Wandelen door de natuur Rabobank O SLAGROOMSOESJES 3.75 De Rabobank Actietarieven 2.25 van 10 t/m 31 oktober 1990 BRIOSSEN ZOEKERTJES Wie ben ik? KLONTJESMIKJE Afdeling Korfbal van S.V. Roef! viert haar 121/2-jarig bestaan BROOD- EN BANKETBAKKERIJ S3 KAUWENBERG Zo vers vindt u het alleen nog maar bij de Warme Bakker! KVO Moergestel Postzegels verzamelen in verenigingsverband een 8,25 1 jaar SPAARVAST SPAARVAST SPAARVAST voor Telefoon 013-424177 Hoevenseweg 55 2 jaar 3 jaar 4 jaar 5 jaar 8,25 8,50 8,75 9,00 SPAARDEPOSITO (min. inleg 15.000,—) SPAARVAST III Zondag 14 oktober is het feest op het Roef!-complex aan het Stokeind! De jongste tak van deze vereniging viert haar IZVi-jarig bestaan. Niet alleen alle leden maar ook hun naaste familieleden zijn uitgenodigd om op deze dag deel te nemen aan een gezellig familiefeest met traktaties, spelletjes en leuke opdrachten, met gratis lunch voor alle deelnemers en genodigden en tot slot een videofilm waarop alle teams in aktie te zien zijn. Bont, groen en zwart 36 doosje 5.50 5 stuks PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 10 OKTOBER 1990 14 CVDH Johan van Oosterhoud wijzigingen voorbehouden E5 DAMESKORFBAL S.V. ROEF! werd in het voorjaar van 1978 opgericht op initiatief van een 3-tal dames, t.w. Thea van Laak, Corry Kaste- lijn en Jo Hoozemans. Deze dames kregen al vrij snel assistentie van Corrie Schoenmakers en Cor rie van den Heuvel, die samen met Thea en Jo de trainingen zouden gaan verzorgen. Ad Schoen makers werd gevraagd en bereid gevonden om als afgevaardigde van de korfbalclub zitting te ne men in het Roef!-bestuur. De aanmeldingen Dit is de eerste foto in deze hopelijk nieuwe rubriek. We hebben ’n paar foto’s binnen gekregen en hopen toch dat vele Moerges- telse personen dit voorbeeld zullen volgen. Foto’s graag inleveren op ons redaktie-adres en na ’n paar dagen mag u die weer onge schonden op komen halen. Nu dus de eerste: wie is het manneke op deze foto? We verklappen er verder niets over en geven ook geen hints. Wie denkt u dat het is? Volgende week komen we met de oplossing en ’n nieuwe foto. kwamen spoedig binnen en half augustus kon men al met enkele teams aan de competitie deel nemen. In de maand november van datzelfde jaar werd de eerste officiële foto gemaakt van alle (40) le den in hun nieuwe uniform. Een voortreffelijke start van deze jonge vereniing en het ging steeds maar beter. Het ledental groeide zodat men in de competitie van de N.D.K.B. (Nederlandse Da- alléén geplaatst bij kontante betaling! Vooral uw inlijstwerk: Lijstenmakerij ’Riwian’. Heusdensebaan 27, Oisterwijk, tel. 04242-84856. Openingstijden: dl, wo, do 13.00-18.00 u.; vr. 10.00- 20.00 u.; zat. 10.00-16.00 uur. Te koop: nog goede bakkersbroeken ong maat 50. 4 stuks voor f 25.-. Tevens te koop: gem. orgel, bijna nieuw, vele mogelijkheden, met lesboe ken, enz. Tel. 2366. Gevraagd echtpaar of alleenstaande vrouw om 1 week per maand intern de zorg van onze kin deren op zich te nemen. Fam. C. Smits, Industrieweg 12, tel. 04243-3177. Gevraagd rommelmarktspullen: zolderoprui- ming, baby-peuterkleding en speelgoed. Bel 23411 Te koop wegens vertrek buitenland: Volvo 340 DL, bjr. nov. '82, APK nov. '91Blauw met. Gerev. motor. Vraagprijs f 4.250,-. Tel. (na 18.00 uur) 04243-1807. Te koop: exclusief 2-zits bankje, massief gre nen met mooi gestoffeerde kussens. Slechts f 150,-. Tel. 3193. Gevonden: een geringde kanarie, nabij de Scheerman op 4 oktober. Tegen advertentiekosten terug te bekomen. Raamackerstraat 7, tel. 04243- 2346. Te koop: chrysanten vers van ’t land! Diverse kleuren. Mooie bos voor weinig geld! Dagelijks ge opend. Oirschotseweg 50, Moergestel, tel. 2341. Wie heeft per abuis (neem ik aan) zaterdag een Balinees schilderij meegenomen uit de Voor- brugstraat? Aan het schilderij ben ik zeer gehecht! A.u.b. terugbezorgen bij I. Harding, Boonhofstraait 3, tel. 1741. De jaarvergadering van de KVO werd gehouden op 1 oktober 11. Begonnen werd met een Eucha ristieviering in de parochiekerk. Na de opening, de notulen, kas- en jaarverslag, volgde de aan bieding van het winterprogramma, waarna er bestuursverkiezingen waren. Aftredend en niet-herkiesbaar was mevr. C. v/d Loo-Moorman. Aftredend en herkiesbaar was mevr. R. de Kruyf-Schols. Mevr. D. de Brou- wer-v/d Sande is ons bestuur komen versterken. Mevr. C. Hendriks-van Kilsdonk werd onze nieuwe voorzitter. Na nog een gezellig samenzijn werd de vergade ring om 11.30 uur gesloten. NIET VERGETEN! Willen leden die hun aan- meldingsstrookje nog niet