F I Wie ben ik? ’Pierewaaiers’ weer springlevend! HSV ’De Rietvoorn’ L.R. De Horstdravers Fotogroep Moergestels familiespektakel Ned. Ver. Slechthorenden De Kleine Meijerij Kursus ’Oriëntatie eigen bedrijf’ P.G.B.- achterbanvergadering IVN Oisterwijk Moergestel LolTIo V Bootvissen SPORT OVERDAG Paddestoelen-excursie zondag 21 oktober 10.00 uur Dia-avond I SvS PAGINA 5 U "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 17 OKTOBER 1990 onze aktiviteiten. issik. Donderdag 18 oktober 1990 hebben we weer een bijeenkomst in den Donk. Aanvang 20.00 uur. Op deze bijeenkomst gaan we verder met de voorbereidingen van onze foto-expositie die ge houden wordt van 22 t/m 24 nov. a.s. in de Aula van de Graaf van Urselschool. Tot donderdag. jes hamburgers. Al snel waren zij uitverkocht en werd een nieuwe voorraad aangerukt. Een ge deelte van de opbrengst zal besteed worden aan een te houden trip naar Praag. Prima dames. Dat de honk- en softbal een sport is waar zeer weinig blessures door ontstaan is te bemerken aan het feit dat ondergetekende in een gesprek met de aanwezige EHBO-vrijwilligster vernam, dat er ’s morgens iemand was geweest met een enkel-blessure, maar deze bleek van het ook op dat moment gehouden korfbalwedstrijd te zijn, maar ’s middags had ze nog niemand gehad. Me vrouw erg bedankt voor jullie altijd weer bereid willige aanwezigheid. Rest mij nog om namens alle families die ook dit jaar weer mee hebben gedaan, de organisatie Nel de Rijck, Annie Hekker en alle vrijwillig helpen de ouders van de leden, van harte te bedanken voor hun inzet en tijd om ook dit jaar de familie softbaldag als het grootste spektakel van Moer gestel te doen zijn. Allemaal hartstikke bedankt. Hieronder vindt u de verschillende poules, zodat u de uitslagen nog eens rustig na kunt kijken. Graag tot volgend jaar allemaal. Gevorderden: 1. Boys; 2. v.d. Wiel; 3. Jonkers; 4. Roef! Groen; 5. Z. Ongeregeld; 6. Animals; 7. Deni’s; 8. Su pra; 9. Sacred Reich. Half gevorderden: 1. Assemburg; 2. Kooltjes; 3. The Gane; 4. v.d. Meydenberg; 5. Hekker; 6. Dink Noa; 7. Ephi- drosis; 8. Snuupkes; 9. Schanullekes. Beginners: 1. Hupkes; 2. OK; 3. D’Ukkies; 4. Ketelbin- kies; 5. De Rijntjes; 6. Batman; 7. CF Knudde; 8. Salvetti; 9. v. lersel. Ter attentie Familie Boy voor de 2e maal achtereen winnaar en familie Batman best geklede team, prijs een taart. Smakelijk! N atuurwandeling In plaats van de 3e donderdagavond, komen we nu op zaterdag 20 oktober a.s. bij elkaar in de bossen van Oisterwijk om 10.30 uur. Onder leiding van 2 I.V.N.-gidsen maken we ’n natuurwandeling, met uitleg wat er allemaal bloeit en groeit en wat er te zien is in de mooie bossen van Oisterwijk. Iedereen is van harte welkom, zowel leden als niet-leden. Plaats vertrek wandeling: Het Bezoekerscentrum te Oisterwijk (tegenover ’Groot Speyck’). Geen vervoer?, dan verzamelen bij het Rode Kruisgebouw, Leonard van Vechelstraat 2, Til burg. Vertrek: 10.00 uur. P.S. Bij zeer slecht weer, dan rondleiding in het bezoekerscentrum Op de Algemene Ledenvergadering van de Heemkundekring ’De Kleine Meijerij’. omvat tende de gemeenten Berkel-Enschot, Esch, Haa- ren, Helvoirt, Moergestel, Oisterwijk en Üden- hout is op unanieme voordracht van het bestuur een nieuwe voorzitter gekozen. Het is de heer Noud Smits uit Moergestel. De heer Smits volgt de heer Bekius op. Aanstaande zondag 21 oktober zal L.R. De Horstdravers haar jaarlijkse rommelmarkt orga niseren. Deze zal worden gehouden in manege ’t Wit Paardje, Moergestelseweg 21, Haghorst, ge meente