Uw parochie wil ook graag weten dat u er woont of niet meer woont... uni 1 i I V ...laat ’t ook even aan de parochie weten <BP«C3S kinderen. Voornamen: Naam: Geboortedatum: Plaats: Postcode Oud adres Straat: Postcode Plaats: Nieuw adres: Straat: Itkld U kunt ook gebruik maken van onderstaande coupon en deze ingevuld sturen naar de Pastorie van de Parochie St. Jan’s Onthoofding, Raadhuisstraat 115066 AP Moergestel, of daar zelf in de bus doen. JKpeio rkTarochie Kommissievergadering Gemeente Moergestel ondersteunt Novib campagne ’Kappen met Kappen, 29 oktober t/m 4 november 1990 fflfe PARMHIEADMINISTRATIE Openbare besluitenlijst van de vergadering van het Kollege van Burgemeester en Wethouders Openbare besluitenlijst van de vergadering van het Kollege van Burgemeester en Wethouders Als u verhuist, stuurt u uw nieuwe adres naar familie, vrienden, bekenden en instanties, u vindt dat ze moeten weten waar u woont. Uw parochie wü het ook graag weten. En dat kost u geen moeite. U kunt gewoon hfcPTT Verhuisbericht 1 gebruiken. Als u een kruisje zet in het hokje RKK. krijgen uw nieuwe en uw oude won-zoif Dus als u verhuist... Hierbij verzoek ik u de gegevens in de parochie-administratie als volgt bij te werken: Wij gaan ik ga verhuizen uit/naar uw parochie Samenstelling van het huishouden: man/vrouw/aantal "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 31 OKTOBER 1990 PAGINA 9 een erfafscheiding aan de -ï voor kennisgeving aangenomen. A 1 L SB Koningin Wilhelmina Tonds Aankruisen als u lid/donateur beid of wilt worden Uw oude en nieuwe parochie krijgen bericht GEMEENTEHUIS: Raadhuisstraat 21postadres Postbus 90, 5066 ZH Moergestel, telefoon 04243-1235 (alléén tijdens openingsuren); geopend: 9.00-12.30 uur. OPENBARE WERKEN: Kloosterdreef 2, Moergestel. Telefoon: tijdens kantooruren 04243-1235 na kantooruren: - technische storingen zoals riolering, wegen, centrale antenne-inrichting e.d. 04243-1244 (hebt u bij centrale antenne eigen apparatuur gecontroleerd?) Klein chemisch afval: kunt u wekelijks inleveren op de dienst voor open bare werken op vrijdag van 15.00-16.00 uur. Grof huisvuil: wordt elke eerste maandag van de maand opgehaald na melding op het gemeentehuis, tel. 04243-1235. Landbouwplastic: kunt u op alle werkdagen na telefonische afspraak inleveren op de dienst voor openbare werken, uit sluitend schoon en handzaam gebundeld. WEEKMARKT: elke vrijdagmiddag van 13.30 - 17.00 uur. SPREEKUREN KOLLEGE VAN B W: Burgemeester: na afspraak Wethouders A.J.G.M. v/d Meijdenberg en Th.N. Op ’t Hoog op maandagavond van 19.00-20.00 uur. oprichten en in werking houden van een bo vengrondse opslagtank voor dieselolie. - F. van Esch, De Sonman 2 tot het verlenen van de gevraagde vergunning voor het hou den van 72 stuks rundvee en het weigeren van de vergunning voor wat betreft het hou den van jongvee. - Maatschap Denissen, Servennenstraat 6 tot het weigeren van de gevraagde vergunning tot het uitbreiden van de inrichting. In beginsel wordt medewerking verleend aan de samenvoeging van een tweetal Hinderwet- plichtige bedrijven mits de vergunning voor het te beëindigen bedrijf wordt ingetrokken. Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting: Besloten wordt een subsidie te verstrekken ten behoeve van partikuliere woningverbetering. - een brief van de NWN inzake de toetreding tot de Nederlandse Vereniging voor de Ver enigde Naties. - de zgn. septemberciculaire van het Ministe rie van Binnenlandse Zaken inzake de bere kening van de gemeentelijke financiële uitke ringen uit het Gemeentefonds. - een brief van de Vereniging van Nederland se Gemeenten en van het Provinciaal Bestuur m.b.t. de handhaving van de milieuwetten. - een brief van het Ministerie van Volkshuis vesting, Ruimtelijke Ordening en Milieube heer m.b.t. het nationaal Milieubeleidsplan. - een brief van het Ministerie van Volkshuis vesting, Ruimtelijke Ordening en Milieube heer m.b.t. het Bijdragebesluit openbare li chamen Wet Algemene Bepalingen Milieu hygiëne. Verleende Bouwvergunningen: De volgende bouwvergunning is