van 135 gulden, exclusief B'BW» De kosten van een taxatie ko- ^Onwetendheid over epilepsie heeft zeer ver velende gevolgen. Stelt u zich eens voor, daar ligt u dan. Overgeleverd aan het oordeel van voorbijgangers. Als ‘vallende ziekte’ is epilepsie nog het meest bekend. Aanvallen leiden nogal eens tot onbe houwen opmerkingen. Nationaal Epilepsie Fonds-De Macht van het Kleine, tel. (030) 660144, giro 34781 brengt met o.a. een selectie uit ’Banditenstrei- che’. Vervolgens vinden optredens plaats van respec tievelijk Ouderenkoor ’Echo’; Gemengd Koor ’Crescendo’, Gregoriaans Koor en Gemengd R.K. Kerkkoor ’Cantante Domino’. Zij zingen allen eigen repertoire, waarvan enke le liederen al duidelijk in het teken staan van het Kerstfeest. Voor iedereen alvast een gelegenheid om in de goede stemming te komen. U bent dan ook van harte welkom! het concert, dat plaatsvindt in ’Den Boogaard’ begint zaterdagavond om 20.15 uur. aangekleed. Bij de apen wordt een heus kerst vuur ontstoken. Wat heeft het Safari-programma de bezoeker ver der te bieden? Heel wat! In de wandelsafari, naast de flamingovijver, is in het kader van de ge zamenlijke dierenparkactie ’Zorgen voor dieren’ een tentoonstelling te zien met als thema voe ding. De tentoonstelling maakt voor jong en oud inzichtelijk wat er allemaal komt kijken om de dieren uit alle delen van de wereld het juiste voedsel voor te schotelen. Ook de medische zorg voor de beesten wordt belicht door een film in het Safarirestaurant. ies in lo- io- !e- si- In de Rest-Oase, de gezellige koffieshop in de wandelsafari, vindt de bezoeker een interessan te expositie over de neushoorn. De ontwikkeling van de neushoorn door de eeuwen wordt uitge beeld evenals het leven van de verschillende soor ten anno nu. In het park is de witte- of breedlipneushoorn woonachtig. Deze soort leeft in kleine familie groepen van één mannetje en drie tot vijf vrouw tjes en hun kroost. Spoedig verwachten de me dewerkers van het park gezinsuitbreiding bij de ze dikhuiden! Ontdanks het ontbreken van de safariboot en de roofvogel demonstratie is en blijft een bezoek aan Safaripark Beekse Bergen zeker de moeite waard in deze tijd van het jaar. Het park is dagelijk geopend van 10.00 tot 15.30 uur. De entreeprijs bedraagt 7,50. Kinderen tot vier jaar mogen gratis naar binnen. geven moment toch een objectieve waarde bepaald moeten worden om te weten wat uw huis of het huis waarnaar uw belangstelling uitgaat, werkelijk waard is. Het lot van mensen met epilepsie gaat u aan. Bijwerkingen van medicijnen,buitengesloten worden, beledigende reacties bij een aanval. Onzekerheid. Wanneer komt de volgende aan val? Wie is de volgende die met epilepsie te maken krijgt? Epilepsie kiest haar slachtoffers willekeurig, plotseling. Hypotheekinstellingen eisen dikwijls een taxatierapport om te weten of de waarde van een huis groot genoeg is om als on derpand te dienen. De geldver- schaffer bepaalt aan de hand daarvan de hoogte van te ver strekken hypotheek. Een taxatie immers zal het ant woord geven op de vraag wat de reële waarde is van een bepaalde woning. men meestal voor rekening van de cliënt. Wanneer de hypo theekverstrekker opdracht December is bij uitstek de maand waarin bij zonder aandacht wordt besteed aan sfeer en ge zelligheid in huiselijke kring. Warme chcolade- melk met een lekker stuk banketstaaf, kaars licht, rustige muziekzijn voor velen favorie te ingrediënten van de eindejaarsperiode. Met name de kerstvakantie is echter ook een uit stekend geschikte periode om buitenshuis de no dige activiteiten te ontplooien. Een bezoek aan Safaripark Beekse Bergen mag beslist niet op het activiteitenlijstje ontbreken. Wie denkt dat het Safaripark in deze tijd van het jaar in een diepe winterslaap is verzonken heeft het mis. Ook nu bruist het nog van de activitei ten in het park. Een van de hoogtepunten de ko mende weken is ongetwijfeld het uitserveren van een smakelijke kerstmaaltijd voor de dieren. Dit gebeurt tweede kerstdag (woensdag 26 decem ber) rond de klok van 13.30 uur. De maaltijd bestaat uit onder andere een sneeuwman van rijst. De kerstman zorgt voor een (h)eerlijke ver- deling van het eten. Daar blijft het overigens niet bij. Hij reikt tevens presentjes uit aan alle jeug dige toeschouwers. Het hele park is in kerstsfeer Jammer genoeg heeft het KVO-koor om uitvoerings-techmsche redenen alsnog moeten af haken. Van het Jongerenkoor was dit reeds eer der bekend. Beiden zijn echter voornemens vol gend jaar zeker mee te doen. Natuurlijk blijft er nog volop te genieten zang over. Het spits wordt afgebeten door ’Con Amo- re’ dat eigen operette-repertoire ten gehore

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 15