Wie ben ik? :betes ■k Gl Zaal Zestien Van de politie ♦SVOOR Expositie Fotogroep Moergestel I I Scouting-nieuws ■■.‘omroep brabarrt C.V. ’De Dorstvlegels’ presenteerde haar 20e prins I WANDELEN NATUUR 1 GIROREKENING 5766 t.n.v. DEN, AMERSFOORT SPORT OVERDAG F j A S.V. Roef! Korfbal Welpen-kabouternieuws De oeverzwaluw 37 Vton Qncnd. Omroep Brabant op zoek naar Kerstmuziek dot en 'niet meen.! (Sn wmeenpazwi mow val, «r PAGINA 5 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 14 NOVEMBER 1990 ik zo graag zou willen postbus 108 - 5600 ac eindhoven 2-1 2-1 2-1 4-2 6-10 6-4 Programma dinsdag 20 november 1990: - warming-up - werken met klein spelmateriaal - rekoefeningen ter afsluiting Plaats: Sportzaal ’De Vonder’ Tijd: van 9.45 - 11.00 uur. Kosten: 3,— per persoon. Voor meer informatie kunt u terecht bij P. Wolfs, telefoon 2210. Het doel van het Diabetes Fonds Nederland is om Anouks wens in vervulling te laten gaan. Daarvoor is weten schappelijk onderzoek en dus ook geld nodig! Met uw steun wordt de wens van Anouk en al die andere 300.000 diabeten ééns werkelijkheid. Diabetes (suikerziekte! is nog steeds niet te genezen en kan tot ernstige complicaties leiden. Carre 16, Tilburg, Tel. 013-368381 Programma: Vrijdag 16 november: Opaaltheater ’Cafe de MisTap’. Aanvang 20.30 uur, entree f 10,-. Zaterdag 17 november: Kamermuziekserie Bra bants Conservatorium: Edith van Moergastel, altviool; Monique Visser, piano. Aanvang 20.30 uur, entree f 7,50. Zondag 18 noember: Soiree Musicale: Leerlingen van muziekdocent Edward Hoepelman verzor gen een zang-uitvoering met musical-, operette- en operarepertoire. Aanvang 20.15 uur, entree f 7,50. Donderdag 22 noember: Toneelgroep De Sirkul: ’Pril Geluk’. Aanvang 20.30 uur, entree f7,50. Uitslagen: Mono’s: Tuldania - Roef! Pupillen: Roef - DDW... Aspiranten: Roef! - DDW Junioren: Roef! - DDW Senioren 2: Hilko - Roef! Senioren 1Roef - Zigo Recreanten afgelast. De helft van de buitencompetitie hebben we nu achter de rug, met goede resultaten. In het week end van 1-2 december beginnen we aan de bin- nencompetitie, hopelijk met inzet en moed. Denk daarom om iedere week te trainen, dan proberen we de puntjes bij Roef! te houden. Het is inmiddels al weer bijna 3 maanden gele den dat we met de welpen-kabouters begonnen. Vorig jaar waren dit nog 2 groepen kabouters (meisjes) en welpen (jongens). Het is een leuk groepje bij elkaar en er is nog plaats voor nieu we leden. Als je interesse hebt lees dan verder wat wij zoal doen: 6 oktober: Het was goed weer en we zijn naar de bossen gefietst. Hier hebben we levend Stratego gespeeld. 12 oktober: Die dag namen de oud-welpen en ka bouters afscheid en gingen door naar de verkenners-gidsen. Samen met hen hebben we er een gezellig feest van gemaakt. Het was wel druk, ongeveer 40 kinderen. 20 oktober: Alweer feest. Onze leidster Jacinta gaat weg. Ze gaat naar Frankrijk toe zodat we al lerlei spelen hebben gedaan die bij Frankrijk horen. 27 oktober: Deze dag hebben we geschminckt en ons verkleed als sprookjesfiguren. We hadden 2 groepen die elk een eigen sprookje hadden ver zonnen en dit voor de andere groep speelden. Zoals u kunt lezen hebben we elke week iets leuks te bieden. Eventuele nieuwe leden kunnen 4 weken proef draaien. Je kunt dan gewoon langskomen op za terdagmiddag. We beginnen om 14.00 uur en stoppen om 16.00 uur. De kabouters-welpen zijn 7-10 jaar. Voor eventuele vragen kunt u bellen naar Petra Tekath, tel. 1883. Tussen Völkel en Odiliapeel ligt een voormalige zandafgraving, thans herschapen in een rekrea- tieplas, die ’Het Hemelrijk’ heet. Leden van de vogelwacht uit Uden hebben een 40 m. lange wand van beton bij die plas