Diessen. Iedereen is welkom vanaf 10 uur tot 15 uur. Entree 1,50. Kinderen vanaf 12 jaar gratis. Deze week luidt de vraag: wie is de vrouw op deze foto? De foto van vorige week leverde niet al te veel problemen op. Zonder ook maar één moment ijdel te zijn (waarom zouden we niet zelf het goede voorbeeld geven) was het de uitgever van dit blad, Martien Oer- lemans. De foto werd gemaakt toen hij in 1958 in de vierde klas van de St. Jozef school zat. 10 Jaren jong... De ’nieuwe’ hofhouding. V.l.n.r.: Wouter En- neking, Toine van Casteren, Ronny Boer, Mar lijn Drabbel, Jan Rombouts, Arie Jonkers, Jan Smits, Kees-Jan Schoots, Peter Swinkels (bestuurslid), Bas Bastiaansen, Peter van Spaen- donck, Leo Stein, Ronald Hims, Hans van Amelsfort, Nico van der Avoort (bestuurslid). Niet op foto aanwezig: Ad van de Wouw, Peter van de Wouw (voorzitter), Joop Vroomen (vice- voorzitter), Toby Brekelmans (secr.- penningmeester). (foto: Margo v/d Loo) Zelfstandig ondernemen is voor vrouwen een mogelijkheid met perspectief. Veel vrouwen met deskundigheid en ervaring op een bepaald terrein hebben ambities een eigen bedrijf te beginnen. Met kans op welslagen zo’n onderneming te star ten, vraagt een grondige voorbereiding. Daarom start Stichting Vrouw Werk Midden- Brabant een kursus oriëntatie ’Eigen bedrijf voor die vrouwen die al een lange tijd met plan nen in de richting van een eigen bedrijf rondlopen. De belangrijkste keuze voor de deelneemster aan de kursus is: ga ik serieus door met mijn plannen, of niet? De opzet van de kursus biedt de mogelijkheid om aan de hand van studie- en huiswerkopdrachten goede keuzes te maken. Er wordt voor deze kursus op dinsdag 23 okto ber een informa-174-tieochtend gehouden, deze begint om 9.30 uur bij Stichting Vrouw Werk Midden-Brabant Heeft u interesse, maar kunt u niet op deze och tend aanwezig zijn, neem dan kontakt op met Mieke Brekelmans, Nieuwlandstraat 37, Til burg, tel. 013-424913. Het lijkt erop dat onze carnavalsvereniging vele levens heeft. Al diverse malen werd de zwanenzang aangehe ven; evenzovele keren echter werd een dreigen de opheffing afgewend. Deze keer was het echt op het nippertje, zoals Sinds nu toch al een aantal jaren organiseerde de afdeling HSP (honk-soft en peanutbal) ook dit jaar weer het grootste familie spektakel van Moergestel en omstreken: De Familie Softbaldag! Zondag 7 oktober was het eindelijk weer zover. In grote getale hadden zij zich opgegeven, let wel 27 teams. Reeds bij het krieken van de dag wa ren de organisatoren bezig met de voorbereidin gen: het uitzetten van 6 softbalvelden, materiaal klaarzetten, tenten opzetten, installaties checken etc. etc. Al die zaken die benodigd waren om op die dag de 400 gasten te ontvangen. Al snel kwamen de eerste deelnemers het ROEF- terrein op om de komende dag op een gezellige en vooral een sportieve manier te vullen. Reeds om 09.30 uur sprak de organisatie de magische woorden uit door de geluidsinstallatie: Let the games begin! Nou en ze waren begonnen. Ieder een sloeg er lustig op los. Van klein tot groot, van jong tot oud. Spektakel was het omdat op een en hetzelfde moment van de dag 200 mensen aan het sporten waren en tevens de saamhorigheid een hoogtij liet vieren. Voor het eerst in al die jaren liet de regen een klein beetje van zich spreken, maar ook hierdoor is weer een record gevallen voor het Guiness Book of Record t.w. met 50 mensen in een bus- haltehokje (dug out). Over saamhorigheid gesproken. Maar na een vijftal minuten konden alle wedstrijden gewoon hun doorgang vinden