I Het gaat als een lopend vuurtje rond cXptóite ÏJ Stomerij Palthe voor nóg betere service! 1 Tamboers uitgenodigd bij bondskampioenschap I Speelgoedbeurs J ongerenpastoraat voor ieder wat wils 8ste Midden-Brabantse Blaaskapellenfestival Ed Hurkmans en Hans van Brunschot exposeren aquarellen Winkeliersaktie krijgt nieuwe opzet Oud papierbericht Bijbeltentoonstelling ’Het boek dat blijft’ O Voorlichtingsavond inzake brandwonden voor de Moergestelse bevolking Drumfanfare Moergestel I DE WARME BAKKER JOHN MENSINK Bij van Dijk Stoffen in Moergestel Open dag wordt jaarlijks evenement Verheugt u zich al op de komende feestmaanden? Gezellig met z’n allen bij het knapperend haardvuur of dineren bij kaarslicht. Wellicht houdt u meer van fondue. En straks samen het nieuwe jaar inluiden met schit terend vuurwerk. Gezellig toch? il .Slis ■HNHKB »*5***’* WOENSDAG 7 NOVEMBER 1990 Wilfred van Elderen Huidverzorgingsinstituut Aangezien de majoretten die dag enkele leden missen, zullen alleen de tamboers gebruik maken van het aanbod. De selectie werd door R.K. bond voor muziekgezelschappen in het bisdom Den Bosch gemaakt op het aantal behaalde pun ten tijdens het concours. Op deze avond zal een film of dia’s vertoond worden. Bestuur en leden van E.H.B.O.-vereniging wil len deze avond aanbieden aan de Moergestelse bevolking als dank voor de vele blijken van waar dering die wij van u mochten ontvangen tijdens ons 50-jarig jubileum. t Wij zouden het fijn vinden u op vrijdag 16 no vember a.s. om 20.00 uur in Den Boogaard als onze gast te mogen begroeten. E.H.B.O.-vereniging St. Christoffel Moergestel Zaterdag 10 november om 15.00 uur wordt door Toine Verheijen de expositie geopend in de bur gerzaal van het gemeentehuis. Ed Hurkmans en Hans van Brunschot exposeren er zo’n 60 door hen gemaakte aquarellen. De expositie is op werkdagen geopend tijdens kantooruren; op za terdag en zondag bent u van 13.00 tot 17.00 uur van harte welkom. Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 x MOERGESTEL zj Bijeenkomst over relatievorming Voor de overige jongens en meisjes organiseert de werkgroep Jongerenpastoraat een groepsbijeen komst op zondag 11 november van 12.30 tot 13.00 uur. We zijn dan te gast op basisschool Boszicht. De nieuwe videoproduktie: ’Ruzie, ter ritoria en wapens in een relatie’ staat dan cen traal. Indien jongeren (tot 18 jaar) geen persoon lijke uitnodiging gekregen hebben, zijn ze toch van harte welkom. Voor meer informatie a.u.b. de pastorie bellen. Bowlingavond voor pasgevormde jongeren Op vrijdag 5 oktober zijn wij gaan bowlen. We moesten om 19.00 uur bij het parochiecentrum zijn. Met de fiets gingen wij naar Duinven in Oisterwijk. We hebben een uur gebowld. Ieder een kreeg van het jongerenpastoraat een con sumptie aangeboden. De winnaars kregen een extra consumptie. Om 21.30 uur waren we terug in Moergestel. Ik vond het heel leuk en hoop dat wij nog een keer gaan. Namens de 32 deelnemen de jongens en meisjes. De tamboers van ’Drumfanfare Moergestel’, die enkele weken geleden tijdens het bondsconcours in Den Bosch, menigeen verrasten door met een le prijs naar huis te gaan (281,5 punten, 282 be tekende promotie), zijn samen met de majoret ten, (die er tijdens het concours nog een schepje bovenop deden door een le prijs met promotie te behalen), uitgenodigd bij het bondskampioen- schap op 9 december in de ’Maaspoort’ te ’s Her- togenbosch. Uitgave en redaktie: Buro ’76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Oosterse kerken Voor de jongeren die vorig jaar zijn gevormd, wordt een kennismaking met de Oosterse kerken georganiseerd. Nu de ontwikkelingen in Oost- Europa zo in de belangstelling staan, is deelna me aan deze excursie dit jaar extra interessant. Op donderdag 8 november zijn we ’s avonds te gast bij het Apostolaat voor de Oosterse kerken in Tilburg. Johan Meyer laat ons dan allerlei fa cetten van de Oosterse geloofsbeleving zien, waaronder het ikoonschilderen. We vertrekken om 18.15 uur uit Moergestel. Op zondag 11 no vember zullen we speciale gasten zijn tijdens de Byzantijnse Liturgie in de Johannes van Dama- scuskapel (crypte van Theresiakerk). De ouders van de genodigde jongeren zijn hierbij ook van harte welkom. We vertrekken naar Tilburg om 9.15 uur. De aktie die de Moergestelse Middenstand rond St. Nicolaas elk jaar organiseert krijgt dit jaar een geheel andere opzet. In een artikel in onze krant van volgende week komen we hierop uitgebreid terug. Zeker is in elk geval dat het zegeltjes plak ken is komen te vervallen. De aktie zal zich voor namelijk afspelen via ’Moergestel-Nieuws’. Houd deze krant daarom de komende tijd goed in de gaten. Het betuur van de Drumfanfare overweegt, om van de vorige week gehouden open dag in ’D’n Donk’, een jaarlijks terugkerend evenement te maken. Op deze manier biedt de drumfanfare ie dere inwoner van Moergestel, de gelegenheid re gelmatig eens een kijkje te riemen achter de schermen van deze verenging. Ondanks de wat tegenvallende publieke be- langsteling vorige week zondag, waar het bijzon der slechte weer zeker een grote rol bij speelde, kon op het eind van de dag toch nog teruggeke ken worden op een zeer geslaagde dag. 7 Nieu we leden hadden zich immers die dag aangemeld! Zeker geen slecht resultaat en daarom een extra goede reden om het volgend jaar weer eens over te doen. 15e Jaargang - Nr. 643 Inderdaad erg gezellig. En wij als E.H.B.O.