Winkelaktie totaal vernieuwd S Aphrodite Open Dag ’Aphrodite (t W Vo* Stomerij Palthe voor nóg betere service! 35% KORTING Vogelshow ’Vogelvereniging Moergestel’ Tandarts B.J. de Haan is afwezig van woensdag 21 nov. t/m woensdag 28 nov. We houden het nog even warm... ons hart... Bingo Veel winkels in Moergestel open... KPJ-nieuws Afgeschreven boeken te koop |V^-< verwachting klopt Nadere informaties volgen! Doeiiiiiiiü! Nog 3 zondagen... dan is het weer zover...! Waarneming: Tandarts J. Stieger Tel. 1948 DE WARME BAKKER JOHN MENSINK Bij van Dijk Stoffen in Moergestel Voorlichtingsavond inzake brandwonden voor de gehele Moergestelse bevolking voor alle ouderen vanaf 55 jaar De jaarlijkse Winkelaktie van de Moergestelse winkeliers kent dit jaar een geheel andere opzet dan te doen gebruikelijk. Het zegeltjes plakken is voorbij Aktie rond ’Moergestel-Nieuws’ Komende zondag... Publiekscatalogus Zondag 18 november a.s. zetten wij onze deuren open en nodigen wij u uit eens geheel vrijblijvend kennis te komen maken met ons huidverzorgingsinstituut. Reeds meer dan 10 jaar zijn wij gespecialiseerd in elektrisch ontharen. 11 |1 1 WOENSDAG 14 NOVEMBER 1990 15e Jaargang - Nr. 644 Vogelvereniging ’Moergestel’ De aktiviteitenkommissie Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. Verven van wenkbrauwen en wimpers Harsen Pakkingen en maskers Peeling v Zonnebankkuur Verkoop van: huidverzorgingsprodukten, luxe kado-artikelen, byouterieen en kadobonnen voor de op deze dag persoonlijk in ons instituut gemaakte afspraak voor één zonnebankkuur! Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Schoolstraat 5, Moergestel Telefoon 04243 -1474 T KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 x MOERGESTEL z2 Vorige week heeft u al in ’Moergestel-Nieuws’ kunnen lezen dat de Nederlandse Brandwon den Stichting in samenwerking met de Moer gestelse E.H.B.O. een voorlichtingsavond over brandwonden zal verzorgen. Deze avond zal plaatsvinden op vrijdag 16 november a.s. om 20.00 uur in ’Den Boogaard'. Over ongeveer 10 dagen zal de Goedheiligman, Sint Nicolaas, met zijn Spaanse Pieten onze dorpsgemeente weer bezoeken. Zijn traditione le intocht in Moergestel is op 24 november a.s. De voorbereidingen zijn in volle gang, het St. Ni- colaascomite dankt nu reeds de Moergestelse be volking voor hun gulle gaven tijdens de envelop- pen-aktie. Dank zij u allen kunnen wij uw kinderen weer een fijne onvergetelijke St. Nicolaasmiddag be zorgen. Waar en hoe laat St. Nicolaas zal arrive ren hopen wij de volgende week bekend te ma ken. Zeker is dat alle kinderen van 2 tot 8 jaar de Sint persoonlijk mogen ontmoeten en een kado van de Sint in ontvangst mogen nemen. Tijdens de in tocht door ons dorp zal de Drumfanfare Moer gestel samen met Harmonie Prinses Juliana van de partij zijn, en hun muzikale klanken laten horen. Ook een kleine groep tumpieten zal hun speel se buitelingen tijdens de intocht laten zien. Op de avond van de 24e november zal in ’Den Boo gaard’ om 20.30 uur ’n groots St. Nicolaasbal plaatsvinden. Daar kunnen de ouderen onder ons dus ook de Sint van dichtbij meemaken, en dat het St. Nicolaasbal ’n gezellige avond is dat heb ben ze ons de voorgaande jaren bewezen. Houdt dat gezellige avondje nu reeds vrij Op woensdag 21 november 1990 zal voor boven genoemde groepering de maandelijkse bingoa- vond gehouden worden. Deze zal zoals gewoon lijk plaatsvinden in de rekreatiezaal van ’De Reu- selhofaanvang 19.30 uur. Tegen een kleine inleg zijn er wederom nuttige en prachtige prijzen te verdienen. Een gratis kop koffie staat er voor u klaar. Op deze avond hopen wij weer vele ouderen te kunnen begroeten. P.S. In verband met St. Nicolaas en Kerstmis zal er in de maand december geen bingo gehouden worden. Aan de orde komen onder meer preventie, eer ste hulp en verzorging van brandwonden. Op de ze avond zullen dia’s of een film vertoond wor den. Bestuur en leden van E.H.B.O.