Steek uw licht bij ons op! SCHADELW STOFFEN vi APART INLFI/EREN... ZOEKERTJES het gemeentehuis BEKENDMAKING BOVAG GEMEENTE MOERGESTEL AUTOBEDRIJF DONKERS ui Bij de CHEMOCAR: OP ZATERDAG 27 OKTOBER 1990: DONKERS Met slechte auto-verlichtmg ziet u minder en kunt u dus minder snel reageren op uw mede weggebruikers. Zeer gevaarlijk! Steek dus bij ons even uw licht op, want wij zien het euvel zó, en maken het weer piekfijn in orde. En op alle reparaties en werkzaamheden geven wij u drie maanden reparatie-garantie! PAPIER... ...DE HARMONIE OUD IJZER... ...FEVIOR V 0 0 R INLICHTINGEN BEL 1235n GLAS in de... ...GLASBAK STANDPLAATSEN: gXXG De Hoefkens Krijtestraat Bibliotheek Vossenhoorn Broekzijde OFelke vrijdag van 15.00 tot 16.00 uur op Gemeentewerken aan de Kloosterdreef 2. op Gemeentewerken: elke werkdag na telefonische afspraak, uitsluitend schoon en handzaam gebundeld. Kommissievergaderingen A til Uitgifte bouwkavels vrije sektor in plan Papenacker Openbare besluitenlijst college burgemeester en wethouders véwW 10 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 10 OKTOBER 1990 PAGINA 11 639-1 ÓnT- SM FE, vet; Moergestel, 10 oktober 1990. De burgemeester voornoemd, J.B.S. ter Veer. De Stappert St. Jansplein van 09.00 tot 10.00 uur van 10.15 tot 11.15 uur van 11.30 tot 12.30 uur van 13.00 tot 14.00 uur van 14.15 tot 15.15 uur van 15.30 tot 16.30 uur van 16.45 tot 17.45 uur AUTO I de vergadering wordt u geïnformeerd over de voortgang 7. Rondvraag 8. Sluiting GEMEENTEHUIS: ■Raadhuisstraat 21postadres Postbus 90, 5066 ZH Moergestel, telefoon 04243-1235 alléén tijdens openingsuren); geopend: 9.00-12.30 uur. OPENBARE WERKEN: Kloosterdreef 2, Moergestel. Telefoon: tijdens kantooruren 04243-1235 na kantooruren: - technische storingen zoals riolering, wegen, centrale antenne-inrichting e.d. 04243-1244 (hebt u bij centrale antenne eigen apparatuur gecontroleerd?) Klein chemisch afval: kunt u wekelijks inleveren op de dienst voor open bare werken op vrijdag van 15.00-16.00 uur. Grof huisvuil: wordt elke eerste maandag van de maand opgehaald na melding op het gemeentehuis, tel. 04243-1235. Landbouwplastic kunt u op alle werkdagen na telefonische afspraak inleveren op de dienst voor openbare werken, uit sluitend schoon en handzaam gebundeld. WEEKMARKT: elke vrijdagmiddag van 13.30 - 17.00 uur. SPREEKUREN KOLLEGE VAN B W: Burgemeester: na afspraak Wethouders A.J.G.M. v/d Meijdenberg en Th.N. Op ’t Hoog op maandagavond van 19.00-20.00 uur. alléén geplaatst bij kontante betaling! Degelijk schoorsteen vegen; riool ontstop pen met hogedruk en alle voorkomende werk zaamheden: De Klusjesman', Langvennen-Oost 27, Oisterwijk, tel. 04242-83937. Voor 'n massief eiken eetkamertafel, salon tafel, etc. F. Roozen Massief Eiken Meubelen, Pr. Irenestfaat 7, Moergestel, tel. 04243-1785. Wilt u een fiets of bromfiets kopen? Dan eerst bij Schepens Tweewielers binnenlopen! De zaak met de vele aanbiedingen en z'n nét iets betere service! /x Met 'n Topvrijspaarrekening van v n de CV B zit u er warmpjes bij van de win- IC V D ter. Rente tot 7% over 't gehele saldo en vrij opneembaar. Edithe Smolders, Kerckackerstraat 13. Kasuren: ma. en do. 19.00-20.00 u., en na telefonische af spraak tel. 3753 (kasuren 1832). Vakbekwame schilder kan nog binnen- en bui tenwerk gebruiken. 