JAMES DEAN 9.75 1.20 1.10 Feestelijk weekend harmonie ELF-ELF BAL' DUC-JOCKEV ZIPPER' Slagerij Ketelaars BV Gevraagd: 2.75 ÓTIJL*- MEUBELEN Interieur adviezen Woon-accessoires N. Woningtextiel Zaterdag 17 november Zaterdag 1 december de formatie Kent u de ambachtelijke slager al? Elke 2e spijkerbroek ongeacht merk voor de halve prijs! Entrecote 500 gram Picolootjes perstuk Gebraden gehakt met de bekendmaking van Prins Carnaval Een verhelderende tentoonstelling Rootven 9, Moergestel Zaal open op zaterdag om 21.00 uur. a.s. Zondag zijn wij geopend van 11.00 tot 17.00 uur Speciale aanbieding alléén deze zondag: 10 Jaar uitwisseling Heiden-Moergestel Aankomst Er is nog ’n restant spijkerbroeken o.a. merken Rifle, B.C., t/m maat 32 Truien Ruime collectie herenblouses Hild 1 Moergestel 9 VOOR BRUILOFTEN, PARTUEN EN NSCO-AVONOEN Hebt u interesse in deze funktie dan verzoeken wij ti contact op te nemen met Café ,’t Draaiboompje’, telefoon 04243-1315. Tot ziens in den Draai...! Frühschoppen vanaf 39.— t/m 98.— Aan alles komt een eind Harmonie ’Prinses Juliana’ vierde afgelopen zaterdag 3 en zondag 4 no vember de 10-jarige ’Partnerschaft’ met Musikkapelle Heiden in Duits land. Zaterdagmorgen werd al om 8.00 uur vertrokken en dat luidde het begin in van ’n onvergetelijk weekend... Twee solisten Worstebrood o nn 6 stuksJ.UU Bunder rookvlees 100 gram Concert voor uitverkochte zaal 100 Muzikanten Z PAGINA 3 2 Links Ed Hurkmans en Hans van Brunschot temidden van enkele belangstellenden tijdens de opening J i f NIEUW! Om 11.30 uur (na een koffiestop gemaakt te heb ben in Zevenaar) arriveerde het Moergestelse ge zelschap in Heiden. Na een rondwandeling van beide korpsen vond de ontvangst plaats op het gemeentehuis. De burgemeesters van beide ge meenten en de beide voorzitters voerden er het woord en wisselden kadootjes uit. Aansluitend vond de indeling van de gastgezinnen plaats waarna er gegeten kon worden. Een sti jlvol interieur vraagt om sfeervolle accenten: verlichting, accessoires en kleinmeubelen maken het wonen echt compleet. Victor Boeren biedt u daarin de juiste keuze. 100 gram Zondagmorgen was de geplande rondwandeling voor ’n groot deel verregend waarna men de droogte (nou ja...) opzocht van de zaal waar het Frühschoppen plaatsvond, ’n Live jazzband ver zorgde er de muziek en werd er nog druk nage kaart over het concert van de avond ervoor en de daarna gehouden feestavond. 2 voor 100,- vanaf 49. Rond de klok van half vier werd er afscheid ge nomen en nam men de plaats in de bus weer in. Ook tijdens de terugreis werden wer de nodige ervaringen uitgewisseld en nog druk nagekaart over het enorme feest dat men weer achter de rug had. ’n Feest dat gekenmerkt werd door gastvrij heid, gemoedelijkheid, gezelligheid en vooral veel sfeer... De beide organisatiekommissies kunnen trots zijn op hun verrichte werk, ’n Weekend om nooit te vergeten. Ongetwijfeld zal onze harmonie zich nu gaan be zighouden met het grote oudejaarsconcert in de cember. Wat ons betreft mag daar een nummer zeker niet ontbreken... MO Onze harmonie verzorgde het eerste deel na de pauze. Meest in het oog springende stukken wa ren ’Circus Renz’ en ’Introductie, Thema en Va riaties’. Het eerste was ’n xylophon-solo van Marco van Herck. Altijd weer spectaculair om te zien en te horen. Nog enthousiaster echter was het publiek bij het tweede genoemde nummer van Rossini, ’n Ra zend moeilijke solo voor klarinet werd perfekt uitgevoerd door Jacco Nefs, en daar had het pu- "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 14 NOVEMBER 1990 op een totaal verschillende manier uit werken. Onderwerpen welke in en om Moergestel zijn te rug te vinden en welke door hun herkenbaarheid de bezoeker aan zullen spreken. Niet alleen de herkenbaarheid, maar ook de keuze van kleur en de techniek waarmee de onderwerpen op doek zijn gebracht geven een duidelijke indicatie, dat beide exposanten een eigen stijl hebben ontwik keld, die de afzonderlijke waarde van de schilde rijen nog eens extra benadrukt. Een bewijs hiervan is verder het totaal andere kleurenpallet van de doeken, die Hans van Brunschot in Frankrijk maakte