verleend: - A.C.J. Builens, Vooskerbos 36a voor de bouw van een serre. Geweigerde Bouwvergunningen: Een bouwvergunning wordt geweigerd voor het uitbreiden van de woning Heirbaan 6. Vergunningen ingevolge de Algemeen Plaatse lijke Verordening/Bijzondere Wetten: Een kapvergunning wordt verleend voor 3 bo men aan de Postelstraat met de plicht tot herplant. De Buurtvereningen De Vurhaai en Gezwiene Waai wordt medegedeeld, dat geen bezwaar bestaat tegen een te houden kienavond. Een gegadigde wordt ingeschreven op de wachtlijst voor de weekmarkt. Publica te Roermond wordt medegedeeld, dat geen bezwaar bestaat tegen het plaatsen van re- klameborden voor de Regionale Gezinsbeurs te Tilburg. Overeenkomstig het Kollekteplan van 1991 wordt een vergunning verleend aan: - Nationaal Reumafonds - Nederlandse Kankerbestrijding - Nationaal Fonds Kinderbescherming - Nederlandse Hartstichting - Stichting Nationaal Fonds Sport Gehandicapten Hinderwet: Ontwerpvergunningen ingevolgde de Hinder wet worden vastgesteld t.b.v.: - G. Denissen, Broekzijde 5 tot het verlenen van de gevraagde een nieuwe de gehele in richting omvattende vergunning voor een varkensfokbedrij f - P.C. Kouwenberg, Hild 22 tot het verlenen van de gevraagde een nieuwe de gehele in richting omvattende vergunning voor een rundvee- en kalverhouderij en varkens- mesterij. - Maatschap Van Haaren, Reedijk 4 tot het verlenen van de gevraagde vergunning voor het oprichten en in werking houden van een akker- en tuinbouwbedrijf. - J.W. van Daelen, Heuvelstraat 19 tot het ver lenen van de gevraagde vergunning voor het Donderdag 1 november is om 19.30 uur in het gemeentehuis een vergadering van de kommissie Fianciën en Openbare Werken. De agenda: 1. Verslag vorige vergadering. 2. Voortgang. 3. Ingekomen stukken en mededelingen. 4. Budget-informatie. Sedert de laatste kommis sievergadering is geen raadsvergadering meer gehouden, zodat hierover thans geen nadere stukken worden aangeboden. 5. Wijziging verordening rioolrecht. 6. Wijziging verordening afvalstoffenheffing. 7. Wijziging verordening onroerendgoedbe- lasting. 8. Wijziging legesverordening. 9. Rondvraag. Dit najaar houdt Novib/Gast aan Tafel i.s.m. Unesco Centrum Nederland een landelijke campagne waarin steun wordt gevraagd voor de strijd van de bewoners van de regenwouden. Zij vechten voor het behoud van hun leefom geving. Het regenwoud verdwijnt op dit moment met een snelheid van zo’n 20 miljoen hectare per jaar. Dat is ongeveer vijf maal Nederland. Wat de natuur in duizenden jaren heeft opgebouwd dreigen wij over 50 jaar geheel vernietigd te hebben.De ver nietiging van de regenwouden zal wereldwijde gevolgen hebben. Met name de toekomst van 50 miljoen bewoners van de regenwouden wordt direkt bedreigd. Ver der verstoort de vernietiging van de bossen het ecologisch evenwicht van de hele wereld. Droog te en overstromingen treffen dan de armste men sen van de hele derde wereld het eerst. Daarom houdt Novib/Gast aan Tafel zich al enkele jaren met deze problematiek bezig. In Maleisië (waar Nederland het grootste gedeel te van haar hardhout vandaan haalt) en de Ama zone zijn de oorspronkelijke bewoners in verzet gekomen tegen verdere ontbossing. Zij voeren al eeuwen een verantwoord beheer over de bossen en zijn er geheel van afhankelijk. Door kap- en grote ontginningsprojekten staat hun bestaan nu op het spel. In beide gebieden worden zij in hun strijd tegen de kap ondersteund door partikuliere organisaties. Deze helpen met juridisch advies, de opzet van kleine economische- en gezondheidsprojekten en zelforganisatie. Bovenal helpen zij de bewoners hun stem nationaal en internationaal hoorbaar te maken. Novib/Gast aan Tafel ondersteunt dit werk waar mogelijk. Om de acties van de bewoners van het regen woud te steunen wordt van 29 oktober t/m 4 no vember a.s. een grote fondswervende campagne gehouden onder de titel ’Kappen met Kappen’. Onze gemeente wil die graag ondersteunen, me de gezien het beleid dat wij voeren t.a.v. het ge bruik van tropisch hardhout c.q. de voornemens hiertoe. Op 3 