Van de parochie.... Audacia Stereo- installatie INBRAAKPREVENTIE: een taak van U, de politie en ons. f 4.50 15% KORTING BoerenBond huis,tuin, dier en hobby Moergestel WANDELSTAAF I BROOD- EN BANKETBAKKERIJ Q=L KOUWENBERG GROTE SINT-KERSTSHOW SCHEPENS TWEEWIELERS ROND KRENTEN BROOD 2 gQ KPJ-nieuws TAXI VAN DE LOO TEL. 04243-2077 w H in Zo vers vindt u het alleen nog maar bij de Warme Bakker! AMANDELCAKE de zaal is geopend vanaf 10.00 uur HOOFDPRIJS: i.s. Uw kopje koffie staat weer klaar...! per stuk Hoevenseweg 55 Telefoon 013-424177 Aktie in samenwerking met Rijkspolitie Oisterwijk, Boerenbond Oisterwijk, bouw materialen handel Oisterwijk, Detoor, Op 't Hoog, Janssen, Matheysen, Wijffels. Vrijdag 19 oktober september om 20.30 uur in de kantine aan de Molenstraat Protestantse Gemeente Oisterwijk it P 17-18 november in den Boogaard door Schepens tweewielers! Oisterwijkseweg 19, Moergestel, Tel. 04243-1282 Kerkstraat 21, Oisterwijk, Tel. 04242-27326 per stuk Wij tonen naast onze uitgebreide col lectie brom-fietsen o.a.: fitness-apparatuur regenkleding leuke Sint-Kersttips enz. enz. Daarom zal de Rijkspolitie Oisterwijk dit najaar voor U voorlichtingsavonden organiseren. Wij hebben voor U een grote keus in hang- en sluitwerk om inbraak te voorkomen. Nu op al ons veiligheidshang- en sluitwerk aktieperiode: 23 oktober t/m 30 november Dekenale ontmoetingsdag Thema-avond Werkgroep Volwassenkatechese Parochie St. Jans Onthoofding Nieuwbouw parochiecentrum per stuk PAGINA 2 5.00 de leden kunnen hier ook hun zegje doen over wat ze wel of niet aan staat. Dus noteer deze da tum ’and be there’. Zat ’Pr stat vrie is d hoo bur gez; Wijkouderling voor Moergestel: dhr. J.H. Krij ger, Wildemanstraat 48, Oisterwijk (tel. 04242- 15331). Kerkdienst: op zondag 21 oktober om 10.15 uur is er een kerkdienst in de Kerkstraat, waarin zal voorgaan ds. J.A. van Boven uit Groenlo. In de Voorhof is er kinder- en jeugdkerk en als altijd ook de crèche. Agenda: Ondanks de herfstvakantie gaan de catechisaties gewoon door op vrijdag 19 oktober. Op woensdag 24 oktober vergadert ’s middags De hert Ied< nan diet R; kap kon wor Mo< zijn wijz af v Vol, vrie Op zaterdag 27 okt. a.s. wordt er in het Dekenaal Centrum in Oisterwijk een pastorale ontmoe tingsdag gehouden. Het thema is: Hebben wij de kerk nodig; Heeft de kerk ons nodig? Pater Ton Baeten, Abt van de Abdij van Beme te Heeswijk Dinther zal een inleiding over dit thema houden. Na deze inleiding zijn er dan diverse workshops en het geheel zal, na een wandelende lunch, met een korte gebedsdienst om 13.30 uur worden af gesloten. De aanvang is om 9.30 uur. Voor op gave en verdere inlichtingen kunt u terecht op de pastorie. De kosten bedragen 7,50 p.p. Voor koffie en lunch wordt dan gezorgd. Medewerkers van de parochie en andere belangstellenden zijn zeer welkom. "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 17 OKTOBER 1990 om 14.00 uur de Raad van Kerken. Op de agen da staat een gesprek met de stuurgroep concili air proces en ook opnieuw zullen de asielzoekers in Oisterwijk de aandacht hebben. Eveneens op woensdag 24 oktober ’s avonds om 20.00 uur komt de gespreksgroep vrouw en ge loof bij elkaar in de Voorhof. Ook is er dan, woensdag 24 oktober 's avonds om 20.00 uur leerhuis van de kinderkerkleiding. Doopaangifte is nog mogelijk voor de volgende doopdiensten: 28 oktober, 9 december en 13 ja nuari (u kunt daarvoor ds. Roobol bellen). Telefonisch spreekuur: Ds. Roobol