I Expositie Fotogroep Moergestel a 1 Stomerij Palthe voor nóg betere service! EENDAAGSE VERKOOPEXPOSITIE van prachtige olieverfschilderijen op linnen in ’De Weijenbergh’, Gemullehoekenweg 47, Oisterwijk B i r STr I Korenconcert op 15 december ZEER LAGE PRIJZEN!!! Hij komt... hij komt... die goede Sint ■HSSfiwI S-. Donderdag 22 november 19.00 uur: Speciale uitzending voor de kinderen! Nog maar 2 zondagen: dan gaan we het weer samen maken!!! DE WARME BAKKER JOHN MENSINK Een grote keuze aan: landschappen (ook Nederlandse), zeegezichten, bloemen, stadsgezichten, stillevens en ander werk. Meer dan 250 doeken, zowel klassiek als modern. Zaterdag 24 november a.s. van 10.00-17.00 uur Bij van Dijk Stoffen in Moergestel Bi K 15e Jaargang - Nr. 645 OiwV ,s it de groene kaartjes. de witte kaartjes. de gele kaartjes. Huidverzorgingsinstituut Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst MTV ging onlangs op bezoek bij St. Nicolaas in Spanje en zag de voorbereidingen voor de tocht naar Nederland. We zien de Zwarte Pieten bezig in het magazijn om de pakjes klaar te maken; we zien ze bezig om te leren klimmen, enz. enz. Deze uitzending mag je niet missen! Let volgende week op de advertentie in dit blad! Doei!!!!! KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 x MOERGESTEL zj Voorafgaand aan de TV-uitzending kunt u (alléén via het geluidskanaal van MTV) luisteren naar ’n radio- uitzending. (18.00-19.00 uur). Op zaterdagavond 15 december 1990 wordt weer een gezamenlijk optreden verzorgd door de Moergestelse koren. Na het jubileumjaar van Crescendo, waarin aan dit traditionele concert een extra tintje werd gegeven, wordt de draad ook dit jaar weer opgepakt. Aan het concert in Den Boogaard doen dit jaar mee Con Amore, Crescendo, Cantate Domino, Ouderenkoor Echo, Gregoriaans Koor en KVÓ Koor. Alle ko ren brengen eigen repertoire, doch ook veel zal al afgestemd zijn op het naderende Kerstfeest. In de volgende weken komen we nog nader op dit concert terug. We hebben gekozen voor een korte exposi- tietijd, een weekend. Louis van de Meydenberg, een goede be kende in de wereld van de fotografie opent deze op vrijdag 23 november om 20.00 uur. Op deze avond is de expositie open tot 22.00 uur. Verder kunt u in de Burgerzaal van het gemeentehuis de foto’s bekijken op zaterdag 24 en zondag 25 november van 12.00-17.00 uur. We hopen u op onze expositie te mogen be groeten. Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 I I ’Tweeling’ (Jan Geerts) Piet Zoutendijk is nog niet zo lange tijd lid van onze groep. Vanuit Haaren bezoekt hij om de 14 dagen de clubavond, voor hem de moeite waard om fotografisch geïnspireerd te worden. Vooral in de kleurenfotografie is hij zijn weg aan het zoe ken. Jan Geerts, voorzitter van de groep, en samen met Piet van de Schoot de oprichter ervan, foto grafeert al jaren. Hij is op zoek naar steeds iets nieuws in detail, compositie en onderwerp. Ex perimenterend de grens verleggen betekent voor dit moment een paar voorbeelden van het com poneren van een foto. In vervolg op de eerste aankondiging van de ex positie van onze fotogroep vandaag een wat uit- gebreider artikel. Ontzettend veel mensen maken foto’s. Heel veel mensen hebben een eenvoudi ge of erg dure camera. Sommige mensen willen meer dan gewoon maar fotograferen als herinne ring aan een vakantie of een gebeurtenis. Dan kun je terecht bij een fotogroep. Als het goed is, word je door de groep gestimuleerd tot betere fo tografie, maar is jouw inbreng van belang voor andere mensen binnen de groep. Je fotografeert, ontwikkelt eventueel zelf, laat je foto’s in de groep zien en krijgt kritiek (opbouwend), gaat met de groep op stap enz... met het doel om be tere, mooiere foto’s te maken. Maar wat is nu een mooie foto? Een kwestie van smaak? Ook. Technisch worden er wel eisen gesteld. Aan een beginnend fotograaf andere dan aan een gevorderde. Op de expositie kunt u zien hoe fotogroep Moergestel met fotografie omgaat. De leden willen u tijdens die expositie graag wat meer vertellen over hun werk. Van de 11 leden die de groep op dit moment telt, laten 9 werk zien. Een korte impressie van de mensen en hun werk in alfabetische volgorde. Bertus van Berkel heeft als lid van onze foto groep een ontwikkelingsproces doorgemaakt in de manier van fotograferen. Vooral het experi menteren in de zwart-wit fotografie stond daar bij op de voorgrond. Hierbij heeft hij steeds ge probeerd creatief met de materialen om