25 Jaar PGB I Jlpkodite |gl I Fam. Roosen wint E.H.B.O.-prijs I 1 Stomerij Palthe voor nóg betere service! HSV ’De Rietvoorn’ E.H.B.O.-nieuws Concert door Muziekvereniging ’Prinses Juliana’ en MVC Udenhout Bierfeest E.H.B.O.- verbandposten zondag niet bereikbaar! Speelgoedbeurs! Vluchtelingen werkgroep Moergestel Handbal-presentatie in Diessen t r n 3 Zaterdag 29 september: Bij van Dijk Stoffen in Moergestel DE WARME BAKKER JOHN MENSINK C- WOENSDAG 26 SEPTEMBER 1990 2 verspreid in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Huidverzorgingsinstituut De verbandposthouders De postende E.H.B.O.-ers voor de Komtoer worden a.s. zondag 30 september om 10.30 uur verwacht bij de hulpverleningscaravan. Verbandposthouders: breng uw tas en deken mee. De E.H.B.O.-posten moeten uiterlijk om 10.45 uur bemand zijn zodat om 11.00 uur het wielerspektakel kan beginnen. De caravan is geplaatst op het St. Jansplein. Van af deze plaats krijgt u de laatste instrukties, lunchpakket en natuurlijk ons nieuwe tenue mee. Denk aan de zomer/wintertijd! Het E.H.B.O.-bestuur Op de diverse verbandposten in Moergestel wordt ’s zondags ook wel eens een beroep ge daan. Dit is natuurlijk altijd mogelijk, maar a.s. zondag 30 september zijn de tien verbandposten niet bereikbaar. De reden hiervan is dat alle verbandposten en materiaal nodig Zijn tijdens de Komtoer van Moergestel. Zaterdag 6 oktober bootvissen op de Oosterschel- de om de TH-beker. Leden opgeven voor 1 ok tober bij het clubhuis ’De Klaore’. Niet-leden zijn na 1 oktober welkom indien er plaats over is. Vertrektijd om 07.30 uur vanaf ’De Klaore’. Donderdag 11 oktober 1990 om 20.00 uur is het weer zover: de najaarsvergadering. Door diver se omstandigheden komen er drie bestuursfunc ties vrij. Zij die zich hiervoor beschikbaar willen stellen kunnen dit schriftelijk doen tot voor aan vang van de vergadering. Tot in het clubhuis ’De Klaore’. KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 X MOERGESTEL z? De familie Roosen, Oisterwijkseweg31, won de eerste prijs in de grote loterij van de 50-jarige E.H.B. O. Het winnende lot bezorgt hen ’n 7-daagse reis naar Lourdes. Voorzitter Jan Rijnen en reisadviseuse Xandra Snijders van reisburo ’Quality Travel’overhandigden Theo (rechts) de tickets. Familie Roosen, namens E.H.B. O.-vereniging St. Christoffel en Quality Travel: van harte proficiat en mag deze reis een ’E.H.B. O. ’-reis worden, zoals voorzitter Jan Rijnen verwoordde: Een Heel Bij zondere Onderneming! De voorbereiding voor het nieuwe handbal- seizoen is alweer enkele weken bezig en binnen kort zal de zaalcompetitie van start gaan. Sinds enkele jaren speelt en traint S.V. Roef! in Spor thal Hercules in Diessen. Op 29 september a.s. zal de vereniging zichzelf presenteren aan de mensen uit Moergestel, Dies sen en Hilvarenbeek. De teams die deelnamen aan de competitie zullen hier aanwezig zijn en in enkele gevallen ook een handbalwedstrijd spelen. Let op: voor alle kinderen van de basisscholen is het mogelijk zelf mee te doen. Zorg ervoor dat je sportschoenen en kleren meeneemt. Het programma is globaal: De muziekverenigingen ’Prinses Juliana’ en MVC Udenhout geven a.s. zaterdag avond 29 september een concert. Het con cert begint om 20.00 uur en vindt plaats in ’Den Boogaard’. Dit concert maakt deel uit van een uitwisse lingsprogramma dat door verschillende regionale harmonie-orkesten is samengesteld. De uit te voeren werken zijn erg verschillend van aard. Uiteraard spelen niet alleen de harmonie orkesten, maar ook de beide drumbands komen aan bod. Een concert dat zeker de moeite waard is om bij te wonen. Tot zaterdagavond! In de oudheid was de ’zonnewende’ jaarlijks een belangrijke dag, het was namelijk de langste dag van het jaar. Tegenwoordig is de dag waarop de klok een uur wordt teruggezet heel belangrijk, het is dan im mers de dag met de langste nacht van het jaar. En het is inderdaad alweer een jaar geleden dat we tijdens zo’n langste nacht met velen genoten van het inmiddels traditionele Bierfeest in ’t Draai- boompje. a.s. Zaterdag wordt de klok naar de winterstand verzet, zodat iedereen weer kan profiteren van de langste nacht van dit jaar. Je kunt deze lange nacht in café 't Draaiboompje optimaal beleven met alle extra’s die bij dit Bierfeest horen zoals de niet te versmaden pullen bier en eetgelegen heden. Eveneens is er een leuk behendigheids spel gepland. Dat bij dit spel bier een belangrij ke rol speelt zal duidelijk zijn. De zaal zal geheel aan het seizoen zijn aangepast met maïs en andere natuurprodukten en vormt zo de garantie voor een sfeervolle entourage. Tot ziens op zaterdag 29 september vanaf 20.30 uur in ’t Draaiboompje tijdens dit gezellige Bier feest. 