Ed Hurkmans en Hans van Brunschot exposeren aquarellen HANDIE uApli/io dito Harmonie zaterdag naar Duits Jubileumfeest in Heiden Stomerij Palthe voor nóg betere service! ’CALLANETICS’ Hll|| lilt 1 Allerzielen-viering Nationale Jeugd collecte Paddestoelen in en rond Bezoekerscentrum Oisterwijk r n I I De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen 1 DE WARME BAKKER JOHN MENSINK Ski-gym Ski-Fit Aanmelding: 04243-3459/2672 Bij van Dijk Stoffen in Moergestel Brillen Contact lenzen De Lind 35a, Oisterwijk 04242-84899. Vrijdag koopavond Kaarten voor het concert ’Kijk’ daar zitten er twee te schilderen’ Opening Onder de treffende titel ’Kijk, daar zitten er twee te schilderen’ exposeren van 11 tot en met 18 november Ed Hurkmans en Hans van Brunschot ’n aantal door hen gemaakte aquarellen in de Burgerzaal van het gemeentehuis. Burgerzaal “IJ 15e Jaargang - Nr. 642 WOENSDAG 31 OKTOBER 1990 2 Wie? Hoe? Waarom? En wat nog? ’Kijk, daar zitten er twee te schilderen...’ ■tfv nationaal Jeugd fonds Uitgave en redaktie: Buro ’76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. Musikkapelle Heiden, a.s. weekend gastheer van onze harmonie ’Prinses Juliana hier tijdens hun bezoek aan Moergestel in 1983. Van 12 t/m 18 november. De collecte van het Nationaal Jeugdfonds 1990! Die Scouting St. Jan zal bij u langs komen voor een kleine financiële bijdrage. De albekende Jantje Beton collectezakjes zullen eerdaags bij u in de bus vallen. - Financiële ondersteuning aan allerlei zinvolle jeugdprojecten in het hele land - financiële ondersteuning aan onze Scoutinggroep St. Jan. het gemeentehuis. Ook het college van burge meester en wethouders van Moergestel zal daar bij aanwezig zijn. Hoogtepunt zal ongetwijfeld het grote Jubileum concert worden, zaterdagavond in het naburige Borken (omdat Heiden niet over ’n geschikte concertzaal beschikt). Na het concert keert het gezelschap terug naar Heiden voor ‘n onvervalste feestavond. Zondagmorgen kan men dan nog genieten van het Frühschoppen, waarna in de middag de thuisreis weer wordt aanvaard. antwoord kwam dat men gebruik kon maken van de Burgerzaal van het gemeentehuis. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel, Biest Houtakker en Haghorst Zaterdag om 8 uur ’s-morgens vertrekt onze har monie ’Prinses Juliana’ naar het Duitse stadje Heiden om daar de 10-jarige vriendschapsverbin- tenis te vieren met Musikkapelle Heiden. De eerste kontakten dateren van Pinksteren 1980, toen een delegatie van ’Prinses Juliana’ een bezoek bracht aan Heiden, als vervolg op ’n oproep die Musikkapelle Heiden plaatste in het maandblad voor harmonieën ’St. Cecilia’, waarin zij wilde komen tot muzikale kontakten met een Nederlandse vereniging. De kennismaking ’klikte’ meteen en in record- tempo werd gewerkt aan een weekend Heiden. Eind oktober was het zover dat twee volle auto bussen naar Duitsland vertrokken voor een on- vergetelijk weekend. a.s. Weekend wordt dus die tienjarige vriend schap gevierd. Het gezelschap wordt rond de klok van elf ont vangen door het gemeentebestuur van Heiden op Wanneer? Wat? KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 x MOERGESTEL z7 vanaf 3 november! Elke zaterdagavond voor jong en oud van 19.30-20.30 uur 3e cursus!!! nog plaats: op vrijdagochtend 9.00-10.00 uur vanaf 9 november Voor personen die het concert graag bij willen wonen, is er de