Openstelling horeca-inrichtingen jaarwisseling ’90-’91 Ophalen oud papier in 1991 1 Stomerij Palthe voor nóg betere service! ’Moergestel-Nieuws’ rond de Kerst I Zwemvierdaagse dit jaar in de kerstvakantie Bepalingen St. Nicolaaswedstrijd Moergestelse winkeliers Jeugdconcert ’Prinses Juliana’ en ’Oefening Uitspanning’ DE WARME BAKKER JOHN MENSINK Bij van Dijk Stoffen in Moergestel Wanneer kunt u er terecht? Mee zwemmen? Hoeveel zwemmen? Muziekvereniging ’Prinses Juliana’ W oensdagavond Vlooienmarktspullen Wat zijn de voordelen? 15e Jaargang - Nr. 647 WOENSDAG 5 DECEMBER 1990 16 a. c. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. - De wedstrijd wordt gehouden in de periode van 28 november t/m 28 december 1990. - De organisatie van deze wedstrijd is in handen van de Winkeliersvereniging Moergestel. - Er worden max. 2800 deelnameformulieren verstrekt. - Deelnameformulier wordt afgedrukt in 'Moergestel-Nieuws' d.d. 19 december 1990. - Per gezin mag max. 1 formulier worden ingeleverd. - Vergunning K.v.K. 13 nov. '90 nr. 26/90. - Deelnameformulieren moeten worden ingeleverd vóór 28 december 16.00 uur bij de Rabo bank aan het Rootven. - Trekking van de prijswinnende formulieren vindt plaats op 28 december 1990 door burge meester J.B.S. ter Veer. - Prijswinnaars krijgen persoonlijk bericht en worden bekendgemaakt in ’Moergestel-Nieuws’ d.d. 9 januari 1991. - Inlichtingen over deze wedstrijd kunnen worden verkregen bij de secretaris van de Winke liersvereniging Moergestel: de heer Ton van der Sande, Rootven 82, tel. 04243-1795. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 X MOERGESTEL z2 gezwommen moet worden. Elke deelnemer kan zijn eigen tempo bepalen. Zelfs kan er 5 dagen worden gedaan over de zwemvierdaagse, zodat er een dag kan uitvallen om aan mogelijke verplich tingen elders te voldoen. Alle deelnemers die de voorgenomen afstand bereiken kunnen op een medaille rekenen. maandag 24 dec. tussen 9.00-12.00 uur; donderdag 27 dec. tussen 16.00-19.00 en 20.00- 22.00 uur; vrijdag 28 dec. tussen 9.00-12.00 uur; 16.00-19.00 uur en 20.00-22.00 uur; zaterdag 29 dec. tussen 9.00-10.30 en 11.30- 13.30 uur; maandag 31 dec. tussen 9.00-12.00 uur. De zwemliefhebbers hebben hem in de afgelopen augustusmaand misschien gemist: de jaarlijkse Nationale Zwemvierdaagse, een van de grootste recreatiesport-evenementen in ons land. Geen nood echter, want er komt wel degelijk ook dit jaar weer een mogelijkheid om 4 dagen gezond een aantal baantjes te trekken in het overdekte Oisterwijkse zwembad ’De Leye’. Wilt u meedoen aan de Nationale Zwemvierdaag se dan kunt u nu al deelnemerskaarten kopen aan de kassa van ’De Leye’. Kinderen tot en met 15 jaar betalen voor zo’n kaart 7,35 en volwasse nen 8,60. Er kunnen medailles worden behaald variërend van brons tot en met goud 14. De formule is simpel. Een deelnemer of deel neemster kan kiezen uit 1.000 of 2.000 meter. Die afstand is de totale afstand, die in vier dagen Bestuur en leden Muziekvereniging ’Prinses Juliana’ ROUTE OOST: Aanstede, Boonhofstraat, Bosstraat, ’t Brieltje, Coolhof, Cruythof, De Dagmaet, Griete Veldeke, Herengoedstraat, Hofakker, Hogenackerstraat, Hopveld, Huysac- kerstraat, Voorbrugstraat, Vooskerbos, ’t Vun- derke, De Werft, De Looyakker, Industrieweg, St. Janshof, St. Jansplein, Kasteellaan, Kerckac- kerstraat, Kerkstraat, Kloosterdreef, Klooster- laan, Kriekenakker, Kruysackerplein, Kruysac- kerstraat, Past, de Louwstraat, Mispelbos, Nieu- wenhoflaan, Oisterwijkseweg, Oostelvoortjes, Postelstraat, Raadhuisstraat, Raamackerstraat, Regenbeemdeke, Reuselhof, Ruymheuvel, De Scheerman, Schoolstraat, De Stappen en De Voorbeemt. ROUTE WEST: Burg. Bardoelstraat, Pr. Bea- trixstraat, Past, v/d Boogaardstraat, Pr. Christi- nastraat, Past, van Doorenstraat, D’n Duyp, Duyvekotstraat, Eysenbrand, Burg, van Hees wijkstraat, Pater Helmerplein, De Hoefkens, Hogendriesplein, Pr. Irenestraat, Past. Janssen- straat, Korenstraat, Kromweistraat, Krijten- bogtstraat, Krijtestraat, De