Zonovergoten korfbalfeest 3 I I I VGZ Midden-Brabant vergroot kontakt met verzekerden i Diplomazwemmen zwemschool ’Physique’ <1 ’Accordeana’ concerteert in Oisterwijk ’omroep brabant Oirschotse schildersgroep exposeert in Oude Kerkje KPJ-nieuws Abt Baeten op de pastorale dag X Omroep Brabant brengt hoorspel over ’Groffen, een oorlogsburgemeester Het lijkt een beetje goedkoop om te stellen dat Roef!-korfbal bij het vie ren van haar 12’/2-jarig bestaan het mooie weer kreeg dat ze verdiende. Feit is in ieder geval dat het prachtige zomerweer op zondag 14 oktober geweldig heeft bijgedragen tot het slagen van deze heerlijke dag. j V. "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 24 OKTOBER 1990 4 v’ vE postbus 108 - 5600 ac eindhoven f SÏ^ÖSSÈR®1!1"*^ PAGINA 5 Voorzitter Ad Schoenmakers feliciteert Jo Hoozemans met haar 12 ¥2-jarig lidmaatschap. Twee jongetjes poserend met ’n hond voor de fotograaf. Wie zijn het? Het knaapje rechts was enige tijd geleden nogal in het nieuws... De vrouw van vorige week zorgde voor nog al wat problemen. De meeste reacties die we hoorden zaten wel ’in de familie’ doch waren niet goed. Het was Anna van den Broek-van lersel (de vrouw van Jan van den Broek). Het grootste deel van haar leven woonde zij op Oisterwijkseweg 60 en nu al weer enkele jaren Reuselhof 1. Anna was, toen de foto gemaakt werd, 19 jaren jong. In Moergestel werden door ons deze week vijf aanrijdingen behandeld. Drie hiervan vonden plaats öp 17 oktober. De eerste tussen twee auto’s op de kruising Kloosterlaan-Boonhofstraat tengevolge van een voorrangsfout. De tweede betrof een kop-staart- botsing tussen twee auto’s op de Oirschotseweg en de derde eveneens een kop-staartbotsing tus sen twee auto’s op de kruising Akkerweg-Til- burgseweg. Op 18 oktober vond wederom een aanrijding plaats op de Oirschotseweg, nu met ernstiger ge volgen. Ter hoogte van de Stappert stond een personenauto nagenoeg stil met de bedoeling de Stappert in te rijden. Een achteropkomende auto kon niet tijdig tot stilstand komen en gleed me de door het natte wegdek tegen de eerste auto. Deze werd hierdoor tegen een tegemoetkomen de auto geduwd. Zowel de bestuurster van de eerste auto als een inzittende van de tegemoetko mende auto werden gewond en moesten worden overgebracht naar het St. Elisabethziekenhuis. De vijfde aanrijding vond 21 oktober plaats op Rijksweg 58 doordat een inhalende automobilist te snel naar rechts ging waardoor de ingehaalde auto werd gesneden. In de nacht van 16 oktober vond aan de Oir schotseweg een poging tot diefstal plaat van een Mercedes. De eigenaar trof ’s morgens zijn auto met openstaande kap en kapotgetrokken grill aan. Mercedessen zijn de laatste weken zeer in trek bij de autodieven. Zoals u mogelijk al weet, heb ik met ingang van mei 1990 het agentschap van de heer D. Ende- veld uit Oirschot overgenomen. Onlangs heb ik een nieuw kantoor geopend in Hilvarenbeek, waar u mij dagelijksakunt bezoe ken. De nieuwe openingstijden krijgt u bin nenkort. Om de service in uw regio te vergroten zal ik we kelijks spreekuur voor u gaan houden in het ver enigingsgebouw ’D’n Donk’, Bosstraat 1 te Moergestel. Vanaf 7 november a.s. kunt u mij iedere woens dag van 18.30 tot 19.30 uur privé spreken over alle zaken omtrent uw ziektekostenverzekering, ziekenfonds of reisverzekeringen in het lokaal van Scouting Moergestel. Wachtruimte zal wor den geboden in de kantine. Van harte hoop ik u daar te treffen, zodat ik mijn ten volste voor uw belangen kan inzetten. Tot ziens in ’D’n Donk’. Uw verzekeringsadviseur F. Kleisterlee Het Lopertje 11 5081 PN Hilvarenbeek Tel. 04255-4007 Afgelopen zondagen zijn weer twee groepen kin deren afgezwommen in het bad van Huize ’As- sisië’. Ditmaal bestond de groep voornamelijk uit B- kandidaten. Voor het A-diploma zijn geslaagd: Jochem Ver- bunt (Berkel-Enschot), Marcella van Oers (Til burg), Jannic Wesel (Moergestel) en Tonny de Swart van de volwassen zwemgroep (Oisterwijk). Voor het B-diploma zijn geslaagd: Mare Bon net, Remco op ’t Hoog, Nathalie Ligtvoet, Ju dith Willems, Cheryl Werdmuller, Annelies van de Sanden, Marjolijn Geerts, Mark Vlassak, Le- onie Aarts, Bas Denissen, Dennis de Laat, John