te sprin gen. Exposeren is naar buiten treden met wat je bezig heeft gehouden en het oordeel van de be schouwer tot je laten komen. Jeanne de Bont, de enige vrouw in ons midden, afkomstig uit Tilburg, laat zien dat vrouwen hun plaats waard zijn in de fotogroep. Toch zijn slechts weinig vrouwen lid van een fotogroep. In haar doka werkt ze op een technisch hoog niveau. Oog voor detail en gevoel voor compositie blijken uit haar werk. Ton van Elsdingen geniet van het fotograferen. Als je met zorg, aandacht en plezier om je heen kijkt, zie je interessante, mooie en spannende dingen. Het is de kunst om die zo goed mogelijk vast te leggen. Maar het zien van de dingen die de moeite van het fotograferen waard zijn staat voorop. Jeu Houben is heel vaak te zien, wandelend door de natuur in onze omgeving, gewapend met de camera. Zijn oog zoekt dan dikwijls kleine din gen (macro) in de natuur, waarbij de kleur dan een belangrijke rol speelt. Maar ook structureren in kleur van andere zaken trekken zijn aandacht. In zijn eigen kleurendoka werkt hij alles af Co Mei uit Oisterwijk heeft naast zijn grote lief de voor het IVN de fotografie als hobby. Hij heeft een kritisch oog voor technisch verzorgde afwerking. Vaak fotografeert hij in zwart-wit. Ondanks zijn liefde voor de natuur, heeft hij een brede belangstelling voor te fotograferen onder werpen. Leo Roosen is na een beginperiode met veel zwart-wit fotografie nu aan een tijdperk met kleur bezig. Als onderwerpen kiest hij dikwijls oude, rustieke onderwerpen. Hij wil de sfeer aan vroegere dagen vastleggen en weer oproepen. Ook de oude mens speelt hierbij een rol. Piet van de Schoot vervult het secretariaat van de groep. Detail, compositie en meerdere opna mes van een onderwerp (serie) spelen een grote rol in zijn foto’s. Soms lijken zijn foto’s wat ge waagd wat uitsnede betreft, maar bij nadere be schouwing geeft dat nu juist het speciale effect, trekt dat de aandacht. Wij als Sint Nicolaas- comité hebben goed nieuws voor alle Moer- gestelnaren, want de Sint heeft het ons definitief bevestigd. Met de voor bereidingen in verband met zijn komst zijn wij grotendeels klaar, zodat het grote feest voor onze Moergestelse kinderen kan be ginnen. Voor de goede orde geven wij u hierbij de volgen de mededelingen c.q. aanwijzingen: de intocht van St. Nicolaas is op ZATERDAG 24 NO VEMBER OM 14.00 UUR vanaf de Oister wijkseweg. De te volgen route is: start hoek Oisterwijkse- weg-Industrieweg - Oisterwijkseweg - Industrie weg - Aanstede - Kloosterlaan - Rootven overste ken - Krijtestraat - Korenstraat - Schout van de Wouwstraat - Pastoor van Doorenstraat - Pastoor Janssenstraat - Burg. Bardoelstraat - Schoolstraat - Kerkstraat - Raadhuisstraat - Gemeentehuis. Om ongeveer 14.45 uur wordt het Spaanse gezel schap verwacht bij het gemeentehuis voor een verwelkoning door de burgemeester. Hierna zal St. Nicolaas de kinderen toespreken. Na deze officiële ceremonie gaat de Sint en zijn Pieten naar ’Den Boogaard’ alwaar zij dan begin nen met de persoonlijke begroeting van de Moer gestelse kinderen van 2 tot en met 8 jaar, die dan een verrassing krijgen aangeboden. Door onze collectanten zijn kaartjes afgegeven, waarop DATUM en UUR staan aangegeven, wanneer uw kinderen worden verwacht bij de Sint. Deze kaartjes dienen zij bij zich te hebben en in te leveren als zij hun verrassing in ontvangst nemen. HOUDT U ZICH WEL AAN DE TIJD EN KLEUR!!! De tijden van bezoek zijn als volgt: Zaterdag 24 november om 15.30 uur Zaterdag 24 november om 17.00 uur Zondag 25 november om 13.30 uur Zondag 25 november om 15.30 uurde blauwe kaartjes. Indien u kinderen hebt van 2 tot en met 8 jaar en dus in aanmerking komen voor een verrassing, maar wegens ziekte niet naar de bezoeken kun nen komen, of mocht u nog niet in het bezit zijn van kaartjes, omdat u bijvoorbeeld niet thuis was tijdens de collecte, dan kunt u alsnog kontakt op nemen c.q. kaartjes afhalen bij de heer G. van de Wouw, Burg. Bardoelstraat 5, tel. 2128, alwaar u eventueel dan ook uw envelop nog kunt inle veren. Op de avond van de 24e november zal in ’Den Boogaard’ om 20.30 uur ’n groots St. Nicolaas- bal plaatsvinden. Daar kunnen de ouderen onder ons dus ook de Sint van dichtbij meemaken, en dat het St. Nicolaasbal ’n gezellige avond is dat hebben ze ons de voorgaande jaren bewezen. Houdt dat gezellige avondje nu reeds vrij! St. Nicolaas-comité Moergestel 1 Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 1