gemetseld waarin zo’n 200 gaten zijn gemaakt. In die met zand ge vulde kunstmatige gaten is nestgelegenheid voor oeverzwaluwen gecreëerd. De oeverzwaluw, ook wel zandzwaluw genoemd, graaft horizontale gangen die wel een meter diep kunnen zijn, in zand-, ook wel klei- of kiezelwallen aan oevers van o.a. rivieren, plassen en afgravingen. Helaas ontbreekt zo’n natuurlijke nestgelegenheid steeds meer in ons land. Het gevolg is dan ook, dat de aantallen oeverzwaluwen afnemen. Verenigingen op het gebied van vogelbescher ming experimentern met de bouw van nestgele- genheden, die natuurgetrouw worden gemaakt. Zo ook aan ’Het Hemelrijk’ waar de proef is geslaagd. Vanuit de observatiehut zag ik in de broedtijd heel veel vliegvlugge oeverzwaluwen over de plas scheren, op zoek naar insekten voor de jongen in de nesten. Ongestoord kon ik het doen en laten van deze bruin-witte vogeltjes ga deslaan. De vogelbescherming is blij dat de proef een groot succes is. We kunnen deze vliegeniertjes van begin mei tot eind september waarnemen. De oeverzwaluwen overwinteren in Afrika en trekken zelfs door naar het zuiden van dit werelddeel. Ga in het voorjaar maar eens kijken naar de oe verzwaluwen aan ’Het Hemelrijk’. Met een beet je geluk kunt u aan deze plas behalve scho leksters, oeverlopers, gele en witte kwikstaarten ook zwarte sterns waarnemen. Ik bracht er een onvergetelijk dagje door! Johan van Oosterhoud Wwi QrwjJt Op zaterdag 3 november was het weer gezellig druk in cafe ’t Centrum, de residentie van C.V. ’De Dorstvlegels’. Zoals elk jaar presenteert dan C.V. ’De Dorstvlegels’ haar nieuwe prins en raad van elf aan de bevolking van Moergestel. Om ongeveer 21.30 uur trad Prins Nillus af na een jaar de scepter gezwaaid te hebben bij C.V. ’De Dorstvlegels’. Ex-prins Nillus trad hiermee toe tot het rijtje ex-prinsen. Omstreeks 11 over 11 werd er door een viertal boeren een heuse kafmolen binnengedragen en zeiden ze even te willen schuilen voor het on weer. Onderweg vonden zij een raar iets op straat en deponeerde dit in de kafmolen en omdat de re gen zo hevig was zouden ze wel kijken wat het was als ze waren gearriveerd bij de schuilplaats. Hierop kwam nogal wat verweer van de ceremo niemeester want hij wilde niet dat de avond hier voor werd onderbroken. De vereniging moest door want men was op zoek naar hun nieuwe Prins voor het komende carnaval. Het vele pra ten van de ceremoniemeester mocht echter niet baten; zij moesten weten wat ze hadden ge vonden. Na het gevonden voorwerp weer uit de kafmolen gehaald te hebben bleek dit een in elkaar gekro pen boertje te zijn en naar het leek behoorlijk be schonken. Het duurde enige tijd voor deze per soon eens recht op zijn benen stond, en de cere moniemeester sommeerde hen te vertrekken zo dat we verder konden met het zoeken naar de nieuwe prins. Toen het beschonken boertje dit hoorde leefde hij helemaal op en gaf te kennen dat hij dit wel wilde worden. Toen de ceremonie meester zei dat dit zo niet kon, en hem bij z’n ha ren wilde afvoeren, bleek dit een pruik te zijn waarachter de nieuwe prins verscholen ging. Wederom was het Cees van Elderen die voor het 3e jaar zich als Prins Nillus presenteerde. Nadat alle attributen die een prins sieren waren omge hangen, koos hij J. Vermeer als nieuwe adjudant. Nadat de zusterverenigingen hun felicitaties had den uitgesproken konden de overige verenigin gen de nieuwe prins de hand schudden tijdens de receptie in de hoek van de zaal. De feestvreug de kende alweer gauw het oude nivo van voor de onderbreking en ging door tot in de kleine uurt jes, waarbij menigmaal het glas geheven werd op het komende carnaval. Folïlo Inmiddels is het