- vereniging vinden dat dit gezellig moet blijven. Daarom is het goed om van tevoren even stil te staan bij de risico’s die deze situaties met zich mee kunnen brengen. Hoe kunt u voorzorgsmaa tregelen nemen zodat het brandgevaar geminima liseerd wordt? En wat te doen als er onverhoopt toch iets mis gaat? Op deze vragen zal tijdens de voorlichtingsavond van de Nederlandse Brandwonden Stichting ant woord worden gegeven. Tevens zal er aandacht worden besteed aan de oorzaak van brandwoden en de verpleging daarvan, de huidbank etc. toond hoe God met de mensen en de mensen met God op weg gaan. Deze ’reis door de bijbel’ is aangevuld met informatie over het ontstaan en de betekenis van de verschillende bijbelboeken. Maar, zoals de titel al zegt, de bijbel is een boek dat blijft. Daarom wordt ook aandacht besteed aan de opdracht om de bijbelse boodschap na te leven en door te geven. We zien hoe dit is ge beurd in het verleden en hoe dit nog steeds gebeurt. De bijbeltentoonstelling is geopend: dagelijks (behalve zaterdag en zondag) van 14.00-17.00 uur; dinsdag- en donderdagavond van 19.00-21.00 uur; zaterdag van 13.00-16.00 uur en zondag van 13.00-17.00 uur. De toegang is gratis. Tevreden kunnen wij terugzien op een goede speelgoedbeurs. Het aangeboden speelgoed was van prima kwaliteit. Slechts een enkel artikel was té hoog geprijsd, zodat dit niet werd verkocht. Wij wijzen er daarom steeds op dat alleen een vriendelijk prijsje het voor anderen prettig en aantrekkelijk maakt om gebruikt speelgoed te kopen. Met peuterspeelzaal ’Janneke’ is afgesproken dat de opbrengst dit jaar voor de peuterzaal bestemd is. Het bestuur van de peuterspeelzaal ’Janneke’ neemt graagt ons aanbod aan om in de toekomst de speelgoedbeurs te organiseren. De opbrengst kan dan steeds ten goede komen aan de peuters van Moergestel. Wij hadden wederom een*geslaagde beurs, me de dankzij de vrijwillige medewerking van Het ty, Gertruud, Lotte, Ria D. Ria W. en drie bestuursleden van peuterspeelzaal ’Janneke’, Noortje, Ria en Conny. Werkgroep Speelgoedbeurs 1990 Roos, Rikie en Anny Op zondag 11 november a.s. vindt in Moergestel het 8ste Midden-Brabantse Blaaskapellenfestival plaats, dat wederom georganeerd wordt door car navalsvereniging ’De Pierewaaiers’. Dit inmiddels traditionele muziekfeest is in 8 ja- ren uitgegroeid tot een van de grootste periodieke evenementen in Moergestel. Vorig jaar trok het concours een voor Moergestel se begrippen ongekend groot aantal bezoekers. Voor het 8ste festival in successie zijn weer alle voorwaarden geschapen om een geweldige ambi ance te verzekeren. Maar liefst 12 blaaskapellen komen naar Moergestel om daar met elkaar de notenstrijd om de wisselbeker en de overige prij zen aan te gaan. Hieronder bevinden zich enke le in het genre zeer bekende muziekgezelschap pen uit de streek, waaronder ’De Böllekes’, ’De Vip-kus’, ’De Buntstekers’, ’De Naagers’, ’De Kliekskes’. De kapellen ’D’Ambiejans’ en ’Din ges’ spelen een thuiswedstrijd. Het 8ste Midden-Brabantse Kapellenfestival vangt aan om 16.00 uur en speelt zich af in de volgende gelegenheden: ’Den Boogaard’, ’De Brouwer’, ’t Centrum’, ’De Klaore’, ’De Schouw’ en ’De Veerkes’. Een deskundige jury beoordeelt de muzikale prestaties van de deelnemende gezelschappen en zal omstreeks 20.30 uur in zaal ’De Brouwer’ de prijswinnaars bekend maken. Voor degene die zich op zondagmiddag 11 no vember in het muzikaal gewoel storten, zal er veel te genieten zijn. Het Midden-Brabantse Blaaskapellenfestival, waarvoor C.V. ’De Piere waaiers’ tekent, wil zijn faam andermaal waar maken. In verband met onze aktiviteiten in Heiden, konden wij afgelopen zaterdag geen oud papier ophalen. Ter voorkoming van misverstanden: komende zaterdag 10 november halen we oud papier op langs route oost (Gezwiene Waai, Oistelvoirtjes, Heidevelden, etc.) Bij voorbaat hartelijk dank! In de week van 14 t/m 22 november 1990 zal de tentoonstelling ’Het boek dat blijft’ te bezichti gen zijn in de Levenskerk, Le Sage ten Broekstraat 2 te Oisterwijk. De Raad van Kerken Oisterwijk e.o. organiseert (in samenwerking met het Nederlands Bijbelge nootschap en de Katholieke Bijbel Stichting) de ze expositie, die informatie geeft over het bijzon dere boek, de bijbel. Aan de hand van de bijbelse verhalen wordt ge- ■mm| M... M&ESSfSTEl

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 1