is dagelijks bereikbaar tussen 13.00-14.00 uur (behalve op maandag, tel. 04242-82175). Hier is dan de start van de nieuwe correspondent van de KPJ (voor hoe lang weet ik nog niet), iets wat niet mee zal vallen als je iemand voor je hebt gehad die altijd op het scherpst van de snede heeft geschreven, maar we zullen het proberen. Het programma voor de komende weken ziet er als volgt uit: 26 oktober: najaarsvergadering in D’n Tob om 20.30 uur, een vergadering die voor alle leden of nieuwe toekomstige leden van groot belang is. Hierin worden alle punten besproken die bij het bestuur op hun hart ligt en wat heel belangrijk is, ’Samen op zoek naar een menswaardig omgaan met kwetsbaar menselijk leven’. Op donderdag 25 oktober 1990 verzorgt de Werkgroep Volwassenkatechese een thema- avond onder het bovenstaande onderwerp. Hiervoor is uitgenodigd: Pater Dr. J.H. Dijk man, als docent verbonden aan de Theologische Faculteit te Tilburg, die in zijn inleidende voor dracht eerst enkele fundamenteel etische uit gangspunten aangeeft van waaruit de aangegeven konkrete problemen benaderd kunnen worden. Hij zal bij wijze van voorbeeld dieper ingaan op het I.V.F. Invitro Fertilisatie (reageerbuisbe vruchting). Na de pauze kunnen we dan samen van gedach ten wisselen én over de fundamentele uit gangspunten én over de konkrete ’aanpak’ van voorgelegde en zich voordoende konkreet- medisch-etische problemen. Graag wil de Werkgroep iedereen uitnodigen die geïnteresseerd is in bovenstaande problematiek. Deze thema-avond zal gehouden worden in de aula van de Graaf van Ürselschool; aanvang 20 uur. Werkgroep Volwassenkatechese Moergestel Negenentwintigste zondag door het jaar. Missiezondag. Preek: Pastor H. v.d. Broek. ZATERDAG 19.00 uur: H. Mis met orgelspel en samenzang; le jgt Johannes Krist e.v. Joan na Kolsteren; Mgd. Johanna Sebregts; Mgd Jo hannes v. Elderen; Mgd Annie Mertens v.d. Snepscheut; Henk Schoenmaker e.v. Ad v. Dorst; Mgd Adrianus op ’t Hoog e.v. Anna Bruurs; Jgt Petrus Sebregts e.v. Catharina v.d. Wouw. ZONDAG 10.00 uur: Hoogmis. Mgd Sjan Smits Sebregts; Jgt Piet v. Gerven e.v. Nel van Dijk; Overl. fam. Ketelaars-van Eijk; Mgd Gerardina Persoons-v.d. Berk; Frans v.d. Bosch e.v. Ber tha Dekkers; Mgd Contant Kools e.v. Anna Vermulst. 11.30 uur: Henriette Mutsaars-v.d. Staak; Jgt Jo- landa Berkelmans; Overl. ouders Rooijakkers-de Lepper en Ria dr.; Mgd Harrie Raaijmakers e.v. Jo Willems; Mgd Cees Freyse e.v. Elisabeth An tonis; Maria de Kort-van Haaren; Jgt Adriana v.d. Pol-Schellekens; Jgt Comelis Roosen e.v. Helena Persoons; Jgt Augustinus Mulders en Cornelia Roozen echtg.; Sjef Burgers; Wilhelmus en Wilhelmina Rijnen-Kuypers. DINSDAG: Wilhelmina v. Esch-Smits; Jo en Wim Poirters-v.d. Wouw; Adrianus Op ’t Hoog e.v. Anna Bruurs; Noud v.d. Wouw e.v. Gonnie v.d. Wal; Marinus Kouwenberg. DONDERDAG: Harrie de Cort e.v. Thea Kem- mere; Mgd Johannes v. Krieken e.v. Johanna Smetsers; Jo de Wit e.v. Sjaan Jansen; Frans v.d. Bosch en Bertha Dekkers echtg.; Maria v.d. Bosch; Jgt Simon Mulders e.v. Maria Hor- revorts. ZONDAG 14 uur: Doopviering van Koen Swin- kels eh Jolien Hermus. Dinsdag: werkgroep ziekenpastoraat. Woensdag: Liturgiegroep. Donderdag: in de aula v.d. Graaf v. Ürselschool: Hedendaagse Etnische vraagstukken: lezing door prof. J. Dijkman, voor iedereen toegankelijk! Van harte welkom. Aanvang 8 uur. Zaterdag: Pastorale ontmoetingsag in dekenaal centrum. Aan vang half tien. Iedereen van harte