4.00 1.75 1.75 H. Verkooijen Slagerij Ketelaars BV ROLLUIKEN LÈ-zl Sloggi BH-top in ideale katoen- lycra kwaliteit. Verkrijgbaar in wit; in A-B-en C-cup. DASSCPRPTOUT prettig winkelen fijn dichtbij 2.75 Bosbessenvla klein ■750 VI. v/d Velden 5TIJL*- MEUBELEN Interieur adviezen Woon-accessoires 69,-* I Chocoladeletters van Cote d’Or klein 040 Herindeling werpt schaduw vooruit Bij het agendapunt betreffende het beleidsplan Streekarchivariaat in het Kwartier van Oisterwijk 1990-2000 werd duidelijk geanticipeerd op de toe komstverwachtingen. Dat er iets gebeuren gaat staat bij de raadsleden vast. Alleen het hoe en wanneer geven nog geen duidelijkheid. Het agen dapunt gaf wel leiding voor enige politieke uitspraken. 8 Leuke WSt. Nicolaaskado's..!^^ a Banketbakkerij Kent u de ambachtelijke slager al? groot groot Verse worst Brusselse kip Snijworst Steeds vers... en dat proef je van uw Banketbakker... Nu nog grote keus marsepein artikelen en strooigoed. Op is op!!! KVO Moergestel V Kwaliteitswerk met 5 jaar garantie U kunt ons *Sè van 14.00-23.00 uur: telefoon 04243 -3715 Vrijdag en zaterdag: NU NU pflsxPftciouT Rootven 23 - Moergestel - Tel. 3788 De gehele week geopend. Alleen dinsdagmiddag gesloten. De Looyakker 26, Moergestel Woningtextiel e-- Kerkstraat 10-Moergestel-Telefoon 04243-1262 Ook voor Markiezen Jalouzieën Lamelgordijnen Reparaties Luifels Gratis opmeten en prijsopgave! Worstebrood 9 n/ilf Bunder rookvlees 100gram NU M Raadsvergadering 15 november 1990 Jan Vriens U zoekt nog 'n leuk kadootje? Hij is er weer! De vleeswaaier per stuk 3.95 12,95 ------ Ao uk?' PAGINA 3 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 21 NOVEMBER 1990 2 AvdW. 13 4 vaste milano-rib j j NIEUW! RAADHUISSTRAAT 17 MOERGESTEL TELO42AS 17B7 Nu is er natuurlijk geen man overboord als u ons nog niet kent, maar toch kan het goed van pas komen De ambachtelijke slager is met zomaar een slager maar een sterk gespeciali seerde slager! Bij ons kun je heerlijkheden kopen die je niet elke dag tegenkomt Als u de ambachtelijke slager nog niet kent, zou u er eigen lijk eens moeten aanwippen Al is het alleen maar om ons gespecialiseerde vlees- en vleeswaren-assortiment te zien \Het is echt de moeite waard1 500 gram 100 gram 100 gram I Royale badjas met bloemappliek voor- I en achter. Zware lus- vaste kwaliteit. Ver- j j krijgbaar in wit en lila. Maten; M-XL I SPECIALE PASSEPARTOUTPRIJS Sfeervolle stijlmeubelen met kwaliteit als kenmerk. Gecombineerd met een deskundig advies voor de juiste toon op wanden en vloeren. Victor Boeren maakt wonen pas echt compleet. Beste leden, Zoals u weet gaan we op dinsdag 27 november naar de glasfabriek in Leerdam en de tinfabriek in Tiel. We vertrekken ’s morgens om 9.00 uur vanaf het St. Jansplein. Voor de middag brengen we een bezoek aan de glasfabriek en het glasmuseum. We gebruiken de lunch in Tiel, daarna gaan we naar Rio Tin, waar we om om ongeveer 16.00 uur weer vertrekken. De onkosten bedragen f 30,- p.p. alles inbegre pen. Graag willen we van tevoren het geld bij u ophalen. Er zijn nog ’n paar plaatsen over in de bus, dus. De geplande middag ’Hoe lees ik mijn boekhou ding?’ van 22 november gaat niet door vanwege te geringe belangstelling Bisschop Zwijsenstraat 72 Tilburg Tel. 013-421666 Eigen parkeerplaats recht tegenover de zaak. Streekarchivariaat Het collegevoorstel behelsde op alle punten me dewerking te verlenen met uitzondering aan nieuwbouw. Dit schoten de PGB en WD in het verkeerde keelgat. Zij wensten de zaak op haar meritis te willen beoordelen