013-422427, b.g.g. 440571. Woensdag 10 oktober om 20.00 uur in de raads zaal van het gemeentehuis vergadering van de kommissie Ruimtelijke Ordening, Volkshuisves ting en Milieu. Agenda: 1. Opening 2. Mededelingen 3. Vaststelling verslag 15 augustus j.l. 4. Voortgangskontrole 5. Rondvraag 6. Sluiting De burgemeester van Moergestel maakt op grond van artikel 28 lid 6 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat het kollege van Gedeputeerde Staten bij besluiten d.d. 20 september 1990 goedkeuring heeft gehecht aan de besluiten van de raad van 29 juni 1990 tot vaststelling van de bestemmingsplannen 'Korenstraat’ en Herziening lil Reusel- dal’. Tevens heeft genoemd kollege verklaard dat beide plannen in hun geheel onherroe pelijk zijn. Aangezien geen bezwaarschriften tegen de bestemmingsplannen zijn ingediend bestaat er geen mogelijkheid om beroep tegen de besluiten van het kollege van Gedeputeerde Sta ten tot goedkeuring in te dienen. De besluiten van het kollege van Gedeputeerde Staten alsmede de goedgekeurde bestem mingsplannen liggen ter gemeentesekretarie Afdeling Algemene en Juridische Zaken voor een ieder ter inzage. Schoolstraat 60 - Moergestel - Telefoon 04243-1110 Donderdag 11 oktober om 19.30 uur in het ge meentehuis vergadering van de kommissie Open bare Werken en Financiën. Agenda: 1. Verslag vorige vergadering 2. Voortgang 3. Ingekomen stukken en mededelingen 4. Begroting 1991 Samenwerkingsverband Midden-Brabant 5. Budgetinformatie 6. Begrotingsproblematiek 1991-1994. Tijdens Noord wordt voor kennisgeving aangenomen. Middels gebruikmaking van een vrijstel- lingsmogelijkheid, waarvoor nog een afzonder lijke procedure met publikatie dient te worden gevolgd, wordt in beginsel medewerking ver leend aan de bouw van een carport bij de wo ning Eysenbrand 29 en uitbreiding van de wo ning Heiligenboom 12. Algemeen bestuurlijke zaken Een wijziging van de Algemeen Plaatselijke Verordening zal worden voorbereid m.b.t. het plaatsen van reklameborden. Welzijn De geplande vergadering van de kommissie Welzijn op 9 oktober vindt geen doorgang. De notitie Monumentenbeleid zal na aanpas sing om advies worden voorgelegd aan de kom missie Algemeen Bestuurlijke Zaken Burgemeester en wethouders hebben onlangs besloten dit jaar in plan Papenacker nog 2 per celen uit te geven voor de bouw van vrije sek- torwoningen. Deze uitgiften zullen plaatsvinden aan de hand van de door urgentiepunten bepaal de volgorde van kandidaten op de lijst van wo ningzoekenden. De hoogst genoteerde kandida ten beschikken over meer dan 65 punten. Mo gelijk dat er aanbiedingen geweigerd worden. In dat geval zullen de vrijgevallen percelen worden aangeboden aan de volgende op de lijst genoteer de aanvragers. Bij de uitgifte van percelen in het vorige jaar werd - gelet op de krappe woningmarkt - priori teit gegeven aan niet-woningbezitters. Bij de ko mende uitgifte zal wederom de Woonruimteve- rordening en het Puntensysteem worden ge volgd. Dit houdt in, dat woningbezitters - mits er sprake is van doorstroming - in aanmerking kunnen komen. Onder doorstroming wordt ver staan het verkopen van de woning aan de Moer- gestelse woningzoekende. Hiervoor worden 30 urgentiepunten toegekend. Ten aanzien van aanvragers, die in aanmerking kunen en wensen te komen voor doorstroming, zal door burgemeester en wethouders op het mo ment dat men op grond van basispunten en doorstromingspunten samen in aanmerking zou komen voor de aanbieding van een kavel, een voorlopig aanbod worden gedaan. De kandidaat krijgt dan gedurende 2 maanden de gelegenheid zijn woning aan een bij onze ge meente geregistreerde woningzoekende te ver kopen. Na overlegging van de betreffende ver koopovereenkomst zal tot de definitieve toewij zing en verkoop van de bouwkavel worden over gegaan. Indien de verkoop van de woning niet lukt binnen de gestelde termijn, dan zal de bouw kavel aan een volgende kandidaat worden aan geboden. Bij een volgende uitgifteronde