november schenkt de VARA in het kader van haar 65-jarige jubileum aan Novib een ca deau. Tijdens de avondvullende uitzending tracht zij zoveel mogelijk fondsen te werven voor de campagne van Nivob. Daarbij zal ze haar kij kers oproepen een machtigingskaart in te vullen die in een oplage van meer dan 4 miljoen in de RTV-gidsen wordt verspreid. Deze kaart kan in onze gemeente ingeleverd worden bij de balie van de afdeling Bevolking. HELP DE BEWONERS VAN HET TRO PISCH REGENWOUD!!! Het Kollege van Gedeputeerde Staten wordt bericht dat met de te volgen procedure voor de behandeling van de herindelingsplannen in de regio Den Bosch kan worden ingestemd. Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting: Het bezwaarschrift ingediend tegen een aan schrijving tot toepasing van bestuursdwang in zake de aanleg van een tennisbaan wordt onge grond verklaard. Ten behoeve van de aankoop van een woning wordt gemeentegarantie verleend. In beginsel wordt medewerking verleend aan de bouw van een kluis ten behoeve van de opslag van vuurwerk aan de Oisterwijkseweg In beginsel wordt medewerking verleend aan de uitbreiding van de woning Voorbeemt 12. In beginsel wordt medewerking verleend aan de bouw van een garage aan de Broekzijde 12. In beginsel wordt medewerking verleend aan de uitbreiding van een magazijn aan het Root- ven 8. Middels toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening junkto artikel 21 van het besluit op de Ruimtelijke Ordening wordt medewerking verleend aan het dichtbou- wen van een afdak aan de Tilburgseweg 57 en de bouw van een erfafscheiding aan de Zandstraat 16. Geen medewerking wordt verleend aan de bouw van een demontabele loods aan de Kerkstraat 14. Welzijn: Ingestemd wordt met de nieuwe organisa tiestructuur van de Streek VW. De provinciale ontwerp-notitie monumenten en archeologische vindplaatsen wordt voor kennis geving aangenomen. Het subsidie 1989 voor emancipatiewerk voor het KVO wordt vastgesteld op 601,75. De ontwerp-sollicitatieprocedure m.b.t. het personeel van de Openbare Basisschool wordt om advies voorgelegd aan de Bestuurskommis- sie en de Medezeggenschapsraad. Financiën: De kohieren rioolrechten 1990, ontheffingen ri oolrechten en reinigingsrechten 1990 worden vastgesteld. In de vergadering van het kollege van Burge meester en Wethouders van 9 oktober 1990 zijn I o.a. de volgende besluiten genomen: Ingekomen stukken: Een aantal ingekomen stukken wordt voor ken nisgeving aangenomen. Dit betreft o.a.: - de besluiten van het kollege van Gedeputeer de Staten tot goedkeuring van de bestem mingsplannen: ’Kloosterlaan-Noord’ ’Herziening III Reuseldal’ ’Korenstraat’ - de brief van de PTT inzake het nieuwe vesti gingsbeleid inhoudende handhaving van het postkantoor in Moergestel. - een tweetal beschikkingen van het Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer inzake de toekenning van een financiële bijdrage op grond van de rege ling Geldelijke Steun Huisvesting Gehandi capten. Verleende Bouwvergunningen: De volgende bouwvergunningen zijn verleend: - J.H.A. Buijnsters, Van Rijckevorsellaan 19a voor de bouw van een weideafrastering aan de Van Rijckevorsellaan. -C.G.M. van Herck, Korenstraat 13 voor de bouw van twee dakkapellen op de woning Korenstraat 13. - J.A.H. Burgers, Krijtestraat 24 voor de bouw van een berging nabij de woning Krijtestrsaat 24. - Th.N. Op ’t Hoog, Regenbeemdeke 7 voor het uitbreiden van de woning Regenbeemde ke 7. Openbare Werken: Het tracé voor de aanleg-van de waterleiding in het bestemmingsplan Bedrijventerrein De Son- man wordt goedgekeurd. Algemeen Bestuurlijke Zaken: Opdracht wordt gegevtn tot restauratie van oude archiefbescheiden tot een bedrag van 5000,-. De rapporten m.b.t. Bestuur en Stedelijke ge bieden en bestuurlijke vernieuwing worden In de vergadering van het Kollege van Burge meester en Wethouders van 18 oktober 1990 zijn o.a. de volgende besluiten genomen: Ingekomen stukken: Een aantal stukken wordt voor kennisgeving aangenomen. Dit betreft o.a.:

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 9