van Esch, Ilse Vorstenbosch, Mart van de San- de, Danny Vugts en Kirsten Kuiper (allen uit Moergestel). Matthew van de Ven en Henk van de Ven (Oirschot), Dennie van de Biggelaar, Koen Joossen, Bowie Verschuren, Remy Boons en Noortje Vermeer (Oisterwijk), Bas Maas (Udenhout), Jaap Engels, Niels Aarts en Joost Terheyden (Berkel-Enschot). Snorkel A-diploma: Marjolijn Smolders en Nic ky Laurenssen uit Moergestel. lederen van harte proficiat namens zwemschool ’Physique’. De accordeondocent van de Strrekmuziekschool, Ties van Wanrooy, is deze maand 25 jaar aan de school verbonden. Reden voor de muziekschool om ’Accordeana’ uit te nodigen. Vanaf de oprichting speelt van Wanrooy mee in dit gezelschap van louter be roepsmusici. ’Accordeana’ maakt hoorbaar waar aan hij zijn hart heeft verpand: goede en originele accordeonmuziek. Iedereen is welkom bij dit concert in ’De Kunst kring’ te Oisterwijk op zondag 28 oktober. De aanvang is 13.00 uur en de toegang is vrij. Vooral leerlingen en oud-leerlingen heten wij van harte welkom! Een spelmoment in het bos. Rond 11.00 uur kwamen de leden van de afde ling korfbal van S. V. Roef! met hun familieleden bij elkaar in het prachtig versierde clubgebouw. Na een kort welkomstwoordje van voorzitter Ad Schoenmakers en een uitleg van Corrie van den Heuvel vertrokken achtereenvolgens 22 groepjes voor het maken van een geweldige wandeloriën- tatietocht door enkele van de mooiste gedeelten van de rondom Moergestel Eggende bospercelen, waarin inmiddels al veel groen is verkleurd tot herfstachtig goud, rood, brons en bruin. In die bossen zaten op verscheidene plaatsen groepjes korfbal-recreanten met een of ander spel of opdracht. Zo moesten de deelnemende groep jes b.v. een geit melken (wel geen echte, maar jaringen gooien, slalom lopen met een draagbaar vol ballen en nog zo’n vijf of zes andere grote spelen. Dat bracht vaak een vrolijke noot in de toch al zo mooie wandeling. Ook een rebus moest worden opgelost en van een vel vol fotoot jes van Moergestelse plekjes moest de plaats wor- I den geraden. Later dan gepland - want het was toch zo fijn in die bossen - kwamen de groepjes weer aan bij het clubgebouw, waar aan de deelnemers een lunch werd aangeboden. Toen iedereen inmiddels was teruggekeerd en ruimschoots van broodjes en drinken was voor zien, kon worden overgegaan dot de volgende on derdelen van de middag. Dat was dan eerst de huldiging van twee leden die al 12 ¥2 jaar lid waren van korfbal, nl. Jo Hoo zemans en Esther Simons. Jo Hoozemans, een van de initiatiefneemsters van 12 Vz jaar geleden, nog steeds bestuurslid en trainster en coach van al heel wat teams in de voorafgaande jaren, had al een uur lang van uit het bos terugkerende groepjes telkens een prach tige roos met dankwoord in ontvangst mogen ne men, die op het moment van huldiging was aan gegroeid tot een geweldige bos van 30 rode rozen. Ad Schoenmakers sprak haar en Esther Simons - al 12 Vi jaar trouw speelster - huldigend toe en speldde beiden een korfbalspeldje op. Vervolgens nam Ton van Elsdingen het woord en bracht dank aan ook nog eens vijf andere initia tiefneemsters en -nemers van het Moergestelse korfbal van 12 Vi jaar geleden, nl. Ad Schoenma kers, Corrie Schoenmakers, Corrie van den Heu vel, Thea van laak en Corry Kastelijn. Ook hier bij werd natuurlijk de bloemenhulde niet vergeten. Voordat in de bomvolle en inmiddels bloedhete Vanwege het 10-jarig bestaan exposeert in het weekeinde van 27 en 28 oktober de ’Oischotse schildersgroep’ van Theo Siegers in het Oude Kerkje te Middelbeers. De exposanten zijn: Jo- sine van Amsterdam (Eindhoven), Nely Aquina (Eindhoven), Marian van Doremalen (Eindho ven), Judith Schot (Veldhoven), Els Schultheiss (Oirschot), Piet van Someren (Best), Jeanne Ver heugt (Eindhoven), Cilian Vinke (Oirschot) en Ben Willemse (Oirschot). Deze schilders besloten zich tien jaar geleden te groeperen en zochten daarvoor de begeleiding van de Mierlose kunstschilder Theo Siegers. Al len hebben al eerder geëxposeerd. Het verrassende van deze expositie is de grote verscheidenheid in technieken en stijlen. Openingstijden: zaterdag 27 oktober van 13.00- 17.00 uur en zondag 28 oktober van 