-vereniging wil len deze avond aanbieden aan de Moergestelse bevolking als dank voor de vele blijken van waar dering die wij van u mochten ontvangen tijdens ons 50-jarig jubileum. Wij zouden het fijn vinden om u daar te mogen begroeten. E.H.B.O.-vereniging St. Christoffel ondanks zijn prachtige (en goedkope) kweek- kooien. Maar ja, je bent jong.enz. en dan gaat de aandacht wel eens ooit ergens anders naar uit dan uitsluitend vogels. De Bourkes echter, die ik reeds noemde, zijn, naar zijn zeggen best het be zichtigen waard. Ofschoon op bescheiden schaal, zijn er ook wild- zangvogels te bewonderen, en wel in de vorm van vinken en sijzen. Voor onze show heten wij u van harte welkom op zaterdag 17 november van 13.00 tot 22.00 uur en zondag 18 november van 10.00 tot 17.00 uur. Mocht u interesse hebben om lid te worden van onze vereniging, schroom u dan niet en klamp een van onze bestuursleden aan. Hij zal u dan gaarne wegwijs maken, zodat u uw hobby, het kweken van vogels, verder kunt uitdiepen, door anderen tijdens de show te laten zien wat zoal mogelijk is met deze rustgevende en prachtige vrijetijdsbesteding. Tot ziens dus op zaterdag of zondag in Cafe ,’t Stokske’. Nog enkele dagen en we zullen het weten... Wie heeft wie verslagen... Wie gaat met de hoogste eer strijken...? Verlengt Ad van de Wouw zijn titel bij de kana ries of wordt hij misschien bedreigd door Toon Moorman of Toon van den Langenberg, en H. Smetsers niet te vergeten? Wordt de titel bij de tropen weer beslist via een strijd tussen Jan van Gisbergen en de combinatie Christ Janssen/Tinus Schilders of komt ook hier een onverwachte win naar uit de bus? Vragen, die door de keur meesters van onze bond inmiddels zijn beant woord en die vrijdag a.s. bij de opening van de tentoonstelling bekend zullen worden gemaakt. Ruim 185 vogels zijn dit weekeinde te bezichti gen tijdens onze show in Cafe ,’t Stokske’. Vo gels van allerlei pluimage en kleuren. Zo zijn er kanaries te zien in de kleuren wit, geel, rood, blauw en groen, maar ook kanaries met een beatle-kuif, de z.g. Glosters. Bij de tropen is het helemaal raak. Allerlei kleu ren zebravinken, allerlei kleuren gould- amadines, spitsstaarten, vuurvinken, enz. maar ook de grotere soorten zoals Kardinalen en Bourkes-parkieten. Het enige wat eigenlijk nog ontbreekt zijn de grasparkieten. De kweker hier van heeft ons enigszins in de steek gelaten, dit Al enkele jaren was men bezig te zoeken naar nieuwe mogelijkheden. De voorgaande aktie nam organisatorisch veel tijd in beslag waardoor er in een algemene ledenvergadering op aangedrongen werd te zoeken naar nieuwe ideëen. De gehele aktie speelt zich dit jaar, bij wijze van proef, af in het weekblad ’Moergestel-Nieuws’ Woensdag 28 november start deze aktie. In de krant van woensdag 28 november, en de woensdag 5, 12 en 19 december, is de winkelak tie bijgevoegd. In de advertenties van de deelne- Komende zondag kunt u bij diverse zaken en be drijven in Moergestel terecht om er ’n kijkje te gaan nemen of aankopen te doen. Schepens Tweewielers houdt ’n tweedaagse show in ’Den Boogaard’ met o.a. fitness-apparatuur, regenkleding, ATB-fietsen enz. Daarnaast zijn er doorlopend video-demonstraties over alles op rij wielgebied. U kunt er op zaterdag en zondag te recht van 10.00 tot 17.00 uur. PVS Meubelen houdt zondag Open Huis in haar zaak aan de Kerkstraat van 11.00 tot 17.00 uur. ’n Grote kollektie meubelen en aanverwante ar tikelen kunt u er gaan bekijken. Huidverzorgingsinstituut ’Aphrodite’ heet u zondag tussen 10.00 en 16.00 uur van harte wel kom in de Schoolstraat en geeft u graag advies op het gebied van huidverzorging. Autobedrijf Bijvelt-van de Ven houdt komend weekend ’n autoshow in haar bedrijf aan de In dustrieweg. Op vrijdag 16 (17.00-22.00 uur), za