ruim twee jaar geleden, dat we als fotogroep onze expositie hielden bij gelegen heid van het eerste lustrum van de fotogroep (1988). Daarom vinden we het weer tijd voor een mooie expositie van fotowerk van de leden van onze groep. Regelmatige lezers van dit blad vol gen de aankondigingen steeds van de clubavon den van de fotogroep en bezoekers van de Rabo bank kunnen doorlopend werk zien van de leden, dat daar tentoongesteld wordt. Op dit moment heeft de groep 11 leden. Van hen kunt u ongeveer 75 foto’s bekijken, zowel in kleur als zwart-wit. Het is een heel gevarieerd ge heel, zonder thema. Volgende week komen we uitgebreid terug op de expositie. Doordat de Burgerzaal weer ter beschikking is, zal de expositie daar gehouden worden, dit in te genstelling tot eerdere berichten. De expositie is geopend op vrijdag 23 november van 20.00 tot 22.00 uur en op zaterdag 24 en zon dag 25 november van 12.00 tot 17.00 uur. We hopen u op onze expositie in de Burgerzaal te ontmoeten. Op Eerste Kerstdag wil Omroep Brabant vier uur lang een programma met kerstmuziek, uit gevoerd door Brabantse solisten, ensembles en koren gaan uitzenden. Uiteraard heeft de omroep zelf door de jaren heen een flink archief met kerstmuziek uit Brabant opgebouwd, maar het is de bedoeling dat er op Eerste Kerstdag van 10.00 - 13.00 uur en van 18.00 - 19.00 uur ook nieuw repertoire van Brabantse bodem te horen zal zijn. Daarom doet Omroep Brabant een oproep aan koren, ensembles of solisten die beschikken over nieuw Kerst-repertoire. Dat kunnen bestaande composities zijn, of, liever nog, nieuwe werken. Wellicht zijn er ook koren of solisten die zelf op namen hebben gemaakt of gaan maken van kerst muziek. Ook voor die opnamen, mits technisch van goede kwaliteit, houdt Omroep Brabant zich aanbevolen. Alle tips en suggesties zijn tot 30 november wel kom bij Omroep Brabant, Postbus 108, 5600 AC Eindhoven. Bellen kan ook: 040-116262 en u moet dan vragen naar de heer Mario Nozza. Geen inbraken, diefstallen of aanrijdingen in Moergestel deze week. De V.W. Golf persone nauto welke de laatste dag van oktober in Moer gestel werd ontvreemd is in de richting Poppel net over de grens in België teruggevonden. Winkeliers opgelet. Twee jongens hebben ge tracht een winkelier in Moergestel op te lichten door middel van een wisseltruc. De winkelier was attent en trapte er niet in. Beide jongens waren ongeveer 1.75 m lang, donker uiterlijk, netjes ge kleed. Beiden hadden kort haar, de een glad en de ander krullend. Een 13-jarig meisje werd lastig gevallen en mishandeld in het bosgebied tussen de Water- hoefweg en het kapelletje. De dader was onge veer 50 jaar oud, had een normaal postuur en droeg een paars-groen jack en zwarte handschoe nen. Hij verkeerde vermoedelijk onder invloed van alcohol. Ook een 14 jarige jongen werd in de voorgaande week lastig gevallen. Dit gebeurde door een ongeveer 40 jarige net geklede man die in een licht blauwe Peugeot uit de Sparrendreef kwam rijden. Deze man droeg een ovale goud kleurige bril. Inwoners van Moergestel, vergeet u niet op 15 of 22 november om 08.00 uur ’Den Boo gaard’ te bezoeken voor de voorlichtingsavond inbraakpreventie woningen, welke door de po litie wordt gegeven. Wellicht kunt u er uw voor deel mee doen en veel narigheid voorkomen. De toegang is gratis. Breed lachend voor de fotograaf... Wie ben ik? Vorige week plaatsen we *n foto van Jaone- ke van de Wouw, de vroegere eigenaar van de café die op de hoek stond van de Oister- wijkseweg, op 19-jarige leeftijd. In zijn ca fé vond destijds de oprichting plaats van o.a. ’De Pierewaaiers’. “Wat cwi en etn

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 5