Lathouwer, Burg. Maeyerstraat, Pr. Margrietstraat, Burg. Poort straat, van Rijckevorsellaan, Storimanstraat, Til- burgseweg, Schout van de Wouwstraat. a.s. Zondag 9 december geven de leerlingenor kesten van muziekvereniging ’Prinses Juliana’ en muziekvereniging ’Oefening Uitspanning’ uit Goirle samen een concert. Dit concert is alweer de vijfde uitvoering sinds de oprichting van het aspirantenorkest van ’Prinses Juliana’. Het orkest groeide in één jaar tijd van een vijfentwintig naar een kleine veertig leden. We kunnen hieruit afleiden dat het enthousias me voor het musiceren onder de jeugd aan het toenemen is. Komende zondag kunt u een grote variëteit mu ziek beluisteren, die de beide orkesten ingestu deerd hebben. Vooral voor de jongere muzie kliefhebbers is het deze keer erg aantrekkelijk. Het leerlingenorkest van ’Oefening Uitspan ning’ staat onder leiding van Jan Hermans en dat van ’Prinses Juliana’ onder leiding van Jacco Nefs. Het concert begint om 11.00 uur en vindt dit maal plaats in ,’t Draaiboompje’ dat haar zaal voor deze toch bijzondere gelegenheid beschik baar heeft gesteld. Tot zondag! Wij maken onze lezers en adverteerders er op attent dat het Kerstnum mer van 'Moergestel-Nieuws' verschijnt op woensdag 19 december. Eventuele kerst- en nieuwjaarswensen daarvoor bestemd kunt u nu al op geven. (Bedrijven die in ons bestand zitten worden weer telefonisch bena derd). Voor alle duidelijkheid: er worden geen wensen in redaktionele vorm aangenomen! Aangezien Kerstmis en Nieuwjaar midden in de week vallen zal ’Moerges tel-Nieuws’ op woensdag 26 december en 2 januari NIET verschijnen. Wij hopen dat lezers en inzenders van kopij daarmee rekening houden... De redaktie werking ervan zou moeten zorgdragen (het pa pier zou in de klikocontainer gegooid worden); - Als laatste hebben wij er natuurlijk ook zelf voordeel bij. Voor ons houdt het in, dat we een daling krijgen in: het aantal in te zetten mensen; de benodigde tijd; de kosten die de bus met zich meebracht. De omwenteling brengt zoals u gelezen hebt nog al wat veranderingen en organisatorische aspec ten met zich mee. Wij hebben de afgelopen maanden ons uiterste beste gedaan om het nieu we systeem naar behoren te laten verlopen. U bent echter een ontzettend belangrijke schakel in het proces. We doen dan ook een beroep op uw medewerking en hopen dat u zich ook inzet om deze methode te doen slagen. Samengevat: - de nieuwe methode start op woensdag 2 januari met route oost; - alleen oud papier; - vlooienrrfarktspullen worden op afspraak op de derde zaterdag van de maand opgehaald of u brengt ze op zaterdagochtend naar de opslag plaats. Bij voorbaat dank! Op woensdagavond 2 januari 1991 starten wij met het ophalen van oud papier volgens een voor Moergestel nieuwe methode. Om deze methode te laten slagen, hebben we uw medewerking hard nodig. Daarom dit uitgebreide artikel, zodat u volledig op de hoogte bent van hetgeen staat te gebeuren. De huidige manier van ophalen heeft een aantal nadelen, die tegenwoordig steeds zwaarder gaan wegen bij de volbrenging van onze taak. Een gro te last voor ons is de welbekende bus, die om de x-aantal jaren vernieuwd moet worden. Een bus brengt jaarlijks hoge kosten met zich mee zoals belasting, verzekering, onderhoud en brandstof kosten. Wat ook meer en meer een probleem aan het worden is, is de arbeidsintensiviteit van de hui dige methode. Het betekent dat, iedere zaterdag, vier mensen van 9.00 tot plm. 14.00 uur in de weer moeten zijn, wat zo’n 20 arbeidsuren in houdt (de werkzaamheden door de week nog bui ten beschouwing gelaten). Omdat de bus dit jaar wel erg veel gebreken ver toonde en aan vervanging toe bleek te zijn, heb ben we enkele alternatieven voor het ophalen van oud papier onderzocht. Na een precieze afweging van alle voor- en nadelen van de verschillende methodes, kozen we voor het gebruik maken van een perswagen. Concreet houdt de nieuwe methode het volgen de in: om de woensdagavond halen wij het pa pier bij u op volgens het huidige systeem van route oost en west (zie de