Theo's Snackbar FOTOGRAFIE ZIPPER Hetdrwi VAN LAARHOVEN De gehele maand december: MAKELAARDIJ BERTENS B.V. wie oen ik. Zaterdag 1 december de formatie voor 1e klas friet en snacks...! Hardloopnieuws Als dat geen verwennen is..... Vogelvereniging ’Moergestel’ Biljartvereniging ’de Schouw’ IVN zondagmiddag- wandeling CHRIS VAN DE BIJGAART PTT Post komt weer met decemberzegel Handboogvereniging ’t Stokske Standplaats: St. Jansplein Annie en Theo Rommen Voor Rootven 26, Moergestel, Telefoon 04243 -1421 Zaal open op zaterdag om 21.00 uur. Tot ziens in den Draai...! 14 31 bij aankoop van 'n camera: TE KOOP BIJ INSCHRIJVING te Moergestel LANDBOUWGROND zonder melkquotum Nieuwbouw Verbouwingen en Onderhoudswerken Mocht u straks de gelukkige winnaar worden van één van de prijzen in deze St. Nicolaasaktie dan kunt u zelfs bij ons de waardebon inleveren. U kunt de waardebon gespreid inleveren totdat het hele bedrag is opgebruikt! Hild 1 Moergestel Info Akkerweg 10, 5056 PM Berkel-Enschot, Telefoon 013-333337. Verdeeld in 3 percelen, te weten: Gemeente Moergestel sectie D nummer 1560 groot 2,04.67 ha. Gemeente Moergestel sectie D nummer 1547 groot 2,82.81 ha. Gemeente Moergestel sectie D nummer 1411 gedeeltelijk ter grootte van ca 1,05.55 ha. Aannemersbedrijf Oirschotseweg 3, 5066 CG Moergestel, Tel. 04243 -1718 VRIJBLIJVEND PRIJSOPGAVE Postzegel-verzamelaars NVM PAGINA 5 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 28 NOVEMBER 1990 JL Wel... wie heeft hier plaatsgenomen in de vensteropening? De dames van vorige week waren (links) Mina Roozen die thans woont op de Reu- selhof en 88 jaar oud is; rechts was het Betje Moorman-Roozen die in 1973 overleed. De foto werd gemaakt op Oirschotseweg B130, nu no. 50. De dames waren toen 19 i 20 jaar oud. De boerderij waar ze woonden werd ’de halve deur’ genoemd oftewel de ’stelop- pehoeve’. Op 2 december om 14.00 uur start vanaf de ka pel in de Schoorstraat te Udenhout een boswan deling. IVN natuurgidsen van de afdeling Oister- wijk lopen dan met u door het moeras- en bosge bied ’De Brand’. Een gebied rijk aan planten, dieren en rust. Ook landschappelijk erg fraai en afwisselend. Loopt u mee? Vergeet uw laarzen niet, het kan er nat zijn! .- ft GRATIS ïksss» Evenals vorig jaar brengt PTT Post ook nu weer speciale december-postzegels uit. Daarmee kun nen Kerst- en Nieuwjaarskaarten van gebruike lijk formaat voor slechts vijftig cent per exem plaar worden verstuurd. Dat betekent een kor ting van vijf cent voor elke ’gewone’ wenskaart, en van vijftien cent voor een kaart die in een open envelop wordt verstuurd. De decemberzegels zijn vanaf 29 november tot en met 31 december te koop in velletjes van 20 stuks; een velletje kost dus 10,-. Het aantal van 20 zegels per velletje komt over een met het gemiddelde aantal wenskaarten dat een gezin in de decembermaand verstuurt. De decemberzegels zijn uitsluitend bestemd voor het versturen van Kerst- en Nieuwjaarskaarten binnen Nederland. Na december kunnen ze als ’gewone’ postzegels gebruikt worden voor de waarde van 50 cent: Voor verzamelaars blijft de december-zegel, zo lang de voorraad strekt, ook na 31 december ver krijgbaar en wel bij de filatelieloketten van PTT Post en bij PTT Post Filatelie in Groningen. In de Jaarcollectie Nederlandse Postzegels 1990 wordt een exemplaar van de decemberzegel op genomen. Deze Jaarcollectie is vanaf 3 december te koop op de postkantoren en bij PTT Post Fi latelie, groningen. De december-postzegel 1990 werd ontworpen door Leo de Bruin en Stephan Saaltink, beiden uit Rotterdam. Zo, voor 1990 zit het er weer op. Van dichtbij heb ik het gehele tentoonstellingsgebeuren mee mogen maken en ik heb er geen spijt van. De samenwerking bij het opstellen van de stellin gen, de gemoedelijke sfeer bij het inbrengen van de vogels, het helpen bij de keuringen, het aan kleden van de tentoonstellingsruimte, de opening en de ontvangst van de bezoekers gebeurt op een dermate prettige; wijze, dat zelfs de criticus niet meer aan het bestaansrecht van onze vereniging kan twijfelen. Pakken we nou b.v. eens de dag van de keuring. Wie, o wie zal met de hoogste eer gaan strijken? Ofschoon iedere aandrager nieuwsgierig is, laat hij dat natuurlijk niet blijken. Kwasi onverschil lig loopt hij maar wat rond, drinkt koffie, loopt een keertje zenuwachtig naar het toilet en hervat dan weer zijn werkzaamheden. Alleen Herman Tekath valt tenslotte door de mand. Met arendsogen bespiedt hij het geschrijf van de keurmeester en ontdekt al gauw dat Christ Janssen en Co ’Kampioen’ bij de Tropen wordt met een Aurora-astrilde. Bij de kanaries wordt het moeilijker. Meerdere malen moet hij zijn speurderscapaciteiten gebrui ken om tenslotte tot de ontdekking te komen, dat het hierbij gaat om Jan Klijsen, Ad van de Wouw en H. Smetsers. Tenslotte kan hij ons dan eindelijk verlossen uit onze onzekerheid. Jan Klijsen wordt ’Kampioen’ Kanaries met een goudgroene en sleept boven dien de eerste prijs weg bij de Rode vetstof ka naries. Ad van de Wouw en H. Smetsers moeten genoe gen nemen (nou ja, genoegen nemen) met een eerste plaats bij resp. de Glosters en de Gele en Witte kanaries. Eerste plaatsen zijn er verder weggelegd of liever verdiend door Toon van de Langenberg met een Oranje rood brons en een roodagaat opaal. Tinus Schilders met een Man-Vink, Jan van Gisbergen met een grijze Zebravink en een Driekleur- papegaai-amandine (wat een woord). Peter Klij sen met een Bourkes Parkiet. Over de heren-derby ontfermt zich Jan van Gis bergen, die tevens de prijs voor het beste Duo, in de wacht sleept, terwijl Christ Janssen zich over de dames-derby ontfermt. Ofschoon de opening via blazoengeschal door on ze gastvrouwe zou plaatsvinden, kon dit, door de een of andere mechanische fout, geen doorgang vinden, zodat onze voorzitter, met zijn wellui dende stem, deze daad verrichtte. Tot in de late uurtjes werd daarna nog, onder het genot van ’Bafkes’ voor de zelfrijders en echt bier voor de bijzitters, nagekaart over het afgelopen kweekseizoen, de tentoonstelling en de verwach tingen voor het volgende jaar. Als die verwachtingen allemaal uitkomen, kan ”t Stokske’ nu maar beter reeds een vergunning aanvragen voor een verbouwing, want ik vrees dat anders de zaal te klein zal zijn. Rest mij nog, onze bestuursleden, alle inzenders en u als bezoekers hartelijk te danken voor het doen welslagen van de tentoonstelling en te ho pen u volgend jaar wederom te mogen begroeten. Zaterdag 27 oktober 11. werden volgens traditie weer de koning- en prinstitels verschoten. Begon nen werd met 16 schutters over een wedstrijd van 50 pijlen. Na 25 pijlen werden de acht hoogste schutters bij elkaar gezet, daarna werden nog maals 15 pijlen geschoten. Na deze 40 pijlen moesten de twee schutters met het hoogste totaal verder schieten voor de koning- en prinstitel. Peter Sebregts had 352 punten en Jan van Rooy 349 punten. Dus de finale, de laatste 10 pijlen, ging tussen deze twee schutters. Onze junior-schutter Peter Sebregts wist de ko ningstitel in de wacht te slepen met 452 punten, hetgeen een zeer goede prestatie is. Jan van Rooy werd 2e met 450 punten. Op 15 oktober 11. is opgericht Biljartvereniging ’De Schouw’. Op die avond kwam een 10-tal lief hebbers bijeen om te komen tot oprichting van een vaste club van spelers. De wekelijks oefenavond werd vastgesteld op de maandagavond van 20.30 tot 24.00 uur. Spon taan stelde de clubkastelein deze avond beschik baar voor de leden. Door de aanwezigen werd een bestuur gekozen. Besloten werd verder om de club te laten bestaan uit een aantal van 15 leden, om zodoende de le den op de oefenavonden voldoende gelegenheid te geven tot het stoten van een balletje. Het ligt in de bedoeling om het komende seizoen ook te gaan deelnemen aan de Moergestelse com petitie. Hierover zal ter zijner tijd nog kontakt worden opgenomen met de overige Moergestel se clubs. Tot voorzitter werd gekozen Ad van Oirschot; penningmeester Harrie van Brunschot en secre taris Theo Peroons. Het ledental van 15 is inmid dels bereikt. Wij wensen bestuur en leden een sportieve en op bouwende toekomst! MAKELAW Verleden week zondag zijn zes lopers en een loopster van de loopgroep ’Physique’ uit Moer gestel naar Nijmegen gereden om daar deel te ne men aan de 7e Zevenheuvelenloop. Met recht het mooiste parcours van Nederland genoemd: heu vels en bossen met prachtige vergezichten wan neer je de top bereikt en voor en achter je nog eens drieëneenhalfduizend lopers ziet. De weersomstandigheden waren vrij pittig, een hoge luchtvochtigheid en een harde wind. Geen parcoursrecords, noch door Tonny Dirks of Car la Beurskens, noch door onze ’Physique’-ploeg. 15 Km met zeven pittige klimmetjes. Wel tijden die gezien mogen worden! Op volgorde van tijd volgen de namen: Margriet Salvetti 1.14.35 u. Als enige Moer gestelse dame! 1. Jack de Laat 54.14; 2. Jan de Laat 57.44; 3. Marcel van de Wiel 1.02.35; 4. Jaap de Groot 1.02.50; 5. Johan Wolfs 1.02.59; 6. Rico Salvetti 1.03.02.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 5