zal de aanvrager, die zijn woning niet heeft kunnen ver kopen, nog eenmaal een aanbod krijgen. Daar na vindt eventueel afschrijving van de lijst van woningzoekenden plaats. Een voorbeeld van een aanbieding bij doorstro ming is, als bijvoorbeeld kandidaten met 55 ur gentiepunten in aanmerking zouden komen voor een aanbod. In dat geval zullen woningbezitters met 25 basispunten in de verdeling worden be trokken. Hen zal de kans worden geboden door verkoop van de woning aan een Moergestelse wo ningzoekende de doorstroompunten te verwer ven en om daarna in aanmerking te kunnen ko men voor de toewijzing van een bouwkavel. Voor nadere informatie over de lijst van woning zoekenden en de puntentelling kunt u zich wen den tot de afdeling Welzijn en voor inlichtingen over uitgifte van bouwkavels tot de afdeling Al gemene Zaken. Tot slot wijzen wij er nog op met dit artikel geen valse hoop te willen vestigen. De bouw mogelijkheden in Moergestel zijn zeer klein, om dat in de toekomst op basis van de provinciale richtcijfers naar verwachting jaarlijks in totali teit minder dan 10 nieuwbouwwoningen (in huur-, premie- en vrije sektor samen) gebouwd zullen mogen worden. In de komende jaren zal dan ook steeds maar een gering aantal vrije sek- torpercelen uitgegeven kunnen worden. Ingekomen stukken Een aantal ingekomen stukken wordt voor ken nisgeving aangenomen. Dit betreft o.a.: - de jaarrekening 1989 van Stichting Reuselhof; - een brief van het Anjerfonds m.b.t. het jubi leumboek ’tot stand gekomen met steun van...’ - de besluitenlijst van het Dagelijks Bestuur van het Samenwerkingsverband Midden-Brabant; - de beschikking van het Ministerie van Volks huisvesting Ruimtelijke Ordening en Milieube heer m.b.t. de bouw van 6 premiekoopwonin gen; - een uitnodiging voor de hoorzitting m.b.t. de bij het kollege van Gedeputeerde Staten inge diende beroepschriften tegen het door de ge meenteraad vastgestelde bestemmingsplan ’Bun galowpark, herziening I’; - de beschikking van de provinciale kommissie voor de behandeling van beroepschriften in het kader van de Drank- en Horecawet waarbij het ingediende beroepschrift tegen de weigering van een vergunning ongegrond is verklaard; - de toekenning van een financiële bijdrage op grond van de regeling geldelijke steun huis vesting gehandicapten. Hinderwet Vergunningen ingevolge de Hinderwet worden verleend aan: - J.F.A. van Esch, Schoolstraat 46 voor het oprichten en in werking hebben van een ver kooppunt voor motorbrandstoffen alsmede opslag van LPG op de hoek Schoolstraat/Ak- kerweg; - H.P.M. Burgers, Klein Locht 7, voor het uit breiden eh wijzigen van een varkensfok- en mest- bedrijf. Een ontwerp-beschikking tot verlening van de vergunning wordt vastgesteld ten behoeve van D. Mulders, Vossenhoorn 1 voor het uitbreiden van een rundvee- en mestvarkensbedrijf. Openbare Werken Een financiële bijdrage wordt verstrekt voor de realisering van de openbare verlichting t.b.v. het fietspad langs de Oisterwijkseweg; Lichtmasten aan de Krijtenbogtstraat zullen worden vervangen. Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting Aan een tweetal personen wordt een financië le bijdrage toegekend op grond van de Regeling Geldelijke Steun Huisvesting Gehandicapten; een derde verzoek wordt afgewezen omdat de voorziening niet subsidiabel is. Aan een drietal personen wordt gemeentega rantie verleend in verband met de aankoop van een woning. De verstrekte informatie met betrekking tot de nog beschikbare bouwkavels in de bestem mingsplannen Papenacker en Kloosterlaan- *rr£ R^ z QiQ OÖ W- tólLg

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 11