inleverden en mee wil len doen aan bepaalde aktiviteiten dit zo spoe dig mogelijk doen. Bedankt. Namens bestuur KVO: Jo Hermus, secr. mes Korfbal Bond) kon uitkomen met teams bij de pupillen, aspiranten, junioren en senioren. Een échte trainer werd gevonden en deze Johan bracht in snel tempo het seniorenteam op hoger nivo, zodat deze jonge dames (sorry!) meiden nu spelen in de 3F klasse. Sinds enkele jaren is er nu ook voor de allerkleinsten de mogelijkheid om korfbal te spelen in het MONO-team. Erg leuk is het om dat kleine grut hun best te zien doen op het (verkleinde) korfbal veld! En ook de korfbal- recreanten hebben zich sinds enkele jaren aan gesloten bij Roef! In het voorbije jaar werd er druk overleg gevoerd om een sponsor te vinden, want de, inmiddels 11 jaar oude, tenues waren dringend aan vervanging toe. De RABO-bank Moergestel werd de zeer welkome sponsor die alle, ruim 70, leden in het nieuw stak. Weer werd er een officiële foto geno men om de club aan de Moergestelse bevolking te presenteren (zie bijgaande foto die ook al ver scheen in ’Moergestel-Nieuws’ van 22 november 1989). In de maand juni van dit jaar werd een zeer geslaagd junileumtoernooi gehouden en a.s. zon dag wordt dit jubileumjaar dus afgesloten met een feestdag. De leden die zich hiervoor nog niet hebben op gegeven kunnen dit vandaag nog doen. Het strookje dat u bij de uitnodiging hebt ontvangen moet u VANDAAG nog inleveren op het adres dat daarop vermeld staat. KORFBAL van S.V. Roef! gaat vol vertrouwen de komende 12jaar tegemoet en wenst al haar leden veel plezier op de komende jubi- leumfeestdag en heel veel succes bij haar spor tieve prestaties op het korfbalveld. In het boek ’Een jaar tussen de spechten’ be schrijft de auteur Heinz Sielmann vele wetens waardigheden over het leven van spechten. On willekeurig dacht ik aan dit boek toen ik onlangs in de Oude Hondsberg, waar van de rijke natuur zo veel is te zien, zowel de grote bonte als de zwarte en groene specht observeerde. De grote bonte specht is in onze bossen een veel voorkomende verschijning. Hij is vrij gemakke lijk te observeren, van verre kunt u al zijn luide en snelle drumsolo op resonerende, dode takken horen. Spechten hebben sterke nekspieren en een stevige schedel. Het inwendige van de schedel moet toch wel perfekt zijn vastgehecht om de krachtige schokken te kunnen opvangen. De zwarte specht zien we hier steeds meer. Hij is veel schuwer dan zijn bonte broeder en ook de grootste specht die in Europa voorkomt. Hij zingt meestal tijdens de vlucht en het is een hel der ’kwuuk-kwuuk-kwuuk’. De zang lijkt een beetje op dat van de groene specht doch is kor ter en langzamer. Soms roffelt de zwarte specht en dat doet hij heel luid. De groene specht vind ik de mooiste van deze drie. Hij heeft een groene rug, een gele stuit en een brede, puntige zwart met rode baardstreep. Meestal zoekt hij zijn kostje op de grond en zijn menu bestaat grotendeels uit mieren. Als gevolg van de vervuiling van de grond zijn er niet zo veel rode bosmieren meer. De gevolgen blijven voor de groene specht dan ook niet uit: de aantallen van deze fraaie vogel lopen in ons land terug. Bij het zoeken naar voedsel hipt hij in een opgerichte houding, ’t Is een vrij schuwe vogel, die een luid ’kluu-lduu-kluu’ voortbrengt, ’t Lijkt wel of-ie je uitlacht. Zo van ’ik zie jou wel maar je ziet mij niet’. Mijn middag was weer goed; drie spechtensoor ten langdurig geobserveerd in een mooi stukje Nederland! In Nederland zijn bijna 200 postzegelverenigin gen actief met samen ongeveer 60.000 leden. In zo’n vereniging helpt men elkaar, krijgt men voorlichting, zijn er onderlinge ruilavonden, beurzen en veilingen en worden er geregeld ge zellige bijeenkomsten gehouden. De meeste ver enigingen hebben een eigen rondzendverkeer van boekjes met postzegels die onder andere door le den van de vereniging worden volgeplakt. De postzegels kunnen door andere leden uit de boek jes worden genomen tegen betaling van de prijs die onder de zegels is vermeld. Er bestaan zowel algemene postzegelverenigingen als gespeciali seerde voor bijvoorbeeld luchtpostverzamelaars en voor hen die postzegels van bepaalde landen of gebieden verzamelen. Verder verenigingen die zich hebben gespecialiseerd op bepaalde thema’s. Bij het Bondsbureau van de Nederlandse Bond van Filatelisten-Verenigingen kunt u meer infor matie krijgen, ook over verenigingen in uw buurt. Adres: Postbus 4043, 3502 HA UTRECHT, te lefoon 030-894290.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 5