welkom! Weekenddienst artsen: Alléén voor spoedgevallen: Weekend 21 oktober: P. Terwindt, telefoon 04243 - 1204 Oisterwijk: De diensten in Oisterwijk gelden van zaterdag 7.30 tot zondag 7.30 uur en van zondag 7.30 tot maandag 7.30 uur. zaterdag 20 oktober: W. Schopman, Kerkplein 2. tel. 04242 88805 zondag 21 oktober: E. Bicker, Groenstraat 75, telefoon 04242 88805 Pastorie Moergestel, tel. 04243-1340 Weekenddienst pastorieën: Bel 2320: Klooster St. Stanislaus Rijkspolitie Moergestel: Kloosterlaan 2a, tel 04243-1200 Spreekuur elke zaterdag van 9.30-12.00 u. Huisartsenlaboratorium Tilburg e.o Elke dinsdag van 9-10 uur in het gebouw van de Kruisvereniging, Pr. Beatrixstraat 27. Ponsplaatje ziekenhuis meebrengen. Kruisvereniging, Pr.Beatrixstr. 27, tel. 1594 Wijkverpleegkundigen: spreekuur: ma. t/m vr. van 13.30-14.00 u. Aanmelding voor kraamzorg, bij voorkeur vóór de 4e maand van de zwangerschap, kan telefonisch bij de kruisvereniging tel.nr. 013-635708 (dagel. tijdens kantooruren). Na aanmelding ontvangt u een inschrijffor mulier en 'n uitgebreid pakket met info over zwangerschap, bevalling en kraamzorg Openbare Bibliotheek, tel. 04243-2243. Openingstijden: ma. en vr. 15-20 u.; di. en do. 15-17.30 u.; wo. 14.30-17.30 u; leeszaal: di. en do. 10-12.30 u. Spreekuur verloskundigen: elke 2e en 4e woensdag van de maand van 9.30-10.30 uur volgens afspraak. Spreekuur Alg. Maatsch. Werk: St. Jans- plein 7, tel. 1169. Mich van Hees en Marit v/d Boer. Spreekuur op di. en do. van 9-10 u., andere dagen telefonisch op tel. 1169. Bij spoed buiten kantooruren: THD-Tilburg: 013-433584 Spreekuur Gezinsverzorging: St. Jansplein 7, tel. 3649 (Mevr, v/d Wiel) dinsdagmorgen van 9.00-10.00 uur. Oud papier: route oost: Aanstede, Kruysackerbuurt, achter 't gemeente huis, Oistelvoirt en Heivelden. Enige tijd geleden heeft u in de krant kunnen le zen dat de gemeenteraad van Moergestel haar goedkeuring heeft gegeven aan de bouwplannen van het parochiebestuur voor een nieuw paro chiecentrum. Met de verkoop van het pand St. Jansplein 7 op 9 okt. j.l. is nu ook de financiering rond en dat betekent dat er aan een verdere uit werking van de plannen gewerkt kan worden. Een lang gekoesterde wens van het parochie bestuur kan hiermee gerealiseerd worden. Archi- tekt P. Wolfs heeft een mooi en funktioneel ge bouw ontworpen waar de vele werkgroepen en raden die in onze parochie aktief zijn, een goed onderkomen zullen vinden. Ook voor oudera vonden van b.v. Eerste Communie en Vormsel hoeft straks niet meer naar een andere lokatie ge zocht te worden en zelfs het gemengd koor Can tate Domino zal in de toekomst haar repetities daar kunnen houden. Kortom, alle aktiviteiten onder één dak en dat heeft natuurlijk veel voordelen. Momenteel wordt er aan het bestek gewerkt en is het nog wachten op de officiële bouwvergunning. En dan zal het veel van de winter afhangen in welk tem po er aan de bouw gewerkt kan worden. Maar in ieder geval zit er nu toch schot in de zaak. 25 Oktober is er de najaarsvergadering voor de AJW-leden. Waar en hoe laat weet ik niet maar dat komen jullie nog wel te weten. 27 Oktober: Uitstapje, voor mij en jullie hopelijk nog een verrassing. 4 November: de traditionele en altijd leuke auto- oriëntatierit voor de leden van de KPJ, NCB, AJW en KVO door de parel van Nederland, ons eigen Brabant. Zo, hier laat ik het bij voor de eerste keer, tot vol gende week. I III

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 2