16.45 uur: welkom 17.00 uur: wedstrijd voor de allerjongste Roef!- leden, de mini’s en welpen 17.30 uur: wedstrijd voor de aspiranten 18.15 uur: handbalaktiviteit toegankelijk voor al le in de zaal aanwezige kinderen van de basisscholen 19.00 uur: wedstrijd heren junioren 20.00 uur: wedstrijd heren senioren 1 en 2 21.00 uur: wedstrijd dames senioren 22.00 uur: afsluiting Wij hopen dat veel mensen in de gelegenheid zijn om een kijkje te komen nemen in Sporthal Her cules in Diessen. De Partij Gemeenschappelijke Belangen vierde zaterdag j.l. haar 25-jarig jubileum. In de goed gevulde zaal van Tapperij ’De Schouw’ blikte voorzitter Jan Oerlemans terug in de tijd. Hij vergeleek de PGB met een nieuwe wielerploeg, die in 1965 ontstond uit onvrede met de plaatse lijke politieke situatie. Met name een aantal nieuwkomers meende in Gèssel mede de dienst te gaan uitmaken. Ook de lijfskleur geel duidde er op dat men al snel de gele trui wenste te pak ken. Dat is ook gebeurd. Jarenlang was er een sterke ploeg onder leiding van Noud Smits werk zaam voor de Gèsselse gemeenschap. De voorzit- Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. Hieronder volgt meer informatie over de speel goedbeurs, die zal worden gehouden op maandag 29 oktober 1990 in ’Den Boogaard’. Het is onze opzet om een echte beurs te houden en geen rommel- of kindermarkt (mede met het oog op 5 december). Het dagprogramma ziet er als volgt uit: Van 14.30 uur tot 17.00 uur: inleveren van het speelgoed. Al het speelgoed dat u wilt verkopen en dat HEEL en KOMPLEET is, kunt u bij ons aan bieden. Het is de bedoeling dat u hiervoor een (niet te hoog) bedrag vraagt. Iedere inschrijver betaalt hiervoor een kleine vergoeding aan in schrijfgeld en wel ƒ2,- per 10 artikelen. Het speelgoed moet goed verkoopbaar ingepakt zijn (bijv, losse onderdelen in een plastic pedaa lemmerzak). Géén verkoopprijzen beneden de 1,-. Wat kunt u zoal inleveren? Groot speelgoed, o.a. fietsen, skelters, schom mel, tent, zwembad. Verder: (rol)schaatsen, puz zels, Lego, Playmobil, Fisher Price, poppenar tikelen, auto’s, kinderboeken, gezelschapsspel len, muziekinstrument, enz. Van 19.30 uur tot 20.30 uur: verkoop. Uiteraard is iedereen welkom, behalve kinderen (ook voor peuters is echt geen opvang mogelijk). Graag kontante betaling en cheques kunnen wij niet accepteren. Voor de koper wordt per 10.- koopwaar, als te gemoetkoming in de kosten 1,- extra berekend. Van 22.00 uur tot 22.30 uur: het niet-verkochte speelgoed ophalen en het verkochte afrekenen. Mocht u nog vragen hebben, dan kunt u bellen: 04243-2344. U heeft lang niets van ons gehoord. Momenteel zijn er 3 asielzoekers uit Nigeria in ons dorp. In totaal hebben wij in ca. 2 jaar 11 ver schillende personen met diverse nationaliteiten zien komen en gaan. U zult begrijpen dat het zeer moeilijk is hierover steeds verslag uit te brengen. De eerste asielzoekers hadden behoefte aan con tacten in het dorp en verbleven hier ook veel. Het laatste jaar zijn de asielzoekers geheel op Tilburg georiënteerd, waar zij vele land- en lotgenoten ontmoeten. Het werk van de werkgroep moet dan ook iede re keer weer worden aangepast aan de situatie op de Kriekenakker 7. Op dit moment zoeken wij, liefst per direct, naar 2 begeleiders(sters). Eén begeleider die de Engelse taal goed be heerst en één begeleider waarvoor dit niet per sé noodzakelijk is. Indien iemand belangstelling heeft én tijd, wilt u dan contact met ons opnemen. Wij kunnen dan uitvoeriger op de taak van een begeleider(ster) ingaan. Bestaat er behoefte aan algemene informatie voor groepen, verenigingen, e’.d., laat het ons dan we ten. Wij zullen u graag informeren. C. van Gisbergen, secretaris, tel. 1721 S. ter Veer-Tolmeijer, coördinatrrice, tel. 1400. ter onderstreepte nog eens de typische kenmer ken van de PGB: saamhorigheid, harde werk kracht, deskundigheid, openstaan voor iedereen, ook niet PGB-leden en -stemmers. Ondanks de teleurstelling bij de laatste verkiezingen (verlies van 1 zetel) is de PGB weer fris van start gegaan en zal de komende maanden tonen opnieuw over veel veerkracht te beschikken. De voorzitter zette vervolgens 5 personen in de gele bloemetjes omdat zij 25 jaar onafgebroken lid zijn geweest: Noud Smits, Nel en Ad de Beer, Jo van Os en Harry van Boxtel. Een klinkende feestavond waar de PGB-leden nog lang met genoegen aan terug zullen denken. Door de slechte weersomstandigheden ging de fietstocht niet door. Deze wordt verplaatst naar het voorjaar. Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 15e Jaargang - Nr. 637

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 1