NIEUW!’! Sfe 1 KRUISVERENIGING MOERGESTEL ’VEILIGHEID IN EN OM HUIS’ Wie ben ik? ’De Zonnebloem’ opgericht B p Geef ’s voor diabetes I litie Aquarellen, krachtig door eenvoud Jos van Hulten i Versgebakken van milieuvriendelijk verbouwd graan. de zonnebloem w- “Sint, wat ik zo graag zou willen...” E«) k SPORT OVERDAG "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 31 OKTOBER 1990 PAGINA 5 MET EKO-GARANTIE Bestuur Kruisvereniging, afd. Moergestel. MHM I Bij een inbraak aan het St. Jansplein werd een radio-cassetterecorder gestolen. Men kwam bin nen door het forceren van de achterdeur. Aan de hand van de door u ervaren of herkenbare ongelukjes gaan we samen bespreken hoe ’n ongeval voorkomen had kunnen worden en over het wat te doen als er toch onverhoopt ’n ongeval gebeurt. Al met al zal het, afgezien van de ernst van het thema, een gezellige, leerzame avond kunnen worden. Deze avond zal plaatsvinden op woensdag 21 november in het Kruisgebouw, aanvang 20.00 uur. U kunt zich telefonisch opgeven bij Petra van Nuenen, tel. 3676 of bij Joke Beerens, tel. 2376. Graag vóór 11 november. Aan deze avond zijn geen kosten verbonden. Indien u belangstelling hebt voor de jaarvergadering kunt u deze bijwonen van 19.30 tot 20.00 uur, dus voor aanvang van de thema-avond. Agenda: Opening. Notulen. Jaarverslag secretaresse. Financieel verslag penningmeester. Bestuursverkiezing: aftredend en herkiesbaar Mevr. M. v/d Meijdenberg en de Heer H. Reinders. Belangstellenden voor een bestuursfunctie kunnen zich aanmelden tot voor aanvang van de vergadering bij het bestuur. Mededelingen. Rondvraag. Sluiting GIROREKENING 5766 t.n.v.DFN, AMERSFOORT Wie is deze er zo netjes uitziende jongeman die poseerde voor de schoolfotograaf? Vorige week bleek onze opgave niet zo mak kelijk te zijn. De knaap links op de foto (die we trouwens van hem kregen) was Kees de Laat, ’n zoon van ’Kiske de Laot’ uit de vroegere Akkerstraat (Past. Janssenstraat) nu wonend in de Aanstede. De andere per soon, waarvan we ’n hint gaven door te stel len dat hij enige tijd geleden nogal in het nieuws is geweest, was de tegenwoordige directeur van ’De Reuselhof’ Henk van Kollenburg. Jawel! We houden ons trouwens steeds aanbevo len voor nieuwe ’oudefoto ’s. Wilt u eens iemand verrassen en hebt u van hem of haar ’n leuke foto? Lever hem bij ons in en u hebt hem binnen 2 dagen terug! Kerkstraat 12 Moergestel Tel. 04243-1268 organiseert in samenwerking met de plaatselijke E.H.B.O. 'n thema-avond VELD BROOD Hel doel van hel Diabetes Fonds Nederland is om Anouks wens in vervulling ie laten gaan. Daarvoor is wetenschappeli|k onder zoek en dus ook geld nodig* Mei uw steun wordt de wens van Anouk <:ii ui die (inden* 300.000 <luiln:lên wt;rkeli|kliuid Dialteics huiker/iekte) is nog steeds niet ie gene.n.m en kan lal erir.lige (.omplit olies leiden. Je kunt het niet aan hen zien maar bijna 300.000 Nederlanders hebben een niet goed werkende al vleesklier waardoor de stofwisseling van slag is geraakt. Zij hebben diabetes, in de volksmond beter bekend als suikerziekte. Diabetes kan ern stige complicaties veroorzaken zoals blindheid, aantasting van de nieren. Eén van die 300.000 is Anouk van negen. Zij oogt net als ieder ander gezond kind. Toch zijn er verschillen. Het verlanglijstje van Anouk ziet er bijvoorbeeld anders uit dan dat van de meeste van haar leeftijdsgenootjes. Diabetes is (nog) niet te genezen en Anouks har- tewens kan alleen uitkomen als er voldoende geld is voor wetenschappelijk onderzoek naar de oor zaak van diabetes. Niet alleen onderzoek naar de oorzaak is van groot belang maar ook: hoe kun je de complicaties bij diabetes zo goed en patiënt vriendelijk mogelijk behandelen, binnen de per ken houden en het liefst voorkomen. Het Diabetes Fonds Nederland organiseert van 19 tot en met 25 november de jaarlijkse collecte week onder het motto: ’Geef voor Diabetes’. Met de opbrengst van deze collecte komt de wens van Anouk en al die andere diabeten wellicht (sneller) uit. Gironummer 5766 t.n.v. Diabetes Fonds Ne derland (Amersfoort). In de nacht van 26 oktober werd op de Cool- hofeen blauwe Opel Kadett met verbrijzelde zij ruit en geforceerd slot achtergelaten. Bij onder zoek bleek dat de auto in Tilburg gestolen was. Voor de Moergestelse Tafeltennisvereniging ver loopt de kompetitie niet slecht. Voor het eerste team was de eerste thuiswedstrijd een groot succes. De tegenstander had beide voorgaande wedstrijden gewonnen. Het Moer gestelse team was weer kompleet. Piet Habraken, uitgerust na een week vakantie, mocht de wed strijd openen. Hij won gemakkelijk. Ron van Hees volgde. De eerste game was een makkie, maar daarna lukte het niet meer. Hij moest zijn hoofd buigen voor de tegenstander. Herman Reinders wist zijn partij in 2 games te winnen. Het dubbel, Piet en