en kon om 17.30 uur de prijsuitreiking door de voorzitter Jan Roosen gedaan worden. Hij be dankte de organisatie en alle vrijwilligers die deze dag zo formidabel geregeld hadden, maar voor al de deelnemers werden door Jan bedankt, want tenslotte zijn zij het die zo’n dag zo onvergetelijk maken. Voor hen die zich nog verder als slagman wilden bekwamen had de organisatie de slagmachine (een zeer nuttig aspect voor de honk- en soft- balsport) uitgesteld; voor de luttele prijs van f 1,— kon men proberen zoveel mogelijk ballen te raken naar een bepaald punt. Winnaars waren de heren Leermakers en de Groot. Proficiat! Ook voor de inwendige mens was op alle fronten ruimschoots gezorgd. De dames van softbal 1 hadden zich ontfermd over de frites en de brood- Daar gingen zij in alle vroegte, gepakt en gezakt, al dan niet met een zuidwester op hun hoofd, 18 man sterk, richting Tholen, om het gevecht aan te gaan met de zee, de wind en vis. Dat er een stevige bries stond hadden diegenen die voorop stonden al rap in de gaten. Met een enigszins nat pak dropen Goris en Gijs naar be- nedendeks totdat de vaartocht ten einde was. Om 9 uur begon het concours om de TH-beker. 14 Man gooiden wellustig hun stukken lood van 150 gram het water van de Oosterschelde in. Reeds na luttele seconden was de eerste steenbolk gevangen. En dat zou zo nog een tijdje doorgaan. Overal waar men om zich heen keek zag men vis ophalen; een geweldig mooi gezicht. Zelfs onze voorzitter die tot nu toe voor de derde maal mee- gingg kon zijn lol niet op. Voorgaande jaren was zijn totaal gekomen op 2 vissen; dit jaar waren dat er maar liefst 24, zodat Jacques nu al meld de dat hij volgend jaar weer meeging. Het lot was echter niet voor hem weggelegd, want, wat was er begin dit jaar op de algemene ledenvergadering besproken, dat alle vis voortaan meetelt. Edoch het was voor Jacques een domper, want hij was liet die de enige platvis gevangen had. Ook heeft hij een aantrekkingskracht voor knorhaantjes. Dit noemt men nu een all-round voorzitter. Na 2 uur vol overgave te hebben gevist weer klonk het eindsignaal. Onzekerheid sloop in de gelederen. Niemand kon met enige overtuiging inschatten wie de win naar zou zijn. In het tweede uur was Jack van El- deren al eens poolshoogte wezen nemen op het voorsteven. De vis beet goed bij Jack en hij vond zichzelf misschien wel een kanshebber op de overwinning. Wie dat gevoel ook zeer sterk had was Frank Brouwers: nog nooit was hij zo dicht in de buurt van die felbegeerde TH-beker geweest en dus dacht Frank het is nuncaut nunquam (nu of nooit). Ook Edwin Kogels die dicht in de buurt van Frank Brouwers stond zag zijn kansen gro ter worden. Toch mocht dit alles niet baten: Jack van Elderen als rasechte zeevisser was niet te ver slaan, hij was vandaag de grote winnaar van de TH-beker met een niet te versmaden aantal van 55 stuks steenbolken. Jack proficiat! Tweede werd zoals al duidelijk uit het verhaal niemand minder dan Frank Brouwers met 53 stuks, gefe liciteerd Frank, volgend jaar is er ook een beker voor de 2e en 3e plaats, dus zeevissers voor 1991 opgelet. Een goede derde was Edwin Kogels met 48 stuks, prima Edwin. 4e Cees de Vos, 5e Theo van Nuenep, met respectievelijk 42 en 41 stuks. 6e Wim Wolfs 38 stuks, 7e Goris Kogels, vorig jaar nog-11-dik in de finale met de extra vistijd, toch nog goed met 36 stuks. Gijs Hooftman 8e stek met 33 visjes, hou vol Gijs, eens lukt het. En wat denkt u van het enige jeugdlid Maarten Hooftman, op een zeer verdiende 9e plaats met 30 stuks vlak achter zijn vader, volgend jaar ga je er ook op het zout water aan pa. Prima gedaan Maarten, we hopen volgend jaar een paar meer jeugdleden te kunnen meenemen. 