indeling van de bei de routes). We beginnen om 18.00 uur met op halen. U zult dan een pers wagen zien met daar op twee van onze leden, die het oud papier in de wagen gooien. Voor u heeft deze manier een aan tal gevolgen, waarmee u rekening dient te hou den, namelijk: - Op de woensdagavonden nemen we enkel en alleen papier mee; - Er mag dus absoluut geen ander afval zoals plastic en tempex tussen het papier zitten (is dit wel het geval dan zijn wij genoodzaakt het pa pier te laten staan); - Zijn wij eenmaal uw deur voorbij, dan komen we niet meer terug (dit gebeurde nu nog wel eens); - Het papier moet zo compact mogelijk wegge zet worden (lege dozen in elkaar gevouwen, twee halfvolle tot een volle doos maken, e.d.). Zoals u waarschijnlijk heeft opgemerkt, heeft de nieuwe methode zijn consequenties voor het op halen van de vlooienmarktspullen. Die spullen halen wij vanaf januari alleen nog maar op af spraak op en wel op iedere derde zaterdag van de maand. U kunt hiervoor bellen naar de vol gende twee personen: T. van Nuenen, tel. 1713 en G. Antonis, tel. 1114. Bellen kan tot vrijda gavond 18.00 uur voor de zaterdag dat de spul len worden opgehaald. De mogelijkheid bestaat echter wel om, wanneer u uw spullen snel kwijt wilt, ze te brengen naar de opslagplaats aan de Oirschotsweg 41. Dit kan iedere zaterdagmorgen tussen 10.00 en 12.00 uur. We kunnën vier groepen onderscheiden die bij de nieuwe methode baat hebben. - Ten eerste denken we dat de woensdagavond een passender tijdstip voor u is dan de vroege zaterdagmorgen - Ten tweede sparen we het milieu, doordat het opgehaalde papier gerecycled wordt en komt het niet in de kringloop van niet zichzelf afbre kende afvalstoffen terecht; - Ten derde betekent het voor de gemeente een flinke kostenbesparing, die anders voor de ver- Na 02.00 uur mogen er geen bezoekers meer toegelaten worden en mogen er vanaf dat mo ment uitsluitend bezoekers vertrekken; d. sluiting van de inrichting bij deze speciale openstelling is pas toegestaan als het bezoe kersaantal is teruggelopen tot minder dan 20 personen. In principe kan men de gehele nacht geopend zijn. De navolgende horeca-inrichtingen hebben ver zocht gebruik te mogen maken van deze specia le openstelling: ’Den Boogaard St. Jansplein 5 Cafe-restaurant De Brouwer, Rootven 11 ’Chippendales’, Rootven 6 Cafe 't Centrum Rootven 2 ’D’n Tob’, K.P.J. Moergestel, Kerkstraat 15 Herberg ’De Veerkes’, St. Jansplein 3. Het publiek kan er mede voor zorgdragen dat de ’Regeling Openstelling Horca-inrichtingen Jaar wisseling 1990-1991’ een sukses wordt. Ik moge u oproepen om er ’goed’ gebruik van te maken, opdat Moergestel en zijn inwoners - om met de woorden van Wim kan te spreken - waardig over de drempel zullen gaan. Moergestel, 5 december 1990. De burgemeester van Moergestel, J.B.S. ter Veer -in Ten behoeve van de mogelijkheid tot verlen ging openingstijd van de horeca-inrichtingen in de nieuwjaarsnacht is in samenspraak met de politie, horeca-exploitanten en ondergeteken de, een regeling opgezet. De zogenaamde rege ling Openstelling Horeca-inrichtingen Jaarwis seling 1990-1991. De intentie van deze regeling is om de viering van dit festijn voor zowel de horeca-bezoekers, hore ca-exploitanten en de bewoners van ons dorp zo plezierigg en rustig mogelijk te laten verlopen. Het is in eerste instantie alleen voor de jaarwis seling 1990-1991. Indien deze proef gunstig ver loopt is het de bedoeling om een dergelijke rege ling ook volgende jaren toe te passen. De regeling is globaal als volgt: elke horeca-exploitant in Moergestel kon, vóór 30 november 1990, een aanvrage indie nen om dit jaar van de regeling gebruik te maken; b. bezoekers mogen alleen binnen met een toe gangsbewijs, dat alleen in een voorverkoop bij de betreffende inrichting gekocht kan worden voor een minimumprijs van 25,-. De voorverkoop sluit op 31 december 1990 om 18.00 uur; toegang tot de horeca-inrichting mag alleen worden verleend tussen 20.00 en 02.00 uur.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 1