en achtten de nood zaak voor nieuwbouw aanwezig op grond van het I grote belang van een goede archiefvoorziening en het aangetoonde gebrek aan ruimte hiervoor. Wanneer dergelijke besluiten naar de toekomst worden verschoven met het oog op toekomstige bestuurlijke veranderingen kan de raad nu al op geheven worden. Zij verwordt dan immers tot een krachteloos instrument, dat niet in staat is om tijdig te noodzakelijke beslissingen te nemen. Het CDA en de SPM zijn zeker niet van plan om deze houding aan te nemen, doch dachten dat er in deze zaak meerdere argumenten aanwezig wa ren om wel voor die optie te kiezen. Immers, niet alleen de zorgelijke financiële situatie speelt een rol, doch ook om in deze tijd uiterst voorzichtig te zijn in het investeren in nieuwbouw voor open bare voorzieningen als straks leegstand te ver wachten is. Bovendien loopt de voorbereiding van de voorzieningen al vanaf 1982 en moeten de len van het archief nog hersteld worden, .voordat zij naar een nieuw gebouw kunnen, dat nog en kele jaren wachten zeker antwoord wordt geacht. Het collegevoorstel werd aangenomen met in de wetenschap, dat wanneer de andere deelnemen de gemeenten wel positief besluiten Moergestel op grond van de gemeenschappelijke regeling toch mee moet doen met de financiële conse quenties van dien. Fietspaden Wethouder Op ’t Hoog deed mededeling aan de raad dat er nieuw bestuurlijk overleg is opgestart omtrent de realisering van fietspaden Tilburg - Moergestel-Oirschot-Oirschot-Oisterwijk. Het is nog in een te pril stadium om al uitspraken te doen, doch hij beloofde de raad steeds op de hoogte te houden. Tankstation In beroep bij de raad werd het verzoek van gara ge Benens verworpen voor het bouwen van een luifel aan het benzinestation. Zowel met het hui dige bestemmingsplan als met de toekomstige vi sie ten aanzien van dorpsvernieuwing was het plan in strijd. Bij monde van J. Vriens van de PGB bestonden er aanvankelijk bezwaren tegen het noemen van toekomstige plannen, omdat de ze nog geen enkele juridische rechtskracht heb ben en daarom alleen om formele gronden straks bij de rechter te worden onderuitgehaald. Bij na der inzien vond hij de formulering van het raads besluit toch juist en trok hij zijn bezwaren in. Plaatselijke belastingen Zonder al teveel gemor ging de raad over tot ver hoging van de rioolrechten, de reinigingsrechten, de onroerendgoedbelasting en de legeskosten. Ondanks het gemis aan de begroting 1991 was de raad genoodzaakt deze besluiten te nemen, om dat dat dient te geschieden voor 1 januari om ze het volgende jaar in te kunnen laten gaan en ie dereen de overtuiging heeft, dat gezien de finan ciële situatie, aan verhogingen niet is te ontkomen. Bij aanvang van de vergadering las de voorzitter de ontslagbrief van de heer Vriens (PGB), waa rin hij bedankte voor het raadslidmaatschap. Omdat de tijd te kort was om aan dit feit de no dige aandacht te besteden is met hem overeenge komen dat de vergadering van 13 december zijn laatste zal zijn. Op passende wijze zal hieraan dan aandacht worden besteed. Bijpassende Sloggi 'High Leg" tailleslip; 36 t/m 46 Satijn de luxe baddoek met ingeweven glanzende Hr satijnboord. Keuze uit vele kleuren en in een zeer royaal formaat verkrijgbaar Baddoek öO xl 10 cm 15,^5 washandje 295 I Ook verkrijgbaar in een bijpassende streepbaddoek 60x110 cm 16,95 Fijne herenpyama in Pnhcnn gegarandeerde vorm- KUUÏUII i vas(e milano.rib i kwaliteit. Maten M-XXL SPECIALE PASSEPARTOUTPRIJS

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 3