Ron, werd ook in 2 games winnend afgesloten. De stand was 3-1. In de vol gende 6 partijen kreeg de tegenstander geen punt meer. Piet en Herman winnen elk 3 partijen en Ron 2. De uitwedstrijd de week ervoor ging verloren. Onze sterkste man, Piet, was met vakantie. Ron, Herman en invaller Sjonnie v. Elderen wonnen ieder 1 partij. Het tweede team moest deze week met een inval ler spelen. Bart de Cort moest het spits afbijten. Helaas verloor hij de partij, al was het nipt in 3 games. Ook Kees v.d. Wouw moest in 3 games de eer aan de tegenstander laten. De invaller, Jos Essing, deed het beter in 2 games, hij won. Het dubbel was eveneens in 3 games winst. De 3 vol gende partijen werden alle door Moergestel ge wonnen, zodat de stand 5-2 was. Jos en Bart wisten er elk nog 1 punt aan toe te voegen. Dat lukte Kees niet. Het team speelde de vorige week uit gelijk. Uitslagen: Groenewoud 1 - Moergestel 17-3 Spido 6 - Moergestel 25-5 Moergestel 1 - Barna 29-1 Moergestel 2 - Red Star7-3 Deze week spelen beide teams uit. Moergestel 1 tegen Barna 4 en Moergestel 2 tegen Blue Star 2. Heeft u interesse voor tafeltennis! Inlichtingen elke maandagavond tussen 20.00 en 22.00 uur in D’n Donk of telefonisch nr. 3365. Programma dinsdag 6 november 1990: - warming-up op muziek - oefeningen met 2 ballen, de oefeningen zijn zodanig samengesteld dat het hele lichaam aan bod komt - we sluiten af met een spel Plaats: Sportzaal ’De Vonder’ Tijd: van 9.45 - 11.00 uur. Kosten: 3,— per persoon. Voor meer informatie kunt u terecht bij P. Wolfs, telefoon 2210. Weer zes aanrijdingen in Moergestel deze week. Hiervan vonden er vier plaats op Rijksweg 58. Twee maal betrof dit een kop-staart botsing na het ontstaan van een file. Hierbij waren respectievelijk 2 en 4 auto’s betrokken. De der de aanrijding ontstond doordat een bestuurder in slaap viel en met zijn auto in een sloot naast de rijksweg reed. De vierde ontstond door irritatie van twee automobilisten die zich ergerden aan ei kaars rijgedrag. Door de oplopende irritatie werd het rijgedrag zodanig negatief beïnvloed dat een aanrijding volgde. Op het politiebureau werd de zaak schriftelijk uitgevochten. In een bocht van de Papenacker ontstond ter hoogte van de Krijtestraat een aanrijding tussen twee auto’s door onvoldoende rechts rijden. Op het Rootven ontstond een aanrijding tijdens een parkeermanoeuvre, Van 11 november 1990 tot 4 januari 1991 expo- seen Ema Berkelmans haar aquarellen in het be zoekerscentrum Oisterwijk van Natuurmonu menten. Erna laat zich het liefst inspireren door dingen om zich heen. Zij schildert stillevens, waarbij vormen en kleuren belangrijk zijn: combinaties met natuurlijke elementen als, bloemen, planten, groente of fruit. Het is de stijl die de voorwerpen tot leven brengt. Haar technische gave bewijst ze door o.a. te werken met biester, een waterachti ge bruine verfstof. Deze aquarellen zijn zeer sprekend door het grote contrast in licht en don ker. De moeite van een bezoek waard. Voor haar huwelijk studeerde Erna aan een tekenopleiding in het Vlaamse Turnhout. Ze trouwde met en Nederlander en koos voor een nieuw leven in Oistenvijk, waar ze thans nog woont. Erna voedde vier dochters op, werkte mee in de zaak van haar man, maar het tekenen en de schilderkunst heten haar niet los. Na jaren schreef ze zich in voor een cursus aquarelleren. De eerste, voorzichtige stappen werden meteen een succes. Al snel exposeerde ze in de directe omgeving, zoals in de Coffeeclub in Tilburg. Bij de rubriek ’Kunst kijken’ van het populaire T.V.-programma ’Avro’s Service Salon’ werd het werk van Erna door de kijkers beloond met een gedeelde tweede plaats. Openingstijden Het bezoekerscentrum is geopend op zaterdag en zondag van 10.00-17.00 uur en woensdagmiddag van 13.00-17.00 uur. In de kerstvakantie dage lijks open van 10.00-17.00 uur, met uitzondering van: - Oudejaarsdag (31 december), gesloten; - Eerste, Tweede Kerstdag en Nieuwjaarsdag: geopend van 12.00-17.00 uur. Het bezoekerscentrum ligt in de Oisterwijkse Bossen en Vennen ten zuiden van Oisterwijk, te genover café-restaurant Groot-Speyk. Vanaf de rand van het bosgebied staat het bezoekerscen trum met wegwijzers aangegeven. Adres: Bezoekerscentrum Oisterwijk, Van Tien- hovenlaan 5, 5062 SK OISTERWIJK, Tel.: 04142-19209 hm Qnouk jutue Siwt'vZ&A'j ebt Tnón WndtfUri OmijUr chalett «n ik ooi ■sittmaji.1 du\ vtJbnfy U‘^1. er* .-y'-’j..- U- «n Oakj WWV QmouI Vorige week woensdag vond in huize Stanislaus de oprichtingsvergadering plaats van de Moergestelse afdeling van ’De Zonnebloem’. Al enkele jaren streefden diverse personen naar een eigen afdeling daarvan in Moergestel en nu is het dan eindelijk zover... Ongetwijfeld zullen we de komende tijd meer van deze nieuwe vereniging horen...

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 5