mogelijkheid om toegangskaar ten te kopen. Men kan deze kaarten (a 13,- per stuk) verkrijgen bij Willem Ligtvoet, Industrie weg 21a; Marian van de Wouw, Korenstraat 42 of bij Yvonne van de Wouw-de Laat, Hild 4. Het concert zal om 21.45 uur afgelopen zijn. De verbouwing die men er voor ogen had gaat klaarblijkelijk nog even (of wel helemaal niet) door. Zo kan deze zaal dus voorlopig nog dienst doen als expositieruimte. Zaterdag 11 november om 15.00 uur vindt de of ficiële opening van de expositie plaats door Toi- ne Verheijen. Daarna zijn de aquarellen nog te zien tot en met zondag 18 november. Op werk dagen kan men er terecht tijdens kantooruren, op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Ed en Hans heten u graag van harte welkom... Op vrijdag 2 november wordt dit jaar in onze pa rochie Allerzielen gevierd: Een dag waarop on ze gedachten teruggaan, naar al degenen, die ons dierbaar waren en van ons zijn heengegaan. Wij zullen tijdens de viering van de H. Eucharis tie om 19.30 uur deze mensen herdenken. Zeer speciaal willen we dit jaar voor deze viering diegenen uitnodigen, die in ’t voorbije jaar van iemand afscheid hebben moeten nemen. Na de viering nodigen wij u dan gaarne uit, met ons een kopje koffie te komen drinken in de nieu we aula van St. Stanislaus aan de Kloosterlaan. Wij begrijpen heel goed, dat u met graag alleen komt, komt u dus gerust met enkele personen. U hoeft zich ook niet verplicht te voelen om te komen, maar u bent wel van harte welkom. Met een hartelijke groet, Werkgroep Ziekenpastoraat Het leven van de schimmels en paddestoelen staat centraal in het Bezoekerscentrum van natuurmonumenten in Oisterwijk. In het centrum staat een fraaie tentoonstelling over dit onderwerp en er draait een video over ge heimzinnige zaken die met paddestoelen te ma ken hebben. De tentoonstelling is een initiatief van de Konin klijke Nederlandse Natuurhistorische Vereniging (KNNV), een vereniging voor veldbiologie, die binnenkort 90 jaar bestaat. Vandaar dat de KNNV de activiteiten van de vereniging onder de aandacht van belangstellen den wil brengen. Een tentoonstelling over de KNNV is daarom speciaal in het bezoekerscen trum ingericht. De KNNV-afdeling Tilburg zorgt voor nog twee speciale paddestoelactiviteiten: Donderdag 1 november, 20.00 uur: Lezing: ’Paddestoelen’ door dhr. Ger Bogaers. Plaats: Bezoekerscentrum Oisterwijk, Van Tienhovenlaan 5, Oisterwijk. Zondag 4 november, 11.00 tot 13.00 uur: ’Paddestoelenexcursie’ o.l.v. KNNV-leden. Plaats: Bezoekerscentrum Oisterwijk, Van Tienhovenlaan 5, Oisterwijk. Veelal op de vroege zondagmorgen trekken Ed en Hans er op uit om de stilte van ’het veld’ op te zoeken, op zoek naar ’n leuke omgeving of oogstrelende fragmentjes. De serene stilte en hun fijne gevoel voor aquarelleren doen de rest. Gevraagd naar de titel van hun expositie vertel den Ed en Hans: ’We hebben het al zo vaak ge hoord van mensen die voorbij kwamen: ’Kijk, daar zitten er twee te schilderen’ dat het ons een uitstekende titel leek voor onze expositie’. Liefst zestig exemplaren hebben de goedkeuring kunnen doorstaan om ten toon gesteld te worden. Lang hebben ze moeten wachten op de zekerheid van de expositieruimte, totdat vorige week het 12 TOT 18 NOVEMBER 1900 nationale MEI D jeugdcollecte KLl J Huidverzorgingsinstituut I A 1 'zvl Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 1