Harmonie concerteert in Heiden ’Huwelijkstransport’ MUSIKKAPELLE HEIDEN eV. Moergestel Kreatief Vereniging voor Bijenteelt ’St. Ambrosius’ 40 Vrouwen 60 Scouting-nieuws -■>u r; 'T1 Kaartverkoop ook in Moergestel van start Zaterdagmorgen 3 november in alle vroegte vertrekt Muziekvereniging 'Prinses Juliana’ en haar drumband naar het Duitse stadje Heiden om daar de 10-jarige vriendschapsverbintenis te gaan vieren met Musikka- pelle Heiden. Districtsvergadering van de vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten in Nederland Kaarten voor het concert Nog meer te doen... SPORT OVERDAG PAGINA 7 6 1990 na het feest werd voortgezet in de zaal van ’t Draaiboompje. Op zich natuurlijk niets bijzonders. h Overzicht van de gezamenlijke repetitie van Muziekvereniging ’Prinses Juliana en Musikkapel le Heiden zondagmorgen in ’Den Boogaard De ’kuip was tot het laatste hoekje gevuld met ruim 100muzikanten... (foto Chris van de Bijgaart) Donderdag 25 oktober 1990 Hilvarenbeek zalencentrum De Posthoorn, Diessenseweg 34 Aanvang 20.00 uur Onderwerp: Beken en beekherstel In het Brabantse landschap zijn de beken een on misbaar element. Maar door menselijk ingrijpen ging veel moois reeds verloren, terwijl resteren de waardevolle beekdalen telkens weer bedreigd worden bij landinrichtingsprojecten en bij het plannen maken voor nieuwe wegen. Gaat daarin nu verbetering komen en worden zelfs eerder gekanaliseerde en rechtgetrokken be ken in hun oude glorie hersteld, indien dit ten minste nog mogelijk is? Over dit actuele onderwerp zullen deskundige sprekers zoals J. van der Straaten, een der auteurs van ’Beken in Brabant’, en R. Buskens, ecoloog, ons informatie verstrekken, mede aan de hand van een dia-presentatie. Het belooft een in teressante avond te worden, die uw aandacht waard is! De vergadering is vrij toegankelijk voor leden en niet-leden. Er is een stand met een grote sorte ring boeken en andere artikelen van Natuur monumenten. W.A.O. en werk Nieuw is een beroepenoriëntatie voor W.A.O.- ers. De programma-onderdelen van deze kursus komen overeen met de kursus algemene beroe penoriëntatie. Daarnaast wordt specifiek ingegaan op de proble matiek van W.A.O.-ers, de W.A.O. en de mo gelijkheid opnieuw te gaan werken. Voor meer informatie, Sonnevanck, George Perklaan 3, 5061 v.n. Oisterwijk. 04242-82491 of 013-342540. MOERGESTEL NIEUWS'' - WOENSDAG 24 OKTOBER 1990 1980 MUZIEKVERENIGING PRINSES JULIANA MOERGESTEL Tot nu toe heeft het gemeentebestuur jaarlijks de burgerzaal van het gemeentehuis beschikbaar gesteld voor de tentoonstelling Moergestel Krea tief van Moergestelse amateur-kunstenaars. De burgerzaal wordt echter op korte termijn ver bouwd tot werkruimte en kan dan niet meer als expositieruimte worden gebruikt. Er is echter een andere ruimte gevonden en wel in de open bare school De Bienekebolder aan de Prinses Margrietstraat. Het gemeentebestuur stelt voor 1990 de ruimten van deze nieuwe school beschikbaar voor Moer gestel Kreatief. In de afgelopen jaren is o.a. tentoongesteld: pop pen, foto’s, schilderijen, aquarellen, boetseer werk en wandkleden. Ook andere vormen van kreatieve vaardigheden zijn van harte welkom. Heeft u interesse om mee te doen, dan kunt u zich opgeven bij Corke Kolen, afdeling welzijn van het gemeentehuis (tel. 1235), liefst vóór 1 no vember a.s. Op dinsdag 6 november a.s. zal om 19.30 uur een bijeenkomst met de deelnemers plaatsvinden over de verdere voorbereidingen. De personen, die zich hebben aangemeld, ontvangen hiervan nog een apart bericht. Burgemeester en wethouders van Moergestel De bijen maken zich al weer klaar voor de win- terzit en de eerste winteraktiviteit vindt al weer plaats. Deze avond, die wordt gehouden op donderdag 25 oktober in de aula van de Regionale Groen- school aan de Hervensebaan 7 te ’s-Hertogen- bosch, zal voor een belangrijk deel bestaan uit de afsluiting en diploma-uitreiking van de basiskur- sus Bijenteelt. Verder zal deze avond in het teken staan van honing. In een work-shop zal een groot aantal aspekten over honing worden belicht. Ook vindt de jaar lijkse honingkeuring plaats. Voor het komende winterseizoen zijn nog enke le aktiviteiten gepland. U ontvangt hierover na der bericht via dit blad. Omdat er toch nogal wat mensen zijn die het con cert graag bij willen wonen, zijn er in Moergestel kaarten te koop. Men kan deze kaarten (a 13,- per stuk) verkrij gen bij Willem Ligtvoet, Industrieweg 21a; Ma rian van de Wouw, Korenstraat 42 of bij Yvon ne van de Wouw-de Laat, Hild 4. De reis naar Heiden per auto duurt ongeveer twee uur (170 km.), het concert zal rond 21.45 uur afgelopen zijn. Kursus algemene beroepenoriëntatie Stichting voor volwasseneneducatie Sonnevanck organiseert weer een kursus beroepenoriëntatie voor mannen en vrouwen die werkloos zijn en een eerste of nieuwe beroepskeuze willen maken. De kursus duurt 14 weken en wordt gehouden