I Open dag, open repetitie bij de Drumfanfare Stomerij Palthe voor nóg betere service! ’SKI-GYM’ I 3! I Jan Swinkels koninklijk onderscheiden I Ski-Fit’ b- Uil Jaarlijkse St. Nicolaas-collecte Speelgoedbeurs! JT* o Proefuitzending ’radio’ voorafgaand aan TV-uitzending 1 I r n - Komtoer Hi y i MHi Tel. 04243-3459 of 2671 Zie ook proefuitzending ’radio’ Zondag in ’D’n Donk’ aan de Bosstraat: - S.V. Roef! - Kinderboekenweek 1990 - EHBO 50 jaar Uitzending donderdag 25 oktober 19.00 uur - Toer Mee 1990 - Touwtrekken Inclusief: 2 buitenlessen op zondag morgen skiberg te Hilvarenbeek. VANAF 3 NOVEMBER!!! Elke zaterdagavond groepsles voor jong en oud. Tijd: van 19.30 tot 20.30 uur. - Hoe maakte Hans van Brunschot het bronzen beeld van ’De Stop’ in Boxtel? Bij van Dijk Stoffen in Moergestel DE WARME BAKKER JOHN MENSINK nu bij Komende zondag 28 oktober biedt ’Drumfanfare Moergestel’ iedereen de gelegenheid eens achter de schermen te kijken van deze vereniging, om een repetitie mee te maken en stelt zij U of uw zoon of dochter in de gelegenheid eens een instrument te bespelen, een baton of een pom-pon vast te houden, proberen een stukje mee te trainen, of de mogelijkheid een praatje te maken met een van de instructeurs. Muziek maken blijft je hele leven bij Matroosje zijn, een basis voor een goede ontwikkeling Dagindeling: ■E - Een Majorette is wel wat meer dan een paradepaardje MMH 8 15e Jaargang - Nr. 641 WOENSDAG 24 OKTOBER 1990 I* Een van de hoogtepunten van de viering van 40 jaar oud-Indiëgangers afgelopen zaterdag was ze- Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel. Biest-Houtakker en Haghorst Het St. Nicolaas-comite is weer volop bezig met de organisatie van het jaarlijkse bezoek van de Sint en zijn Pieten aan Moergestel. Om dit feest ook voor 1990 wederom te doen sla gen, hebben wij ook dit jaar onze traditionele ’ENVELOPPEN-AKTIE’ welke wordt gehou den van 29 OKTOBER tot 5 NOVEMBER. Het St. Nicolaas-comite KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 MOERGESTEL z? Nog even ter herinnering aan de te houden speel goedbeurs op maandag 29 oktober 1990 in ’Den Boogaard’, geven wij u onderstaand het dagpro gramma: 14.30- 17.00 uur: Inleveren van speelgoed 19.30- 20.30 uur: Verkoop 22.00-22.30 uur: Afrekening en óphalen van het niet verkochte speelgoed Hebt u hieromtrent nog vragen, dan belt u 2344. Van 11.00 uur tot 16.30 uur zullen de deuren van ’D’n Donk’ aan de Bosstraat wijd open staan om U welkom te heten en om eens een kijkje te ne men in de keuken van de Drumfanfare. Infokra- men over muziek en show, met informatie over blazen, drummen, twirl-technieken, opmaken en haardracht, met mogelijkheden óm zelf iets te blazen of te drummen, zijn aanwezig. Video op namen of oude foto’s zijn te bezichtigen. De in structeurs A. Walravens, Ludwig Smits en Riëlle van Osch staan ter beschikking om vragen te beantwoorden of om eens uit te leggen wat het maken van muziek of twirl-beoefenen inhoudt, U te vertellen welke opleidingen U of uw zoon of dochter binnen de vereniging kunnen krijgen of gewoon even met U kennis te maken. De koffie of een drankje staat natuurlijk ook klaar. ’Jong geleerd is oud gedaan’ is zeker een spree kwoord wat voor menig muzikant geldt. Vele amateur-dweilorkesten, jazzorkesten of wat voor bands dan ook zouden niet bestaan als de meeste van deze leden hun muzikale kennis niet hadden opgedaan binnen de veie harmonie-orkesten, drumbands of drumfanfares. Maar ook op een wat oudere leeftijd zijn velen U voorgegaan om deze schitterende hobby te beoefenen. Met een op men werkt in beeld te brengen. De laatste tijd zijn steeds meer nieuwe dansvor men onstaan waarbij de mogelijkheden om op moderne mechanische muziek te twirlen steeds meer toenemen en toegepast worden. Een kijk je tijdens een training van de majoretten en/of co lor guards