10e Toon van Linschoten, met 28 stuks. 11e Onze reeds ge noemde voorzitter met 24 vissen. Nogmaal jam mer van de nieuwe regel Jacques, zeg maar nul- li cedo (ik wijk voor niets). Ferri van Rooy 12e plaats met 21 bewegende zeedieren; 13e Christ van den Aker, gezeten op zijn Neptunustroon, 15 stuks, fijn dat je erbij was Christ. En last but not least Jos Kogels met 10 stuks. Allen bedankt en tot volgend jaar. c iedereen in ’Het Nieuwsblad’ heeft kunnen le zen. Juist daarom denken wij nu dat er een soli de basis is gelegd voor het voortbestaan van on ze vereniging en daarmee ook van het openbaar carnaval in Moergestel voor de komende jaren. De hofhouding kon worden uitgebreid met een flink aantal nieuwe leden die zich voor enkele ja ren hebben vastgelegd. Zo ook het bestuur met o.a. een nieuwe enthousiaste voorzitter. Een groot aantal commissies is al weer bezig. Wij zijn er dan ook van overtuigd aan het begin te staan van een nieuw carnavalsseizoen dat in al le opzichten de festiviteiten van voorgaande jaren kan overtreffen, samen met de onontbeerlijke steun van onze zusterverenigingen en de Moer- gestelse gemeenschap. Wij rekenen op u bij al C.V. ’De Pierewaaiers’ Programma dinsdag 23 oktober 1990: - Programma was bij het ter perse gaan van dit blad bij de redaktie nog niet bekend. Plaats: Sportzaal ’De Vonder’ Tijd: van 9.45 - 11.00 uur. Kosten: f 3,— per persoon. Voor meer informatie kunt u terecht bij P. Wolfs, telefoon 2210. De P.G.B. belegt op maandag 22 oktober a.s. haar achterbanvergadering in de zaal van ’De Schouw’, aanvang 20.00 uur. Na een uitstekende- lezing van de heer Geerts over kwaliteit van de dienstverlening bij gemeen ten tijdens de vorige bijeenkomst, zal nu weer een ander thema aan de orde zijn, n.l.: - Verkeersveiligheid, snelheid van het verkeer en mogelijkheden voor verkeersremmende maatregelen in Moergestel. Mede aan de hand van een dia-presentatie zal uit gebreid op dit onderwerp worden ingegaan. Ook voor u een belangrijk onderwerp? Het zal uw kind toch maar wezen...!!! Wij nodigen dan ook de P.G.B.-leden en P.G.B.- sympathisanten uit aanwezig te zijn. Uiteraard zullen onze fraktie-leden de agendapunten van de raadsvergadering aan de orde stellen. Graag tot maandag 22 oktober. Herfst! Heerlijk om nu een boswandeling te ma ken. Volop genieten van al die kleuren en geuren. Vooral de bosbodem is-11 -nu uw aandacht meer dan waard. Prachtige bladeren, eikels, nootjes, bodemdiertjes en paddestoelen. Tijdens deze wandeling zullen de gidsen, samen met u, voor al de paddestoelen bekijken en bespreken. Er wordt gestart vanaf het Bezoekerscentrum Oisterwijk. Na afloop kunt u hierbinnen ook nog de bijzondere tentoonstelling over paddestoelen bekijken. Te zien van 13 oktober tot en met 6 januari. Het IVN begint ook dit seizoen weer met haar dia-avonden. De eerste avond is op 23 oktober om 20.00 uur in ’t Oude Nest te Oisterwijk. De heer Trapman zal ons een diapresentatie tonen over wat ons allen hef is, n.l. het natuurreservaat ’Kampina’, een gebied waar men zich nooit ver veelt en steeds weer wordt verrast. Veel van zijn vogels, insekten en planten die hij ons toont zijn waarnemingen van enkele jaren geleden. Zo zien we de ’Kampina’ nog eens terug voordat verdro ging en vervuiling plaats vond. U bent van har te welkom en de toegang is gratis. f

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 5