Zaterdag 20 oktober: 40 jaar V.O.I.G. Tamboers en Majoretten zondag op concours Samen kunnen wij het inbrekersgilde een gevoelige klap toebrengen Modeshow ’Boutique Barbara’ I Moergestel Kreatief Drumfanfare Moergestel j, Rootven 60, Moergestel, Tel. 04243-2414 Partytenten, volledig ingericht, kompleet met verwarming voor elk seizoen!!! Marktkramenverhuur C. VAN DIJK DE WARME BAKKER JOHN MENSINK Open dag, open repetitie Komende zondag 21 oktober is het zover, tamboers en majoretten van ’Drumfanfare Moergestel’ gaan op concours. Voor de tamboers is dit de eerste keer in het bestaan van de Drumfanfare dat zij deel gaan nemen aan een officieel concours, georganiseerd door de ’R.K. Bond van Muziekgezelschappen in het bisdom Den Bosch’. Het is een bekend gegeven dat jaarlijks met het vroeg invallen van de duisternis het aantal woninginbraken stijgt. Als politie doen wij daar iets tegen, door extra surveillances en onderzoeken. We moeten echter vaststellen dat we dit niet alleen kunnen. Bovendien, wij komen vaak als de inbraak al is gepleegd... Het is namelijk niet mogelijk om op iedere hoek van de straat een politieman neer te zetten om uw buurt in de gaten te houden. WOENSDAG 17 OKTOBER 1990 Bestuur V.O.I.G. Oosterhout te Om 13.30 uur wordt de uitslag van de jury be kend gemaakt. Het evenement vindt plaats in ’De Maaspoort’ te ’s Hertogenbosch. Supporters zijn natuurlijk van harte welkom. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel. Biest Houtakker en Haghorst KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 MOERGESTEL S Heeft u interesse om mee te doen, dan kunt u zich opgeven bij Corke Kolen, afdeling welzijn van het gemeentehuis (tel. 1235), liefst vóór 1 no vember a.s. Op dinsdag 6 november a.s. zal om 19.30 uur een bijeenkomst met de deelnemers plaatsvinden over de verdere voorbereidingen. De personen, die zich hebben aangemeld, ontvangen hiervan nog een apart bericht. Burgemeester en wethouders van Moergestel J V Huidverzorgingsinstituut r 1 J® Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 15e Jaargang - Nr. 640 Tot nu toe heeft het gemeentebestuur jaarlijks de burgerzaal van het gemeentehuis beschikbaar gesteld voor de tentoonstelling Moergestel Krea tief van Moergestelse amateur-kunstenaars. De burgerzaal wordt echter op korte termijn ver bouwd tot werkruimte en kan dan niet meer als expositieruimte worden gebruikt. Er is echter een andere ruimte gevonden en wel in de open bare school De Bienekebolder aan de Prinses Margrietstraat. Het gemeentebestuur stelt voor 1990 de ruimten van deze nieuwe school beschikbaar voor Moer gestel Kreatief. In de afgelopen jaren is o.a. tentoongesteld: pop pen, foto’s, schilderijen, aquarellen, boetseer werk en wandkleden. Ook andere vormen van kreatieve vaardigheden zijn van harte welkom. Zondag 28 oktober organiseert de drumfanfare in verenigingsgebouw ’Den Donk’ een open dag met een open repetitie. Dit betekent kennis ma ken met een groep binnen de drumfanfare, een repetitie meemaken of even mee blazen, dansen of trommelen. Een unieke gelegenheid om eens kennis te maken met een blaasinstrument, een baton, pom-pon, color guard, of om eens een paar trommelstokken vast te houden. Iedereen is welkom dus houdt zondag 28 oktober vast even vrij Volgende week hierover meer. Vele jaren is door bestuur en leden van de Drum fanfare het principe hoog gehouden, niet presta tiegericht te zijn, maar de ontspanning en gezel ligheid voorop te houden. De goede sfeer en gezelligheid die vooral de laat ste jaren ontstaan is, mede door een goed onder komen, heeft vooral de tamboersgroep lange tijd bij elkaar gehouden, ongemerkt en zeker niet op de laatste plaats door de inzet en vakmanschap van instructeur Ludwig Smits hebben het nivo binnen deze groep snel doen stijgen. Ook de majoretten hebben de laatste tijd flink aan de weg getimmerd. Na de teleurstelling van vorig jaar, toen zij voor de eerste keer meededen en een tweede prijs behaalden, gaan zij extra ge motiveerd dit jaar weer een poging ondernemen. De tamboers mogen om 10.00 uur de spits afbij ten, terwijl de majoretten om 12.00 uur aan de beurt zijn. Een woninginbraak is een zeer ernstige vorm van criminaliteit. Uw veiligheidsgevoel krijgt een klap. Het beschermende gevoel wat uw huis u gaf is weg. Er is iemand bij u binnen geweest die daar totaal niet gewenst is. Er is een grove in breuk gepleegd op uw privacy. Uw woning is im mers met zorg afgebakend om het voor iedereen duidelijk te maken dat dit van u is. Bij ongewenst bezoek blijkt dat uw woning niet zo veilig is als u zou denken. Uitspraken van: ’Bij mij breken ze niet in. Bij mij is niets te halen. Er is bij mij nog nooit ingebroken. Ik heb mijn wo ning al goed afgesloten’, blijken dan loze kreten te zijn. We horen ze echter maar al te vaak, wan neer we praten over preventie. Wij als politie zijn echter in de overtuiging dat we, door preventieve maatregelen er wel degelijk samen iets aan kunnen doen. We zijn van mening dat uw stukje van Nederland wel degelijk veili ger is te maken op een vrij simpele wijze. Uit onderzoek, en statistieken is gebleken dat na genoeg alle woninginbraken via de achterzijde plaats vinden. In bijna alle gevallen is de inbre ker een ’gelegenheidsdief. Dit wil zeggen dat het deze personen niets uitmaakt waar hij in zal bre ken. Voor hem is nagenoeg elke woning gelijk, waar dan ook. Een gelegenheidsdief is een per soon die snel ergens binnen moet kunnen. Hij steelt wat spullen en is snel weg. Spullen die wel in elke woning te vinden zijn, zoals een tv, ste reo, sieraden, cheques e.d. Meestal is de motivatie van deze inbreker een be paalde verslaving. Het hoofddoel is niet het ver garen van goederen, maar het verkrijgen van geld om die verslaving te bekostigen. Deze personen maken er dan ook geen studie van om in te gaan breken. Alles wat ze in handen kunnen krijgen en verhandelbaar is, is goed. We zien dan ook dat deze persoon met een schroevendraaier of een breekijzer op pad is. Ingewikkelde inbrekers- werktuigen zijn voor deze personen overbodige luxe. Hij heeft die overigens ook niet nodig. Vaak zien we in de praktijk dat met een schroeven draaier of een breekijzer het erg gemakkelijk is om een woning binnen te dringen. Met andere woorden de doorsnee inbreker wil snel, geruisloos en zo onopvallend mogelijk te werk gaan. Vandaar dat hij bijna altijd via de ach terzijde van een woning inbreekt. Dit is een plek waar al die ingrediënten mogelijk zijn. Wij zeg- gen niet voor niets: Inbrekers doen het via de achterzijde’. De factoren, licht, lawaai en tijd zijn door u als bewoner zelf te beïnvloeden. Door simpele, goedkope, maatregelen maakt u uw woning on aantrekkelijk voor de inbrekers. Door het plaatsen van een buitenlamp met schemer- of schrikschakelaar, zet u de inbreker in het licht. Door het aanbrengen van goede slo ten en scharnieren kóst het de inbreker meer tijd om binnen te dringen. Bovendien maakt hij nu veel meer lawaai dan dat hem lief is. In dit geval zal onze gelegenheidsinbreker een kijkje nemen bij de buurman, waar het mogelijk niet zo goed beveiligd is. Over de sloten en scharnieren willen wij het met u hebben. Want wij zijn er van overtuigd dat als elke woning in Moergestel is voorzien van goed hang- en sluitwerk het aantal woninginbraken drastisch afneemt. Met goed hang- en sluitwerk bedoelen wij niet alleen de dure veiligheidssloten. Ook met goedkope en simpele aanpassingen aan uw woning, is deze aan de achterzijde van goed hang- en sluitwerk te voorzien. Hiermee zouden we samen het inbrekersgilde een gevoe lige klap kunnen toebrengen. De ’gelegenheids- dief zou in ieder geval buiten spel komen te staan in Moergestel. In de komende weken gaan wij de wijken in Oisterwijk en Moergestel bezoeken om voorlich ting te geven. Wij laten u zien hoe slecht de hui zen tegen inbrekers zijn beveiligd, met name aan de achterzijde. Maar wij laten u ook zien hoe het wel moet en kan. Hieronder staat aangegeven wanneer en waar wij in uw wijk deze voorlichting gaan geven. Wij komen u in uw eigen, vertrouw de omgeving opzoeken. Gedurende de voorlichting, zal er in uw wijk, door een extra geplande politiesurveillance, een oogje in het zeil worden gehouden. Deze actie is opgezet in nauwe samenwerking met winkeliers in Oisterwijk en Moergestel die inbraakwerend hang- en sluitwerk verkopen, te weten: Boerenbond Oisterwijk Boerenbond Moergestel Bouwmaterialenhandel Oisterwijk DoeLand Bouwmarkt Detoor te Oisterwijk Vervolg op pagina 3 Afgelopen week hield 'Boutique Barabara’ haar jaarlijkse modeshow in de zaal van 't Draaiboompje. Weer veel kijklustige dames (en henenwanen aanwezig om de komende nieuwe najaarscollectie van Boutique Bar bara te bekijken. Traditioneel was ook weer het optreden later op de avond van een artiest. Uit de vele verrassingen en positieve reakties die wij mochten ontvangen na uitzending van: ’Tropenjaren tellen dubbel’, blijkt dat Petra, Theo en M.T.V. hun en ons doel hebben bereikt. De overweldigende belangstelling voor deze film is zeker ook te danken aan de redaktie van ’MoergesteLNieuws’ die de uitzending meerdere malen onder de aandacht bracht. Moge al len die hun medewerking gaven overtuigd zijn van onze dank en waardering! Dat ons verblijf in de tropen niet alleen kommer en kwel was moge blijken uit onze tentoon stelling waar u welkom bent van 15.00 tot 18.30 uur. Maar dat het ons niet onberoerd laat zal u duidelijk zijn tijdens de H. Mis en de dodenher denking waar alle belangstellenden welkom zijn om 13.30 uur in de kapel van St. Stanislaus. Dat wij desondanks geen verbitterde veteranen zijn zult u merken tijdens onze receptie in zaal De Brouwer tussen 18.30 en 19.30 uur bij gelegenheid van het 40-jarig bestaan van Vereni ging Oud Indië-gangers namens welke ik u allen uitnodig bij onze dodenherdenking, tentoon stelling en receptie. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 1