terdag 17 (10.00-18.00 uur) en op zondag 18 no vember (10.00-17.00 uur) bent u er van harte welkom. Autobedrijven Bertens aan de Raadhuisstraat houdt komend weekend een occassionshow. Automobielbedrijf J. Persoons aan de Industrie weg houdt eveneens een autoshow; zaterdag en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Schoonheidssalon Tres Bien aan het St. Jansplein zet zondag van 11.00 tot 16.00 uur eveneens haar deuren wagenwijd open. Boutique Barbara en James Dean heet u ook van harte welkom op zondag. Ons is niet precies bekend welke zaken nog meer open huis houden a.s. zondag, maar u zult dat ongetwijfeld kunnen ontdekken tijdens een wan deling door het dorp. Zo na een goed verlopen auto-orientatierit met 22 auto’s gaan we toch weer gewoon verder. Wel op wat rustiger voet want de eerstkomende aktivi- teit is 21 december. Reserveer deze avond voor de kerstfilm. Wat het deze keer zal worden is weer een verrassing. 20 December: KPJ micro-triathlon. Meer info bij de sportman van het bestuur, Wim op ’t Hoog. Verder staat er nog een ski-weekend gepland voor januari. P.S.: a.s. vrijdag 16 november is D’n Tob we gens omstandigheden gesloten. mende middenstanders worden (verkeerde) fo to’s geplaatst. Dat wil zeggen dat de juiste foto bij de goede firma moet worden gezocht. Door middel van een cijfer- en lettercombinatie ont staat (nadat alle foto’s in de goede volgorde zijn geplaatst) een slagzin. Die slagzin moet samen met de namen van de middenstanders op een for mulier worden ingevuld dat wordt geplaatst in de krant van woensdag 19 december. Vervolgens is er de gelegenheid om de oplossingen in te leveren. Over de grootte van de prijzen en de juiste werk wijze volgt nog nader nieuws... De Openbare Bibliotheek houdt vanaf woensdag 21 november a.s. weer haar jaarlijkse algehele verkoop van afgeschreven boeken en tijdschrif ten. Voor een zacht prijsje, al vanaf een kwart je, kunt u heel wat leuke boeken of tijdschriften op de kop tikken. Wat zit er zoal tussen? Wat dacht u van een hobbyhoek of tijdschrift waaruit u zelf ideëen kunt opdoen, of een roman om - zeker tijdens deze donkere avonden - heer lijk bij weg te dromen. Voor de kinderen zitten er grappige, spannende, avontuurlijke en vrolijke boeken tussen, en voor de allerkleinsten leuke prenten- en platenboeken. Wellicht dat St. Ni colaas ook nog naar een kleinigheidje op zoek is. De verkoop van de boeken vindt plaats tijdens de openingsuren van de bibliotheek. Op woensdag gaat de bibliotheek om 14.30 uur open. De boeken zijn afgeschreven, omdat ze voor de bibliotheek verouderde gegevens bevatten, of ’stukgelezen’ zijn. Bent u geen lid van de bibliotheek? Dat geeft niets, iedereen is welkom! Sinds 7 november jl. kan iedereen in de biblio theek gebruik maken van een geautomatiseerde publiekscatalogus Alle gegevens die u eerst in de kaartcatalogus kon opzoeken, kunt u nu via deze publiekscatalogus vufien. Deze geautomatiseerde catalogus heeft grote voordelemboven de kaartcatalogus. U kunt heel gemakkelijk opzoeken op titel, naam van de schrijver, onderwerp en zelfs op serietitel. De computer zoekt het allemaal voor u uit en laat overzichtelijk zien wat de bibliotheek van een be paalde titel, auteur of onderwerp heeft. Boven dien kunt u opzoeken of het door u gekochte boek aanwezig, ’thuis’ is, of dat het boek uitge leend is. Kortom het opzoeken van materialen uit onze collectie is er voor u en voor ons eenvoudi ger en prettiger op geworden. Probeert u het zelf maar eens uit in de bi bliotheek! (Open van 10.00 uur tot 16.00 uur). Onder het genot van een gratis kop koffie geven wij u graag advies op het gebied van huidverzorging. GelaatSböhandöling '/an u/onUhraiiman an u/imnarc Lichaamsmassage Acné-behandeling Pedicuren Manicuren Epileren Elektrisch ontharen

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 1