en de subtiele manier waarop Ed Hurkmans zijn stillevens tot leven brengt. Voor beiden geldt dat zij ’hun hobby’ niet alleen met liefde uitoefenen, maar dat zij ook liefde heb ben voor de onderwerpen, die zij kiezen. En dat geeft een extra dimensie aan hun schilderijen. ’Kijk, daar zitten er twee te schilderen’, is dus niet zo maar een aardige naam om aan een ten toonstelling te geven, nee, het is veeleer een constatering van het feit dat twee mensen op een kunstzinnige en gevoelige manier iets tan onze omgeving vastleggen om ons duidelijk te maken, dat met verschillende ogen naar die omgeving kan worden gekeken. Deze expositie is nog te zien tot en met zondag 18 november. Zeker doen! ’s-Middags om 15.00 uur was de generale repe titie voor het grote jubileumconcert dan die avond zou plaatsvinden. Om 17.00 uur ging men weer naar de gastgezinnen om er te eten. Om 19.30 uur was het dan zover! De enorme concertzaal was volledig uitverkocht. Ruim 700 betalende bezoekers konden gemeten van een kwalitatief hoogstaand concert dat werd geopend door Musikkapelle Heiden. In hun uit 5 num mers bestaande programma viel ongetwijfeld ’An all American Suite’ het meeste op. ’n Prachtig muziekstuk dat uiterst bekwaam werd uitge voerd. Vervolgens was het de beurt aan de drum band van Prinses Juliana, ’n Drumband is voor Duitse begrippen ’n onbekend fenomeen, toch slaagde Ludwig Smits er met zijn jongens in het publiek van de eerste tot de laatste slag te boei en. Voor het laatste nummer kwamen dan ook nog eens twee debutanten de groep versterken: Joey Ligtvoet en Niels van Dijk. Het ’kleine grut’ weerde zich bijzonder dapper en kende ogenschijnlijk geen plankenkoorts. bliek meer dan alle waardering voor, ’n Minuten lang applaus was zijn deel nadat hij het stuk met verve had gebracht. Met groot gemak ’speelde’ Jacco zich door de drie delen heen. De bomvol le zaal was muisstil... Ongetwijfeld een van de hoogtepunten van de avond... Harmonie ’Prinses Juliana’ kreeg in de recensie op maandag in de ’Borkener Zeitung’ niet mis te verstane komplimenten. Het slot van het concert was het optreden van Musikkapelle Heiden en Prinses Juliana samen. In deze zaal met ’n volmaakte akoustiek klonk het onwaarschijnlijk mooi. Ruim honderd muzi kanten zorgden voor een klankkoor dat vele ver wachtingen overtrof. De beide dirigenten, Ben Seelen en Jan Hermans, kwamen na het gebrui kelijke ’Zugabe...’ nog met ’n tweetal toegiften waarna een eind kwam aan dit muzikale hoog standje van de beide verenigingen... Een zichtbaar gelukkige Toine Verheijen, hij was ’s morgens vader geworden van een doch ter, opende afgelopen zaterdag om 15.00 uur in de Burgerzaal van het gemeentehuis de ten toonstelling 'Kijk, daar zitten er twee te schil deren'. De belangstelling voor deze opening was zó groot, dat verschillende mensen bij de opening buiten moesten blijven wachten, totdat het ope- ningsceremonieel was afgelopen. Deze mensen konden intussen kijken naar een conterfijtsel, welk door vrienden van de exposanten was ver vaardigd en was bevestigd aan een rolsteiger. Een door hen als ’aqua rel’ betiteld produkt, waarvan de waarde alleen bepaald werd door de hoeveel heid verf, die er aan was besteed, welke nog voor recycling in aanmerking kwam. Al bij al een speelse opening van een tentoonstel ling van aquarellen van Hans van Brunschot en Ed Hurkmans. Een van de bijzondere kanten aan deze ten toonstelling is, dat beiden dezelfde onderwerpen voor hun schilderijen hebben gekozen, maar deze Bisschop Zwijsenstraat 72 Tilburg Tel. 013-421666 Eigen parkeerplaats recht tegenover de zaak. f Nu is er natuurlijk geen man overboord als u ons nog niet kent, maar toch kan het goed van pas komen, De ambachtelijke slager is niet zomaar een slager, maar een sterk gespeciali seerde slager! Bij ons kun je heerlijkheden kopen die je niet elke dag tegenkomt. Als u de ambachtelijke slager nog met kent, zou u er eigen lijk eens moeten aanwippen Al is het alleen maar om ons gespecialiseerde vlees- en vleeswaren-assortiment te Kerkstraat 10-Moergestel-Telefoon 04243-1262 2 J

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 3