op een ochtend. Centraal staat het plaatsen van de deelnemers in betaald werk of een opleiding. De laatste jaren zijn er verschillende kursussen beroepenoriëntatie opgezet met goede tot zeer goede resultaten. Tijdens of direkt na de kursus is 80% van de deelnemers terecht gekomen op een nieuwe opleiding of een betaald werk. De kursus omvat de volgende onderdelen: - beroepenoriëntatie - werk en studie-ervaring - beroepskeuzetest - informatie over beroepssektoren-, om- en bij- scholingsmogelijkheden - informatie vanuit arbeidsburo of andere instel lingen - solliciteren - Nederlands/rekenen (u kunt in uw eigen tem po deze vaardigheden ophalen) Voor meer informatie kunt u kontakt opnemen met Sonnevanck, George Perklaan 3, 5061 V.N. Oisterwijk 042442-82491 of 013-342540. Hoofdmoot vormt ongetwijfeld het grote Jubi leumconcert dat samen met de Musikkapelle Heiden wordt verzorgd in de stad Borken (5 mi nuten van Heiden). Voor dat concert kwamen afgelopen weekend de musicerende Duitse vrienden naar Moergestel voor een gezamenlijke repetitie onder leiding van de respectievelijke dirigenten Jan Hermans en Ben Seelen. Na de ontvangst met ’n kopje koffie werd er ij verig gestudeerd door de ruim 100 muzikanten. De kuip van ’Den Boogaard’ zat dan ook hele maal vol. Na de inspannende repetitie was er voor iedereen ’n kop heerlijke erwtensoep waarna de Duitse gasten weer naar huis vertrokken. Volgende week vrijdag heeft onze muziekvereni ging haar generale repetitie voor het concert. Er is het volgende weekend veel te doen voor on ze harmonie in Heiden. Om 11.30 uur zaterdag morgen staat, na een muzikale rondwandeling door het stadje, de officiële ontvangst gepland op het gemeentehuis van Heiden. Ook burge meester ter Veer en de beide wethouders Theo Op ’t Hoog en Adrie van den Meijdenberg zul len daar acte de presence geven. Elke eerste en derde dinsdag van de maand houdt de stichting Vido (Vrouwen in de overgangsja ren) haar inloop-middagen. Voor de maand november zijn dat de 6e en de 20e van die maand. Vrouwen in de middenleeftijd die informatie wil len over deze leeftijd of eens een praatje willen maken met vrouwen in dezelfde omstandighe den, zijn van harte welkom. De middagen worden gehouden op het adres: Gasthuisring 51 te Tilburg, telkens van 14.00 tot 16.00 uur. Tel. inlichtingen onder nrs. 554312 en 673062. Programma dinsdag 30 oktober 1990: - warming-up - 2 spelvormen - cooling-down Plaats: Sportzaal ’De Vonder’ Tijd: van 9.45 - 11.00 uur. Kosten: 3,— per persoon. Voor meer informatie kunt u terecht bij P. Wolfs, telefoon 2210. Hallo lezertjes1 Hier is weer een berichtje van de Bevers. Zoals jullie al weten doen wij elke week weer iets leuks, spannends, avontuurlijks en bever- sachtigs. We krijgen nu een terugblik op de afgelopen we ken, zodat jullie kunnen zien wat wij zoal doen. Ongeveer 4 weken geleden hebben we een be zoek gehad van Pompidom (een van de levende personen uit het huis van Hotsjitonia). Ze was verdrietig en daarom hebben de Bevers bloemen gemaakt, tijdens het luisteren naar kinderliedjes. Toen Pompidom blij was gingen we iedereen schmincken en samen een dansje maken. De week daarna deden we alles wat met dieren te maken had omdat het bijna Dierendag was. De week die daarop volgde gingen we van brood deeg figuurtjes maken. ’n Week geleden hebben we gewandeld in de bossen tijdens het mooie weer. De afgelopen week hebben we geverfd en geoefend voor een feestelijke gebeurtenis. Dus als je het leuk lijkt en je bent 5 of bijna 5 jaar en jonger dan 7, kom dan gerust eens kijken bij de Bevers. We draaien zaterdags ’s morgens van 11.00 tot 12.30 uur. Tot dan! Vervolgens worden de gastgezinnen ingedeeld waarna er bij diezelfde gezinnen gegeten kan worden. ’s Middags om 15.00 uur staat dan nog een ge zamenlijke repetitie op het programma. Om 19.30 uur begint het Jubileumconcert in ’Venn- hof te Borken. Na dit concert keert men weer te rug naar Heiden voor een gezellige avond met live-muziek. Zondagmorgen om 9.30 uur is het vervolgens weer dag en tijd omte Frühschoppen. Na de middag wordt er dan gezamenlijk gegeten waarna rond de klok van half vier de reis naar Moergestel weer wordt aanvaard. Frank Kouwenberg en Marion Paulissen traden afgelopen vrijdag in Esbeek in het huwelijk waar na het feest werd voortgezet in de zaal van ’t Draaiboompje. Op zich natuurlijk niets bijzonders, ware het niet dat de chauffeur van de bruidsauto de boodschap had meegekregen dat hij via de Schoolstraat Moergestel in moest rijden en vervolgens stoppen bij de Boerenbond... Daar stonden de vrienden van Frank het kersverse bruidspaar op te wachten om het vervoer over te nemen. De ’platte’ wa gen stond klaar met ’n bankstel erop... Vóór de kar... ’n koe... die de jonggehuwden probleemloos naar ’t Draaiboompje loodste... (foto Chris van de Bijgaart) B M

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 7