zal velen waarschijnlijk doen verbazen. Samenwerking, lichaamshouding en beweging, discipline, ritmegevoel, sociaal contact en vriend schap zijn onbewust elementen die op speelse wijze allemaal een onderdeel vormen bij de trai ning van onze allerkleinsten. Hier komt nog bij dat een simpele warming-up en nieuwe dansvor men op mechanische eigentijdse muziek nieuwe elementen gaan vormen bij de wekelijkse repeti tie. Vooral bij de allerkleinsten van onze vereni ging, zouden wij graag nog een aantal nieuwe le den verwelkomen, niet alleen zijn zij al jaren het trotse voorfront, zij zijn ook veelal de majoretten en color-guards van de toekomst. 11.00 - 11.45 uur: Matroosjes repetitie 11.45 - 12.15 uur: Open repetitie 12.15 - 12.45 uur: Blazers repetitie 12.45 - 13.00 uur: Open repetitie 13.00 - 13.45 uur: Majoretten repetitie 13.45 - 14.15 uur: Open repetitie 14.15 - 14.45 uur: Tamboers 14.45 - 15.00 uur: Open repetitie 15.00 - 15.45 uur: Color Guards 15.45 - 16.15 uur: Open repetitie ker de receptie die ter gelegenheid hiervan werd gehouden in zaal ’De Brouwer’. Aan het begin van die receptie sprak burgemeester ter Veer de aanwezigen toe en feliciteerde de vereniging met haar jubileum. Vervolgens richtte hij het woord speciaal tot Jan Swinkels, al veertig jaar voorzitter van de V.O.I.G. Zijn nimmer aflatende zorg voor de vereniging en haar leden, al die jaren lang, had er toe geleid dat men voor Jan een koninldijke onderscheiding had aangevraagd. Het deed de burge meester dan ook plezier om Jan de onderscheiding in de Orde van Oranje Nassau in zilver op te mogen spelden. Deze feestelijke gebeurtenis werd nog eens onderstreept door Harmonie ’Prinses Juliana’ die de jubilarissen vervolgens een klinkende serenade bracht. (foto Chris van de Bijgaart) beetje doorzetting zult U verbaasd staan over het feit dat U meer muzikaal talent bezit dan U had gedacht en dat muziek lezen lang niet zo moei lijk is als U had verwacht. Muziek maken is een schitterende hobby die je de rest van je leven op allerlei manieren kunt blijven beoefenen. Twirl is niet alleen een hobby van mooie meisjes, die als paradepaardjes voorop lopen bij de fanfare of drumband, twirl is meer, veel meer: twirl is kuituur, maar ook sport, waarvoor niet alleen een dansje wordt geoefend, maar waarvoor iedere week ritmische oefeningen, warming up’s en conditietraining noodzakelijk zijn, om goede re sultaten te bereiken. Twirl is goed voor je li chaam. Een sport die tegenwoordig zelfs ook door jongens wordt beoefend. Een twirltraining is samengesteld uit: - warming-up ter ontwikkeling van de spieren en ter voorkoming van blessures; - ballet: voor de correcte lichaamshouding (ook voor later) en niet te vergeten de lichaamspre- sentatie; - twirling: technieken die naar een zeer hoog ni- vo kunnen oplopen, waarbij veel training is vereist; - dans/show: dansvormen om de muziek waar- 1 Tijdens de open repetitie bestaat de mogelijk heid om mee te twirlen, blazen, drummen U komt toch zeker ook???????? Zondag in ’D’n Donk’ aan de Bosstraat. Voorafgaand aan de uitzending van MTV, a.s. donderdag, gaat ’n ’radio’-programma de ether in. Het programma wordt geproduceerd door Pe ter van de Wouw en is opgenomen in de studio’s van Radio Tilburg waar Peter werkzaam is. In het programma komen louter Moergestelse mensen aan het woord afgewisseld met fijne muziek. De ’radio’-uitzending begint om 18.00 uur pre cies en is alleen te beluisteren via het geluidska- naal van Moergestel TV. Het betreft de eerste van ’n serie proefuitzendin- gen die door Peter worden gemaakt, telkens aan het begin van ’n uitzending van MTV. Vanwege het aktuele karakter van de uitzendin gen is het niet mogelijk om van tevoren een programma-overzicht te geven. [i] J V Huidverzorgingsinstituut M/W' Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 1