11.00-17.00 uur. Voor de eerste keer in het bestaan van de regi onale omroep brengt Omroep Brabant een radio-hoorspel. Dat gebeurt op woensdag avond 24 oktober en op zondag 28 oktober. Het radio-hoorspel is gebaseerd op het toneelstuk ’Groffen’ van de journalist Aad Jongbloed. Het stuk gaat over L. Groffen, die in de Tweede Wereldoorlog benoemd werd tot bugrmeester van de gemeente Best. Het verhaal werd twee jaar geleden geschreven naar aanleiding van een toneelwedstrijd van de gemeente Eindhoven. Door de gemeentelijke ju ry werd het stuk toen aangemerkt voor de derde prijs. Door omstandigheden lukte het toen niet het stuk als hoorspel uit te zenden. Op verzoek van Omroep Brabant werkte Jan Smeets, provinciaal toneladviseur van de Fede ratie voor Kunstbeoefening door Amateurs (FKA) het stuk om tot hoorspel. Met leden van de twee toneelvereniggingen in Best ’De Narre- kap’ en ’Ons Eigen Land’ is het door hem in gestudeerd. Het enthousiasme van een aantal spelers kwam mede voort uit het feit, dat het hoorspel gaat over een periode uit de geschiede nis van Best, die ze zelf nog hebben meegemaakt. Uitzending Het hoorspel ’Groffen, een oorlogsburgemeester’ te horen bij Omroep Brabant op 24 oktober, ’s avonds van tien tot elf uur. Deze datum is geko zen omdat op 24 oktober 1944 Best als bevrijd werd beschouwd. Een officiële bevrijding heeft Best niet gekend. De uitzending wordt herhaald op zondag 28 ok tober, ’s middags van een tot twee uur. Voor deelname aan deze dag kan men zich nog steeds opgeven, schriftelijk bij het Dekenaal Cen trum, Scheepersdijk 69, 5062 EB te Oisterwijk. Aan de deelnemers zal een vergoeding worden gevraagd van 7,50. (foto’s Ton van Elsdingen) ontmoetingsruimte kon worden overgegaan tot vertoning van de op ons geslaagde juni-toernooi gemaakte videofilm, reikte Corrie van den Heu vel eerst nog een aantal prijzen uit. Dat waren dan eerst de prijzen voor de mooiste tekeningen die door de jeugdleden waren ingeleverd voor versiering van het clubgebouw: le prijs: Mariëlle Jonkers, 2e prijs: Diana Timmermans, 3e prijs: Esther Jonkers, 4e prijs: Carla Wouters, 5e prijs: Mariëlle Timmermans en vervolgens de prijzen voor de winnende koppels van de oriëntatietocht: le prijs: groep JAFRES Jacqueline. Frank, Est her), 2e prijs: fam. van Gisbergen en Swanenberg en 3e prijs: fam. van der Loo, die allen een lek kere vlaai ontvingen. Al kijkend naar de video en onder het genot van enkele drankjes liep de middag tenslotte op haar eind. Corrie van den Heuvel en haar recreanten en alle verdere organisatoren, helpers en help sters en alle deelnemende leden met hun familie konden terugzien op een bijzonder geslaagde en gezellige dag. Corrie en recreanten, bedankt, het was gewel dig!!! Hier zijn we dan weer voor deze week. 26 Oktober: Najaarsvergadering KPJ om 20.30 uur in D’n Tob. Zorg dat je er bent! 25 Oktober: AJW najaarsvergadering om 20.00 uur in ’t Draaiboompje, met als gastspreker de heer de Pape. 27 Oktober: een grandioos uitstapje naar Val- kenswaard. Vertrek van de bus is om 21.00 uur vanaf het St. Jansplein, dus zorg dat je op tijd bent want om 1 minuut over negen zijn we weg. 4 November: auto-oriëntatierit met voor iedere wagen een schitterende prijs. Vertrek tussen 13.00 en 14.00 uur vanaf de Boerenbond. 9 November: de altijd mysterieuze kringdrop- ping. Vertrek vanaf de Boerenbond om 20.00 uur. Op het eindpunt is er natuurlijk voor ieder een erwtensoep en een consumptie. De belangrijkste spreker op de Pastorale dag (27 oktober in de Levenskerk te Oisterwijk) is de be kende abt van de Norbertijner-abdij te Heeswijk, Ton Baeten. Het thema is: ’Hebben wij de Kerk nodig en heeft de Kerk ons nodig?’ Naast zijn belangrijke inleiding wordt de dag, die wordt georganiseerd door de dekenale vereniging Oisterwijk, verder gevuld met zelfaktiviteit van de deelnemers in een viertal workshops over weer ditzelfde onderwerp. Daarna zal de abt opnieuw zijn visie geven naar aanleiding van die workshops en de dag, die wordt onderbroken door een z.g. ’wandelende lunch’ wordt besloten met een gebedsdienst o.l.v. deken H. van den Broek. ’s.©8 kV k, A V tVJ F - 4^22®

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 5